Zimný lov líšok

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3702 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Zimný lov líšok
sevas nezobereme cez weekend psa a urobime nejake brlohy, kontrolne. sobota by bola idealna. co myslis? brnkni mi ja nemam tvoje cislo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3715 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
Ahoj Leon, ja líšky strieľam brokom 5,16. Mám kozlicu ZH 103 12/12 s puškohľadom 6x42 a líšky padajú aj na 60 metrov. Marlinom strieľam na líšky len v pohone alebo na prechádzke v revíri keď nemám brok. A svokor kúpil tú MEOPTU?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3717 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Zimný lov líšok
Táááák, včera som bol opäť obdarený Dianinou priazňou a podarilo sa mi o 20.40 hod streliť pekného lišiaka. Nebol moc veľký ale zato má krásnu kožušinu. Tak dnes opäť deriem. Prešiel som na české 12/70 mini mag 3.5 mm a to padá s tým nábojom ako kabela. Má to 42.5g náplň olova. no proste SUPER! V druhej hlavni mám vždy papierovú 12/70 4.5mm red & black. Predtým som s veľkou obľubou používal do tejto IŽ-ky 4.5 mm tie oranžové papierové náboje . Aj s tými som mal výborné úspechy. Všetkých vás zdravím...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3719 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
Tak lovu zdar, blahoželám, ja som sa včera von nedostal a dnes poriadne fúka, ale do večera ďaleko takže možno to vyjde ... A stými nábojmi je to u nás bieda, v Lipt. Mikuláši je len jedna predajňa poľovníckych potrieb a v nej nič nemajú. Broky 3,5... 4,5 a ani 5,1 ... vôbec. A to je sezóna na líšky. Takže len keď idem niekde mimo tak sa zásobujem. Čudujem sa že ten obchod vôbec prežíva s takým manažmentom, lebo to isté platí o zbraniach, optike a nožoch. Vladenko napíš mi na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. telefónne číslo. Nech sa ti darí ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3724 od Tono30
Odpoveď od Tono30 na tému Zimný lov líšok
Cakanie na listicku a jej lov ma pred niekolkymi rokmi chytil poriadne za srdce. Je to nadherne. Vatsinu lisok som ulovil brokom. Nieco gulou - W 308 a malorazkou. Stale sa ale zahravam z myslienkou kupit si na listicky remington 222 alebo 223.Neviem sa ale rozhodnut.Potrebujem poradit. Inac - Vladenko , blahozelam k ulovku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3727 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
Ja vymyslam trojaka s nejakou vhodnou gulou ... lebo teraz nosim kozu aj gulu. Ale sam vies aka je dospela liska opatrna a vymenit zbran tak aby ta zeodhalila je tazke ... preto si myslim ze na lov lisok na vnadisku, ale aj inym sposobom je trojak idealny ... Ale mne tie remingtony nerezu. Asi dam prednost 7,62x39 alebo 5,6x52R. Odkial si a ako polujes na lisky??? Pre mna je to uz druhy rok srdcovka. Len vlani ma to chytilo, ale poriadne ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3728 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Zimný lov líšok
Ďakujem za blahoželanie. Neviem ,neviem, ale tých líšok je na môj kus nejako strašne veľa. Podľa môjho názoru to má na svedomí orálna vakcinácia proti besnote. Predtým určite pri prepuknutí nákazy, chorý jedinec skapal, dnes proste výrus neprepukne, napriek tomu môže byť líška prenášač. Nemajú aspoň v miestach kde sa nevyskytuje rys, žiadneho prirodzeného nepriatela, aj s tým rysom je to len občasné(aspoň si myslím) a preto to ostáva NA NÁS priatelia poľovníci. S tými remingtonmi. No neviem. Priznám sa mám do brokovnice aj vložnú hlaveň 5,6x50mag, ale líšku som s ňou ešte nestrelil. Strelil som s ňou srnca , ktorý od nástrelu urobil 3 kroky. Inak čo sa týka kvality zodranej kože , tak líška strelená brokom asi vyzerá najlepšie. Dierky po brokoch nieje vidieť.Na druhej strane je pravda, že brokovnica znižuje akčný rádius lovca na nejakých 35 - 45 metrov.Preto na takýto spôsom lovu je asi najlepší guľobrok s malou rážou. Mal som ZH-čko, na nej puškohľad 6x42 a poviem ti bolo to super. Do 40m som strielal brokmi a potom som mohol použiť guľu. Mal som tam síce 7x57R ale s celoplášťom nebol problém. A ak náhodou prišiel diviak tak tiež nie. Predal som ho a ešte po troch rokoch to lutujem. Proste tá zbraň ako kus bola výborná. Gula strielala perfektne. Tak že neviem akú guľu na tie líška. Ja mám najradšej broky. Aj keď som 6 líšok za moju 10 ročnú poľovnícku karieru strelil aj malorážkou s nábojmi CCI Stinger.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3729 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Zimný lov líšok
Maťo, tento weekend mi to nevychádza. Ale neboj sa určite sa ešte ozvem a niečo podnikneme. Veď na tie líšky je to aktuálne aj cez rok. A kožky z ulovenej líšky, sú použiteľné až do konca februára. Skús zavolať našemu poľovnému hospodárovi, určite niečo cez sobotu, nedelu budú robiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3730 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Zimný lov líšok
rado je na dovolenke cez weekend ale ten dalsi by sa malo ist kalne, jasne kedykolvek ja asi pojdem z ujom cez weekend von tak uvidim a mozno s kamaratom. gratulacia k lisiakovi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3734 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Zimný lov líšok
Ahoj tak pořídil meoptu 6x42 a je spokojený já jsem ho tlačil na 7x50 ale musel by koupit jinou montáž a to už nechtěl

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3740 od Tono30
Odpoveď od Tono30 na tému Zimný lov líšok
Som z Presova.na lisky vatsinou polujem postriezkou alebo posliedkou. Teraz sa ucim vabit na vrestadlo. Akurat teraz mi postarka priniesla balik s vabnickou - stekanie lisky. K tomu som si objednal aj CD - Vabenie zveri. Je to celkom sikovne. Hned dnes to idem oskusat. Na zajacie vrestadlo sa mi uz podarilo privabit niekolko lisok.Myskovacka - zatial bez uspechu. Som zvedavy ako to bude so stekanim lisky. Este si musim zohnat piskanie lasicky. Pocul som, ze je celkom ucinna. Co sa tyka zbrane - chcem kaliber ktorou by sa dalo strielat na vatsie vzdialenosti 100-150 m a aby velmi neposkodilo kozusinu.Stale sa rozhoduje 222 - 223. Tak uvidim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3741 od Tono30
Odpoveď od Tono30 na tému Zimný lov líšok
Ja mam W 308. Pouzivam celoplast ale zda sa mi ze ostava po vystrele vatsia diera v kozuchu. Preto chcem mensi kaliber. Len neviem ci 222 alebo 223. U 223 som pocul ze trocha rozbija. No zasa to bol len jeden nazor.Brok je dobry ale len do tych 30 - 50 m. Do malorazky pouzivam náboje CCI Stinger ale to tiez nieje celkom ono.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3752 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Zimný lov líšok
S tou malorážkou to fakt nieje úplne ono. Ostala mi líška aj v ohni, ale dobre strelená za lopatkami s priestrelom pľúc odbiehali od 10 do 50 metrov. Je to inak paráda keď sa takto človeku vydarí rana ale to zvádza aj na streľbu na väčšie vzdialenosti a potom zvyčajne človek chybí. Lebo podľa mňa strielať na viac ako 60 metrov je s malorážkou sprostosť. Strelivo 22LR ma slabú balistiku aby to mohol mať človek nastrelené na sto metrov.(Nerátam 22mag. ) To by mu pritom do 50 metrov robil nástrel oveľa vyššie ako mieril. A telo líšky je v skutočnosti útle a tak tá rana tam musí sedieť!!!! Sám som takto strielal večer na líšku a potom som zistil, že to bolo asi 100m, postrielal som ju na mäkko a našli sme ju až na 3 deň už zhasnutú. Keď sme ju dohľadávli tak sa nám ju nepodarilo nájsť. Radšej potom už fakt nejakú tú 222 rem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3754 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
No aj ja som si to v utorok vdaka tebe objednal ... takze dnes alebo zajtra by to malo prist, tiez sa tesim kedy to vyskusam ... a k tomu kalibru, otec ma 223 a ked fungovalo spoluvlastnictvo mal som ju zapisanu aj ja. Ci som strelel lisku poloplastom alebo celoplastom, ak som chytil kost tak vytrhlo pol boka, hrozna paseka. Zabudni na to a kup 222 a nizsie si pozri na odporucane strelivo. Pisalo sa tu o tom ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3773 od Tono30
Odpoveď od Tono30 na tému Zimný lov líšok
Bol som teraz vecer skusit zavabit na novu vabnicku - stekanie lisky. Ale nic. Je tu dost zle pocasie - fuka vietor. Tak si to skusam doma xixixixixixi. Nasim uz leziem poriadne na nervy. Uvidim ake bude rano pocasie a isiel by som skusit vonku. Este jedna zaujimavost ohladom vabnicky. Skus na nej vabit ako zajacia vrestadlo. Ma nadherny zvuk.Zda sa mi , ze lepsi ako zajacie vrestadla co mam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3774 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Zimný lov líšok
Nechcem mudrovať, ale líška môže šíriť besnotu len keď je sama nakazená a prašivina sa nelieči masťami - to keby niekomu bol pes v kontakte s prašivou líškou - a pozor aj prašivina je prenosná na človeka!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3777 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Zimný lov líšok
Pedro, čo som napísal v mojom príspevku o šírení besnoty na ktorý reaguješ. Ja som tam totiž napísal, že ak vypukla nákaza( myslel som tým po inkubačnej dobe), začnú sa prejavovať príznaky besného zvieraťa tak chorý jedinec skape. A s tou prašivinou - napísal som tam, že v prírode sa liečiť nedá. Kamarát má doma jagoša, ktorý pri norovaní prišiel do styku s prašivou líškou, chytil to od nej a poviem ti mal čo robiť aby ju z toho dostal. Či brala aj nejaké antibiotiká to neviem. Niečím jej to dezinfikoval a natieral. Samozrejme máš pravdu. Prenos besnoty z jedinca na jedinca je možný len ak už choroba prepukla!!! Tak že v podstate sme sa zhodli. Alebo som napísal nejakú blbosť. Nebudeme sa tu predsa hádať, ako na iných fórach. Máme to tu na to aby sme si menili skúsenosti a poznatky. Pozdravujem ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3779 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Zimný lov líšok
S tým slovom "prenášač! Som mal na mysli, keď dáš líšku na veterinu na vyšetrenie. Líška sa javý ako zdravá bez vonkajších príznakov. Je prirodzene plachá a normálne sa správa a napriek tomu je po vyšetrení pozitívna! Ona v podsate má výrus besnoty, ale ten neprepukol v chorobu, a tak sa ako besná nespráva

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3780 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
No ja som včera vidol dialóg s lišiakom, ale na diaľku, neprišiel mi ale odpovedal pekne ... tri krát. Okolo pol jednej v noci som sa začal baliť keď som zbadal líšku asi na 80 metrov. Zamyškoval som a prišla tak na 50m, vystrelil som brokom, ale utiekla, videl som ju bežať so zdvihnutým chvostom riadne ďaleko až kýmnetašla za obzor. Nechcel som ísť po nej, lebo asi 100m vľavo od nástrelu ležalo 6 ks vysokej. Asi hodinu pred tým sa dva jelene lomili a jeden aj krátko zaručal, pekný zážitok. Potichu som odišiel. Z auta som asi o 1 km ďalej zbadal líšku na poli. Kým som našiel po vreckách náboje a nabil tak odbehla ale zastala tak na 80 m. Vystrelil som ale včera boli naše líšky hluché ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3826 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Zimný lov líšok
Ja som sa tento tyzden uy konecne vypoloval do chuti....aj pocasie bolo nadherne...a padli tri lisky..vsetky brokom 12/76 3,9mm a 50gr...no poriadna supa...jedno lisca bolo prasive ale jeden lisiak taky stary ze uz mu chybalo aj par zubov..na vrestadlo ani na myskovacku mi nechceli lisky ist ale pekne stekali tak som sa rozhodol ze si kupim stekanie..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.104 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 560 návštevníkov a žiadni členovia on-line