Zimný lov líšok

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3828 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
No uz som si myslel ze ta presiel parny valec ked ta niet a ty si behal po horach ... blahozelam, lovuzdar ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3856 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Zimný lov líšok
Zdar....vdaka....Johny za ako dlho ti prisli vabnicky???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3857 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
Ahoj. V utorok som objednal a vo štvrtok som to mal tu .... Čítaš tému o prednostnom členstve??? Hádam si dám žiadosť k vám ...:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3870 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
Dnes som sa bol prejsť, bol krásny čas a riadne mrzlo. O 13,45 som privábil líšča myškovačkou na 20 metrov. Brok 3,5 nesklamal, ostalo v ohni. Ale zas prašivé. Toho roku už tretia prašivá líška. Potom som prešiel asi o 1km ďalej a zastal som v poraste. Asi po 15 min. som začal myškovať, ale nič ani po treťom raze. Tak som zavábil hlas líšky. Asi po 5 minútach mi id chrbta prišla líška asi na 40 m. Cmukol som a keď zastala poslal som za ňou brok 5,1. Utiekla. Aj keď na nástrele bola srsť a po stope trochu farby, nenašiel som ju. Škoda. Tejto zimy už štrnásť líšok, ale z toho päť prašivých.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3876 od Tomas
Odpoveď od Tomas na tému Zimný lov líšok
Lovu Zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3909 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Zimný lov líšok
Lovu zdar..inac u nas by ta prijali aj keby si mal iba 1ar pody ale tie vztahy medzi chlapmi...radsej pomlcim..vsak asi vies...a s tymi prasivimi liskami si na tom asi tak ako ja minuly rok....ja som strelil 9 a z toho tri prasive...tohto roku mam 11 a tiez tri prasive ale ason mam viac dobrych koziek doma ako minuly rok..a este som nakupil patronov do brokovnice...predsa len sa mi to viac paci s brokovnicou ako s gulou

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3912 od Michal003
Odpoveď od Michal003 na tému Zimný lov líšok
No kedy uz konecne prides?
<br/>Listicky cakaju a teba nikde. Hrozne;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4018 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
Včera bola ku mne Diana štedrá. V sobotu sme bili býka, tak som vyviezol odpad na svoje vnadisko. Včera večer o deviatej som zasadol. Na siláži už bolo asi 15 ks vysokej. Asi o hodinu a pol mi od nej prišla líška a istila asi 40m odo mňa. Ostala v ohni. Potom okolo polnoci som počul, že ma spoza chrbta obchádza líška, ale ostalo dlho ticho. A potom vybehla. Zdupľoval som ale aj tak bežala preč. Stopa však bola pofarbená čoraz viac a našiel som ju asi 300m pod kopcom. Bol to pekný lišiak. Konečne som teda strelil zdravé líšky. Ináč už riadne koncertujú a ja som stratil vábničku ... mal som ju týždeň.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4022 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Zimný lov líšok
Gratulujem, k líškam LOVU ZDAR! Ja som tiež v sobotu stratil myškovačku. Pri tom strelenom prasati som aj zabudol, že som si ju zastrčil za lem čapice. Tak ju idem dnes hľadať. Viem, kde mi asi vypadla. Len bola biela a na snehu ju moc vidieť asi nebude, no uvidím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4023 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Zimný lov líšok
Pro příště je lepší udělat na vábničce barvou červený proužek, ztracená vábnička se pak líp hledá. Věř mi, už jsem taky hledal.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4333 od SPARTAK
Odpoveď od SPARTAK na tému Zimný lov líšok
Chlapi niekde som tu čítal o draní chvosta líšky. Ja to robím tak, že chvost po dåžke celý narežiem i keď je to babračka, a potom ho sťahujem pomaly od jeho konca k ritnému otvoru tj. od najtenšej časti smerom k zadku líšky. Odral som už minimálne 50 líšok a ešte sa mi nestalo aby sa chvost pretrhol. Čo sa týka vábenia na zajačie vreščadlo, líšky naňho niekedy nereagujú a inokedy pribehnú ako besné. Niekoľko krát som pozoroval za dobrej viditeľnosti líšku vo vzdialenosti 500 m a po zavreštaní len dvihla hlavu a nedala sa vyrušovať. Inokedy ihneď zmenila smer a behom prišla. Niekedy otáľa vo väčšej vzdialenosti a vtedy sa netreba ukvapiť so streľbou, lebo keď ťa nezaciti alebo nepríde na tvoju stopu určite príde na dostrel. Pokiaľ narazí na tvoju stopu zistíš, čo je to rýchlosť. Najviac líšok som ale strelil na vnadidle. Lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4367 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Zimný lov líšok
Ja narežem len asi 10cm kože smerom od análneho otvoru. Po celej dlžke rezu a obvode chvosta uvoľním kožu a potom ho jednoducho vytiahnem z kože tak, že ľavou rukou pevne obopnem chvost pri koreni a pravou ťahám. Chvost rozrežem po jeho koniec až pri vypínaní kožky na napinák.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4372 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
NO vidim ze kolko chlapov tolko sposobov ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4376 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Zimný lov líšok
No, ja nederiem líšku hneď po strelení, tak že na druhý deň je už studená a preto ostávam pri klasike, že chvost postupne rozrezávam a sťahujem ako sme tu už s Johnym písali. Trvá mi to možno desať minút ale mám istotu že ho neotrhnem. To sa mi stalo iba pri draní mojej prvej líšky, lebo som bol nedočkavý. Ozaj ako pokračujete s lovom líšok?
<br/>Johny: už aj u nás nám bolo povedané,po prinesení 10 líšky z našej spoločnosti, aby sme mi už nenosili líšky.že to za jeden revír stačí. Neviem, ale ako sú presne stanovené tie pravidlá monitorovania, alebo už vyčerpali limit?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4378 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Zimný lov líšok
No ja deriem líšku vždy za tepla. Vraj je lepšie robiť to za studena, ale mne to veľmi nevyhovuje. Za studena mi tá koža pripadá nejaká krehká a pri draní nožiek, sa mi ju často podarí natrhnúť. A zadruhé nerád nosím líšku celý deň v ruke. Oderiem ju rýchlo na mieste a mám pokoj. Akurát je tu ten problém, že pri draní za tepla sa remeň viac premastí, čo kožke dosť škodí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4383 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Zimný lov líšok
Z bespečnostných,zdravotných dôvodov líšku nechávam vychladnúť zo šesť hodín,chvost
<br/>zásadne rozrezávam.Vytrhnutie prúta sa mi zopárkrát nepodarilo dokonale.Vždy sa radšej trošku pohrám,odblaním,zbavím remeň sadla (obča sa pod vrstvou sadla zaparí)
<br/>napínam na tenší obalený roksor a na prevzdušnenie,prevrátenie napr.chvosta používam
<br/>štipce.Vonku na mieste som sťahoval len túlavé mačky,pravda ak ich predtým nespracovával psík.Lovu zdar! Pozor na besnotu!
<br/>ahojki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4392 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Zimný lov líšok
Chlapci, neviem si to predstaviť, že by som dral líšku hneď po jej ulovení rovno v revíri.
<br/> 90% líšok ulovím ne večernej postriežke a tak predstava, že tam niekde na mieste v mraze a po tme deriem líšku ma vôbec neláka. Robím to na druhý deň, v garáži, kde už mám pripravené lanká na zavesenie. Tak isto napínam líšku na zohnutý roxor a na odrané časti lepím na vlhkú kožu narezané pásky novín. Teda na zodraté nohy a do chvosta. Kúsok ešte dám aj na spodný pysk aby sa neprilepil ako je zohnutý o kožu a nezaparil. Takto dosiahnem, že podlepené nohy a chvost sa neskrútia a ostanú vyrovnané. Cez noviny má možnosť koža dýchať a sa nezaparí. Kože vôbec nesolím, inak mi povedal garbiar kam dávam robiť kožky že ak je koža nasolená sucá môže byť aj dva roky a dá sa bez problémov vypracovať. A na bargo besnoty, Tibo. radšej drať v rukaviciach, hovoriť, že zo zdravotných dôvodov drať až po šiestich hodinách nemá nejaký význam o výruse besnoty a jeho odolnosti už sme tu písali. Ja som už piaty rok pravidelne preventívne očkovaný takže v pohode ale napriek tomu všetko robím v rukaviciach. Držím palce v love líšok a ich draní

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4394 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Zimný lov líšok
S tou soľou mám zlé skúsenosti, lebo strašne ťahá vlhkosť z okolitého prostredia a raz je tá koža vlhká a raz suchá. Dobré sú aj piliny ktorými treba kožu zasypať z rubovej strany a vmasírovať do nej, To vyťahá vlhkosť a tuk.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4401 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Zimný lov líšok
Nespomínam rukavice lebo ich považujem za samozrejmosť!Kožušinu nechávam vyschnúť alebo len vychladnúť.Len vychladnutú do mikroténu a do mrazničky.Priateľ
<br/>garbiar by ma s nasolenou kožušinou vyhodil.Kože-solí,kožušiny-nie.
<br/>ahojki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4428 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
Vladenko mámr navlas rovnaký postup a aj spôsob lovu ... a tiež sťahujem najskôr na druhý deň ale sanžím sa na tretí aby vymrzli parazity. No a v piatok som dostal tretiu vakcínu proti besnote, takže zas až o rok a potom každých päť. Kľudnejšie sa mi teraz s líškou robí, ahoj ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.176 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 171 návštevníkov a žiadni členovia on-line