Zimný lov líšok

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5825 od perdix
Odpoveď od perdix na tému Zimný lov líšok
U nás na jihu moravy, kde máme vysoké stavy drobné zvěře se lišky moc vysokého věku nedožívají, ale v případě ulovení staré lišky není problém se setkat s váhou přes 10 kg. Já sám jsem ulovil uprostřed léta lišáka který měl 11 kg, bohužel byl střelený na hlavu, takže trofej nebyla, i když se dala předpokládat medaile. Jinak liška v druhém roce života má u nás váhu kolem 8 kg, lišáci 9-10 kg. Největší liška co jsem viděl byl lišák 13 kg, ulovený v bažantnici.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5828 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Zimný lov líšok
Naše "horské" líšky (Liptov) sú najaké menšie. Strelil som ich cez 50 (mladá i staré) a táto posledná bola najťažšia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5907 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Zimný lov líšok
Možnože na Liptove sa uvádzajú hmotnosti po vyvrhnutí.. :D :D :D :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11401 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Zimný lov líšok
Tak páni, pomaličky nám začne zimná sezóna lovu líšok. Už sa na to nejako pripravujete? Ako som sa dočítal, Johny už svoju prvú tejto zimnej sezóny už ulovil. Tak by sme opäť mohli oživiť túto tému. Ja som povedal doma žene a tak už od polovičky leta odkladá do mrazáku všetky možmé odrezky a mäsové odpady. Mám ešte aj nejakú zásobu granúl pre psov a tak začnem opäť vnadiť pred posedom. Cez rok sme tam dávali rôzne odpady zo závodnej kuchyne hlavne ryžu, kosti s kuraciny atď, vždy to bolo do rána vyžraté. Tak nech si opäť zvykajú. Johny napíš o tej svojej líške. Už si ju odral? Akú mala kožušinu. Už je kompletne vyzretá a dobre prefarbená?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11403 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Zimný lov líšok
...pred tyzdnom mi prisla liska na par metrov, volnym okom bolo vidiet ze to este nie je ono.....ale moj nazor je ze u kazdeho exemplara je to individualne....chvost uz bol pekny ale kozuch este nebol uplne taky aky by mal byt....ved po weekende budem opat mudrejsi....aspon dufam :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11406 od Tono30
Odpoveď od Tono30 na tému Zimný lov líšok
Zdravym Vas vsetkych " liskarov". Tiez sa tesim na lov lisok. Na lov pouzivam vatsinou brok ale chcel by som skusit malorazku. Vie mi niekto poradit ci sa to oplati po pripade ake naboje pouzit??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11407 od peggy
Odpoveď od peggy na tému Zimný lov líšok
Tono30 chcem ti povedať že som to skusel, po komorovej rane dos daleko odbiehaju a na hlavu strielať po tme alebo na večiu vdialenosť nič moc 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11408 od Cilan
Odpoveď od Cilan na tému Zimný lov líšok
peggy teraz su lepsie naboje expanzne ich vysledok je podobny ako u remingtonu
<br/>podla mna je najlepsia malorazka na rannu prechadzku na noc by som s tzm moc nesiel prave koli tomu odbiehaniu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11409 od alanko81
Odpoveď od alanko81 na tému Zimný lov líšok
lovu zdar ..ja som terz v anglicku a tu ich je dost ale uz sa tesim ked pridem v decembri domou..tochto roku v januari som ich strelil sedem dufam ze aj tuto zimu budem mat stastie!!:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11410 od Tono30
Odpoveď od Tono30 na tému Zimný lov líšok
Vdaka za radu. Skusim tie expanzne. Kupil som stingerky a mini-mag Hp. Uvidim ako sa ujmu. Cez vikend idem oskusat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11411 od Doktor
Odpoveď od Doktor na tému Zimný lov líšok
Mam odskusane CCI-Stinger(s dutinkou),odporucam na lisky.Da sa to nastrelit na hodne velku vzdialenost.Ja mam tercovnicu prerobenu na pol.zbran a mam ju nastrelenu na 80m.Po rane na zhruba cca70m na lopatku liska nespravila ani krok(kto nevyskusa a neuvidi-neuveri)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11414 od johny
Odpoveď od johny na tému Zimný lov líšok
Ahoj Vlado, už som ju odral ale ešte to nie je ono, remeň ešte nie je čisto biely. Takže odporúčam ešte chvíľu vydržať ... a moja príprava spočíva v tom, že som si dal prevŕtať komory na mojej kozlici zo 70mm na 76 mm a kúpil som magnumy 4mm s 53 gramovou náplňou. Som zvedavý ako sa to prejaví. A dal som si urobiť šínku na puškohľad. Chcem vymeniť ten ruský šmejd s tenkým krížom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11417 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Zimný lov líšok
Johny, to si si dal urobiť tie 76mm komory na tej tvojej ZH-čke? No tak to by sa mala zvýšiť účinnosť zbrane. Ani nie tak dostrel, ale tým že je tam ovela viac brokov tak aj na väčšiu vzdialenosť by malo byť lepšie krytie. Ak tam budeš mať už puškohľad, tak to nastreluj s jednotnou strelou, a možno budeš prekvapený aká presnosť sa dá dosiahnuť na brokovnici s puškohľadom. Ja som si moju flintu nastreloval na takých 35m s jednotnou strelou &quot;Special slug&quot; A nemá to chybu. Teraz som kúpil originál Brenecke a chcem si vyskúšať ako nesú tieto vraj NAJPRESNEJŠIE jednotné strely. Potom po nastrelení by to na brokmalo byť v strede zhluku. No všetko treba vyskúšať. Všimol som si, že na známom nemenovanom fóre sa nejaký anonim do nás pekne obul. No ja sa naozaj nemôžem na tie puškohľady sťažovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11418 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Zimný lov líšok
No k tým malorážkam. Strelil som s malorážkou 5 líšok. Jednu s S&amp;B HV High velocity, no nebolo to ono. Po zásahu na krk som líšku dohľadal až na druhý deň. Smola bola že po nepresnom zásahu som nechytil krčné stavce ale hlavné tepny. A napriek tomu líška zhasla až na druhý deň asi o 13.00. Potom som prešiel na CCI stinger. Prvá s týmto strelivom dostala asi na 60 metrov na koreň krka od predu trocha zo šikma. Spadla ako kameň a guličku v tvare hríbika som vybral až na slabine pod kožou. To bolo super. Ďalej po presnom priestrele za okraj lopatky líška odbehla asi 20 metrov. Ďalšia s presnou komorovou ranou ranou bola schopná urobiť asi 10 metrov. Inokedy dostala líška na komoru a začala sa vrtieť na jednom mieste, tak som nelenil a prišil jej ešte jednu a tak na mieste zhasla. No treba spomenúť aj neúspešné rany. Bol som na posede, keď mi vyšla asi na 100m líška. Jemne som zamyškoval a líška vyrazila smerom ku mne. Posed bol na takej terase a keď líška prišla asi na 20 metrov tak začala stupať do takého briežku. KeĎ bola asi v úrovni okienka posedu tak som jej strelil na komoru. Spravila kotrmelec a ostala prevesená okolo stromu v tom svahu. Mojou chybou bolo, že som ju nesledoval dalej ale som sa začal vytešovať a keď som sa pozrel kde ležala, tak som ju už videl zaťahovať do ďalšej terasy. Skoro žiadna farba a dohľadávka so psom bola ráno neúspešná. Môj záver obrnová rana. Ďalšiu som našiel stuhnutú až po dvoch dňoch, keď som zle odhadol vzdialenosť a strelil som po nej asi na 120m. Dostala zásah na mäkko. Proste to večer v tom puškohľade klame. To brokovnica s puškohľadom je neomylná. Puškohľadom sa vylúčia všetky chyby zamierenia po šínke. Akurát ten dosah je menší, na kratšiu vzdialenosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11428 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Zimný lov líšok
Malorážkou som strieľal na cca asi sedem líšok, z toho CCI Stingerom som strieľal na 5. Z toho na 4 som si istý komorovou ranou /na plocho/, piata sa v momente výstrelu zvrtla ale pochodila asi najlepšie - dostala na krk, na stavce a netrápila sa. Ostané 4, ak ma pamäť neklame, sa buď točili na mieste a snažili sa ujsť až keď ma zaregistrovali napr. pri prebíjaní.., dve z nich som dostrelil druhou, príp. treťou ranou a 2 sa stihli odplaziť/odbehnúť do rozľahlých krovísk a už sa mi nepodarilo ich dohľadať ani so psíkom - raz sme prišli až po noru, raz sa proste ani psík nevysomáril.. Po každom neúspechu som kontroloval nastrelenie zbrane na strelnici - v tom chyba nebola.. Takže skúsenosti malorážka /so strelivom CCI Stinger/ versus líšky sú skôr negatívne.. Ďalšie dve líšky som strelil PMC Scoremastermi, ale to bolo vždy úmyselne na lebku.. Nedá sa mi preto objektívne porovnávať účinnosť nábojov.
<br/>Na túlavé mačky a psy to bolo ale iné kafe.. Mačkiných sedem životov sa Stingerom rýchlo redukovalo na jeden alebo žiaden, psy po zásahoch Stingerom na prednú polosféru zostávali väčšinou ´bez pohybu´, takže ak nezhasli hneď, tak aspoň sa dalo poslať druhé ´žihadlo´ z menšej vzdialenosti.. tam sa mi Stingery osvedčili naozaj veľmi dobre. Strieľam ZKM 451tkou s 58cm hlavňou.. 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11429 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Zimný lov líšok
A ešte k tej presnosti CCI Stingerov - mojej zbrani nepasujú - mal som ju na ne nastrelenú na 75 metrov, ale tam už jej rozptyl /na strelnici z nastrelovacieho stola/ z 15 ranových položiek sa pohyboval do 10-12cm, čo mi nevyhovovalo. Aj preto som s ňou na viac ako 50metrov /okrem väčších túlavých psov/ na zvieratá škodiace poľovníctvu alebo líšky v zásade nestrieľal. Napr. minimagy od CCI sú v mojej zbrani výrazne presnejšie, ale na líškach ich ešte odskúšané nemám. Snáď túto sezónu.. :P 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11430 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Zimný lov líšok
Basky, No ja mám ZKM 452 Lux s dlhšou hlavnou. Tam mi Stinger robí na 50 metrov asi +-2 cm. Ale počul som aj názor že býva nepresná laborácia a tak zvyknú byť uletené rany. Aj mne sa stalo, že líška na 25m ostal zošikma a tak som ju chcel streliť na hranu krka. Bol som v pohode a opretý s podloženou flintou v posede. Líška zdrhla ako gáfor a do dnes si neviem vysvetliť ako som ju mohol chybiť. V ten deň som ju do obeda testoval ako nesie. Všetko bolo O.K. Počul som aj názor, že pokiaľ stinger líšku prešije tak odovzdá málo energie a preto je menej účinný ako pomalé strelivo, aj keď potom možno guľao stane v tele a líška menej farbí. No aby si človek vybral. Mne sa správal celkom dobre. Problém je aj v tom, že pokiaľ je dobre strelená, často málo farbí, lebo líška má hustu srsť a sádlo a tak veľa krát je výstrel upchaný. Ja osobne mám radšej brokovnicu a keď sa mi podarí líšku privábiť, tak vtedy je to pravý adrenalín. No každý má iné metódy Zdravím všetkých lovcov líšok

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11448 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému Zimný lov líšok
Aj ja zdravim vsetkych fajnsmekrov lovu lisok.
<br/> Osobne uprednostnujem nocny lov na navnade,a s CCI Stingermi mam len tie najlepsie skusenosti a to aj okolo 120m (prestrelene obe lopatky,unikla po cca 15m obluku)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11453 od tajfi
Odpoveď od tajfi na tému Zimný lov líšok
Johny veľmi múdro rozmýšľaš.citujem:vymenit ten ruský šmejd:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11454 od Tono30
Odpoveď od Tono30 na tému Zimný lov líšok
Zdravim. S malorazkou strielate na 120 m strelivom stinger cci?????? Trocha ma to prekvapuje. Este som to nikdy na taku dialku neskusal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.129 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 434 návštevníkov a žiadni členovia on-line