Zimný lov líšok

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43087 od Marceliusko
Odpoveď od Marceliusko na tému Zimný lov líšok
Priatelia polovnici stoji vam?:D...Ten pan alebo chlapec alebo vlk alebo co to je za to?Je fakt ze jeho prispevky su zabavne ale trochu vedla minimalne temy ak nie fora alebo niecoho pre co sem chodime napr...lov lisok... vazne skuste nereagovat...mne sa pri love lisok osvedcilo vrestadlo a aj myskovacka ale obcas a hlavne v zime sa mi stane ze si zabudnem myskovacku v druhom kabate a ak sa dlho nic nedeje myskujem na ruke je to uplne jednoduce cmuknutie na ruku a je to pomerne uspesne hlavne na mlade lisky ale uz som na to privabil aj divu macku alebo jazveca...skusme smerovat temu tymto smerom:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43089 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Zimný lov líšok
nazdar...a ako reaguju líšky na vábenie v tomto čase..?? u vás ich ešte počut brechat...?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43090 od Marceliusko
Odpoveď od Marceliusko na tému Zimný lov líšok
V decembri som strelil 6 lisok 4xna vabenie 2xna nahodu-spolocna polovacka dohnal mi ich pes doslova pod lauf...toho roku zatial dve...stve ma jedna vec mam doma psa brlohar...dokonca ma ten titul ale...bojim sa ze o psika pridem napr. v jazvecom brlohu... moj pes je bytovy maznak...jeho otiec ma vynorovanych cez 20-dsat jazvecov a moj pes je cisty somar uplne tvrdy skrtic ked mal 10-sat mesiacov zlomil liske celust bol na umelom brlohu prvy x...a jednoducho sa ho bojim pustit ked viem ze je niekde nejaka nora...v oplotku pri diviakovi po nom vystartovala svina a ten somar ju rafol za rypak a svinka rozcapilanohy a bola ko bolo to na nedelnej prechadzke s rodinou no bol som zablateny ako ta svina a to ten somar robi uplne bezne neviem ci mam alebo nemam ist s nim norovat?je to chovny pes a viem ze ak narazi na jazveca pojdem do stavebnej firmy pre JCB.Lenze je to brlohar ktoreho to nenormalne bavi je to jeho zivot a neviem co je lepsie brloharit alebo nie?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43091 od Marceliusko
Odpoveď od Marceliusko na tému Zimný lov líšok
No uz su tusim len hladne unas uz nekankuju:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43102 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Zimný lov líšok
aj mne sa zda, od soboty som uz lisku nepocul

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43104 od zachi
Odpoveď od zachi na tému Zimný lov líšok
To máš psíka od Ostrožanských? Kamarát pri brlohárení prišiel o jagoša

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43105 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Zimný lov líšok
Aj ja veľmi nechcem púšťať psov do prírodných nôr, preto sa chystáme narobiť umelé nory kde to bude pre psa bezpečnejšie a pre nás rýchlejšie, akurát nám to trvá ako hladnému ....
<br/>Ruja už skončila aj som ju prepásol. Objednal som vábničky štekanie líšky a lišiaka, nie z devany (tú som stratil) ale od firmy Hubertus z Čiech tak som zvedavý čo to bude, veď mám rok na trénig.:D
<br/>Ináč okrem vreštadla a myškovačky sa mi osvedčila lasička .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43109 od Marceliusko
Odpoveď od Marceliusko na tému Zimný lov líšok
Ano od Ostrozanských

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43124 od Mike225
Odpoveď od Mike225 na tému Zimný lov líšok
Páni používate niekto náboje 12/76 (42,5g náplň, 4mm) v kombinovaných zbraniach s výmenným zahrdlením na lov líšok ? Ako ste spokojný s týmto nábojom, dá sa s ním úspešne strieľať aj na väčšie vzdialenosti ? Aký chokee používate ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43129 od Marceliusko
Odpoveď od Marceliusko na tému Zimný lov líšok
Ja mam gulobrok 7x57R-16 na lisku ale aj jazveca strielam 4,5 mm a do 50m bez problemu ak je kmotra dalej skusim zavabit a ak aj tak nie tak potom gula inak gulobrok je podla mna uplne idealna zbran prave na listicku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43149 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Zimný lov líšok
Ja snívam o trojáku - už zopárkrát som potreboval duppľu brokom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43165 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Zimný lov líšok
Já zatím používal Minimag. 4 mm 12/70 42,5 g, ale v ZH , byl jsem spokojen, na co jsem máčkl to leželo, před tím jsem střílel 4 mm Corony a taky spokojenost. Asi je to tím že to ZH dobře kryje.
<br/>Teď leží ZH rok ve skřínim chodil jsem se solovkou a teď začnu s novým kulobrokem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44373 od lrentka
Odpoveď od lrentka na tému Zimný lov líšok
Na Orave sa ozývajú ešte stále, jak líšky tak lišiaky. Nie tak intenzívne ako pred mesiacom. Polystyrén a sklíčko počujú veľmi dobre. Doma som objavil penu, ktorá píska hrubšie, chcem ju v najbližších dňoch vyskúšať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51421 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Zimný lov líšok
tento týžden padla už tretia...práve dnes dve s malorážkou-prvá v behu na komoru asi na 30m a druhá jej šla po stope,čo ma prekvapila lebo som sa už balil a robil som dost velký hluk...podla všetkého su už v pohybe a dost neopatrné...uvidíme ráno či dáka ešte pribehne. Lovu zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52195 od rado27
Odpoveď od rado27 na tému Zimný lov líšok
ja mam sice iba 14 ale polovny pes brlohar aby robil taketo kraviny??ja som sa smial jak hovado :D:D:D:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52248 od Milan77
Odpoveď od Milan77 na tému Zimný lov líšok
no na orave je ich vela

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52677 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Zimný lov líšok
čaute...Tak ako sa darí tuto sezonu..?? Včera sa zadarilo...ráno som videl párit sa líšky uprostred priehrady okolo 8-30hod. a že vraj iba v norách... ;)Boli odo mna asi 200m...a večer padli dve po sebe,len neviem či tie isté...ked som ráno dohladával,tak dalšia my bežala v ustrety s chvostom hore...no skoro ma odhalila a za utiekla...8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52678 od Gringo13
Odpoveď od Gringo13 na tému Zimný lov líšok
Nazdar!
<br/>
<br/>Chcem sa opýtať, ako sa dostaneš tak blízko ku líškam /vnadisko, vábenie/? Kde boli trafené a koľko odbiehali? Ako sa skončila dohľadávka?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52681 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Zimný lov líšok
nazdar... ja na líšku čakám,ona príde-alebo nepríde...všetky boli ulovené zo zeme bez vábenia a vnadenia,snažím sa zasiahnut komoru,ale i stakou ranou odtiahne okolo 30m,pri rane na hlavu je to namieste...včerajšia dohladávka bola ušpešná,na snehu nie je problém...cez den si treba prejst revír a popozerat stopy kadial prechádzaju a potom už len čakat....;) LOVU ZDAR.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52684 od spider
Odpoveď od spider na tému Zimný lov líšok
sevas chanel
<br/>neskúšal si ešte vábenie na líšky??
<br/>viac sa mne osobne pozdáva tento typ lovu lebo čakať na náhodu v zime je tak trocha na ... hlavne u nás kde ich je pomenej.
<br/>gratulujem k úlovkom,len taká otázočka,
<br/>v akom regióne strelíš to množstvo líšok????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.161 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 269 návštevníkov a žiadni členovia on-line