Zimný lov líšok

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41590 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Zimný lov líšok
pokial mas zakrmene mozeš sediet aj v noci ,ja chodim rano a lebo cez obed .tak od 11 hod do 14 hod

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41591 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Zimný lov líšok
ten lisiak co mam v galerke je strieborny chyba mu 1.5 milimetra do zlata

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41662 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Zimný lov líšok
nazdar...možem sa spýtat ako sa presne vypočíta hodnota trofeje...?? v knižke čo sme sa učili boli označené iba bodové hodnoty a udaje ktoré sa meraju presne na milimeter...to je šírka a dlžka lebky,ono sa to potom spočíta do kopy a to je výsledný udaj ??polovníkom som iba pol roka a tieto veci som študijnom materiáli nenašiel...;/ od jesene sa my podarilo už 9-kusov,prvá mala šírku lebky 8,3mm a dlžku 16,3mm bol to lišiak a pred včerom tiež na pohlad ešte večší...bol by som preto povdačný za každu informáciu...LOVU ZDAR.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41664 od Truhlik
Odpoveď od Truhlik na tému Zimný lov líšok
u tých rozmerov si sa zjavne pomýlil a nie mm ale cm, inak som dávno čítala žeby to malo u šeliem byť tak ako píšeš, šírka + dåžka ale možno sa mýlim

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41666 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Zimný lov líšok
ach áno...:-o pravdaže 8,3cm a 16,3cm...díky za opravu....a je to tak ,že sa to iba spočítava,alebo ešte niečo navyše...??? neaký koeficiet...??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41688 od DKo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41689 od yegi
Odpoveď od yegi na tému Zimný lov líšok
Ako píšeš, šírka + dľžka v cm, síce je tam koeficient 1 a to je bodový výsledok. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41700 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Zimný lov líšok
dakujem...tak teraz už mám v tom jasno...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42538 od woodimpex
Odpoveď od woodimpex na tému Zimný lov líšok
V piatok o 16 ,47 prve zavabenie potom este dve serie a o 17, 07 liska bezala ku mne ako vlciak.Po rane 22lr. velocitor na 60m. zaskucala a do 10m. padla. Vabil som zajacim vrestadlom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42543 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Zimný lov líšok
nazdar...kolko sa Ti ich podarilo zabrzdit tou .22lr ?? tiež som chcel vyskušat ten velocitor ale moc tomu neverím...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42544 od pepies
Odpoveď od pepies na tému Zimný lov líšok
Nazdar mam stým Velocitorom dost postrielane a možem ti ho len vrelo doporučit...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42567 od woodimpex
Odpoveď od woodimpex na tému Zimný lov líšok
22lr. mam len druhy rok, tak moc toho nebolo,vzdy sa snazim strielat na lopatku a padne v rane teda zatial.Komorovu ranu odniesla do 30m.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42568 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Zimný lov líšok
tiež som 2x skušal minimagnum s expanznou dutinkou na komoru...priestrel farbila,ale i tak ešte stačila zatiahnut do krovia...na nástrele boli i malé kusky kostí ale nenastal žiadny stop efekt...tie velocitory maju bežnu dlžku nábojnice,alebo su podobné ako stingery..?? Tebe líšku prestrelovali..??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42572 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému Zimný lov líšok
Ja používam stingery roky,a ešte sa mi nestalo aby líška strielaná do 50m odbehla viac ako 20m a vždy priestrel-a velakrát farbila lepšie ako raticová po gulovnici...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42574 od woodimpex
Odpoveď od woodimpex na tému Zimný lov líšok
Zatial to lisku vzdy prestrelilo,dlzka nabojnice je 15,3mm. s nabijanim aprebijanim nemam problem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42577 od theCat
Odpoveď od theCat na tému Zimný lov líšok
Kamarat si teraz kupil novu malorazku, ze vraj na skodnu. Snazil som sa mu tlmocit skusenosti s touto zbranou, co som sa docital v tejto teme. Nedal si povedat. Za tyzden tri lisky a ani jedna nedohladana... heh. Zbran sa uz predava ... Velocitory neskusal, ale uz asi ani nebude. Jeden jager sa chvalil, ze toho roku ma strelenych 34 lisok. Vraj ma nejaku rusku zlamovacku, dole 20/76 brok a hore 22LR magnum. Pocul niekto o takej zbrani?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42580 od nikto0000
Odpoveď od nikto0000 na tému Zimný lov líšok
dolu nie 22LRmagnum ale 22WMR, áno a skutočne skvelý kaliber naškodnú!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42581 od nikto0000
Odpoveď od nikto0000 na tému Zimný lov líšok
oprava hore, nie dole

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42588 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Zimný lov líšok
tiež mám tie samé skusenosti...ale do papiera je dobrá...;) tá ruská brokovnica je asi to to... SEVER:20/70/22WMR výrobca bude Tula alebo Baikal...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42593 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Zimný lov líšok
Ja lovim listicky s .22LR uz peknych par rokov, a poviem, ze trvalo mi jednu sezonu, kym som sa naucil ako na to. Stanovil som si tieto pravidla, ze lisku nestrielam na viac ako 50 metrov a snazim sa ju strelit na lopatku. Pri dodrzani tychto pravidiel, listicky odbiehaju maximalne do 20 metrov, liscata zostavaju v ohni alebo sa pri zhasinani poprevaluju do 5 metrov od nastrelu, zalezi na tom na ake miesto boli zasiahnute. Skusenost mi tiez hovori, ze dospela liska strelena cez rebra na komoru dokaze odbehnut aj viac ako 50 metrov, preto je dlezite pockat na vhodny moment a spravne umiestnit ranu. Pouzivam ZKM 451, puskohlad SIMMONS Deerhunter 3-9x32 (nastaveny na 6x), strelivo momentalne Blazer, predtym S&B HV. Taketo polovanie na listicky je skor fajnsmekrovanie, nie vzdy listicka pride tak, ze je cas nad nou premyslat kedy a kam presne jej umiestnit ranu. Lov malorazkou si skor vychutnam v case ked su liscata, viem kedy a kde vychadzaju a je cas pozorne zamierit a uspech je zaruceny. V zime vsak na listicku beriem radsej brokovnicu.
<br/>
<br/>Lovu Zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.168 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 411 návštevníkov a žiadni členovia on-line