Zimný lov líšok

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52686 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Zimný lov líšok
sevas....vábenie som skušal ale moc sa nedarilo...iba raz pribehla na myškovanie,ale bola taká zima že som mal pušku položenu na stoličke a ruky vo vrecku....pribehla asi na 4-metre kukli sme sa po sebe a upalovala preč...;) inak oni vybehuju z trstia rovno na zamrznutu priehradu-tak že sa celkom darilo...starší už nato kašlu alebo lutuju náboje...takže sme na to 3-ja z celého združenia....v susednom združení tiež nemá kto lovit-tak prebehuju k nám....;) tento rok v auguste budu 2 roky čo som v združení -tak že ma to ešte baví.... ;) som z Levického okresu....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52699 od miros
Odpoveď od miros na tému Zimný lov líšok
CHanel a daj cislo aj kolko si ich nedohladal po tej malorazke ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52705 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Zimný lov líšok
nazdar miros...asi 5 zatiahlo do nory,alebo do tunelov v trstí tam farba končila....ale zažil som i to že po 7x64 odtiahla od 80-120m...je to všetko iba o dobrej rane a s malorážkou dočiahneš raz tolko ako s brokovnicou-dalej to netreba moc prehánat... ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52706 od spider
Odpoveď od spider na tému Zimný lov líšok
zdar.prečo tá malorážka?
<br/>čo ak sa ti ukáže líška na 120 metrov a viac,ako ju dostaneš?
<br/>ak chceš napíš na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. sme dosť blízko seba môžme ísť na pivo:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52709 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Zimný lov líšok
nazdar....bežne ich vidím na 600m a viac... ;) aspon mám prehlad kade sa motaju....:)všetky čo vidíš i tak nemáš nádej dostat....tak už to chodí.....8-L a Ty si skadial..??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52732 od miros
Odpoveď od miros na tému Zimný lov líšok
nazdar pre toto odchadzanie do nor a kde coho som presiel na hornet a skoncilo akekolvek dohladavanie CZ 527 meopta 3-12/56 a dosah ak neako hodne nefuka je hooodne dalej nez malorazka v kozuchu je len dierka lebo ked som pouzival malorazku tak ma to odbiehanie aj po dobrom zasahu hodne stvalo vabenie mi bohvieako nejde skusal som uz co to a asi najlepsie u mna funguje vabnicka co ma napodobnovat lasicu reaguju podla pocasia tak okolo 200m a casto krat dobehne aj kuna

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52733 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Zimný lov líšok
nazdar...ja som ešte zabudol dodat že u nás je rovina a musíš dávat sakra pozor kam strielaš,lebo všetky susedné dediny su v dostrele...;/ 7x64 cz550 nosím tiež ale mimo sezonu a hlavne ked ma prijali do združenia blbo po mne pozerali že načo to vláčim....teraz ked su výsledky tak sa uspokojili...;)ked skončí párenie skusim s vábením,lebo teraz sa im dáko nechce reagovat....ak je okolo 100m a ide odo mna skušam myškovanie alebo zajačie vreštadlo,ale zatial iba zastala-pozrela mojím smerom a tahala preč...možno skušam špatne...:) CZ527 -hornet je určite dobrá volba,aký máš snou najdlhší zásah...??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52744 od spider
Odpoveď od spider na tému Zimný lov líšok
nazdar.ja som blízko nz.u nás je tiež rovina,používam 243 win.je to predsa len väčší dosah ako 22 lr.strielam väčšinou zo zeme,je to tak trochu riskantné,pár kusov predátorov mám z posedu ale vábiť z posedu je blbosť.teraz po kaňkovaní skúšam zajačie vrešťadlo ale kým nebudem mať aspoň 10 kusov evidentne strelených na vábenie nechcem nič konštatovať.
<br/>pri tom vábení som zistil že musím zohladniť vela vecí
<br/>to znamená aj tolko že líšku sa snažím vytiahnuť skôr ako keby sa mala ukázať a na dialku vábiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52755 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Zimný lov líšok
Mám tiž 243, aký náboj používaš na líšku? Alebo máš nejaký univerzal?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52765 od miros
Odpoveď od miros na tému Zimný lov líšok
153m zmerane zeiss

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52782 od feko31
Odpoveď od feko31 na tému Zimný lov líšok
Zvláštny lovec líšok nie som. T.r. som zistil, že najväčší pohyb líšok bolô tak od 20.januára do 10. februára, vždy poobede od 14.30 hod. do 18.00 hod. Ráno menej, iba od 6.30 do 8.00 hod. Sedím na trojnožke, pred sebou trojnožka, zhotovená z 1 metrových paličiek, zviazaných šnurkou. Maskujem sa na sneho starou plachtou, v strede ktorej som urobil diery aby som cez ne videl a plachtu pretiahol cez hlavu. Guľovnicu CZ 550 308 W som &quot;obalil&quot; tiež do zbytkovej látky bielej farby. Nevábim, iba čakám na líščich prechodoch. Strieľal celoplášťom FMJ Sellier Bellot na vzdialenosť 80 až 150 m, líšky zostávajú &quot;v ohni&quot;. T.r. som ulovil 5 líšok, kedže bola zima, na ďaľšie som už nechodil.
<br/>Na Yor Tube zisťujem, že oplatí sa aj vábiť, musím to skúsiť a zohnať dobrú vábničku, s tými doterajšími líšky skôr odchádzali, ba priam zutekali! Pozdáva sa mi aj &quot;škrabanie polystyrénom po skle, teda skúsim aj to. Lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52795 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Zimný lov líšok
nazdar...na youTube asi dávaju iba tie uspešné pokusy....;/ alebo musíme mat i hudobný sluch...:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52796 od rado100
Odpoveď od rado100 na tému Zimný lov líšok
Nie na každé zavábenie líška príde i keď ho počuje. Líška musí mať hlad. Mladšia líška pribehne aj zo zvedavosti. Neoplatí sa vábiť počas kaňkovania a keď nie je sneh i keď aj v takom čase som prívábil pár líšok, ale pravdepodobnosť úspechu je oveľa menšia. Podľa mojich skúseností ani tak nezáleží od tipu vábničky, ako od dodržania zásad pri vábení (smer vetra, poveternostné podm. vhodné miesto, čas apod.). Stalo sa mi viac krát, že so si po zavabení povedal ale som to pohnojil veď toto vrešťanie zajaca nepripomína ani zďaleka no len čo som dal vábničku do vrecka už išla kmotra.Tak ako každý človek má rozličnú výšku, silu a intonáciu hlasu tak aj zajace nevrešťia každý rovnako. Vábnička však nesmie znieť kovovo to je pre líšku neprirodzený zvuk. Najlepšie vábničky sú s jazýčkom s umelej hmoty a dreveným telom, tie ani pri nízkej teplote nemenia hlas.Ak chcem vábiť zo zeme, tak si beriem brokovnicu je oveľa výhodnejšia lebo väčšina privábených líšok mi vyšla z krovia na vzdialenosť od 5 do 25 metrov.Raz sa mi stalo že som nedodržal smer vetra sedel som v stohu slamy a po zavábení som pozeral smerom po vetre líška mi prišla od chrbta asi na vzdialenosť 1metra. Líška sa zľakla mňa pri odskočení vydala zvuk ktorého som sa zľakol zasa ja. Takže líška aj na veľkú vzdialenosť dokáže veľmi presne lokalizovať miesto zvuku. Ak vábim s posedu tak väčšinou na lúkach pod lesom(keď v poli veľmi fúka vietor idem k lesu tam je omnoho slabší)tam vidím líšku i na väčšiu vzdialenosť tak tam si nosím remington 223. Pred výstrelom na líšku cmuknem tá mi vždy zastaví a istí a ja mám dosť času na výstrel. Vábenie je veľmi dobrý spôsob polovania na líšky hlavne pre ľudí, ktorým dlhý pobyt na mraze neprospieva tak ako mne. Túto zimu som mal zdravotné problémy, takže som bol viac doma ako vonku, ale aj napriek tomu sa mi podarilo uloviť 4ks lišiakov. Prajem veľa úspechov pri vábení a love líšok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52807 od spider
Odpoveď od spider na tému Zimný lov líšok
sevas.používam len strely nosler partition 100grs.,a nosler ballistic tip 95 grs.strielam s nimi všetko
<br/>dobré sú obe strely ale partition je tvrdší a menej poškodzuje kožuch?
<br/>závisí ale aj od toho ako zver stojí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52844 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Zimný lov líšok
Ten Nosler kupuješ alebo prebíjaš? Ak kupuješ, tak kde sa dá zohnať?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52864 od spider
Odpoveď od spider na tému Zimný lov líšok
strely mi prebíja známi.jednu várku striel som mal od neho,druhú od kamoša a až teraz mám objednané v jednej predajni v blave.ak mi to príde napíšem ti,lebo doteraz ich nikto nehladal.
<br/>pošli mi mail na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a tam to bude skôr vhodnejšie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56537 od Poacher
Odpoveď od Poacher na tému Zimný lov líšok
Zdravím &quot;Líškarov&quot;, ako chlapi už sa pomaly pripravujete na zimnú sezónu líšok? Skúšal niekto z Vás na líšku aj nejaké subsonic strely v 22 LR?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56605 od haskula
Odpoveď od haskula na tému Zimný lov líšok
Ja som najblizsie ulovil 22 Stinger, slusne letia, strielal som na cca 60m...ale este stihla odbehnut 20m...predtym som strielal 308ckou tiez na cca 60m strelivo Federal, po vystrele jej creva vyleteli von s tela a fur este 10m usla..uz dalsiu krmim a dnes idem pre vysledky fotopasce...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56616 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Zimný lov líšok
chlapi, neľutujte tie líšky a hlavne jeden náboj na ne, práve som sa vrátil autom z NR, to bol neskutočný počet líšok cestou do VK, ja neviem skoro 30 ich bolo, niektoré ozaj nádherné, ale drobná zver pri tých stavoch asi končí. Túlam sa po nociach, ale také stavy ako dnes večer som ešte nevidel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56622 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Zimný lov líšok
Najvacsie skody narobia na drobnej zveri pernate dravce to mi ver (v Madarsku na to uz prisli davno a tak sa aj zariadili a nestazuju sa uz) u nas by asi doslo k statnemu prevratu &quot;ochranarmi&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.123 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 336 návštevníkov a žiadni členovia on-line