Orly a ine dravce

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12460 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Orly a ine dravce
Pedro, pošli mi nejaký kontakt na seba na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a predebatujeme to.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12646 od rcajkovic
Odpoveď od rcajkovic na tému Orly a ine dravce
Dlho som tu nebol, na letisku sme mali pekne pozorovania. Lietal tam asi tyzden samec skalak. Bolo zaujimave pozorovat ako ho hlavne sedivky a havrany vyhladavali.Pred mesiacom som pozoroval aj samicu sokola stahovaveho v mladom peri. Takmer ju nasala masina ked utocila po cajkach. Vlastne robila moju robotu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12675 od rcajkovic
Odpoveď od rcajkovic na tému Orly a ine dravce
ohľadom tých vyšetrení , my by sme aj záujem mali. Ja robím na bratislavskom letisku. Máme tam momentálne 9 dravcov, z toho osem sokolov a 1 jastraba samca. Čoho by sa týkali tie vyšetrenia? Asi najlepšie bude ak sa mi ozveš na mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12691 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Orly a ine dravce
Cez sviatky som mal možnosť pozorovať rodinku krkavcov - zlikvidovali Myšiaka hôrneho (len perie lietalo)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12754 od rcajkovic
Odpoveď od rcajkovic na tému Orly a ine dravce
dnes som videl veľmi svetleho myšiaka a veľmi nablizko krahulca. Bol asi na tri metre odo mna v kriku priamo u nas v areali pri dravcoch. Mal som tam pod čiapkami dva sťahovaky a jedneho raroha

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #14427 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Orly a ine dravce
Roman, Jovic,
<br/>Ospravedlňujem sa že som ticho ohľadom tých vyšetrení, ale momentálne mám fofry v práci, takže neviem kde mi hlava stojí. Keď to trochu povolí, pokúsim sa to rozbehnúť. Roman, ten problém čo si spomínal - aj ste to nejak liečili?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #14456 od rcajkovic
Odpoveď od rcajkovic na tému Orly a ine dravce
liecili to , ale nepoviem ti presne cim a ani ako to dopadlo, zajtra by som mal byt s nim budem vediet viac. naposledy co som s nim hovoril sa to zhorsovalo, uvidim. Ja som teraz vacsinu dravcov posadil uz na preperovanie, lietam akurat s dvoma rarohmi. Par rarohov je pripraveny vo voliere, uz sa aj ozyvaju.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #15591 od rcajkovic
Odpoveď od rcajkovic na tému Orly a ine dravce
Včera na letisku bolo rušno. Najskor rano som videl niečo nahanat spevavce. Myslel som si že krahulec. Ked to priletelo bližšie zistil som že je to sokol kobec. Krásny útok sa natiahol do výšky, potom to vzdal a zaletel smerom k mohyle. Okolo obeda som išiel cvičiť sokola. Pri krmení na vábitku uplne zalahol vabitko a prestal sa hybať. A poeral sa priamo nad nas. Krásny pohľad. Vo výške asi 30 m nado mnou jeden kráľovský prol a trochu vyššie dalšie dva. Boli na letisku takmer celý deň. Dva boli určite mladé, toho tretieho som videl iba oproti slnku. Sysle sa toho roku zobudili skor ako zvyčajne, prveho sme pozorovali okolo 25.februara. Hned to vidiet na dravcoch.Jastraby mame na dennom poriadku, rarohy zatial pomenej a spominane kralovaky. Jeden byva denne ale tri este toho roku neboli.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15886 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Orly a ine dravce
Gratuľujem ochranárom ku dňu VTÁKOV
<br/>Prešiel som si,po dva víkendy revír - špeciálne lokality v ktorých bežne hniezdil Sokol Myšiar - Pustovka.Nezaznamenal ani jedneho jedinca tohto druhu,len prelety Krkavca.
<br/>Pustovky sa poľnohospodárskej chémií ubránili,no krkavcom nie!
<br/>Tu platí slávne:Zabi bobra zachrániš strom........:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #16114 od kobec
Odpoveď od kobec na tému Orly a ine dravce
Prijemny dobry den,
<br/>
<br/>dlho som nebol na tejto stranke, hladam akesi udaje, nuz mi to nedalo a pozrel som sa sem. Mam pocit, ze pan TIBO tie krkavce nenavidi... Nespajal by som si úbytok sokola mysiara s pritomnostou krkavcov. Prave sokolovite dravce su odkazane na krkavcovite druhy, ako na producentov hniezd, v ktorych potom oni vychovajú svoje mladata. V akom prostredi u Vas hniezdili tie sokole mysiare? V koho hniezdach? Vran ci strak? Neubudlo nahodou tychto druhov? Sokol mysiar je velmi prisposobivy dravec a pohodlne kooexistuje aj s inymi vtakmi (spolocne hniezdenia v kolonii s kavkami, volavkami, havranmi)... To, ze krkavce &quot;vyprasili&quot; mysiaka - pravdepodobne islo o klasicke obhajovanie si teritoria, predpokladam, ze mysiak bol rad, ze tie ciernocierne krakavce ma uz z krku... Alebo to dopadlo inak? Nie som vseveduci, rad sa necham poucit.
<br/>Prijemny den, pani, idem dalej hladat ten kontakt, co potrebujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #16137 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Orly a ine dravce
priateľu - či návidím alebo nenávidím krkavce je len moja vec !
<br/>No vyváženosť prírodných činiteľov,(po novom biodiverzita)určitej ochranárskej odnoži nič nehovorí!
<br/>Ak ubudlo strák,tak je to predovšetkým pôsobením nových negatívnych činiteľov.Dosiaľ najväčšie škody spôsobuje poľnochémia.Nové negatívne činitele sú krkavec,jastrab,výr!Hovorím o regióne - Nitrianskom!
<br/>Pustovka koexistuje aj s inými vtákmi - je pravda. - no nie s krkavcom!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #16144 od ZK
Odpoveď od ZK na tému Orly a ine dravce
mám skúsenosti s krkavcom a môžem vám povedat ak je v primeranom množstve je urcite prospesny ale ak je premnožený Bože chráň ostatné živočichy,či sú malé alebo veľké . . . s tým ochranárstvo sa prehána . . .:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #16146 od kobec
Odpoveď od kobec na tému Orly a ine dravce
Nechcem prilievat olej ani nic horlave do ohna... Iste, zhodneme sa - takmer bezvyhrad na tom, ze to, co narobila chemia s hmyzom, vcelami a motylmi v prirode je neodpustitelne. Rovnako tak rozoranie medzi, zanik uhorov, nastup intenzivnej mechanizacie...
<br/>Mam zial smutne skusenosti z okolia BA, kde su intenzivne prenasledovane straky prave polovnymi zdruzeniami - nic to, ved je to v sulade s legislativou (az na tie odseknute nozicky) - mam foto, ak by niekto neveril, ze sa tak deje i teraz, nielen v patdesiatych rokoch.
<br/>Co sa tyka krkavca... napriek tomu, ze to je spevavec, istotne je to predator, ako sa patri. Tazko mu vysvetlite, ze ma nechat nekryte hniezdo bazanta na pokoji. To clovek musi pochopit, ze zvierata robia len to, co mozu - musia. Co sa tyka kooexistencie krkavca a postolky: iny nazor by mali tie postolcata, co sa vyliahli v hniezde krkavca na stoziari elektrickeho vedenia. Vdaka krkavcovi sa do niziny dostava sokol raroh a aj sokol lastoviciar ma sirsiu hniezdnu ponuku. Raz som kdesi pisal vysledky vlastneho rozboru potravy tohto druhu - prevaha hrabosov polnych - ale v roznych regionoch to moze byt inak. Ak existuje studia, ktora by potvrdila, ze v miestach, kde je pocetny krkavec neziju jarabice, alebo bazanty maju vacsie straty - a ze prave krkavec je tym faktorom, ktory toto sposobuje, skuste mi ju podsunut. Zatial som totiz presvedceny, ze do nasej prirody patri a ak je premnozeny, chyba nie je v nom. A naprava nevedie cez jeho odstrel.
<br/>Pekny den. A ospravedlnujem sa, ze sa prispevok tyka dravcov len okrajovo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #16147 od kobec
Odpoveď od kobec na tému Orly a ine dravce
Nechcem prilievat olej ani nic horlave do ohna... Iste, zhodneme sa - takmer bezvyhrad na tom, ze to, co narobila chemia s hmyzom, vcelami a motylmi v prirode je neodpustitelne. Rovnako tak rozoranie medzi, zanik uhorov, nastup intenzivnej mechanizacie...
<br/>Mam zial smutne skusenosti z okolia BA, kde su intenzivne prenasledovane straky prave polovnymi zdruzeniami - nic to, ved je to v sulade s legislativou (az na tie odseknute nozicky) - mam foto, ak by niekto neveril, ze sa tak deje i teraz, nielen v patdesiatych rokoch.
<br/>Co sa tyka krkavca... napriek tomu, ze to je spevavec, istotne je to predator, ako sa patri. Tazko mu vysvetlite, ze ma nechat nekryte hniezdo bazanta na pokoji. To clovek musi pochopit, ze zvierata robia len to, co mozu - musia. Co sa tyka kooexistencie krkavca a postolky: iny nazor by mali tie postolcata, co sa vyliahli v hniezde krkavca na stoziari elektrickeho vedenia. Vdaka krkavcovi sa do niziny dostava sokol raroh a aj sokol lastoviciar ma sirsiu hniezdnu ponuku. Raz som kdesi pisal vysledky vlastneho rozboru potravy tohto druhu - prevaha hrabosov polnych - ale v roznych regionoch to moze byt inak. Ak existuje studia, ktora by potvrdila, ze v miestach, kde je pocetny krkavec neziju jarabice, alebo bazanty maju vacsie straty - a ze prave krkavec je tym faktorom, ktory toto sposobuje, skuste mi ju podsunut. Zatial som totiz presvedceny, ze do nasej prirody patri a ak je premnozeny, chyba nie je v nom. A naprava nevedie cez jeho odstrel.
<br/>Pekny den. A ospravedlnujem sa, ze sa prispevok tyka dravcov len okrajovo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #16156 od rcajkovic
Odpoveď od rcajkovic na tému Orly a ine dravce
Ja nemam pocit ze strak ubudlo, ja robim na letisku a tam je strak pozehnane, hniezdia takmer na kazdom vacsom kriku alebo skupinke stromov. a staci sa pozriet podvecer k byvalemu ZARES-u kam hlavne chodia nocovat. Ale spat k teme dravce. Aj sokolov myšiarov by som nemusel dlho hladat. Zase skusenost letisko. Stači aby som pustil sokola na kruženie a hned ho asi 6-10 pustoviek atakuje. A to je dobre, aj ked v tej chvili im za to nedakujem. Ja sa snazim aby mi sokol vykruzil aspon 100 m a on radsej sadne niekde do ustrania aby mal od nich pokoj. V minulom roku som mal len v areali letiska asi 4 hniezda obsadene, v predminulom asi 5, jedno dokonca na čerešni asi 100m od drahy. Teraz denne vidam asi dva jastraby pri love syslov, vcera som videl aj sokola raroha a dva kralovaky a jedneho krahulca.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #16164 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Orly a ine dravce
kobec veru tak suhlasim s cajkovicom . kam sa pozries tam lietaju straky . pohybujem sa v okoli letiska , dalej nedalko ramien dunaja ako je spalovna v BA a v okoli vysielaca kamzik ako aj v okoli pezinka a nezda sa mi ze by strák ubudlo .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #16184 od kobec
Odpoveď od kobec na tému Orly a ine dravce
Dobry den,
<br/>
<br/>nikde som nenapisal, ze strak ubudlo. Bola to len recnicka otazka (p. Tibovi) na margo ubytku sokolov mysiarov v regione, kde zivocichy pozoruje. Skor by som totiz ubytok sokola spajal s ubytkom hniezdnych moznosti nez s predacnym tlakom krkavca.. Ale ktovie. Ano, straky su pomerne hojnym druhom (aj ked nepoznam prace o jej pocetnosti z minulosti), pred rokom - dvoma som sledoval dve nocoviska (jedno pri P.Biskupiciach - spominal ho i R. Cajkovic, jedno priamo v Petrzalke). Je treba si uvedomit, ze akukolvek sarapatu straka narobi, je dolezita preto, aby v jej starych hniezdach vyhniezdil sokol mysiar, sokol kobcovity a mysiarky usate.
<br/>Pekny den, priatelia

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #16186 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Orly a ine dravce
tak som ta nepochopil sorry .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 týždnami #16396 od ZK
Odpoveď od ZK na tému Orly a ine dravce
Lovu zdar.Nedávno som objavil 5vajícok mysiarky usatej v starom stracom hniezde,dnes som sa bol na ne podívat a uz sú vydobané.Práve toto som spomínal,treba tie opustené hniezda pre iné druhy vtákov(dravcov),ale tých je (aspon unás)podla mna dost.A napr.sovy zahniezdia aj v opust.hniezdach mysiakov,netreba k tomu krkavcie.Otec mi spomínal ze zaciatkom 80tych rokov videl u nás prvé kusy krkavcov v tých casoch bolo výdat aj drobnú.Teraz je zriedkavá drobná ale zato krkavcovitej je pozehnane.Iste nepomáha chemizácia,ale ani premnozené krkavcovité vtáky.Raz dva krkavce útocili na dospelého zajaca a len len ze im usiel,uz mu nechýbalo vela a bolo by po nom!A ako riesit krkavce ak nie odstrelom?!To by ma zaujímalo.Díky.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 týždnami #16437 od Gulo
Odpoveď od Gulo na tému Orly a ine dravce
No hej, stračie hniezda sokoli rady obsadzujú, ale druhá vec je, ako znášajú susedstvo
<br/> strák. Z môjho pozorovania-sokol myšiar si straku drží na dištanc, dokonca som
<br/> sledoval jedno hniezdo obývané strakou, o týždeň tam už na moju radosť
<br/> bola &quot;pustovka&quot; . Avšak sokol červenonohý nezniesol susedstvo strák a hniezdo opustil.
<br/> Momentálne pozorujem v jednej remízke dlhej cca. 500 metrov 3 páry sokola myšiara.
<br/> V ostatných remízkach sú tiež, aj keď nie tak husto.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.070 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 333 návštevníkov a žiadni členovia on-line