Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31492 od MichalP
Zdravim! Dnes to bolo celkom fajn rano mierne primrznute, pekna prechadzak len tých zajacov je akosi pomenej, ku koncu 10ks srnčej z toho 4ks srnce, zopar bažantov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31494 od lacika85
Máš pravdu.Veľa je neveriacich Tomašov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31497 od Jaro
vcera pekne rano - 7:30 - 6ks diviacej , nasli ich psiky a upozornili nas na ne , 1 listicka , 2 lane a 1 jelienca . :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31498 od johny
No tento rok strelíte o jedno teľa menej a rozdiel vyrovnaný ... Vlk má na to väčší nárok ako my ... Ak sa pri plánovaní odstrelu zohľadní úhyn a strhnuté kusy tak sa stavy nemôžu znižovať. Horšie je ak niekto nie je ochotný prispôsobiť odstrel úhynu a radšej ho zatají ... to potom ozaj idú stavy dolu, ale nie kvôli vlkovi, ten z trávy nevyžije a v jeho súčasných počtoch vysokú nezlikviduje. Ale súhlasím ža v našich vysokohorských revíroch nemá celoročná ochrana vlka opodstatnenie. Súčasný stav nám dáva príležitosť na reguláciu, ktorá vlčej populácii neublíži. Znemožnenie tejto regulácie by sa veľmi rýchlo negatívne prejavilo na stavoch zverim aj keď verím že kvalitatívne by šla hore

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31516 od Robitusin
No,to je všetko možno pravda,ale tu sa nedá hovoriť o znižovaní či prispôsobovaní odstrelu,včera to bolo teľa,zajtra jelenička o týždeň jeleň...ako si povedal,trávu žrať nebudú..,a ked sa v lete či cez ruju ideš prejsť po chodníkoch,tak z tridsiatich kôpok trusu je dvadsaťpäť vlčích,tak to o niečom svedčí.A keby som zašiel do minulosti,tak v silných zimách spred pár rokov sme nachádzali až do tridsať úhynov /90perc. vlčia robota/ a nemyslím,že sedem-osem r. jelene boli choré a bez kondície.Potom už veľmi nikoho nebaví každoročne udržiavať a zveľadovať "chladničku" pre niekoho iného. Napriek všetkému som ale nikdy netvrdil,že do našich krásnych vysokohorských revírov vlk nepatrí...,ale všetko s mierou! Je to asi niečo také ako ochraňujme krkavca...,teraz ich je ako maku,ale akosi vymizli hlucháne...minulý rok som videl jedného,zato tých čiernych hajzlov aspoň sto...8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31517 od pavelb
Celkom pekné ráno, nakoniec aj celý deň. Videl som tri kusy srnčej, krásna prechádzka, dopoludnie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31518 od Fajka
Pekné trochu zimné ránko bažantíci vyleteli z krmelca,čo sme im nasypali minulý
<br/>týždeň, srnčie na ozimine,5 zajkov a potom bác, vela &quot;bordelu &quot; na hrádzi zo skládky čo dedina predala súkromnej firme, čakám že srnci vytlčú parožie na plastovom odpade a nie na kríkoch a stromkoch:{,škoda toho úseku

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31519 od petmat
Krásny slnečny deň.O 16 30hod. som videl 4 jelene a 2 medvede preskakovali cez cestu,asi ich niečo vyplašilo.Pravdepodobne to boli vlanajšie mlade zo starou,no tu som nevidel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31523 od johny
Dnes sme boli s kamošom doplniť krmelce a obstopovať revír, vlky na dvoch miestach. Jeden samotár a jedna 3 členná svorka. Obchádzali krmelce tak, ako my. Strhnuté nič. Zver teraz berie málo lebo už sa stápajú oziminy. Od utorka sa nedotkli ani obhryzových drevín, čo sme spílili pred týždňom. Videli sme 16 ks srnčej a jednu líšku. Podarilo sa mi zapdnúť, museli ma vytiahnuť, ale inak pekný poľovnícky deň zakončený strelením túlavej mačky. Foto hodím do galérie ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31622 od mano
tak vcera po dlhom case sa mi podarilo strelit lisku, strielal som z gulovnice 7x64 11,2g SB opakoval som na nu 3krat /2krat v behu cca 50m/ a ake bolo moje prekvapenie ked som ku nej prisiel mala tri rany v sebe a ona este cvakala tlamou. Je pravda ze jedna bola na stehna ale ostatne jedna na chrbticu a druha za rebra.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31652 od puro
Gratulujem,skoda ze som tam nebol,to bola tortura!Cico to popisoval,asi sa da po tomto zazitku k ochranarom.Odkazuje ze sa lieci a berie antidepresiva. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31700 od kamen
Včera ráno o 6.10 h. to začalo krásnym pohľadom na päť statných jeleňov ( ešte všetci s parožím a to vôbec nie malým), no už o 20 min. ma prekvapili dvaja &quot;hluchí&quot; vlci. Prvý mi srtihol cestu pár m. odo mňa, ale prekvapil ma tým, že odbehol, no hneď sa vrátil k okraju lesa a v tvare polkruhu pobehoval cca 30 m. predo mnou. Toto už bol vyšší stupeň adrenalínu, ale čerešničku tomu dal druhý, ktorý mi zhruba v rovnakej vzdialenosti zavŕčal za chrbtom - už poznám, čo je to ozajstný strach! Ani neviem kedy a kde odišli, lebo na 15 min. som stuhol. Našťastie pre mňa sa toto stretnutie skončilo hepiendom. Potom ma ešte potešil pohľad na tri jelenice, jedeného starého šestnástoráka a štyroch diviakov. Dnes už hovorím o včerajšku, ako o prekrásnom dni.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31820 od CHERY
Dnes sme neodolali peknému počasiu a vyšli sme sa prejsť vonku. Výsledok 2 strelené líšky, videli sme kopec srnčej a 1 zajaca a 1 bažanta.
<br/>LOVU ZDAR!:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31825 od pepco
dnes sme boli vyviest medikamenty pre srnciu....videl som parku jarabic, zalahnuty rudlik srncej asi 8ks, cestou do krmelca sme niesli kukuricu, repu a tie lizy, vybehlo 10 zajkov...az mi tak srdiecko zaplesalo od stastia...konecne sa nasa robota zacina ukazovat...a 22 kusov srncej odbiehalo od nas...krasny den bol

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31841 od nugy
Včera som sa bol prejsť, strašne fučalo, zima ako hrom. Zajkovia sa už bijú o samice. Všetko bolo v poriadku, až kým som nenašiel dva malé zajačiky v jamke, ktoré boli zamrznuté. Toto nepoteší nikoho:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31843 od pavelb
Ráno som bol prikŕmiť srnčiu, sledovalo ma asi 6 ks. Na obed cca 25 ks srnčej sa popásalo blízko cesty. Neskor som stretol lišku, asi 3 ks srnčej, 6 ks jeleníc a min.20 ks muflonej.. Dnešný deň stál za to......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31845 od gyuszi
Dneska ráno 3 líšky, nemal som možnosť strielať...okolo obeda sme robili pohon na líšky...výsledok dve sojky....vystrelili sme na dve líšky ale asi nepočuli výstrel....možno inokedy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31846 od johny
Dnes sme boli vysypať nejaký semenec a zbožie, povyťahovať zo skruží posledné vrecia zemiakov a doplniť krmelce. Nádherný deň. Popri každom jednom krmelci prebehli v noci dva vlky. Aj keď sme vysokú nevideli, revír je zbehaný krížom krážom rúdľami okolo 20 ks. Soliská navštevuje hlavne srnčia. Fotky sú v galérii.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31862 od zalesak
včera som sa bol préjsť a popozerať ako sa líštičky vyhrievaju na slniečku, videl som nádherneho lišiaka ako sedel na skale a vyhrieval zraju zoskočila šup ho smerom na mňa tak somsa pripravil a zavábil ešte zajčím vrešťadlom, líšiak bol za pol minútky pri mne ale zo zadu prišiel po vetre a tak ako prišiel tak rýchlo aj ušiel, ale pekny pohľad na tak veľkeho lišiaka mal pekny kožuch tak som čakal na dostrel z brokmi ale nestihol som a guľov som ho nehccel streliť škoda takej krasnej kože.
<br/>Takže ostal do chovu :]:]:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31928 od Misssoo
Zdravím. Včera v noci som bol pozrieť na krmovisku na diviaky a líštičky. Parádny večer. Prišli mi 3 jelenice o 20 minút kapitálny daniel potom 6 muflónov /baranov/ jazvec mi prebehol skoro po nohách a nakoniec som si zradil líšku /škoda/. Diviaky sa vôbec neukázali. Ani som nepočul že by boli v lese. LOVU ZDAR

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.218 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 231 návštevníkov a žiadni členovia on-line