Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28937 od saris
Pekný deň bol dnes :) Ráno síce nič strelené a ani videné ale po 9 hod keď som išiel zakrmiť toho bolo dosť. Na nádhernom slniečku sa vyhrievalo niekoľko kusov srnčej zveri a líšky si špacírovali. Jedna už je v líšťom nebi. Pekný lišiačik. Večer mi na pískanie lasičky pribehla ďalšia líštička. Musím ju ísť ráno dohľadať :liar: Zajtra dúfam bude tiež také nádherné počasie..............len aby sa žienka ráno nezobudila príliš skoro........aby som stihol zmiznúť :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28943 od cerebellum
Dnes na celodennej ture som videl niekolko kusov srncej, vysokej, dve sovy dlhochvoste - lovia pravdepodobne cely den, plno stôp - diviacich ale aj napr. divej macky. A listicky sa motaju hore dole cely den.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28953 od gyuszi
Čaute, dnes som sedel od 16.00 do 20.30........neuveriteľná kosa:[....pri zdohlinisku....a NIIIČ...nič:{! Ale včera večer tiež za tie 4 hodiny dve líšky...(jedna prašivá),.uvidíme zajtra:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28957 od CHERY
Dnes na prechádzke so psíkom som na poli videl asi na 300 metrov 2 líštičky - bolo 14:30 a pobiehali si tam asi hodinku. Škoda ,že boli tak ďaleko:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28958 od radis
8 kusov srnčej.....ale zial jedna bola nedaleko roztrhana na kusy ...zostala iba ratica, zopar kusov koze a plno srsti na okoli - vysledok stretu s vlkmi :[:-o:-o:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28961 od lacika85
Veď je tma ako v riti

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28967 od Jaro
ako vies aka je tam tma :D:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29022 od gyuszi
Ale ešte máme trošku snehu....;) čiže vidno.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29026 od lacika85
Ďalekohľadom uvidiš,len ako si ho pripevniť na hlavu,aby mi počas celej noci nespadol?:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29040 od majod
Dnes sme mali spoločnu polovacku na diviačiu a škodnu,žial musim sa priznať že polovačka bola vedena tak aby sa nič nestrelilo,aj také su vzťahy v združeniach.Mrzí ma to o to viac ,že medzi tými čo tam 6 hodin mrzli vo vetre,bol aj môj otec.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29053 od gyuszi
Ináč ja zatiaľ poľujem na dvoch miestach, kde som zriadil zdochlinisko! Čiže nestrielam na viac ako 30m. Plus trošku snehu máme a 7*65R/12 s puškohľadom. A dobrý sluch...:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29054 od lacika85
Lenže v nekrytom posede celú noc nevydržiš.My máme super posed alebo skôr búdu,takže využívam zrak ale keď zaspím,zobudi má poplašné,ale to by už musel vlk tu zdochlinu už žrať.Vzdialenosť max.60 m.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29133 od RadekS
Všeckých zdravím, včera jsme měli aji my naháňku na černou a Diana nám přála. Střelili jsme 8 selat a jednu lišku, maličkou, ale nádhernou uhlířku. Na mě se také Diana usmála a podařilo se mi střelit v leči dvě selátka, jedno bylo bíle flekaté. Za tento zážitek děkuji hlavně našim psům, kteří pracovali až na vijimky na výbornou. Trošku mi bylo líto střelců na stanovišti, kteří stáli moc dlouho na vichru, ale takový je lov. Lesu a Lovu Zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29134 od katie
Dobrý...Chcela by som poprosiť o pomoc.Neviete mi pomocť s touto otázkou?Mačka divá v čase odchovu mláďat býva?
<br/>1.len brlohy,ktoré si sama vyhrabe
<br/>2.líščie a jazvečie brlohy,ale aj stromové dutiny
<br/>3.len stromové dutiny
<br/>4.jaskyne a menej prístupné skalné otvory
<br/>Ak niekto vie,nech poradí..Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29138 od saris
To máš domácu úlohu??:] Odpoveď č. 2

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29146 od katie
Nie,olympiada...Vdaka za odpoved.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29149 od lacika85
Stena chodby rod.domu:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29177 od yegi
Práve som sa vrátil z chotára, bol som zakrmovať srnčiu, v okruhu 500 od miesta krmenia do 100 ks srnčej,zajacov pomenej, ale na naše pomery aj ich dosť.Líška ani jedna.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29184 od petob
Silvestrovská poľovačka. Ráno som sa šiel prejsť zo psíkom do revíru. Keď som sa približoval k lesu začul som z vnútra štekot. Hneď som sa rozbehol do lesa. Asi po sto metroch som zbadal svorku štyroch psov duriacich srnčiu. Pár metrov som im nadbehol a vystrelil som na prvého .Ten zostal na mieste. Druhú ranu som strieľal na posledného. Ten len skvíkol ale oddelil sa od tých dvoch. Išiel som pozrieť či farbí ale nič som nenašiel. Ako som sa vracal jeden z tých dvoch psov sa mi oblúkom vrátil cez húštinu. To sa mu stalo osudným. Ale záver bol až na večer keď som bol vyniesť ďatelinu a soľ. Po doplnení soľníka som vyšiel na posed čakať na líštičku. Po hodine a pol som v diaľke zbadal pribiehajúceho zajaca ale moc sa mi nezdal. Neskackal. Až v ďalekohľade som zbadal že je to pes. Utekal okolo posedu asi na sto metrov. Nechcel postáť tak som na neho pustil dve včeličky z 222. Netrafil som ho ale určite počul. Toľko zážitok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29360 od pergi
Takýto príspevok by podľa mňa našiel uplatnenie aj v odborných časopisoch. To, čo bolo niekedy &quot;vzácnosťou&quot; sa dnes stáva skoro rutinou - mám na mysli psie svorky v lesoch. Táto téma by si zaslúžila viac pozornosti s prípadnými návrhmi na riešenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.097 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 155 návštevníkov a žiadni členovia on-line