Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29396 od Jaro
to mas pergi pravdu , hlavne keby si nakukol na psickarske fora by si sa zhrozil ako si niektori majitelia koleduju o zastrelenie psa a ich samovolne prebehnutie oddovodnuju tym ze kde sa ma pes prebehnut ked nemoze v meste , v lese a ani na poli ale takym to asi nevysvetlis ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29455 od nugy
Z toho si nič nerob. My sme z otcom boli vonku zo psíkmi a zrazu cez pole zajac a za ním dvaja pointry. Psi krásny ale chudátka zajace. Beztak ich tu máme málo. Dva krát sme strelily do vzduchu, ale psi nereagovali. Potom sme stretli aj majitela. Povedal že mu dovolili venčiť ich pri Malom Dunaji, ale nie u nás, ale v inom združení. Myslel si že to môže všade. Slušne sme si podebatili a čo sa nestáva často, pán sa ospravedlnil a uznal chybu. Dnes je to adrenalín niekoho upozorniť na volný pohyb psa. Keď majiteľa upozorníte, tak sa vám ešte aj bude vyhrážať že vám dom zhorí keď sa psovi niečo stane. Čo už. To je údel združení v okolí BA.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29458 od pedro22
no ja som psičkar a dostal som sa do konfliktu s polovnikmi lebo som siel po lese so psom,ktory bol podotykam na voditku a mal nahubok....aky mas na to nazor???je zakazene chodit so psom do lesa???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29484 od Jaro
nugy suhlasim co pises ale predsa by si neodpravil polovne plemeno ?! sam urcite vies co je v zakone ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29485 od Jaro
ak je pravda to co pises tak ti mohol dotycny akurat tak fukat praskovy cukor do gluteusu maximusu ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29489 od foksi25
Ahojte. Nechce sa mi teraz ist pozerat do zakona ale ak ma pamat neklame tak nesmies odpravit psa ovciarskeho, sluzobneho a polovnickeho. Vies, len ja by som to chapal pre toho psa ako "povolanie". Ak ma niekto doma na dedine rotvajlera, ktory je sice sluzobne plemeno, ale nie sluzobny pes, a beha po reviri a plasi zver, tak po nom pustim co mam na pleci. Podobne je to s labradorom nejakej tetky, nie polovnika, ktory hrdusi bazanta. Treba chapat rozdiel medzi SLUZOBNE PLEMENO a SLUZOBNY PES. Moj nazor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29492 od Jaro
foksi trefa len zakon nehovori nic o oznaceny psa ci je to len polovny pes alebo polovny pes a este aj polovne upotrebitelny . Vezmi si ze dohladavas kus so psom a si nuteny psa vypustit ho na volno aby kus zastavil a hlasil povedzme . Pes kus dobehne a hlasi v susednom a tam ti ho odpalia ako pytlaciaceho psa ?! Tak isto psy zabehnute pri spolocnych polovackach a pod . Takze aj ked nejakej panicke co v danom momente nevies zdrhne polovne plemeno by si nemal strielat podla zakona lebo sa jedna o polovneho psa . Ak sa mylim kludne ma oprav
<br/>;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29495 od foksi25
To tvoje vysvetlenie ma svoju logiku. Ono kazdy pripad je asi individualny. A polovnici ktori chodia do reviru pravidelne poznaju aj ludi a stretaju aj psov, ktori tam pobehuju a pytliacia. Ja osobne by som nikdy nestrelil psa ked vidim ako bezi po poli. Ale ked ho tam stretnem trikrat za tyzden, a z toho dvakrat bezi za zajacom alebo srnou tak u mna milosti nema. Inak macky strielam na prve stretko..:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29499 od Jaro
Foksi my si rozumieme len skoda ze to nechapu aj niektori polovnici a bez rozmyslu odpalia polovne upotrebitelneho psa zo susedneho zdruzenia .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29500 od Jaro
macky nestrielam to nechavam mojim chlpacom nech maju radost zo zivota :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29504 od Akela
Aj mne vybehol z hustého pod posed krásny írsky setter. V živote som ho u nás v dedine nevidel, ani v okolí. Tak nech si beží aj keď mi pokefoval celú postriežku. Odvtedy som ho tam už nevidel. Ale vyleteli mi tam aj dva veľké psiská - krížence asi nem. ovčiaka s dobermanom a tie šli dolu. Nechal som ich odbehnúť či sa neobjaví gazda a hnali srnu - vysoko kotnú, tak šli dolu. Niekedy som aj na pochybách, hlavne v nočných hodinách, vtedy radšej psa nechám odbehnúť, aby som nevysrstil nejakú vtákovinu. Ale aj u nás je to klasika - 3-4 ks voľne behajúce bastardy, ktorých sa majitelia zbavili, alebo v cigánskom dvore nedostanú žrať a za deň dva sa skvelo zohrajú a lovia ostopäť. Takých nešetrím a neštudujem či mu majú stáť uši alebo chvost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29505 od Jaro
Akela nie je co dodat mozem len suhlasit s tebou

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29541 od pedro22
za to ti ručim ,ze je to pravda.ten kreten ma chcel dokonca napadnut,lebo som ho trošku vytočil:D,ale tak.... vela toho neporiešil,lebo pes ho ku mne nepustil:-pasi si myslel ze som zhodar,ved podstate som ,ale pokial ma nepristihne pri čine tak...8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29570 od Jaro
aha pedro ;/ takze dotycny ta uz pozna co si za vtacka a ze chodis zhody zhanat :I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29590 od nugy
Názor na to? Môj názor je, že nech si psíčkary chodia von po lesných cestách zo psami, ale nech si ich aspoň uviažu keď už náhubok nemajú (okrem toho keď je pes na vodítku, myslím že náhubok mu netreba keď tam nieje kvantum ľudí). Keď má na psa vodítko dlhé 50metrov,nech.Ale má ho na vodítku a ten mu neujde za zverou. Máme tu taký kanál, čo je odbočka od Malého Dunaja. Po celej dåžke kanála je hrádza a tráva. Keď chodia psíčkary venčiť psou tam aj na voľno, tak nič nepoviem. Pozdravíme sa a všetci sú spokojný. Čo sa týka streľby na psa, tak psa som ešte v revíry nestrelil a tobôž nie poľovného. Nie som chrapúň. Vždy strieľam do vzduchu jednu ranu. Tú druhú si šetrím, keby psisko chcelo ísť po mojich psoch. V revíry som stretol aj rôznych psou z dediny, ale vždy som vedel koho sú a iba som ich poplašil(98% boli orieškovia). Potom som išiel za majiteľom a povedal som mu že kde som psa stretol. Povedal som mu že takto mu pes dlho nevydrží a psa som v revíry už nevidel(stačilo pozaprávať diery v plote). Takže toľko môj názor. V sumáre: Radšej sa zo psíčkarom dohodnúť slušne ako keby som mu mal odpraviť psa pri prvej príležitosti. Ten pes za to predsa nemôže že ho nemal kto vychovať.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29631 od ondrej
nieje nahodov toto tema ....BOLI STE DNES V LESE ?AKO BOLO A CO STE ZAZILI ALEBO VIDELI ?........;/;/;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29657 od nugy
Je. Pardón, zablúdili sme do iného súdka.:-o:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29683 od pedro22
nie nie.....tak v tej lokalite som bol druhy krat a ziadne zhody so neniesol,a nemyslim ,ze by som až tajy šef,aby ma poznali na celej doline:liar:a k teme zhodarstva:vseci vieme ako to v polovnickych kruhoch chodi a ake tazke je dostat sa do zdruzenia....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29684 od pedro22
tak v tomto s tebou suhlasim,mas uplnu pravdu:)keby bolo ludi s takym to pristup k veci viac,tak by to vyzeralo inač:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #29772 od pavelb
Podme k téme - dnes som videl ešte za tmy líšku, neskôr srnu a asi 5 ks muflonej. Pekné dopoludnie...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.143 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 161 návštevníkov a žiadni členovia on-line