Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34289 od axon
V sobotu večer som bol vonku. Aj keď sme išli dosť neskoro, cestou na posed som videl 1 danielku a 1 srnu. Pri vychádzaní na posed som videl 4 muflónice, neskôr nám vyšli ešte 2 zajace, 1 srnec, 3 srny a skoro po tme 4 jelenice. Včera poobede som bol na prechádzke a videl som 1 muflóna asi 4 roky, 2 srnce II. VT a 6 sŕn.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34291 od Akela
Včera sme robili penú kazateľnicu, tak som si večer šiel oddýchnuť do revíru. Plno srnčej 4 srnce II. veková - všetky vytlčené. Líška takmer v zimnej srsti a kamoši strieľali asi 8x na sluky, ale tie nepočuli. Pekný večer to bol.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34299 od Jaro
takze dnes 5ks dancej z toho 1nepodareny vareskar , 1 srna plna , 2 diviaciky take 60kg , 2 muflony certici . to vsetko medzi pol 8 a 10 hod doobeda.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34337 od instalamontsro
Odpoveď od instalamontsro na tému Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?
Bol som večer vonku nadherná priroda po 19hodine postupne zver výchadza vonku najskor stara srna za ňov srnček no parožky ešte v liku za ním dalšia srna s srnčaťom a nakoniec pan srnec no porožky napol vytlčené bolo to užasne približil som sa k ním s autom na 30m škoda nemal som fotoaparat bol by to krasny záber do fotoalbumu.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34584 od Jaro
vcera 1 srncek taky postarsi 6torak , vytlceny - cisty vyrad . Od diviakov zorana skoro cela hora .
<br/>
<br/>no a potom poj...a 4 kolka a po zveri ani len pamiatky . :[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34585 od lubenko
no ja rano klasika medvedica s dvomi mladymi nestihol som fotit :]dva pekne srnce 10 ks srncej dve jelenice ta jedna bola uz ako balon asi bude co nevidet klast mlade:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34627 od Lubo22
V piatok som sa šiel večer nadýchať tej úžasnej jarnej vône. Cestou na posed som videl dvoch srncov II.VT s čerstvo vytlčeným parožím a jednu srnu. Moc som si však tú jarnú pohodu neužíval, lebo po asi 10 minútach (19,45 hod)vyšiel na čerstvo jačmeňom zasiate a zagúlané pole diviačik-lanštiačik a skúšal ako rýchlo ho prebehne. Na moje zapískanie však asi v polovici zatrhol a tam ho dobehla 11,2 g SPCE z mojej ZH 7x57R/12. Po rane žiadne značenie a šprint pokračoval až do náprotivného járku. Po príchode na nástrel (125 krokov), na nástrele len hlbšie zápichy a prvá farba až po cca 15 m. Pri vbiehaní do járku však už bolo farby veľa a tam už zhasnutého sme ho aj našli. Od nástrelu odbehol cca 60 m. Monitoring splnený a bude aj čo do gulášu na poľovnícku zábavu. Pri ťahaní k autu sme sa so synom dosť zapotili, ale ináč super večer.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34630 od Akela
Včera super spln. Taký nádherný večer som dávno nezažil. Za svetla jelenica, potom srnčia a o 20,15 dva psi, ktorí šli tíško po stope srnčej. Nejaké krížence pitbula, alebo čosi na ten spôsob. Najprv som nechcel, nie je to žiadna radosť, ale čo nevidieť budú mať srny mladé, tak som jedného oprášil - hneď spadol a po druhom som strelil v behu a netrafil som. takže na 50%. Čo za nezodpovedných ľudí nechá takéto plemená voľne sa pohybovať nocou 2 km od obce? Na mieste kde lovili je neúrekom srnčej a aj &quot;hrubé&quot; jelenice mi tam chodia pravidelne. V poslednej dobe je tých psov čím ďalej viac, kamoš minule sekol 3 kusy naraz. Tiež lovili. Napokon som z toho pekného večera nemal dobrý pocit!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34659 od Polovnik2
Nedokazem pochopit preco ty polovnici bi len strilali a nechcu sa starat o tu zver jednoducho dojdu na posed bum dojde sa tam nejake zviera nazrat napr. cez zimu a ony ho zastrelia len pre meso a trofej potom ze preco su ty polovnici taky tlsty lebo suu pazravi
<br/>,.:I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34662 od astronom
Nedokážeš pochopiť? - možno to nebude vinou poľovníkov, ale tvojho chápania. Trochu sa povzdelávaj a mnohé veci budú pre teba určite lepšie chápatelné :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34668 od Jaro
z masa este nikto nestlstol ty truba :x
<br/>
<br/>
<br/>:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34681 od lubenko
nechapem preco si si dal nik polovnik ale tak ako vravel astronom prestuduj aj nejaku literaturu odporucam pre zaciatok Polovnictvo casopis chod medzi polovnikov aby si sa vedel zorientovat co to vlastne polovnici su a co inych veci a robot v reviroch robia co tam stravia hodin pri vystavbach senikov krmnych zariadeni a jinych ten odstrel to uz je to posledne v celom retazci a ked to pochopis urcite nenapises to co ci napisal drzim ti palce ahoj ujo Lubo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34682 od pepco
chlapci maju pravdu, evidentne si nejaky mladas, pozeras vela tv a tam len kydaju na nas polovnikov...skus sa zoznamit napr s KMPP al ozaj s nejakymi polovnikmi, pojdes s nimi na par brigad a potom nam napis, co mas na dusi...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34683 od RadekS
Hlad je sviňa :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #34685 od Jergus_L
tak ty tu pises pekne somariny a necham preco si si dal nick polovnik ked mas iba 15rokov:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34697 od Jaro
Tak Lapin pekne si mu to natrel :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34712 od Jergus_L
niesom LAPIN tak sa to uz naucte laskavo:[
<br/>
<br/>a nema tu pisat take somariny kto je ako tucny ked toto je tema o tom kto co videl, a ja som dnes nevidel nic lebo som stale doma ale vcera vecer som videl sojku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34723 od Mike225
Polovnik2, nechápem ako si sa dostal (kto ti poradil) k tomuto NIKU, podla toho čo si napísal usudzujem že vo veciach súvisiacich s polovníctvom nemáš jasno. Jedna z právd je aj tá &quot;poľovníci sú naozaj rôzny&quot;, ale aj napriek tomu takéto slová by nikdy nemali opustiť ústa človeka, ktorý sa venuje poľovníctvu (zamestnanie, hobby) a celkovo má pozitívny vzťah k prírode. Obsahovou náplňou &quot;skutočného&quot; poľovníctva je kus driny (práce) okolo zariadení rôznych druhov. Súčasťou je aj lov zveri, ktorý má by výlučne selektívny ( aby si bol v obraze: neloví sa všetko čo sa vidí ...).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34739 od johny
Nechajte ho, chlapec má najviac 12 rokov a asi im bol Lukáč na prednáške v škole

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #34776 od instalamontsro
Odpoveď od instalamontsro na tému Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?
Včera sme sa s kolegom boli pozrieť v revirí a zobrali sme pre diviaky cesto ako odpad z cestovinarni kym sme porozvažali v dosť naročnom ale mokrom terene bolo už 18 30 a začinala nám postupne výchadzať zver, no naše veľke prekvapenie ale aj motorkari v kombineze a bez čisla ozival sa cely les nikto z tychto mladych nerešpekuje zákon. No na naše prekvapenie zver si z toho nerobila nič začala postupne vychadzať do 20 hodiny sme s kolegom napočitali 44 srnčej ztoho 14 srncov zažitok bol užasný ,taky počet srncov sme nečakali.Lovu zdar :):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.163 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 692 návštevníkov a žiadni členovia on-line