Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35620 od CHERY
Ja dnes podvečer nič, ale kamarát čo bol na druhej strane lúky strelil nádherného srnca II VT. 4- 5 r vidliak, veľmi pekne perlovaný. Lovu Zdar!!!8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35680 od instalamontsro
Odpoveď od instalamontsro na tému Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?
Včera nedalo mi aby po dobrom cvičeni som sa šiel pozrieť do revíru sadol som si na posed a čakal čo sa bude diať,pomaličky vyšiel moj srnček prefarbeny no parožky stale v lyku o 21hod som sa pomaly ťahal ku autu či ma niečo neprekvapi no po ceste som stretol ešte dvoch srncov 2v.t. neprefarbených no aj ták som bol spokojný. No rano som bol vonku už o 4 hodine zvedavý čo sa deje no po ceste prvý mlady zajačik sa na pozeral to som už davno nevidel jelenica s jelenčaťom znovu môj srnček a 4 kusy srnčej len srny no bol som rád . :);)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35803 od pavelb
Sobotu večer sme strávili na posede - vyšiel srnec so srnou, srna ale po chvíli odbehla, potom prišiel pod posed lanštiak, neskô líška, ktorá zdvihla zaľahnutého srnca z vysokej trávy. Bol to sa mu stalo osudným. Vďaka, Diana....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35876 od mauser98
Včera podvečer mi na lúku vyšlo 6 zajacov, líška, 2 srny a srnec/ tak na hranici 2 a 3 v.t./pekný. :) Dlho som sa nezdržal.
<br/>
<br/>To yegi: No to s BA ma pobavilo:D:D:D:], Prešovský kraj je myslím dostatočne na východ od BA:D:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35888 od yegi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35900 od sentinel
ahoj zdravim vas kolegovia polovnici...dnes som mal skvelu pochodzku.....vysiel som si vonku na posed, ze obzriem srnce. asi po polhodine doletel &quot;prvy kus&quot;.....ruska MI-24 mi lietala nad hlavou, pristavala a dvihala sa a zas si dala kolecko a tak asi 15 minut...uz som myslel ze je to v kybli, tak som sa dvihol a ze idem obzriet novu sedacku, ktoru kolega postavil asi o 300 m dalej.....ked som sa vracal, ze idem domov pomaly, asi o stvrt na 9, zbadal som asi 100 m pred sebou dva kusy srncej, z toho jeden bol srnec 1.VT, vyrad jak vino, ani nie do pol usi, vytlceny, tenucke palicky.....ked som sa vracal po ceste smerom k zmienovanemu posedu, ktory som pomahal stavat otcovi, zbadal som na druhej strane za jarkom v psenici diviaky, crieda 10 kusov....vodiaca diviacica asi 150 kg, dva kance okolo 120, a 7 lanstiakov, tipujem tak okolo 50 - 80 kg. no proste krasa. diviaky som tohto roku este nevidel.....fakt to bola krasna vychadzka....vracal som sa domov asi o pol 10, kedze som si nevzal baterku....oplatilo sa ist:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35977 od foksi25
Ahojte. Vcera sme boli s kamosom obist polia za dedinou a vysledok bol 2 ks srncej, stopy po diaviakoch a posliapana repka. A moj prvy ulovok v zivote. Lisca asi na 60 metrov. Je to sice trochu drsne ale foto je v galerii.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36085 od radis
Dnes rano spolu 15 diviakov.... 5 diviacic, 1 lanstiak a 9 malych pasikavcov :):):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36090 od johny
Blahoželám Lovu zdar kamarát a fotky odporúčam z galérie stiahnuť

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36093 od radis
Podla mna by sa mali pridavat do galerii iba take fotky ulovkov, na ktorych je vidno, ze sme si tu ulovenu zver poctili - zalomky, a take brutalnejsie zabery, by sa mali vynechat... lebo ak taketo zabery uvidi nepolovnicka verejnost, tak polovnictvo v ich ociach klesne este na hlbsiu uroven.... takyto stav potom lahko zneuzivaju pseudoochranari ;):-o:-o:-o:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36102 od Jaro
Foksi nehnevaj sa ale tie foto zmazem , par ludi by ich urcite rado zneuzilo proti polovnikom a polovnictvu .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36110 od Gerry
Dnes celkom pekný deň aj keď po búrkach sa burina vyšvihla nad dva metre..bol som prekvapený že sa ukázalo vyše 20 dívých králikov aj s mladými..myslel som že si pozriem srnčiu ale keď sa prehanli okolo mňa motorkári tak som zmenil názor. Snáď nabudúce..aj tak pekný deň..Lovu a Lesu zdar:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36130 od foksi25
Mate pravdu chalani. Ospravedlnujem sa a beriem to pozitivne ako konstruktivnu kritiku..:-) Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36132 od Jaro
Vdaka za pochopenie ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36167 od foksi25
V pohode. Ja sa rad poucim. Prave som sa vratil z reviru. Videl som jedneho pekneho srnca - dvojrocny chovny sestoracik. Este jednu srnu a velmi ma potesil zajacik. A jedno vychudnute lisca so zacinajucom prasivinou skoncilo svoju zivotnu put pod mojou malorazkou.
<br/>Inak mam jedrnu otazku. Do povolenky na zadnu stranu treba zapisovat aj ulovenie skodnej? Predpokladam ze ano, len mi to nikto zatial nepotvrdil. Dik.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36173 od Basky
Na zadnu stranu povolenky u nas zapisujeme všetku ostatnú zver, ulovenú individuálnym spôsobom, pernatú i srstnantú, i zvieratá škodlivé poľovníctvu, ktoré sa neevidujú oproti plombe..
<br/>Ale či tým niečo porušíš, ak napr. ulovenú líšku, sojku,... do povolenky nenapíšeš, hoci v knihe návštev revíru ju aj s príslušným počtom rán a ich čo najpresnejším časom zaznačíš, tak to Ti veru teraz napísať zo 100% istotou neviem. Logika, výklad a znenie legislatívy nie sú vždy zajedno, §-fy sú spletité.. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36174 od Akela
Škodnú máš mať napísanú aj v povolenke. Ak príde kontrola budú porovnávať rozdiely v knihe a povolenke. Po skúsenostiach u nás sa rozdiely &quot;nedoporučujú&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36181 od mano
ja si osobne myslim ze vacsi problem bude ta malorazka ako to ze lisku nenapises do povolenky :x:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36192 od johny
čo tým básnik myslel???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36198 od foksi25
Jasne rozumiem..Dolezite je aby sedela povolenka s knihou navstev. Ale tiez nerozumiem tej Manovej pripomienke o malorazke. Mozes vysvetlit?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.354 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 457 návštevníkov a žiadni členovia on-line