Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3410 od astronom
brano
<br/>zákon o poľovníctve jesne hovorí čo je poľovníctvo a kto ho môže vykonávať.
<br/>zákon č. 23/192 Zb. o poľovníctve § 2 (1) Právo poľovníctva je súhrn práv a povinností zver cieľavedome chovať a chrániť, loviť ju, ulovenú alebo inak
<br/>usmrtenú zver si privlastňovať, zbierať zhody parožia a vajcia pernatej zveri.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3411 od johny
MIchal aj ty si liptak??? A este podla vsetkeho moj sused ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3412 od brano
To je vsetko pekne,ale stale tam nevidim vysloveny zakaz. Ludia zhody zbieraju a polovnici im v tom nebrania, preco? Je teda niekde v paragrafe napisane ze odnesenie napr. zhodov z lesa inym clovekom ako polovnikom sa povazuje za nelegalne? Ak by napr. zbieranie zhodov,alebo najdenie trofeje -uhyn bolo nelegalne, myslim ze reakcie polovnikov by boli ine. Este som sa nestretol s pripadom, ze by polovnik branil niekomu v odneseni napr. zhodov. A ak by to bolo nelegalne, tak si myslim ze kazdy, kto by nejaky ten napr zhod nasiel, by ho neukazoval kade tade alebo napr nepredaval do vykupne, pretoze ak by to bolo nelegalne, hrozil by mu za to postih. Takze ak to zakon vyslovene nezakazuje a nesankcionuje, tak to vlastne povoluje.:I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3413 od astronom
Ak chceš trestno právnu zodpovednosť, preštuduj si trestný zákon a trestný poriadok a osobitne trestný čin pytliactva tam je za takéto činy horná sadzba 2 roky na tvrdo.
<br/>Hovorím teraz o zákonoch.
<br/>Mňa osobne by trofej, ktorú neulovím, prípadne nenájdem netešila. Na druhej srane chápem združenia, ktoré si tofeje (hlavne u medajlových jedincov) chcú ponechať v združení. Veď je to ich výsledok práce. Osobne nemám rád parohárov, ktorí sú schopný na jar stopvať zver pre pár kg parohoviny na kšeft.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3414 od Jaro
brano najlahsie je chvalit sa cudzim perim . pekne si nam tu opisal svoju povahu .;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3415 od johny
Ďakujem ti za charakteristiku poľovníkov ... ist na posed a pic pic ... budem toto spojenie používať. Na to že sa zaujímaš o všetko čo súvisí s poľovníctvom máš o nás dosť nízku mienku ... Myslel som to s usmevom, ale podľa spravnosti, ako ty hovoríš... trofej uhynutej zveri nepatri šťastnému nálezcovi, ale PZ, ktoré má na tom území uzatvorenú zmluvu na výkon práva poľovníctva ... a tak isto ani zhody nepatria nálezcovi. Na zber zhodov musíš mať, kamarát, vypísanú povolenku poľovníckym hospodárom, inak je to pytliactvo a to je už nie priestupok, ale trestný čin. Len my prižmurujeme oči.. Urob si v tom jasno. To, že ty si taký zákon nevidel, neznamená že neexistuje ... A odkáž vašim poľovníkom nech schudnú, lebo nám robia zlé meno ... :]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3416 od michal
Brano: zákon č. 23/1962 definuje, čo všetko je právo poľovníctva - okrem iného aj právo zbierat parožie zveri a tiez jednoznačne hovorí komu toto právo patrí. Právo poľovníctva generálen patrí vlastníkovi poľovného pozemku, ktorí ho môže dočasne previesť na tretiu osobu-to sú tie slávne nájomné zmluvy PZ. Trestný zákon zas hovorí, že ten, kto neoprávnnene zasiahne do práva poľovníctva... potresce sa (konkrétne tresty sa mi hľadať nechce). Ak ti chýba priami zákaz, takýto ani nenájdeš, ale musí ti byť jasné, že ak neoprávnene zasiahneš (napr. zberom parožia na pozemkoch, na ktorých nemáš prenajaté právo poľovníctva od vlastníka pozemku) hrozí ti postih v zmysle trestného zákona.
<br/>To, že ti náhodný nález poľovníci odobrili, je dôkazom o ich prajnosti ale pochybujem, že ak by si účelovo preháňal zver a čakal kedy jej odpadne z hlavy paroh, prípadne robil nájazdy a v rojnici s ostatnými účelovo prečesával revír, že by sa na teba usmievali a nekopli ta do riti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3417 od Sokoliarik1
Zdravim johny aj michal je liptak a cerstvy clen nasho PZ...........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3418 od steyr
Chlapci, Braňo nevedel, teraz už vie. Ale či sa s tým stotožní, to je iná vec. Braňko, ale pre istotu počítaj aj s tým, že to bude aj tu zakrátko ako v Yellowstone, to si píš! Veď práve tí bruchatí poľovníci ti preukázali svoju veľkorysosť tým, že trofej máš ty. A napokon, nevieš, ako budeš vyzerať a aké výkony ti dovolí zdravíčko o pár rokov podávať, tak nehovor škaredo, prosím! Inak ti fakt prajem, aby si bol zdravý a mal horu rád!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3431 od tibo
brano-Bruchatý poľovníci budú určite prajní,dobrí ľudia,priatelia tvojho otca ,a hádam aj deda.Týto brucháči počkajú,nechaj ú Ťa kím si uvedomíš nesprávnosť svojho konania.
<br/>Nepokaz si dobré meno,ajTOLERANCIA má svoje hranice.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3433 od martinhodon
zdravim pani
<br/>
<br/>no dnes som bol v hore ale nic moc je strasne vela snehu a zle sa chodi ale videl som par kusou visokej ale inac bieda.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3434 od johny
Cestou z lisok (strelil som lisiaka) som sa isiel pozriet na luky obsiate repkou u susedov ... bolo tam asi 80 ks vysokej

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3435 od LEON
gratuluju a lovu zdar kolik jich už máš za letošní zimu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3436 od martinhodon
no pekne 80 kusov to musela but nadhera spravil si aj niake foto?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3437 od johny
Bolo okolo polnoci takze ziadne foto ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3438 od johny
Dakujem, tuto zimu to bola deviata ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3439 od Sokoliarik1
Tak lovu zdar.....to bolo na obidvoch poliach ci len an jednom|???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3440 od lukas
Aj u nas je vysokej ako maku hlavne holej je naozaj dost. Ked vecer sa prejdem za dedinu citim sa ako na druzstve:) v mastaliach.U nas sa ale sustreduje na poliach lucerky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3441 od laco
Zajtra máme brigádu a tak sa konečne po dlhom týždni dostanem konečne von. Škoda, že u nás už miesto snehu máme len samú vodu a blato. Bol som doma na dovolenke a tešil sa, že pôjdem po večeroch na líšky ale všade je tma ako vo vreci. Prekliate počasie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3446 od johny
No ja som dnes dral toho lisiaka ... smrdel ako sto capov ... vecer idem zas ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.150 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 204 návštevníkov a žiadni členovia on-line