Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?

pred 18 rokmi 2 týždnami #7019 od milu
Aj u nás šarapatia motorkári no horšie to bolo tuto zinu s vlkmi.Včera sme našli už 16-tu strhnutu jelenicu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7020 od sponzi
My na rovine to máme ťažšie, s tým zabarikádovaním ciest pre motorkárov.Ak aj niekde máme rampy a kopy hliny, tak vozidlá nám to zastaví, ale pre motorkárov a štvorkolkárov je to skôr výzva ako to "preskakovať".Problémy máme hlavne so štvorkolkármi, ktorý si to kľudne hasia aj cez poldruha metra vysokú kukuricu a samozrejme, že porasty obilnín im problémy nespôsobujú, cez les pohoda a melioračné kanály taktiež.Najhoršie je ak chodia po zotmení....Treba pomáhať matke prírode a S&B vyrába aj gumové strelivo do brokovníc ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7048 od Sokoliarik1
u nas su problemy aj s so sneznymi skutrami...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #7059 od lesnik
my sme mali v sobotu brigadu a boli sme stavat posed a ked sme isli cez les prebehlo nam cez cestu 9 diviakov a z toho jeden "kanec" zastal asi od nas na 10 metrov a kly mu vycnievali asi 5 cm z papule.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 dňami #7332 od stiffler
nebolo to dnes ale vcera .takze vcera sme pobehali nasu oboru v ktorej je asi miliarda luk a na kazdej luke nejaka zver.ale jedna luka nas velmi prekvapila bolo na nej asi 100 muflonov aj z mladatami potom asi 10 danielov este z lopatami a vysokej zvery asi 30ks.jeleny boli vsetci bez parohov ale jeden mlady mal este jeden ked sme dobre pocitali tak to bol 6-torak.a okrem toho sme vydellllliiiii zvery.Skoda ze som nemal ani fotak ani kameru:(.to by boli zaberi prvej triedy.ale aj tak pekny zazitok stravili sme tam vyse 6 hodin;)a teraz mam peknu svalovicu:-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 dňami #7334 od miso
dnes som sa bol trosku vyvetrat,vidno ze je tu jar, vtaky spievali ako na nominaciu do superstar.:) videl som nejake 4 kusy srnčieho, toho jeden slabší srnec. Podarili sa mi aj nejaké pekné snímky tak ich snáď v najbližšej dobe hodím tu do fotoalbumu8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 dňom #7348 od Akela
Včera večer som bol vonku, veľa srnčej, krásna II.ka a napokon skoro vyšli diviaky, boli to však tri jazvece, ktoré sa zruvali a bol to boj ako o život. Také niečo som ešte nezažil, inak nádherný večet, vydržal som dlho, aj dnes sa chystám.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 dňom #7349 od Malinowskij
ja som bol včera vonka.....
<br/>chcel som ísť až na našu hranicu so susedným revírom, ale nedošiel som na hranicu bo srnčie začalo vychádzať.-.....tak som sa priblížil k srncovi na 20 m (v otvorenom teréne so stoličkou, pozorovacím ďalekohľadom, svetrom a doskami na posed)....krásny mladý tak asi 2-3 ročný srnec s výradovým parožím..len také 2-3 cm predné výsady...zadné nemá....a ešte v lyku..tak som ho tam pozoroval...
<br/>s ním boli aj 3 ks sŕn....
<br/>v diaľke som videl ešte 2ks srnčieho ale nedokázal som ich rozoznať.....
<br/>za mnou v poli sa ozval starý &quot;kapitán&quot; srnec....potom za šera mi ešte vyšla líška (predtým behala furt do lesa a späť).....
<br/>stále na lúke sedel bažant - kohút.....a keď vbehol dnu že zahraduje tak ho asi slovila....
<br/>potom úplne ako padla tma tak mi prišiel ešte ročný srnček so srnou...mal parožie hodné ročiaka...aj náznaky vetiev.....
<br/>a následovala ich ešte srna....
<br/>tgakže som mal úspešný večer:)
<br/>PS: foto žiaľ nerobím iba cez deň, bo by som chcel kúpiť digitálny kompakt, ale ešte som naň nenašetril...tak sa musím posnažiť a potom uvidíte tie zábery:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 dňom #7351 od Malinowskij
minule keď som išiel s Astrom tak som za našou záhradou našiel úhyn....ale pravdepodobne bolo to srnča dotlačené psami až sem a potom strhnuté....ale to bola minuloročná srna, a bola v strašnej kondícii:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 dňom #7357 od tibo
Bažantica v kriačí za záhradou zniesla už piate vajce.Zhruba každý druhý den pribúda
<br/>dalšie - počkám ako to dopadne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 16 hodinami #7368 od astronom
V piatok už piata túlavá mačka (tohoto roku) našla svoj kľud vo večných lovištiach.
<br/>V nedeľu som bol skontrolovať jeden jazvečí hrad - vymetená nora a vyčistený chodníček - jazvece sa neodsťahovali a pri spätnej ceste sme s kamarátom našli zhod mladého osmoráka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7428 od astronom
Včera sa mi podarilo zlikvidovať ďalšiu (6) túlavú mačku. Ak to pôjde takto ďalej, tak si ohrozím vlastný vľaňajší rekord - 25 ks.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7429 od johny
Prešli sme s kamarátom zadné časti revíru, mackovia už veselo behajú. Do zotmenia sme posedeli na kraji lúky. Vytiahli sa 4 jelenice a 1 jeleň. Celkovo sme v revíri videli 14 jeleníc, 1 jeleňa a jediné jelienča. Zopár kusov nám odskočilo tak, že sme im videli len zadky ale podľa zápachu to boli jelene. Za zmienku stojí že už po tri večery sme nevideli líšku. tejto zimy sme sa na ne zamerali a &quot;zaštepili&quot; sme viac ako 40 ks, z toho skoro tretina bola prašivá. Snáď to ozdraví ich populáciu a bude to viditeľné na stavoch zajacov a srnčiat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7432 od sponzi
Len tak ďalej astronom ja ich mám už 8 a koľko ušlo.Vlani sa ich bolo 28 a psov 22, tento rok ešte len 2.Jeden člen zo združenia mi raz povedal, keď som ich strelil 22, že si môžem dať ušiť kožuch:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7438 od astronom
Nuž musím uznať - si lepší. Mačky nevystrielame asi nikdy, už som videl pomedzi domy pobehovať mnoho dorastu. Čo nevidieť sa odvážia zapoľovať na poliach a lúkach za domami.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7451 od sponzi
Je to asi revírom, navine sú predovšetkým ľudia, ktorý svoje domáce tvory hore-dole vyhadzujú alebo si donesú na chatu miláčikov a nechajú ich celý týždeň napospas

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7474 od astronom
Sponzi šliapem ti na päty. Včera už siedma mačka. A to ďalšie dve po výstrele zdrhli z poľa. Okrem toho mi podvečer vyšli tri kusy vysokej, dva kusy srnčej a jeden zajko. Po poli ku večeru prebehol aj túlavý kôň s túlavým jazdcom a popri ňom nejaký veľký túlavý pes tuším to bol niektorý z tých ťahačov saní. Je pravdou, že od koňa neodbiehal. Nestrieľal som po nich;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7493 od leica
Aj ja som bol včera vonku, páni už tu máme komárov v plnej sile.. pekne si ma podali.. okrem toho som aj trošku zmokol, ale videl som dve svine s prasiatkami a pekného srnca

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7496 od cerebellum
Dnes sa to v lese len tak ozývalo líščim brechotom. Najprv si to v lese asi na 50 metrov od seba &quot;rozdávali&quot; dva lišiaky (na plné hrdlá), potom niekde v kotline další/a lišiak/liška (?). Našiel som aj škrupinku z vajíčka, pravdepodobne drozdieho. Neskôr som zazrel srnčiu- srnu so srncom; potom na inom mieste dalšie 4 ks srnčej (bolo to dosť ďaleko, takže som ich nemohol dobre &quot;prečítať&quot;. No a cestou domov som videl srnu (plnú), ku ktorej neskôr vyšiel mladý srnec. Okrem srnčej som videl (pomaly sa to stáva samozrejmosťou) zatúlaného motorkára ... Ináč, dens som ich nevidel, ale hned pri dedine vychádza na pašu (medzi 17.00 a 18.00) vysoká, z toho tri silné jelene.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7511 od Akela
Ja som bol včera večer tiež na postriežke aj s kamošmi - chýbal ešte 1ks na monitor. Najprv líška, potom srnec II. veková ale nádherný - čistá pokuta. A potom postupne 6 ks srnčej, ale kotné srnny ako vrecia. Boli v celkom dobrej kondícii na tú hnusnú zimu. A potom za svetla rana a kamarát strelil 6O kg lanštiaka, Prišli mu 4 ks. Tak som chcel opáčiť svoju novú 308, ale akosi nemám šťastie. S tej srnčej mám veľkú radosť, ponavštevoval som všetky kúty revíru a máme podľa všetkého značne vyššie stavy srnčej ako by mali byť, čo v konečnom dôsledku môže mať zlý vplyv na celkový genofond. Aj u nás už začali komáre svoje bojové tance. Odporúčam maďarský prípravok Szuku - nemá konkurenciu. A nevoniaš po ňom ako barová tanečnica.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.196 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 174 návštevníkov a žiadni členovia on-line