Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #3901 od Akela
Túto zimu zažívame katastrofický scenár doslova svoriek túlavých psov, ktoré lovia srnčiu. Denne nachádzame s kamarátmi strhnuté a obžraté kusy. Zver je touto zimou aj tak dosť vystresovaná a zoslabnutá a tak naháňačka vo väčšine prípadov končí jej strhnutím. V okolí žije početná rómska menšina a tím je osud ich štvornohých priateľov úplne ľahostajný. Situácia dosiahla nevídané rozmery, bojím sa len, aby v zápale likvidácie týchto pouličných zmesí to napokon neodniesol nejaký, buď poľ. pes, alebo nejaký čistokrvný, ktorý sa len náhodou zatúlal. Kamarátom došla trpezlivosť a riešia to naozaj rázne. Inak sú to skutočne neuveriteľné množstvá týchto túlavých psov, ktoré sú na kosť vychudnuté. V konečnom dôsledku odstrel v revíry vlastne ukončí len ich trápenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #3905 od Jaro
Johny gratulujem k prvemu bazantovi ! Dufam ze si ta pan hospodar poriadne vychutnal pri pasovacke . Lovu zdar !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #3917 od johny
Dakujem Jaro ... ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4009 od Vladenko
V sobotu mi bola Diana obzvlášť naklonená. Keď mi umožnila behom hodiny uloviť
<br/>ďaľšiu kunu skalnú a o pol hodiny aj asi 50kg diviaka - prasa. Aspoň som otestoval
<br/>presnosť jednotnej strely &quot;Special slug&quot; S ranou mierne za uchom ostalo v ohni. Skúsim sem dať foto . Ak sa to nepodarí tak sú v galérií.
<br/>[#2595#]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4010 od Vladenko
A tu diviak aj kuna.
<br/>[#2597#]
<br/>[#2598#]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4017 od Jenda
Tak ti byla Diana nakloněna. Gratuluji, Lovu zdar. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4024 od astronom
Lovu zdar. Pekná rana na toho diviačika. Na koľko metrov si strieľal?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4034 od Vladenko
Ďakujem, strielal som z posedu asi na 30 metrov. Tam chodím na líšky, ale navštevujú to aj diviaky. Preto som mal zo sebou IŽ 27 12/12 s puškohľadom. Tú mám nastrelenú asi na 35m s jednotnou strelou S&amp;B Special slug. Na tú vzdialenosť mi z plne zahrdlenej hornej hlavne ide sústrel do 5cm. Preto som ho nebral na koreň ucha ale asi tých 5cm do zadu aby som mal rezervu na jednu aj druhu stranu. Pri tomto nastrelení mi to z brokmi do 40 metrov perfektne kryje. Používam 3,5 mm mini magnum 12/70 od S&amp;B asi do 35 m a inak aj red&amp;black 4,5mm. Dnes idem pokúšať šťastie znova

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4035 od TopY
Diana sa usmiala 29.12.2005 v našom revíre Rovnice. Aj keď 30-06 je dostatočný kaliber na túto opachu bolo treba aj šikovného psíka na dohľadanie.
<br/>Priestrel lopatky, pľúc (3 cm od srdca) a výlet cez druhú lopatku - jednoducho projektil sa &quot;neotvoril&quot;, ale na 70 m v behu je to pekná rana. Našťastie máme v združení to čo by malo mať každé verných poľovníkov - psíkov a tak mi ho kamarátov Harry dohľadal a predseda Vilo dostrelil.
<br/>
<br/>[img]www.polovnictvo.com/modules.php?name=BiG_Gallery&amp;action=show_pic&amp;id=2600[/img]
<br/>
<br/>Lovu Zdar
<br/>TopY

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4037 od Vladenko
Gratulujem, nádherný čierny rytier, koľko vážil a čo zbrane, aké majú dåžky ? Po akej dlhej dobe ešte žil, keď ho bolo treba ešte dostreliť?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4039 od astronom
Vo fotogalérii sú obrázky od Forstra z 29.01.2006. Tak páni to je poriadny diviak. Keby tu o svojom poľovníckom zážitku a aj o úlovku čosi napísal nebolo by na škodu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4040 od Vladenko
To je pravda, taký úlovok kanca nieje každodenný, tak by nám mohol porozprávať o jeho ulovení

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4044 od tibo
Gratulujem--aká bola dohladávka dlhá?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4050 od cimbalik
S akým strelivom si strieľal? Výrobca, typ strely.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4089 od hajnik
Dnes o 11h. som bol pozrieť vonku bol naozaj krásny deň. Skontroloval som krmelec a nasypal jadrové krmivo. Zver má toho naozaj dosť. Aj vysoká stráca plachosť a keď ma zbadala tak iba kúsok poodišla a keď som bol dostatočne vzdialený tak išla ku krmelcu. Treba sa naozaj plne venovať prikrmovaniu ale aj tlmeniu škodnej.Foto galéria

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4090 od hajnik
Krutá zima ktorá ukázala svoju moc v plnom rozsahu prinútila zver hľadať útočište a obživu v blízkosti ľudských obydlí, čo v takto tuhých zimách nebýva ojedinelé ako dôsledok úbytku prirodzenej potravy v čase najvyššej núdze. To ale nie vždy môže znamenať pre strádajúcu zver prežitie. Tak i táto jelenica skončila svoju púť na ľadovej pokrývke miestneho potoka kde sa stala ľahkou korisťou túlavých psov nezodpovedných majiteľov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4103 od martinhodon
dnes som bol obzriet soliska a videl som masicu s 9 prasiatkami a asi 12 kusov vysokej
<br/>skusal som ich aj fotit ale bol tam strasne husty porast ale trochu tie diviaky vidno

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4118 od waldemar
...tak som si to pozrel, veru, takeho diviaka by som dohladavat nechcel...taky by z jedneho cloveka urobil 10 malych...8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4496 od Basky
No nebolo to dnes, ale minulu sobotu, siel som na lisky, sadol som si na posed a po nejakej hodinke som zavrestal na zajaciaku. (Posed je umiestneny vo vertikalne velmi clenitom terene, takze to nevadi ze z neho..) Po chvilke vo svahu vlavo za chrbtom cosi zasusti, ja sa opatrne obzriem ocakavajuc poriadneho lisiaka... a z okrajovych hustin sa na pole postupne vysúkalo 12 diviačikov... 8o Asi tak na 30 metrov, prva bachynka, za nou lanstiak, sest dobre urastenych prasiec, dalsi lansiak, prasa, lanstiak a na konci asi tak trojrocny kancek.. V pravidelnych rozozstupoch, dal by sa podla nich drot sponovat, tak isli v jednej stope.. S mojim vabenim to isto nemalo nic spolocneho, ale zazitok to bol nadherny. Zasluzena odmena, za to ze som dobre vymrzol...:( 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4497 od stiffler
no dnes bolo fakt super! isiel som s kamaratom na bezkach ze pojdeme niekam pozret na zhody.smerom hore do hor sme nic nevideli okrem asi 20 muflonou a 5 jelenic.ale smerom dole to bol zazitok isli sme pozret k nejakym smrekom a stale nic .kusok nizsie som zahliadol pohyb pozeram a bolo tam asi 30 kusov vysokej a prinich 5 alebo 6 muflonov.dokonca v tom stadu boli asi 2 jelene ktore mali iba jeden paroh8o.no tak co ideme hladat no ,ale zase nic:{ ziadny paroh:{. a na dovrsenie dna ako som isel domou takou vynohradnickou cestou vydel som 2 peknych srncov.8-L8-L!!DNES VELMI PEKNY ZAZITOK!!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.104 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 226 návštevníkov a žiadni členovia on-line