Boli ste dnes v lese?Ako bolo a čo ste zažili,videli?

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21438 od RadekS
Hej Lovu zdar, je pekné že se tomu tak venuješ, len tak dalej:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21451 od yegi
Práve som sa vrátil z pola,videl som srnca popásať sa na strnisku, kde bol jačmen.Zaujalo ma, že mal zadné nohy "osraté" .Pripadalo mi to, ako v zime po spásaní repky.Nemáte podobnú skúsenosť?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21467 od majo5
U nás mala srnčia takéto problémy od repy. Mali sme veľké úhyny. Našťastie tento rok už repu nesiali a všetko je v poriadku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21476 od Robitusin
dnes ráno som už o tretej stúpal z domu pri mesiačiku do vyšších polôh skúmať ako sa to vyvíja z tohtoročnou rujou.
<br/>ale zatiaľ tichota,holá bez jeleňov...,no som tomu aj rád,nech je to tak ako má byť,a nie zbytočne skoro...
<br/>no a v sedle pár chrápajúcich turistov:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21480 od CHERY
Tak a je o jednu hrdzavú kmotričku menej!
<br/>Lovu zdar!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21509 od Kristinka
Srdecne blahozelam k uloveniu skodnej hrdzane, aj k tym ostatnym od 15.maja. Prajem Lovu zdar a vsetko dobre.
<br/>K.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21521 od Lubo1
Dnes som doniesol domov prasiatko. Vazi asi 4kg, peknucke pasikave, buduci zakladatel oboroveho chovu /dufam, ze sa na mne zase niekto neodbavi, ze zver sa nechyta/ Urcite ide o druhy vrh, kedze pri bachyni boli aj starsie prasce. Pozorujete viaceri druhe vrhy?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21529 od cimbalik
Bohužiaľ áno !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21531 od mirek
Lubo 1 - nemyslím, že by sa jednalo o druhý vrh ale myslím, že o pozdný vrh. Sviňa je gravidná 3 mesiace 3 týždene a 3 dni. Alebo pásikavé prasiatka boli donesené od inej svini. Skôr mám skúsenosti o druhom vrhu ku koncu mesiaca október a mesiaci november.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21535 od martin203
alebo je to rozpad socialnej a vekovej struktury, chyba synchronizacia ruje - to bol zaciatok konca v nemecku (sachsen-anhalt)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21540 od cimbalik
Vzhľadom na tohoročné podmienky to môže byť druhý vrh. Naše svinky v oplôtku mali prvý vrh v polovici marca, tieto prasce sme dali už preč a jedna zo sviniek sa nám minulý týždeň znovu oprasila.
<br/>Ďalšie pozorovanie mám z voľnej časti revíru, kde dve diviačice mali vrh už v januári a minulý týždeň som pozoroval tri pásikavé diviačatá v tejto lokalite ale samé bez matky. A budú asi naozaj bezprízorné , lebo hospodárovi tiež prišli bez diviačice. Asi padla za vlasť v kukuriciach.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21545 od martin203
no to ja len mudrujem a nechal som si to prejst hlavou a spec. v Lubovom pripade rozpad soc. a vek. struktury nehrozi, myslim, ze tam vlckovia daju vsetko rychle do poriadku. Spocital som to (koniec laktacie, ovulacia + gravidita) a teoreticky to fakt vychadza (a to este mohla byt predcasne ukoncena laktacia). Martin najpr rozmyslaj, potom reaguj!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21547 od Lubo1
Pani, ale poviem Vam, ze tak pazravu svinu som este nevidel. :liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21670 od daia
Dnes ráno o 7,30h na vychádzke na koni v Doľanoch pod lesom vo vinici nádherná líška...nezavetrila ma a tak som si ju mohla pekne prezrieť,ozaj krásny kus - huňatá a v dobrom výživnom stave,žiadny chriašteľ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21840 od pavel_bohac
Včera večer 6 ks vysokej. Dnes ráno mi prebehol cez cestu statný 12-torák.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21869 od astronom
Hlásim začiatok jelenej ruje aj z Dolného Liptova. Dnes ráno som videl dve čriedy vysokej o počte 7 a 8 ks. Prvú som videl ešte za zlých svetelných podmienok, takže sa nedalo určiť či je tam aj jeleň. V tej druhej som identifikoval dvoch jeleňov - starého pána taká trojočka, možno štvorka a jedna dvojočka. Ten mladší sa už motal okolo jeleníc. Nakoľko mi vyšla ešte za šera líška tak som nestihol prečítať tie jelienky. Po výstrele na líštičku odbehli do krovín. Líštička už neodbehla :).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21900 od margo222
rano 2ks vvysoka ,1ks srnčia ališka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21907 od alanko81
dnes rano som strielal na jelena po rane vyskocil a zbehol do lesa nenasiel som yiadnu farbu tak som isiel domou pre psa ten ma viedol po stope ale ziadna farba isiel som zanim asi kilometer potom som to vzdal...:-o:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21908 od Robitusin
môže byť,že si ho podstrelil,čo už,smolka...8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #21916 od RadekS
Ahoj, včera nad večerem 4 daněčci ihličňáci, dva trojletí, oba průběrní, jeden štvorletý velice dobrý a jeden šest, dobrý daněk k odlovu, chyby v paroží a pres to mal kolem 145 až 150 bodů, suprovo dlúhé očníky, vzdálenost 25-30m. Jinak ještě dve srny a sedm kusov hole zveri dančí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.103 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 303 návštevníkov a žiadni členovia on-line