Zhody

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3863 od garfield
Zhody bolo vytvorené garfield
Zdravim pani.Pomaly sa to blizi a jelene zacnu zhadzovat parozie.Co takto pokecat ake mate skusenosti s hladanim zhodov z jelenov,danielov alebo srncov?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3872 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Zhody
Ja som za to že zhody z jeleňou by sa mali zbierať až koncom marca do vtedy by som nechal zver v kľude a bol by určite aj lepší úspech. Viem to podľa toho že jeden rok sa jelene zdržiavali na takom mieste na ktore by nik ani nepomyslel. A preto v tejto časti našli a 4 pary zhodov bola to 12 člena črieda.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3873 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Zhody
zo srnca som našiel zhod mynuleho roku ked som bol na záhori pozrieť suchohríby. Ale otec našiel 3 pri svojom solisku. Dokonca aj jeden zhod z jeleňa. Žeby vďaka za krmenie? ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3908 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Zhody
ja tiez nechodim skor na zhody ako v pol marci....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3918 od johny
Odpoveď od johny na tému Zhody
U nas uz rano za tmy pri lampasi chodia na silaz drustevnici a dedinski zberaci ... predbiehaju sa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3921 od garfield
Odpoveď od garfield na tému Zhody
Mne sa za minuly rok podarilo najst 2 srncie,2 danielie a 2 jelenie zhody takze na revir v blizkosti Velkeho Krtisa je to celkom fajn.A tohto roku sa chystam na tie jelenie okolo 16.marca.Uvideme aky bude uspech:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4338 od stiffler
Odpoveď od stiffler na tému Zhody
no dnes som uz bol pozret ked sa zacina zhodova sezonna a stromy boly uz pekne poobyjane! :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4341 od lesak8
Odpoveď od lesak8 na tému Zhody
Podla mna na parohy by sa malo chodit od polovice marca. Uz sa neviem dockat . Vsetkym zelam co najviac najdenych zhodov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4368 od vjedator
Odpoveď od vjedator na tému Zhody
Ja chodím, keď možem, tak už koncom Februára. Vtedy zhadzujú najstaršie kusy. Často, nádherné zhody.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4498 od stiffler
Odpoveď od stiffler na tému Zhody
ale ja som pocul ze prve zhadzuju stary a potom az mlady

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4499 od johny
Odpoveď od johny na tému Zhody
No ved to viedator hovori, vzdy najskor tazsie kusy zhadzuju, sopliaky najdes aj na ozimine v aprili ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4504 od myslivec13
Odpoveď od myslivec13 na tému Zhody
No nie vzdy to je pravda,niekedy aj mladsi jeleni zhodia parozie skoro,napr. na zaciatku marca a stari to este stale maju na hlavach.Podla mna by sa malo so zbieranim zhodov malo zacat az ked je minimum snehu.Ak sa zacne moc skoro,potom zver meni stanovistia a vela krat migruje az do susednych revirov a potom prichadzame casto o pekne zhody.Aspon tak z vlastnej skusenosti . . . :[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4507 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Zhody
Priatelia, trochu ma zarmucuje pohľad väčšiny z vás na zbieranie zhodov. Všetci to hodnotíte z pohľadu ako a kde budete mať čo najväčší úspech. Ani jeden z vás tu nespomenul dopad neustáleho vyrušovania zveri na ňu samotnú. (Pre ilustráciu si prečítajte stiffler-ov zážitok z lesa na bežkách). Zver v tomto pre ňu veľmi ťažko skúšanom období potrebuje čo najviac pokoja, aby si šetrila energiu a nie aby už za tmy bola prenasledovaná a vyrušovaná zhodármi na bežkách. Toto sa už aj u nás stalo bohužiaľ, dá sa povedať, národným športom. Pre to aj ja som jednoznačným zástancom zbierania zhodov až po zime, keď sa sneh roztopí a aj to, v súlade so zákonm, len s platnou povolenkou na zbieranie zhodov. Ale to už je iná téma.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4521 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Zhody
Cimbalik, veľmi múdre slová si napísal.
<br/> Aj zber zhodov by sa mal robiť v súlade s poľovníckou morálkou. Preteky o tom, kto skôr nájde vzácnejšie kusy, iba stresujú zver. Najmä v tomto období, keď je ešte v horách veľa snehu a každý výdaj energie zver iba oslabuje. A najmä poľovná stráž by si mala posvietiť aj na oplašených zberačov parohov z radov nepoľovníkov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4522 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Zhody
Sám zhody nehľadám, iste je to pekná záľuba, ale tí čo hľadajú sa u nás motajú najmä v takejto zime hlavne okolo kŕmnych zariadení a odháňajú z týchto lokalít a kŕmnych liniek už aj tak zoslabnutú zver. Zver sa nažerie a zoslabnutá si zaľahne poblíž krmelcov, vzápätí je odtiaľ vydurená hľadačmi - to sa mi nepáči.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4527 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Zhody
V predchádzajúcich typoch povoleniek bola aj ponuka na začiarknutie (neodcitujem to) na zber zhodov. V jej najnovšej verzii to nie je, hoci je tam text
<br/>&quot;Oprávnenia na: ..................&quot; (nad podpismi a odtlačkom pečiatky)
<br/>Podľa mňa text o zbere zhodov patrí tam; a kto to nemá, nemal by sa čo naháňať za zhodmi. To, kedy to tam poľ. hospodár napíše je na ňom, každý dobrý poľ.hospodár by to tam mal napísať si myslím, keď na to bude vhodná doba, čo by mohlo napríklad byť až keď zver nebude mať problém s výškou snehovej pokrývky..(mohlo by to byť nejako operatívne riadené napr. aktívom poľovných hospodárov, OÚ...)
<br/>Problém je však ten, že to nezabráni pohybu osôb, ktoré svoj pobyt v reviri pri prípadnej kontrole zdôvodnia hocijako inak, hoci v skutočnosti tam pôjdu najmä kvôli zhodom. Ak nebudú mať pri kontrole zhod trčiaci z batoha, tak si hociaká poľovná stráž môže len pískať a kľudu zveri to aj tak nepomôže, lebo tí ľudia tam budú snoriť už tak či tak..
<br/>Zase sme pri nevymožiteľnosti práva v našej spoločnosti - tentokrát v prospech zveri :{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4566 od roman123
Odpoveď od roman123 na tému Zhody
ja mam 2 zhody jelena lesneno.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4575 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Zhody
Cimbalik maš pravdu som toho isteho názoru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4889 od stiffler
Odpoveď od stiffler na tému Zhody
kto povedal ze ich rusim !!zatial co som bol pozret v horach tak som iba jeden krat vyrusil zver a ona ani neutiekla iba sa postavila zo svojeho lehna a po chvilkovom pozorovani si opet lahla.takze ja ich nerusim.ale naprikalad poznam aj takych debilkov ktory chodia do hor iba preto aby si zautekali za zverou.ale polovnici s nimi nic nerobiaa tak teda neviem.a este ma napadlo ze ked som bol na tych bezkach tak sme do sennikou doniesli seno...........;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #4890 od stiffler
Odpoveď od stiffler na tému Zhody
ale beriem na vedomie !! moje hladanie zhodou nie je za ucelom plasenie zvery:I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.173 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 5203 návštevníkov a žiadni členovia on-line