Zhody

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #33341 od jozin
Odpoveď od jozin na tému Zhody
ahoj všichni napište někdo něco o zhozech paroži nebo dejte fotky do eteru pochlubte se a nehadejte se tu uš diky mějte se

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #33343 od kamen
Odpoveď od kamen na tému Zhody
máš na mysli niečo také, že "za okrúhlym stolom" vyfajčíme fajku mieru a na druhý rok mi vybavíš povolenku na zber, bez toho aby som vlastnil PL?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #33354 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Zhody
v tvojich príspevkoch je veľa rozporov v tvojej osobnosti. Ďakujem za typ navšíviť psychologa ale ja to nepotrebujem.
<br/>
<br/>Zhodom Zdar len škoda že niesu tie zhody na prehliadkach a to len kôli nám samým a hlavne takým ako si ty pretože robíš s toho národny šport a tym podporuješ a nelegalnych zberačov.
<br/>
<br/>Nikdy som nikomu nič nezavídel ja doprajem každemu na zhody chodím aj ja ale odsudzujem nelegalny zber zhodov a druha vec. Plašenie sa kto najde skôr zhod je až neuveritelna a rýchlo aby nahodou nenašli tie zhody poåovníci niekedy mi to tak pripadá.
<br/>
<br/>Keby ste si vy ľudia uvedomili jedno že tie zhody by sa dali krasne najsť na stanovištiach zveri kde chodí na pašu len im treba dať kåud a to vy poniektory zhodari nepochopite asi nikdy.
<br/>
<br/>Viem o čom píšem mam to odskušane a ver mi že stači chodiť za zhodmi až koncom marca a na stanovištia kde zver chodí na pašu a netreba sa za ňou plašiť aj 30 km denne, lebo v tom prípade sme mi ľudia horši ako svorka vlkov.
<br/>
<br/>Zhodom zdar!
<br/>
<br/>Viac už nebudem reagovať v tejto téme berieš to strašne všetko osobne a uražaš potom ľudí. A aj tu sa ukazuje inteligencia.
<br/>
<br/>Prajem ti veåa úspechov v hľadaní.
<br/>
<br/>Viktor Chromý

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #33360 od zhodarmaster
Odpoveď od zhodarmaster na tému Zhody
Tak pan &quot;legalny zberac&quot; To ze nie su zhody na prehliadkach a ze ich ludia skryvaju po pivniciach je hlavne zo strachu pred jedincami ktory z toho ze niekto vlastni paroh vedia urobit kauzu akoby mal doma 1000kg radioaktivneho uranu a chystal sa vyrobit rakety na znicenie celej galaxie.Pteto niektore zhody nemame vobec sancu vidiet.Kamarat mozno urobil chybu ze napisal o mojom uspechu. To nastartovalo cele toto vzajomne utocenie jeden na druheho.Ak sa Ta moje doporucenie o navsteve odbornika dotklo a nepovazujes to za potrebne tak sa Ti ospravedlnujem-nechcel som Ta tym urazit.To ako chodit na zhody sa musi naucit kazdy koho to zaujima sam.A samozrejme v tom je obsiahnuta aj samotna znalost zakona a uvedomenie si dosledkov jeho porusenia.A v mojich prispevkoch som o tom nieco aj napisal.Ale nikdy nie o tom ze zver musime nahanat a predbiehat polovnikov.Sam som polovnik.Vzdy vsak budem na strane slusnych ludi bez ohladu na to ci su polovnici alebo nie.A ked zareagujem na to ze mi nekto napise ze TREPEM za to ze vyjadrim svoj nazor tak necakaj ze Ti podakujem.No a to kedy staci chodit na zhody zalezi podla mna aj od oblasti kde na ne chodime-cim myslim konkretne nadmorsku vysku,polohu,dostupnost,navstevovanost ludmi etc. etc......U nas by si koncom marca tento rok nasiel uz len pozdrav od &quot; narodnych sportovcov&quot; z mojeho klubu z ktorych vacsina internet mozno este ani nenavstivila. PRAJEM TI VSETKO DOBRE a VELA USPECHOV ! A nenechaj sa odradit nejakym neinteligentom ktory berie veci osobne! REAGUJ DALEJ aj v tejto teme.ZHODOM ZDAR! MVDr.Milan Sarvaš

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #33369 od lesnehuhu
Odpoveď od lesnehuhu na tému Zhody
A tak trochu nie je na škodu veci pripomenúť, že táto zima hlavne nižších a stredných polohách bola veľmi slabá a celé obdobie zhadzovania parožia podliehalo teplotným výkyvom a vplyvom počasia. Celé je to zapríčinené globálnymi klimatickými zmenami a tak sa nebudeme čudovať, keď o pár rokov budeme jelene vidieť zhadzovať už v januári. Tento rok sa k januárovým dátum najstaršie jelene doslova priblížili. Čo by nebolo samé o sebe také výnimočné, keby hneď pár dní na to nenasledovali aj jelene tretej vekovej triedy. Zver často ani neschádzala z vrchov aj keď väčšina dala prednosť ľahko dostupným hospodárskym plochám. Včas začali rašiť prúty vŕb, topoľov a jarabiny a aj niektoré trávy, čo si zver samozrejme všimla. Až na jediného jeleňa, ktorého vek odhadujem na štrnásť rokov, boli všetky jelene (cca 80ks) v dobrej kondícii. Zver najviac vyčerpáva vysoký sneh a silné mrazy a tie tento rok neboli.
<br/>A ešte jedna zaujímavá skúsenosť. Asi dvadsaťpäťčlenná črieda jeleňov z toho 1-IV veková, 4-III. veková, cca 15-II.veková a zvyšok I. veková trieda sa nechali pozorovať zo vzdialenosti cca 80 metrov. Všimli sme sa navzájom, ale zver sa pohla len veľmi pomaly, smerom k ostružine a tam si spokojne ľahla a oddychovala, Chvíľami ma kontrolovali, ale keďže som sedel na pníku a desiatoval, nevideli vo mne žiadne nebezpečie. Mladšie jelene sa dokonca pohli pár metrov mojim smerom. Po trištvrte hodine jelene zdvihli hlavy a vetrili. Pomalým klusom sa pohli a smerovali Ďalej do porastu. Opačným smerom som si všimol rozbehnutého jazvečíka a za ním upachteného poľovníka, o ktorom je známe, že zver spolu so synom sledujú počas celého dňa(teda aj v noci!!!!). Pribehol ku mne a na môj pozdrav &quot;Dobrý Deň&quot; reagoval prosto a patrične nahlas.&quot; Dúfam, že si oboznámený s tým, že parohy sa nesmú zbierať. Tak láskavo vypadni a keď Ťa tu uvidím z parohom v ruke, obúcham Ti ho o hlavu.&quot; Chvíľu som rozmýšľal, čo tomu milému človeku odvetiť, ale s úsmevom som sa otočil a vykročil opačnou stranou. Dotačný pán samozrejme netušil, že som tiež poľovník, pretože v tomto revíri nepoľujem, ale z oblečenia a správania sa to vytušiť dalo. Dôležitá je ale otázka: &quot;Kto z nás dvoch plašil zver?&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #33381 od kamen
Odpoveď od kamen na tému Zhody
Odpoveď znie: lesnehuhu, zhodarmaster, ja ... a všetci ostatní, ktorí sú v lese.
<br/>
<br/>PS: V lese sa zdraví lovu zdar a nie dobrý deň!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #33382 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Zhody
a povie sa aj daco ine , ale to by sa museli stretnut normalny ludia!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #33442 od Polovnik2
Odpoveď od Polovnik2 na tému Zhody
Presne tak vajlo!!
<br/>;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #33445 od kamen
Odpoveď od kamen na tému Zhody
a ako rozoznám, ktorí sú normálni a ktorí nie? Vieš, z nikov v tejto téme to jasné nie je a v lese mi tá prvá skupina doposiaľ tiež vo veľkej miere chýbala!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #33446 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Zhody
nazdar kamen ,poznas to teoreticky lahko, podla toho co ti odpovie na tvoj pozdrav. lesnehuhu to tiez spoznal velmi rychlo ,na to nemusime mat vysoku skolu, ja mam tiez &quot;ine&quot; zazitky z detstva, ja napriklad do dnes nechapem preco ma stale jeden primitivny polovnik vyhanal z lesa ked som bol na prechadzke no a dneska s nim polujem ,no poviem ti velmi sa za tych 10 rokov nezmenil! bohuzial!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #33448 od lesnehuhu
Odpoveď od lesnehuhu na tému Zhody
S tým sa nedá než nesúhlasiť. Je to totiž viac o povahe človeka, ako o poľovníckej morálke. Tej sa dá priučiť skúsenosťami, ale povahu človek nemení ako ponožky.
<br/>Ďalšie skúsenosti z posledných dní sú opäť veľmi zaujímavé. Prehupli sme do druhej polovice marca a z cca 50 jeleňov má parohy už len 13. Z toho jeden trojročný desatorák a zvyšok slabšie jelene! To určite nie je úplne obvyklé. Okrem toho sa jelene medzi sebou naháňajú ako v ruji a na diaľku počuť ručanie. Ak máte podobné skúsenosti, prispejte do debaty. Lesu Zdar!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #33449 od lesnehuhu
Odpoveď od lesnehuhu na tému Zhody
A ešte vás chcem poprosiť, či náhodou niekto nepoznáte Kalijágra? Je to môj bávalý spolužiak a neviem na neho zohnať kontakt. Pochádza z Detvy. Rád by som sa s ním spojil... Vopred dík za pomoc.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #33450 od lesnehuhu
Odpoveď od lesnehuhu na tému Zhody
Potom by si sa mal viac zamerať na ťažbárov, ktorých sú teraz plné hory. Rozhodne ich je nepomerne viac, ako tých, ktorých zaujímajú parohy. Tým však ani jeden z tých &quot;milých&quot; poľovníkov nepovie ani pol slova, robia si svoju robotu. To že existujú aj kompromisy jednoducho niektorí ľudia nemôže prehltnúť.
<br/>A mimochodom, aj v lese sa zdravím Dobrý deň. Lovu zdar sa zdravím, keď idem na poľovačku a na tú sa teraz v marci vyberie málokto. Ozaj, dnes mi vyleteli sluky, takže zbystrite pozornosť...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #33457 od MichalZV
Odpoveď od MichalZV na tému Zhody
Kalijagra poznam velmi dobre. A urcite aj teba kedze si jeho spoluziak. Nejaku dobu som sa vami v 2. rocniku vo Zvolene zaoberal. Ak chces nejake podrobnosti skus moj mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #33484 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Zhody
,,každý z nás by bol spokojnejší , keby jeho 14-ročný syn zbieral zhody so zhodmasrom, ako poháre zo stola v miestnom &quot; Disco bare &quot; No nemám pravdu?,,
<br/>Myslím si, že toto tvoje vyjadrenie je demagogické. Aké dlhé obdobie sa zhodár venuje zberu zhodov? Keď je po zhodárskej sezóne aký iný program potom dokážeš svojim deťom ponúknuť? Zber pohárov a zber zhodov je v iných časových polohách ;)
<br/>Zber zhodov skutočne nevytrhne tvoje dieťa z nástrah súčasnej doby..........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #33492 od boom
Odpoveď od boom na tému Zhody
zhodarska sezona;/daju sa zbierat stale:x:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #33495 od kamen
Odpoveď od kamen na tému Zhody
čauko astronom. v tomto sa ti nedá nedať za pravdu, ale nie každý má koníčka v strieľaní mačiek. pozdravujem a nech sa ti darí. kamen
<br/>PS: ak to nie je tajomstvo, t. r. koľko kusov padlo?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #33496 od kamen
Odpoveď od kamen na tému Zhody
táto verzia tu ešte nepadla, ale je pravdivá. február/marec to je len špička, no krásne je to aj v decembri 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #33499 od michal
Odpoveď od michal na tému Zhody
Sorry, ale to s tými mačkami bolo dost trápne....je to povinnosť tlmiť škodnú ak ti to ušlo, pokial to nie je susedova mica. Neskutočné, ako dokažete niektorí argumentovať...12 ročné deti su proti vam pigi čaj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #33500 od kamen
Odpoveď od kamen na tému Zhody
sorry, nevedel som, že vy to voláte tlmenie. ja reku, že s takými číslami je to fanatizmus ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.080 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 398 návštevníkov a žiadni členovia on-line