Zhody

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #33247 od ondrej
Odpoveď od ondrej na tému Zhody
jaro nechaj ich rad si precitam duchaplne prispevky :D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #33250 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Zhody
No ale tu bitku by som si radsej kukol ako tieto keci citat hehehehe :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #33252 od lesnehuhu
Odpoveď od lesnehuhu na tému Zhody
Zhodármajstra poznám roky a bez mihnutia oka potvrdím, že je to slušný človek. Infantilná poznámka o psychiatrovi padla z dôvodu rozčúlenia, ktoré som po prečítaní dotyčného príspevku zažil aj Ja. "Mamonárske zhromažďovanie zhodov" ako píšeš je výsadou iných(a dalo by sa hovoriť aj o konkrétnych ľuďoch). Tých, ktorých stretávam v lese a neváhajú použiť najoplzlejšie nadávky a vyhrážky na ľudí, s ktorými za iných okolností dokážu normálne komunikovať. A zámerne nepíšem mená aj keď by ich konečne niekto zverejniť mohol. Mnohý poľovníci totiž ich mená poznajú, prílišnej obľube v kolektíve sa netešia, ale tolerujú ich. Keďže som absolventom strednej lesníckej školy, zložil som aj poľovné skúšky a som členom SPZ. Z dôvodu práce v zahraničí a výchovy dvoch malých detí nemám dostatok času na to, aby som sa stal aj členom nejakého združenia a systematicky sa staral o revír a zver, ktorá v ňom žije, ale pár dní na prechádzku v lese si v sezóne zhadzovania zhodov nájdem. Šťastie mi príliš nepraje a tak sa moje "nálezy" dajú zrátať na prstoch jednej ruky. Nič však neskrývam, nakoľko viacerých poľovníkov z daného revíru poznám a k nahliadnutiu som zhody samozrejme poskytol. A dôvod prečo to píšem??? !!!NIE KAŽDÝ A ANI KAŽDÝ DRUHÝ POĽOVNÍK!!! prikladá zberu zhodov ako dôkazu o kvalite zvery v revíry dostatočný význam. To je fakt, na ktorý ma bývalý spolužiak, dnes pracovník výskumného ústavu vo Zvolene upozornil. Niektorým v zbere zhodov bráni vysoký vek, iným pracovná zaneprázdnenosť, no mnohým len obyčajný nezáujem. Myslím, že ani minimálnu výmeru, ktorú si v jelenej oblasti PZ musí zabezpečiť, nie je schopná skupinka dvoch či troch aktívnych poľovníkov-zhodárov plnohodnotne zmapovať. Neschvaľujem nájazdy a organizované naháňanie zvery, práve naopak. Rôznych nezamestnaných, ktorí si takto "privyrábajú" z revírov jednoducho odstrániť treba. Len si myslím, že ak ľudí, o ktorích vieme, že sa (nie náhodným)zberom zhodov zaoberajú budeme prenasledovať, prakticky nič nedosiahneme. Riešenie je aj trestné oznámenie apod. Schodnejšia cesta je ale podľa môjho názoru každému vo všetkej slušnosti vysvetliť, čoho sa dopúšťa a ponúknuť mu možnosť stať sa členom SPZ(Pozor nie združenia!). Vysvetliť mu, že aj zhody sa dajú zbierať legálne, ak splní určité podmienky. Veľa z tých, čo si radi "vyšliapnu" pri stretnutí v lese na kdekoho na poľovnícku osvetu zabúda, alebo ju ignoruje. Tá sa dá robiť aj pri takýchto prípadoch.
<br/>Bodka za všetkým je vcelku jednoduchá. K poľovníctvu som sa dostal vďaka otcovi, ktorého by mnohí nazvali &quot;nelegálnym zberačom zhodov&quot; a vypísali by na neho trestné oznámenie. stačilo len predať lásku a úctu k prírode. K štúdiu som si zvolil lesnícku školu a stal sa so mňa lesník a poľovník a nie vďaka poľovníkom OCHRANCOM ZÁKONA, ktorý medzi seba často vezmú známeho, príbuzného, majetného, s pozemkom, či psom, len nie niekoho, koho nikto nepozná, lebo je v rodine prvý z podobným koníčkom. Takéto skúsenosti na dlhšiu dobu odradili aj mňa od snahy stať sa členom niektorého z poľovných združení...... ZHODOM ZDAR!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #33253 od zhodarmaster
Odpoveď od zhodarmaster na tému Zhody
Nevidim ziadne neslusne slovo v mojom prispevku.To za 1. Ak sa mi na zaklade mojho nazoru niekto vyhraza povinnostou policie preverit anonymne podane trestne oznamenie tak este raz opakujem a stojim si za tym ze je to PSYCHOPAT.Alebo tu snad nemozno vyjadrit svoj nazor? Naco je potom taketo forum? To ze ma moj kamarat opisal v dobrom svetle je jeho nazor takisto.Som len rad.No a aby som tu nevypisoval cele litanie tak na zaver len maly postreh: Akonahle sa niekomu zacne trosku darit tak ma hned kopec neprajnikov.Toto forum je toho zivym dokazom. PAROHOM ZDAR!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #33254 od michal
Odpoveď od michal na tému Zhody
PSYCHOPAT???? Akože aj poznáš význam toho slova alebo tak nazývaš každého, kto má iný názor. Mne je srdečne jedno, koľko tých zhodov máš...len som si čítal spatne tvoje príspevky.....skus to aj ty &quot;už je to tu&quot;, &quot;každý deň vstávam koli tomu o piatej&quot;, &quot;vycievkovať ženy&quot; alebo ako to bolo napísané? a podobné .....no neviem, ale aj podla toho sa tu dá vytvoriť názor na charakter človeka a nie PR príspevku tvojho nadšeného obdivovateľa.....By som chcel vidiet vas 2 alebo 3, kazdý z iného smeru k zhodu, ci by ste sa z náhody nepozabíjali koli nemu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #33256 od zhodarmaster
Odpoveď od zhodarmaster na tému Zhody
Si skutocne ten pravy clovek do diskusie. Vidim ze predtym ako nieco napises tak aj coto postudujes.Ak si teda cital tie prispevky tak som v nich reagoval na rozne nazory.A bolo medzi nimi dost mojich oponentov.Ani jednemu som nic podobne nenapisal.Tento pan vsak zatal do ziveho.Vyhrazal sa mi a preto ta reakcia.No od zajtra budem chodit na parohy vecer a nejaku zartovnu poznamku si uz tiez nedovolim.PREPAC! A na margo zabijania sa koli parohu? Precitaj si moje prispevky este raz. DAKUJEM! Prajem Ti vela uspechov.ZDAR!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #33259 od odeator
Odpoveď od odeator na tému Zhody
Na tohoto príslušníka by som chcel upozorniť administrátora stránky nech ho kontaktuje a zamestná . Pri jeho kvalitách je na škodu veci aby pátral po tom kam miznú zhody. Nech nám všetkým vypátra kto zabil Mŕtve more.Bude mu povďačná nejedna svetová vláda ba aj samotný Mossad.006,5 tajný agent s povolením zapíjať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #33261 od odeator
Odpoveď od odeator na tému Zhody
Začnem sloganom :Priateľ môjho priateľa je aj mojím priateľom. Má to gule. Plne Ťa chápem . Ani ja som za sebou nikoho nemal len roky strávené v revíry spolu s mojimi budúcimi kolegami-poľovníkmi. Od skúšok až po prijatie za člena prešlo dlhých 9 rokov chodenia na každoročné brigády a nebolo ich málo. Ale dnes už viem že to stálo zato. Tvoji budúci kolegovia Ťa musia spoznať, aby zistili o čo Ti v poľovníctve ide. Či tam nieSi z hladu ,či pre trofej alebo čí je naozaj pravda to čo deklaruješ. Ak máš možnosť tak to skús ,vermi oplatí sa to. Držím palce.ODEATOR

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #33263 od odeator
Odpoveď od odeator na tému Zhody
Tento príspevok som už raz písal , len ho neuverejnilo tak už nebude taký originálny. Milý dopisovateľ, &quot;čitateľ&quot;,Ak berieš v živote všetko tak vážne ako píšeš , tak si strašný suchár. Počul si už niekedy o niečom čo sa bežne diagnostykuje ako humor? Ak nie tak si odskoč na nejaké iné napríklad náboženské fórum o konci sv

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #33264 od odeator
Odpoveď od odeator na tému Zhody
Tento príspevok som už raz písal , len ho neuverejnilo tak už nebude taký originálny. Milý dopisovateľ, &quot;čitateľ&quot;,Ak berieš v živote všetko tak vážne ako píšeš , tak si strašný suchár. Počul si už niekedy o niečom čo sa bežne diagnostykuje ako humor? Ak nie tak si odskoč na nejaké iné napríklad náboženské fórum o konci sv

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #33265 od michal
Odpoveď od michal na tému Zhody
:D:D:D Asi som suchár, ale ver tomu, že na vas sa tu pekne zabávam, lebo to čo ste schopní napísať, aby ste sa obhájili je niekedy na pobavenie....nakoniec napíšeš, že ste si to tu vymýšľali a len podpichovali, lebo mate zmyslel pre humor. :D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #33266 od johny
Odpoveď od johny na tému Zhody
Ing. Ján Hečlo, regionálny redaktor Poľovníckej informačnej databázy. Asi tri roky robím pre túto stránku a je na nej kopec mojich príspevkov, odborných článkov a reportáží. Ale tie ťa evidentne nezaujímajú. Ak čítaš aj nejaké poľovnícke časopisy tak by ti to meno tiež mohlo niečo hovoriť. Nikomu som sa nevyhrážal, len som pre Vaše dobro napísal aby ste sa nechválili na tomto fóre zberom zhodov bez povolenia, ktoré zákon kvalifikuje ako trestný čin pytliactva. Viem aká drina je hľadanie zhodov a nikomu ich nezávidím, to nie je môj štýl. Ak ma pokladáte za psychopata, vôbec mi to netrhá žily, ja si o vás myslím tiež svoje. Toto je môj posledný príspevok v tejto téme. Ešte by som rád čítal Vaše plné mená, keďže ste bezúhonní a nemusíte sa teda skrývyť za nicky. Nech sa vám darí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #33268 od zhodarmaster
Odpoveď od zhodarmaster na tému Zhody
Zdravim Ta hltac humoru! Na jednej strane sa aj ja na niektorych prispevkoch kvalitne pobavim,no na druhej strane sa desim toho coho su ludia schopny.A ak sa niekto postavi na stranu prenasledovatelov tak nemoze byt na strane prenasledovanych aj ked som si myslel ze to nezajde az tak daleko ze sa tu bude niekto vyhrazat trestnymi oznameniami.Takze dakujem ODEATEROVI a aj Tebe MICHAL za odlahcenie napatia na tomto fore.Pri svojich prechadzkach prirodou som mal vela zaujimavych zazitkov,pretoze zhodari su &quot;zvlastna kasta&quot; . Je toho na jednu velku knihu.Na zhodoch sa prejavi kazdy charakter.A ako vidim podobne je to aj tu.No verte mi ze nikto nie je uplne cierny a ani uplne biely.A to u zhodarov plati niekolkonasobne!!! ZHODOM ZDAR!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #33269 od zhodarmaster
Odpoveď od zhodarmaster na tému Zhody
Pan inzinier!Vobec netvrdim ze som bezuhonny.Na tejto stranke posobim dost kratko a nemal som este tolko casu aby som prestudoval Vase clanky.Ale urcite sa k nim dostanem.Verim ze budeme mat prilezitost sa spoznat a uviest veci na pravu mieru.O to sa postaram sam.Ostanem na fore v ilegalite uz len preto,ze pre moje nazory mi niekto moze skomplikovat zivot aj ked to nebudete prave Vy.Cenim si Vasu otvorenost a davam Vam svoje slovo ze pred Vami nezostanem v ilegalite.Aj ked si o mne myslite svoje. Prajem VELA ZDARU! ZM

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #33270 od lesnehuhu
Odpoveď od lesnehuhu na tému Zhody
Skutočne by si nás &quot;dvoch&quot;, alebo &quot;troch&quot; chcel vidieť, ako sa blížime k jednému zhodu? A uvedomuješ si, že to by si musel ísť asi do lesa? Ale v prípade, že by si bol ochotný spraviť aj to, môžem Ťa ubezpečiť, že by sme sa dohodli. Totiž každý z nás má v živote priority a zhody nimi nie sú. Sú to len záchytné body, okolo ktorých sa zhromažďuje množstvo rôznych zážitkov... A prepáč, nechce sa mi čítať všetky tvoje príspevky, zbieraš aj Ty zhody? Len by ma zaujímalo, aký máš pri nájdení zhodu pocit. Predpokladám, že taký ako mi(to som zvedavý čo odpíšeš:D ). Čiže v tom sa asi príliš nelíšime. Lesu Zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #33274 od odeator
Odpoveď od odeator na tému Zhody
Milý dopisovateľ, &quot;čitateľ&quot;,Ak berieš v živote všetko tak vážne ako píšeš , tak si strašný suchár. Počul si už niekedy o niečom čo sa bežne diagnostykuje ako humor? Ak nie tak si odskoč na nejaké iné napríklad náboženské fórum o konci sveta a &quot;cievkovaní 72 panien &quot;(raj moslimov) A keby ťa predsa len napadlo ísť na toto fórum tak tesne pred tým skús napočítať do nekonečna a najlepšie hneď 2X. A teraz niečo o tej perlovanej , ryhovanej , kolorovanej a členitej kosti: ZHOD. Pre mňa ako pre poľovníka má víznam vtedy keď je situovaná niekde medzi očami a ušami môjho potencionálneho úlovku srnca , jeleňa , daniela. Pokiaľ by sme preberali ten akčný beh z rôznych azimutov k zhodu tak ja oň prejavujem asi taký záujem ako ty o kosenie mojej zahrady. Lesu a lovu ZDAR! A ešte malá rada &quot;čítaj , čítaj ,čítaj ........Napadá ma že to už jeden pán prikazoval , alebo že by to bolo inak ? ...učiťi sjá , učíť sjá , učíti sjá...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #33276 od odeator
Odpoveď od odeator na tému Zhody
Dobré ráno pán ing. Ospravedlňujem sa za svoju neznalosť vašich príspevkov , ale ja som počítačovi novic a na túto stránku som sa dostal na odporúčanie niekoåkých mojich kamarátov.Včera mi vypadol net tak môj príspevok je už asi z obliga ale skutočne som to nedokázal prečítať medzi riadkami že to je len varovanie mne to prišlo skôr ako výhražka ale to je vec uhla pohľadu. Sľubujem vám že to napravím a idem prelúskať nijaké vaše články .Hoďte typa kde ich hľadať.Veľa poľovníckych uspechov praje Roman Lesu a lovu ZDAR !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #33278 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Zhody
čítaj, čítaj, čítaj, alebo ešte lepšie uč sa, uč sa, uč sa :) a tiež trochu aj gramatiku :) to len tak pre odlahčenie :) - keď tvrdíš, že humor ti je vlastný :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #33280 od michal
Odpoveď od michal na tému Zhody
zhodarmaster = odeator = lesnehuhu???? Alebo len zhodarmaster = odeator???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #33281 od zhodarmaster
Odpoveď od zhodarmaster na tému Zhody
Priatelu si hotovy analytik. Ale dost daleko od pravdy- momentalne.Analyzuj dalej! PAROHOM ZDAR!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.198 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 272 návštevníkov a žiadni členovia on-line