Zhody

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #33501 od zhodarmaster
Odpoveď od zhodarmaster na tému Zhody
Zdravim pana Astronoma.Ja skutocne nerozumiem tomu ako mozes polozit take otazky? Ved vztah k prirode a lesu nie je postaveny na zbierani parohov.V kazdom rocnom obdobi mozno detom ponuknut navstevu nasich krasnych hor.Pre mna je okrem casu zhadzovania parozia vrcholnym obdobim jelenia ruja.Ale okrem tychto casovych usekov je mozne vzdy co v hore vidiet? Nie je to tak? ZHODARMASTER

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #33502 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Zhody
včera som ešte videl desatoráka jeleňa a mal oba parohy na hlave je jasne že to bol mlady jeleň, ale aj tak si myslím že netreba zver rušiť a parohy sa daju nájsť aj na pastvinách videl som dosť kusov ako sa pekne popásalo. ;) Len keby mala kåud. :[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #33506 od odeator
Odpoveď od odeator na tému Zhody
Zdravím Pána astronóma.Myslíš si, že je fakt pravda čo si teraz napísal? Ja si to určite nemyslím. Keď budeme mládež viesť ku láske k prírode , tak si myslím že dokážeme pre ňu vytvoriť program počes celého roka, Potom sa zo správ na JOJ-ke isto nedozvieme , že táto mládež trebars týrala mačku a ešte si to nahrala na mobil. Ja viem že je jednoduchšie povedať "NEDÁ SA" a ísť na čakanú trebars sám , lebo vtedy Ti čakanú žiadne dieťa nepokazí a ani Ťa nebude otravovať stupidnými otázkami : Ujóó prečo? ,Ujóó kedy príde zver ?....A možno aj toto je len demagogia.... Lovu ZDAR !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #33510 od lesnehuhu
Odpoveď od lesnehuhu na tému Zhody
Spoločenské problémy, ktoré sa tu začínajú preberať už naozaj len okrajovo súvisia s témou, ktorú tu preberáme. Samozrejme súhlasím s názorom, že vychovávať mládež k úcte k prírode, je nielen dobré, ale v súvislosti s tým, čo sa s prírodou deje aj nevyhnutné. A baviť sa o tom, či to má, alebo nemá význam je nezmysel. Vždy to má zmysel. Keďže sa ale s tínedžermi stretávam pravidelne na koncertoch(hudba je mojim druhým najväčším hobby), vidím, že dôležité je, keď sa venujú akémukoľvek plodnému hobby. Ibaže skutočnosť je úplne opačná.
<br/>Lesu Zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #33531 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Zhody
Presne k tomuto som ťa chcel dokopať - láska a úcta k prírode je to, čo treba deťom vštepovať do hlavy. To, či je zber zhodov až takým veľkým prejavom lásky k prírode a zveri - tak na tomto sa asi nezhodneme :) .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #33534 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Zhody
Skús si položiť otázku, prečo je to mačacie číslo také veľké? Našepkám ti, pretože vo veľkom revíri je veľa túlavých mačiek. Keby tam neboli to číslo by bolo podstatne menšie. Môžno, keby si zažil trojročnú karanténu z dôvodu besnoty líščej populácie v okolí, a keby sa medzi rodinnými domami v tvojom okolí strelilo 6 besných líšok, inak by si sa pozeral na túlavé domáce mačky v lese .........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #33549 od kamen
Odpoveď od kamen na tému Zhody
neboj, ja nie som zo slobody zvierat a ani tu nehľadám ideálny stav poľovníctva a charakter jednotlivých ľudí ( tým myslím aj seba ). ten je už snáď len v rozprávkach od Wolta Dysnea. a nepáči sa mi ani výraz ZHODÁRI a hlavne to, že my, ktorí milujeme pobyt v horách sme pre vás (registrovaných) obyčajnou príťažou a pri každom nájdení paroha aj pytliakmi. mali by ste si uvedomiť jedno - ak by ste mali poriadok v združeniach, máte ho aj v lese!!!
<br/>... a ty si neber nič osobne. je to všeobecná téma so všeobecnými názormi ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #33550 od papo
Odpoveď od papo na tému Zhody
priateľu, prestaň sa biť v prsia, aký si milovník prírody. máš rovnakú rétoriku ako motorkári. nik bráni pohybu v horách, ale zo zákona svij majetok, výsledky starostlivosti o zver. naozaj takýmito kecmi tu navodzuješ zlú atmosféru, čo si môžu odskákať naozaj nevinní. ono je to min na priestupkové konanie, tak aby si sa nebivil, až ťa ktosi za nelegálny zber parohov vyšikuje ku policajtom. a ako sa budeš krútiť potom? že si našiel, a akurát to nesieš poľovníkom? prestaňte tu, prosím, s takýmito názormi. prosím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #33555 od kamen
Odpoveď od kamen na tému Zhody
a zabudol si ešte dodať, že všetkých nás treba postrieľať

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #33557 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Zhody
zbranou sa ti nik nevyhrazal ty pako take sproste poznamky si nechaj do krcmy :[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #33559 od Polovnik2
Odpoveď od Polovnik2 na tému Zhody
Hej prestante sa hanadat a ty Jaro ked sa mienis hadat tak sem potom na tento forum nechod a chod na pokec na ludi ktori nemaju mozog lebo to co tu ty sprepacenim riesis tak to su take kraviny az to boli 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #33560 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Zhody
No dalsi mudrlant !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #33566 od redakcia
Odpoveď od redakcia na tému Zhody
Prosíme o trochu kultúry a sebaovládania

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #33567 od paloOo
Odpoveď od paloOo na tému Zhody
hh zdravim sice mam len 14 rokov a vacsina z vas si pomysli &quot;co tato zaba mudruje&quot; ale polovnictvo je moja velka vasen a vedie ma k tomu aj moj otec a chem s tym pokracovat aj na lasnickej skole mam velmi rad toto forum pretoze zhody to je moja slabost. Podla mna kazdeho milovnika prirody by potesilo najst ten vytuzeny jeleni skost, hoci len nahodne.A neviem ci by ho niekto vratil tomu polovnickemu zdruzeniu kde to najde ale mohol by aspon ukazat ten zhod hospodarovy alebo nejakemu cleneovi aby vedel ze aka zver sa tam vyskytuje a normalny polovnik by mu ho podla mna nechal aj ked by mu v duchu zavidel. Ale zase nepodporujem takych co tuzia iba po tom aby mali co najviac zhodov bez polovneho listka a bez reviru. Ked najde niekto nahodne zhod tak by bolo podla mna nespravodlive aby mu ho zobrali aj ked tak urcuje zakon. ale uz asiq privela naozaj mudrujem ak som trepal hluposti tak sa to nevsimajte :-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #33571 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému Zhody
no a ja som si myslel,že to robíte kôli dzurindovským dvojnásobným platom,no a tu sa dozvedám,že to pre lásku k prírode...fakt kvalitná a poučná je toto stránka...som rád,že rôzne diletantské živli tu demagogizujú už po niekoľký krát laickú verejnosť a ľudí neznalých tejto problematiky,pardon,teda tohto nádherného koníčka akým je zgúňanie po horách za zverou v čase jej najväčšieho strádania pre kus parožia za pár sk a samosebou,že legálne....hoši,držím palce /ale na tej spúšti:D/ 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #33594 od kamen
Odpoveď od kamen na tému Zhody
nemal by si sem prispievať z krčmy 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #33613 od Polovnik2
Odpoveď od Polovnik2 na tému Zhody
Ty Jaro ty si myslis ze tu nekeho zaujimas ci co ved bi si furt len do vsetkeho mudroval ,,..8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #33615 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Zhody
Skoda ze tu nie je smajl co posiela pusu jednu by som ti poslal . Dobre sa bavim na tvojej slovencinA !!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #33617 od evicka
Odpoveď od evicka na tému Zhody
Dobrý deň. Som síce len laická verejnosť, ale nadá mi nevyjadriť sa k tejto téme. Ja sa nejak zberu zhodov nevenujem, keď chodím po hore, nepozerám veľmi pod nohy. Palo, máš len 14 rokov, ale veľmi rozumný názor to bol. Zákon hovorí jasne, čo je trestným činom. Nelegálny zber zhodov zakazuje, samozrejme nie každý s tým musí súhlasiť, ale to na zákone zatiaľ nič nezmení. Zhody by sa podla môjho názoru mali dostať aj na výstavu trofejí ulovenej zveri, je na škodu, keď tam nie sú. Je už potom na postoji poľovného združenia, ako sa zachovajú k nálezcovi. Ale nemôžem sa stotožniť ani z názorom, že do hory môžu len poľovníci. Nie som poľovník, ale chodím tam veľmi rada, treba však vedieť ako sa správať, čo mu sa vyhnúť, aby človek nepôsobil veľmi rušivým dojmom. Páni poľovníci ma určite opravia, ak nemám pravdu ;). Takže lesu a lovu zdar.
<br/>Eva Karčová
<br/>PS: Jaro a naozaj klikni občas aj niekam inam......napríklad na PID pokec :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #33618 od zhodarmaster
Odpoveď od zhodarmaster na tému Zhody
Pozdravujem a zaroven chcem podakovat za tento prispevok ktory ma velmi potesil.Pani musite uznat ze tato zena ma v hlave asi ovela viac ako niektory z Vas.(nedrzi prsty na spusti,nepodava trestne oznamenia..../ Uz sa konecne zobudte!!!! Ved tu robite tupcov sami zo seba.Prajem pekny den! ZM

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.150 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 388 návštevníkov a žiadni členovia on-line