Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #41875 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
kurnik nenahodilo mi foto, :[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #43235 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Suhlasim s Tvojimi argumentami. No dodam foto ked zacne hlavna sezona, uvidis tie haldy kadejakeho krmiva pred posedmi. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #43237 od Eno_Nuno
Odpoveď od Eno_Nuno na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
kobra pekne si to napísal o tom prikrmovaní až mi to je divné ale vysvetli mi ako si to myslel? ty tu presadzuješ myšlienku neprikrmovať celoplošne alebo iba na dolniakoch kde je cez zimu pár cm snehu? poviem ti na Orave Kysuciach a Liptove je snehu po vajcia a udrží sa nie pár dní ale týždňov a lesy tu žere lykožrút, pri tomto spôsobe a stave snehu čo nezožere lykožrút to obhryzie zver. ak tu spomínaš seno, prečo seno a prečo nie mládzu a letninu z malín? mám pocit, že o chvíľu tu budeme vypisovať načo dávať soľ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #43239 od mauser98
Odpoveď od mauser98 na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
V prvom čísle 09 SM je článok / Šustr,Bufka, Červený/pod názvom Na stope šumavských srncov.
<br/>V odseku o mortalite: z 25 označkovaných/sledovaných telemetricky/ uhynulo 16 tj. 64%
<br/>Zo 7 označkovaných/ subadultnych srn/ 7 uhynulo tj. 100%, 5 uhynulo na vyčerpanie a 2 strhol rys.
<br/>Pri 7 označkovaných/subadultných srncoch/ bol registrovaný úhyn 5 kusov: 2 srthol rys,1 uhynul na vyčerpanie a pri 2 sa príčina nedala určiť.
<br/>
<br/>
<br/> To len na ilustráciu, že zima pre zver nie je prechádzka ružovou záhradou.
<br/>Hlavne ak je snehová pokrývka veľká a dlhotrvajúca.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #43243 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
To s tou vysielackou beriem. Videl som dokument o medvedoch v kanade. Zamestnanec parku, biolog v jednej osobe vravel ze je to to najhorsie dat zvieratu obojok z vysielackou ale ze bohuzial zatial iny sposob nemaju ako monitorovat.
<br/>
<br/>Kobra zaujimavo pises. Mam otazky : Odporucas teda zveri doplnat len sol do solnikov pocas zimy? Co sa tyka prikrmovania, si zasadne proti alebo odporucas prikrmvat v nejakom obdobi. Napr. srnciu zver po zatve apod.
<br/>
<br/>Vdaka za odpovede.
<br/>
<br/>Jaro

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #43244 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Co sa tyka tej soli preskocil som jeden tvoj prispevok takze moja otazka je bezpredmetna.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #43246 od Eno_Nuno
Odpoveď od Eno_Nuno na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
nechápem prečo tu porovnávaš soby na arktide zo slovenskom. mal by si menej čítať múdre knihy a byť trochu viac praktik lebo teória je tu nahovno.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #43257 od belson
Odpoveď od belson na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Kobra, tvoje príspevky sa dobre čítajú. Pôsobíš dojmom slobodne a logicky mysliaceho človeka, ktorý nežije v zajatí dogiem, ktoré nám takmer storočie vtåkajú do hláv odchovanci profesora Komárka. Ten ešte za prvej republiky zásoboval pražské múzeum úlovkami na preparáciu z Podkarpatskej Rusi a zaumienil si, že v českých luhoch a hájoch dosiahne trofejovo podobnú kvalitu ako v karpatoch. A asi tam to celé začalo.....
<br/>
<br/>Keď som si pred pár rokmi robil v Kanade poľovnícky kurz, o ekológii a vzťahu zveri a biotopu nám prednášal profesor z miestnej univerzity. Prezentoval tiež výsledky nejakých výskumov, na ktorých sa osobne zúčastnil a veľa vecí bolo v tom duchu ako píšeš ty. Aj keď Kanada nie je Slovensko, bolo by o čom diskutovať, ale toto nie je mojim cieľom.
<br/>
<br/>Verím, že ľahkovulgárne narážky od ľudí, ktorí si myslia, že všetko je eňo-ňuňo, múdre knižky čítať netreba a &quot;...teória je tu nahovno&quot; prekonáš ľahko. Je tu trocha riziko, že ak budeš konštruovať bezchybné súvetia v ktorých budeš používať presnú odbornú terminológiu a hojnosť cudzích slov, staneš sa triednym nepriateľom. A keď si ešte dovolíš tu niekoho sem-tam poopraviť, možno je otázkou času, kedy sa tu do teba obuje nejaký žiarlivý pologramotný prokurátor...
<br/>:] :] :] 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #43260 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Zaujimave veci pises, dufam ze si najdes cas co to popisat ohladom tejto temy. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #43261 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
len žasnem....8o :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #43262 od papoI
Odpoveď od papoI na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
onanuj doma za dverami, tam ťa nik nevidí, tu naozaj nemusíš:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #43263 od belson
Odpoveď od belson na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
:] papulo, aj sprostejšie sa dalo, mal by si sa viac posnažiť ...
<br/>Pravdou je, že som sa nechal trocha uniesť a ten posledný odstavec som asi nemusel, ale niečo k veci by nebolo?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #43264 od papoI
Odpoveď od papoI na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
k veci by bolo, naozaj nemusíš používať ochranu... dobrá správa, nie?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #43265 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Prikrmovať či neprikrmovať ? Videl som nie jeden kus vysokej v žalostnom stave čakať pár metrov od krmelca na dávku sena. Či to bolo od nedostatku potravy, alebo to bol iný dôvod veru neviem. Ja prikrmovať budem aj naďalej. A aj soľ sem tam vynesiem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #43266 od Eno_Nuno
Odpoveď od Eno_Nuno na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Belson, fakt, že si si robil poľ. kurz v kanade na univerzite vôbec nič neznamená. nemyslím si žeby si sa tam dozvedel viac ako kde koľvek inde a možno ťa sklamem ale mal som možnosť zúčastniť sa tiež rvôznych seminárov takže tu nevypisujem od buka do buka.
<br/>
<br/>za svoje vyjadrenia sa ospravedľňovať nepotrebujem, sú jednoduché a veľmi zrozumiteľné. opisujete tu pozorovania iných štátov, však pozorujte na slovensku, podmienky su tu výborné a potom robte závery. ja presadzujem názor a základnu myšlienku poľovníctva v ktorej je zakotvená aj starostlivosť o zver. mal som možnosť zažiť zimu v norsku fínsku takže tu nebudem rozoberať klimatické podmienky. poviem ti že často som mal pocit že zima tam a na SK je iná, často by som povedal že suchší vzduch vyššie mínusové teploty ale menej snehu. over si to kde chceš a ako chceš ja tu prezentujem iba svoje postrehy a nie vyjadrenia jedna pani povedala, bol som a videl som a to na vlastné oči.
<br/>
<br/>kobra: čital som v tvojom prispevku o celoročnom prikrmovaní a že je to blbosť. jasné že je to blbosť a nebudem to tu ďalej naťahovať ako gumu na trenkoch. túto kritiku by si skôr mal adresovať na TANAP, tam sa určite prikrmuje. opisuješ, že aká je americká kukurica nahovno + to ích obilie. súhlasím ale uvedom si, že veľká časť revírov rieši iné iné problémy ako neúnosné prenajmy revíru takže nebudu ešte riešiť nákup možno ako ty píšeš škodlivého a nezmyselného krmiva najmä ak si vedia často vyprodukovať svojpomocne a lacno vysoko kvalitné mládze, letninu a v zime ohryzové dreviny a kopec iných veci, ale ak napadne sneh po vajcia tak aj tie musí niekto ísť a spíliť a to sa tu tiež považuje za formu prikrmovania. už len čakám kedy sa tu opäť objavý, že ake je nezmyselné prešľapávanie chodníkov pri vysokej vrstve snehu.
<br/>
<br/>záver: teórie sú často nahovno najmä ak boli vypracované úplne inde. myslieť si, že zver bude v zime migrovať na juh sa doposiaľ nepotvrdili, samozrejme ak nerátam lasovičky a bociane + iné, áno tie poletia. ale uvedomte si, že tu platí ešte jeden fakt,, nerob nič, nemáš nič

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43269 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
ja z nedostatku casu len: Kobra bravo! a mala oponentura - do urcitej miery je prikrmovanim mozne eliminovat nedostatky daneho biotopu pre ten ktory druh zveri, ale rozhodne nie v sucasnosti zauzivanymi metodami ... a ten pozatevny sok je podla mna tiez realita, no jeho nasledky su priamo umerne vymere daneho lanu a biodiverzite jeho okolia ...
<br/>Belson tiez bravo! len o toho Komarka si si obtrel usta o trocha viacej ako mi je mile, skus pozriet napr. jeho teoriu o vplyve cerstvo vyrubanych karpatskych pralesov na silu jelenich trofeji a prosim ta pekne o PK (pologramotneho prokuratora) si uz papulu neobtieraj, bo sa mi javis ako NPP (narcis po prechode)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43271 od belson
Odpoveď od belson na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Eno:
<br/>&quot;...fakt, že si si robil poľ. kurz v kanade na univerzite vôbec nič neznamená...&quot; Samozrejme že to nič neznamená. Mimochodom, nebolo to na žiadnej univerzite, odtiaľ bol len prednášajúci externista. Tým, že som to uviedol, som chcel podporiť Kobrov smer uvažovania pre mňa zaujímavými výsledkami pozorovania z inej krajiny. Bol som si vedomý, že vyťahujem voči niektorým jedincom červené súkno, ale čo som mal uviesť, že som sa niečo zaujímavé dočítal v Světe motorů, prípadne v inom Světe? A zhodne s Kobrom si myslím, že tie podmienky a princípy nie sú až tak rozdielne, že by nebolo o čom uvažovať. Asi si prehliadol, že som uviedol aj to, že Kanada nie je Slovensko a že bolo by o čom diskutovať.....
<br/>
<br/>&quot;...nemyslím si žeby si sa tam dozvedel viac ako kde koľvek inde...&quot;
<br/>Asi nie viac, ale určite sa dozvedám niečo iné a nie nezaujímavé. Až dokopy s československou školou to aj možno tvorí viac. Tu by sa ešte čosi dalo doložiť, ale ako starý narcis sa už radšej zavriem za dvere.... :] :] :] 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43272 od Eno_Nuno
Odpoveď od Eno_Nuno na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Belson nuž ty si starý narcis, niekto iné je tu starý chren a takto to tu pekne dokola ide ďalej:]
<br/>diskusia slúži nato aby sa v nej diskutovalo, ale presadzovanie myšlienky neprikrmovať považujem za dosť nešťastnú na ktorú mi nedalo nereagovať.omnoho šťastnejšie by bolo presadzovanie myšlienky kdeprikrmovať, akoprikrmovať a kedyprikrmovať a najmä čím.lebo ako som už spomínal niekde je 10cm snehu a niekde je ho 10 aj viac x toľko.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43274 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
´´Uplne súhlasím, až na to, že 10 cm sneh ak zamrzne povrch je možno horší ako sypký polmetrový. Ja kŕmiť určite budem, ak by zver krmivo nechcela, tak by ho nebrala ako napr. srnčia seno a pod. Takže podvečer naložím a idem...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43276 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
robota, robota ale nedalo mi sem neodskocit ... Eno, Belson, Kobra, Akela a este ini, kvoli Vam sem chodim rad ... jak povznasajuce je poznanie, ze este existuju ludia s vlastnym nazorom, ktori ho dokazu na urovni prezentovat ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.077 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 279 návštevníkov a žiadni členovia on-line