Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43490 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
pre 4mi desatročiami tj 40 timi rokmi som byval v Jesenikach oblast Vrbno p.Pradedom otec tam horarčil lesna sprava mala asi tušim 25000 ha otcou revir mal 4200 ha a ked si dobre spominam strielalo sa na celej sprave okolo 250 ks vysokej ake boli stavi si netrufam tipnut no zabudol som:Dale priprava krmiva pozostavala vo vetšine z nasušeneho sena potom pšenica ovos ,žalude a gaštany ale čo si najviacej spominam na obrovske seniky do ktorych sa zvažalo seno z luk na ktorom sušeni sa zučastnovali brigady mladych ludi z vysokych škol až od Dečina v Čechach otec mal v reviry 4 taketo velke seniky a okrem toho bol obrovsky hangar naplneny senom až po okraj .Ktymto senikom som s otcom velmi rad chodi pretože tolko zveri čo tam prišlo po tom čo sme naplnili valovce a seno do rebrin už hadam v živote neuvidima to stačilo odyst len dajakych 100 m.Timto len chcem povedat že hlavnou zložkou krmenia bolo seno v krmelcoch ktore ty tak zatracuješ a bolo to pred 40timi rokmi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43496 od papoI
Odpoveď od papoI na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
už to mám, lubo! kobra je vedecký pracovník! jeho závery sú nespochybnitľné a preto prosím teba, aj ostatných prispievateľov, aby ste sa verejne neblamovali. ako dôkaz si dovolím citovať časť vedeckej práce KOBRU...BEGALU. vložte si prosím glycerín pod jazyk a čítajte: [r] Ostatné aktivity, ako prikrmovanie, políčka, napájadlá, odstrel škodnej by som vykonával, len ak by som bol presvedčený, že u nás bažant hladuje, je smädný a ak by svojím kokrhaním neprovokoval líšky. [/r]
<br/> zdroj: begala.blog.cz/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43497 od mauser98
Odpoveď od mauser98 na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Na myslivost. cz je v jednotlivých rubrikách tých begalovín koľko hrdlo ráči. Tam už na to ani nereagujú.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43500 od kikama
Odpoveď od kikama na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
už viem prečo sa dotyčný nazýva kobrou:x:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43506 od medard
Odpoveď od medard na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Kobra, teraz si to konečne skvelo vystihol: &quot;svoje osobné úvahy&quot; :x Jeden uvažoval, myslel a vymyslel koleso... Tak uvažuj a až to koleso konečne vymyslíš, určite sa pochváľ, lebo zatiaľ ti ten náklad, čo si si naložil drie trošku po zemi...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43507 od papoI
Odpoveď od papoI na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Začínam ťa obdivovať, len mi nedochádza, ako si ma mohol odhaliť s tým IQ. Dúfam, že to nie je urážka, lebo neviem, čo to je. Ešte som si ho nemeral, ale spomínam si, že ako chlapci sme si čosi merali, len si už nepamätám, čo to bolo. Ale čosi v zadnom mozgu mi napovedá, že by to mohlo byť väčšie ako to tvoje IQ. A úprimne si ma potešil poďakovaním. Rado sa stalo. Naozaj som si myslel, že si vedecký pracovník. Vraví sa však, že rozdiel medzi genialitou a blbosťou je malý rozdiel, aspoň tak som to kdesi čítal. Tak mi teda prepáč, že som sa mýlil a mal som ťa za génia. Ešte raz sa ospravedlňujem za chybu, spravil som ju v dobrej viere.:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43511 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Kobra mal si hned napisat, ze tvoje prispevky su len pre jedincov s vyssim IQ a ti co pouzivaju zdravy sedliacky rozum / napr. pri prikrmovani/ su poduroven.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43512 od Janos83
Odpoveď od Janos83 na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Jardíku, nechaj ho žiť v jeho svete, skús nereagovať, please, dosť dosral tému celú, nech už nemá načo reagovať;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43513 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Kobra, ja som fakt myslel na ucelený článok. Rozšír ho aj o lov a všetko ostatné v tvojom ponímaní. Nech je to napr. ,, Poľovnícky manažment ,,. Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43515 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Jane dam na teba ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43519 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Ja sa hlásim za prvého recenzenta článku, kto sa pridá?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43521 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Mohol by si mi prosím vzsvetliť termín: SUBAMETOGENÉZA?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43525 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Ja som minulý rok pozoroval srnu s jedným srnčaťom, pričom srna aj srnča boli vo veľmi zlej kondícii (srnča po vyvrhnutí vážilo 4,5 kg, v novembri). V tej istej lokalite som dlhodobo (od augusta do novembra) pozoroval srnu s tromi srnčatami ktoré boli vo výbornej kondícii dve z nich boli v porovnaní s ostatnými srnčatami v tej istej lokalite nadpriemerne vyvinuté a jedno priemerne. To je presný opak toho čo tvrdíš ty.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43527 od medard
Odpoveď od medard na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Kobra, ja som to myslel tak, že ty skôr &quot;iba uvažuješ&quot; :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43531 od ondrej
Odpoveď od ondrej na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
neviem neviem ale mam taky pocit ze prispevky podobneho razu ako ma pan KoBra su aj na myslivosti od jedneho pana .................. mozno je to jeden a ten isty ..........alebo sa mylim kobra ????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43535 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Elegantne si prehliadol tú srnu s troma srnčatami. :] Ani dve lastovičky leto nerobia? Dobre teda spomeniem srnu v inej lokalite, ktorá stabilne každý rok vyvádza dve silné a vitálne srnčence. Koľko treba lastovičiek aby nastala jar a priniesla odmäk?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43541 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
No to co som sa docital je uplne proti logike.
<br/>
<br/> Neviem akym vyskumom si dospel k zaverom, ze cim je zver stresovanejsia tym je vyssia moznost mat viacej potomkov a hlavne neplnohodnotnych. Rad by som videl nejaky graf alebo tabulku na kolkych jedincoch sa robil vyskum kedy bol dany jedinec - samica v idealnych podmienkach a kedy bola stresovana ako sa to prejavilo na pocetnosti vrhu.
<br/>
<br/>
<br/>Kolko bude mat napr. srna mladych urcite vplyva ovela vacsie mnozstvo faktorov. A cim viac stresu tym horsie podmienky na potomstvo. Alebo su nase srny chore a trpia v strese nejakym syndromom zravosti a tym padom sa im dari vrhnut 2-3 mlade.
<br/>
<br/>Asi to pritiahnem velmi za vlasy ale nase madvedice musia byt strasne v strese ked nie je raritou ich vidiet z 3 mladatami.
<br/>
<br/>Od nas cakas, ze ti tu budeme davat potvrdenia od veterinarov ze ten a ten jelen bol uhyn ten a ten jelen bol strhnuty vlkmi a pod.
<br/>
<br/>Rad by som teda videl nejake aktualne materialy v ramci vyskumu o reprodukcii srncej zveri, ich kvalite zivota a dopadu na rozmozovanie. Zatial su tvoje uvahy len v cisto teoretickej rovine.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43547 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Preco si nenechas svoje poznatky a domienky pre niekoho koho to zaujima. Svoje poznatky zakladas na pozorovaniach tak prikrmovanie zvery v zime, lov lisok .... je zalozene na pozorovaniach zvery a ich potrieb po stovky rokov. Poznatky su predavane z otca na syna. v anglicku prenasleduju lisky ako nikde na svete, je to ich narodny polny sport brloharit a stvat, nepocul som ani som nevidel, ze by lisky tam mali tolko steniat. s kamaratom prenasledujeme lisky so psami ako sa da, ostatni ich strielaju z posedov a cuduj sa svete liscat nebolo nikdy viac ako 5. uz som zvedavy ako to vyvratis asi podobne ako kurtovi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43549 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Nie priklady ale rukolapne dokazy nejakeho vyskumu, ktory sa zaoberal danou problematikou.
<br/>
<br/>Co sa tyka lisok, nie je to moja parketa ale dokazy ako to vlastne je mi daju skor chlapci , ktori sa venuju lovu lisko a hlavne brlohareniu. Co do pocetnosti vrhov spominali mierne zimy, dostatok mysi - pocetny vrh liscat.
<br/>
<br/>V anglicku sa zaoberali problemom lisok. V mestach ich bolo niekolko x viac. Ako je to mozne ? Zeby tam vsetky zrazu prisli ? Podla mna nie ale urcite za to mozu idealne podmienky na ziskavanie potravy pocas celeho roka bez vacsich narokov na lov a tym padom kvalitne , silne potomstvo ktore nestradalo ziadne potrebne latky na rast a vyvoj. Takze mne mi to pripada ako menej stresu na ziskavanie najdolezitejsej zlozky a to je potrava. Tj. idelane podmienky na rozmozovanie.
<br/>
<br/>K nutrii sa ti nevyjadrim okrem toho ze dobre chuti o nej viac neviem.
<br/>
<br/>No co sa tyka farebnych mutacii mozeme sa bavit o tom ako je mozne ze skvrnita danielica oplodnena skvrnitym danielom vrhla 1 mlade ktore bolo cele cierne. Zeby predispozici po predkoch ? Alebo bola v takom strese ze male zrazu scernalo.
<br/>
<br/>To co pises o povodniach pisanych v Myslivosti mi nepride ako dosledok vyssieho poctu mladat. Napisal si ze povodne boli v predrujmom obdobi. Takze mi z toho vychadza ze zver sa do ruje dala do poriadku a mala idealne podmienky dostat sa do slusnej kondicie. Dalsim faktorom je aj to aka bola zima a ake mala podmienky na ziskavanie potravy.
<br/>
<br/>No a k tym dvojcatam ci trojcatam mi z toho vychadza len tolko ze v ZOO ma poväcsina zvierat podmienky na rozmozovanie bez väcsieho stresu. To je neustale prisun potravy bez väcsej namahy. Ziaden stres z predatorov, tuhej zimy a teda nedostatku potravy a pod. Alebo ich navstevnici natolko stresuju ze potom sa pri pareni natolko odviazu ze su z toho trojcata.
<br/>
<br/>Tak ma ani neprekvapuje ze vo volnosti sa taketo anomalie vyskytuju zriedka, pretoze zver podlieha stresom a nema idealne podmienky.
<br/>
<br/>No a k tym medvedom len asi tolko, ze ich asi nadmieru stresuju polsky , cesky a ukrajinsky turisti ze maju z toho po tri medviedata. Takze chlapi v liptove teste sa medvedov ubudne, pretoze tento rok to bolo s turistami biedne aspon podla hotelierov a majitelov vlekov.
<br/>
<br/>Kobra potom na koho negativne vplyva stres je jedine clovek. Lebo ak by niekoho nahanali medvede , vlci , strielali po nom pocitam, ze by sa mu ani nechcelo a ani nepostavil. Ak by to bolo podla tvojej teorie tak v dnesnom vystresovanom svete mame vsetci aspon zo 5 potomkov.
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>ps. Jane uz koncim s tou debatou. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43553 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
ja neviem ale tei tvoje vyskumy sa miv eľmi nepozdavaju, halvne u líšok šak ked je veľa líšok tak samozrejme aj menej potravy a potom aj skôr prepukne choroba,
<br/>u srnčej šak zver ked ma kľud a dostatok potravy vtedy ma hojnejšie potomstvo a to preto že ma uživnosť jej revir v ktorom sa pohybuje, porovnaj si len diviakov a je to jednoduche. či ymslíš že v pušťi by maľi srny hojnešie a kvalitnejšie potomstvo?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.077 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 380 návštevníkov a žiadni členovia on-line