Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43441 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Jaro tak toto boli poriadne podpásovky kobre :) toto asi nerozchodí :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43446 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Pali takych videi je na youtube pozehnane len som to tu nechcel zahltit ked je to tema o prikrmovani.
<br/>
<br/>Ak kobra otvori temu co zeru gepardy rad mu prispejem par videami. :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43448 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Belson, neviem odkiaľ máš info, že prof. Komárek bol zástancom prikrmovania. On zver neprimkmoval, dokonca sa neprikmovalo v jeho revíri, ktorý mal prenajatý na juhu Slov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43451 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Aj by som ti nieco k tomu napisal. No je to tema o prikrmovani.
<br/>
<br/>Ale na pobavenie dobre - Od neprikrmovania sa predupat ak supom. :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43452 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
...az k supom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43458 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
&quot;Ja som nikdy netvrdil, že som totálne proti prikrmovaniu.&quot; Nuž sokolík len ti pripomenie jednu tvoju vetu z tvojho príspevku - 21. Februára, 12:28 -
<br/>&quot;takto sa má prikrmovať&quot;. Čiže - neprikrmovať. A teda aj tie krmelce by som vyhodil z revíru. Nuž myslím že je to dosť jednoznačné z tvojej strany.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43460 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Trepes ze zver nechce seno z krmelcov :x Tie krmelce co som dal na foto boli plne letniny a boli vyzrane. Ako kazdy rok. Narazal som na to, ze ich nedoplnili zrovna vtedy ked nakydalo najviac snehu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43461 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Ak si dobre prečítal ten článok, tak si si všimol koľko ton krmiva tam sypú, tak vlastne neviem ako to myslíš. Pôvodne si totiž prikrmovanie úplne zavrhol.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43465 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Kedy je podľa Teba zver úplne vyhladovaná, teda koľko treba čakať, aby si ju prikrmoval? Keď padne?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43466 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Seno na zemi navlhne a následne zhnije. Super prikrmovanie. My máme krmelce a zásobníky na seno kryté a už sú pár týžov úplne prázdne. Tá naša zver asi nevie, že je chutnejšie ohrýzať výhonky a vyhrabávať si suchú trávu spod snehu.:) Kobra - ty si asi fakt nebol ešte v lese, niekedy je lepšie si to overiť priamo na mieste ako sledovať telku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43472 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Nehnevaj sa, ale Ty si šialený teoretik. Radšej kúp vlečku sena a vynes ho na kopec.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43475 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Skúsim takto, pred pár desaťročiami sa obhospodarovali úplne iné plochy ako teraz a spôsob obhospodarovania bol úplne iný, žiadne monokultúry na obrovských plochách. To, čo sa voľakedy kosilo a spásalo to už asi nikdy nebude. Stačí sa poprechádzať po lese a zistíš, že sa medzi stromami nachádzajú torzá množstva senníkov. Myslím, že naši predkovia prikrmovali zver možno intenzívnejšie ako my teraz. To čo je teraz zarastené sa voľakedy kosilo a oralo a na poliach zostávalo pre zver tiež dosť zbytkov, ktoré vtedajší hospodári nezužitkovali.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43477 od michal
Odpoveď od michal na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Nechcel som, musím. Ked uz tu mavaš člankom z PaR, tak treba povedať celu pravdu. Jednak PaR je po prevzati vydavateľstvom Plus 7 riadny bulvár, a pochybujem, že by p. Flámik len take skreslene informacie podal a za druhé vybrať si len to, čo ti vyhovuje je tiez pekný primitivizmus. Ano, oblasť Skalice je jedna z naj lokalit s chovom dancej zveri vo volnosti v SR, aj je tam jasne napísané asi prečo. Predovšetkým, zdravý gen. základ, rozumné hospodárenie, odstrel holej len vybranými členmi so skúsenosťami, odstrel v kategorii I vt. žalostne minimálny (logicky a rozumne-p. Flamik by vedel vysvetliť prečo), chovateľský zasah najvýraznejší v II vt. tiež rozumne a logicky, ponechanie nádejných danielov do &quot;rubného veku&quot;. K tomu prikrmovanie štýlom vychytanie vlastných chýb a úprava postupnosti podavania jednotlivých krmív a výsledky sa ukazujú neustále. Ale v 1 rade ide o rozumnosť hospodárenia s genetickými danosťami a disciplíne v odstrele a prísnosti pri selekcii. Takže nepleť tu somariny, ktoré ani v článku nie sú. Je tam jasne napísané množstvo krmiva, ktoré spotrebujú a nejde o male množstvo. Alebo tie vagony repy co sa spomínajú uz nie su prikrmovaním, alebo to tam sypú len z vlastnej roztopaše? To že mala zver po jadre problemy, no logiku to tiež má, lebo dančia je raz taká, že sa nažrala jadra do prasknutia a v zime nemala moc prístupu kombinovať to s normálnou potravou, tak to aj tak dopadlo. Preto aj šli cestou sena, repy a pod. v zimných mesiacoch.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43479 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Ty si vážne stratený prípad. Vôbec si nepochopil čo som napísal. Dochádzajú mi sily a skutočne väčšiu lopatu nemám :) Takže asi budeme žiť každý v inom svete - nech sa ti v tom tvojom darí, ja ti už do neho nevstúpim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43481 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Prosím ťa, napíš, kde poľuješ resp. pôsobíš. V akej oblasti to je. Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43482 od michal
Odpoveď od michal na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Aha, takze ked to jadro skrmujú do októbra, tak asi ich zachraňuje babie leto pred komplikáciami? Alebo vtedy to ide iným traktom alebo je to iné jadro ako davali v zime????? Akože inak sa citiš uplne zdravý?????? Snad aj iní čítajú PaR, tak si obraz urobia sami. A co tie vagony repy co davaju v zime??????? A vo volnom revíri, sak si zver nazbiera aj sama....tie jej asi neskodia, ked su take dobré chovateľské výsledky. No mna by fakt zaujímalo, co by ti povedal p. Flamik, kebyze mu zatneš, že na čo to tam davajú...sak volný revír to nepotrebuje a zver už duplom nie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43483 od pepies
Odpoveď od pepies na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Nepoluješ nahodou v Bratislave???lebo tie poznatky čo tu píšeš su ako kedy ti ich povedal ošetrovatel z bratislavskej ZOO.:liar::liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43487 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Napíš, prosím ťa, ucelený článoček o prikrmovaní v tvojom ponímaní, bez ,, cestovania od arktídy po rovník,, konkrétne pre naše Slovenské podmienky / SR môžeš kľudne diferencovať podľa vlastných kritérií /.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43488 od medard
Odpoveď od medard na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Kobra, 2009: Teoretické zákldady biológie a prikrmovania zveri. :]
<br/>Na začiatku som práve túto tému na tomto fóre pochválil, teraz by som s tými chválami už šetril... Myslel som, že tu budú prezentované konkrétne veci, výsledky, skúsenosti...
<br/>Kobra: niektoré tvoje state stoja za zamyslenie ;) Mrzí ma hlavne ale jedna vec, ktorá sa notoricky opakuje hádam v každej zaujímavšej téme na tomto fóre - to, že pôvodný zmysel akosi zaniká... Vždy sa tu totiž nájdu jedinci, ktorý sa prezentujú často tým, s čím majú len teoretické, malé a vo svojej vlastnej praxi neoverené poznatky :x A ostatní sa potom s týmito ľuďmi zbytočne púšťajú do nezmyselných sporov, niekedy úplne od veci... Holt, hlavou sa múr ťažko preráža, hlavne tou zdravou...:x:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43489 od medard
Odpoveď od medard na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Túto zimu som zatiaľ celkom spokojný s tým, že zver nie je zahnačkovaná, ak je tak minimum, pri krmelcoch kde je dostatok kvalitného sena z lucerky, ďateliny, vôbec... Podľa mňa práve takéto obj. krmivo (a samozrejme správne pripravené a uskladneného) je jeden zo zásadných doplnkov potravy v zime, ak ho je dosť, je to vhodná alternatíva aj keď je nedostatok jadra, či jadrové krmivo nie je adekvátnej kvality. Hlavne pre srnčiu je to základ, nakoľko má trošku odlišné potravinové nároky na rozdiel od ostatnej prežúvavej raticovej zveri... Jeho výhoda je v tom, že sa dá lacnejšie pripraviť než kvalitné jadro, nehovorím teraz o bordely, ktorý sa často berie z PD, keď potrebujú uvoľniť skladové priestory skoro zadarmo... Na takejto &quot;výhodnej&quot; výmene za odstrel už sme sa pár krát obtiahli...:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.077 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 372 návštevníkov a žiadni členovia on-line