Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43557 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Mám dva postrehy k tvojím odvolávkam na líšky. 1: počet líščat z jedného brlohu - vieš ty ručiť za to, že vrh bol od jednej líšky? Myslím tým 15 ks vynorovaných líščat. Nie je pravdepodobnejšie, že išlo o 2 vrhy od dvoch líšok v jedom komplexe nôr resp. tzv. hrade? 2: ak si pozorne prejdeš výskum, tak nájdeš / v Myslivosti/ závislosť medzi dostatkom potravy a počtom ks vo vrhu. Alebo presnejšie závislosť vhodných klimatických podmienok v danom roku a počtom ks vo vrhu. Jednoducho: vyhovujúce klimatické a potravné podmienky pre malé hlodavce = veľa hlodavcov = vyšší počet ks vo vrhu líšok. Stres tu nehrá dôležitú úlohu.
<br/>Pri srnčej yveri je počet ks vo vrhu 1-3. Je to len dedičná predispozícia, či bude mať srna 1,2 al. dokonca 3 mladé.
<br/>Ak napr. samica hlodavca má veľa plodov a úživné podmienky sa rapídne znížia, tak dochádza k strebaniu plodu, k zníženiu ks vo vrhu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43558 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Kobra,priateľu. Už si otvoril knihu? Asi nie. Nemám veľmi čas tak zatiaľ len niekoľko postrehov.
<br/>V zime neotavujú parazity? Videl si už v zime prašivú líšku, alebo kopu lariev strečkov v podkoží srnčej, cysty na pečeni a pod. ???
<br/>Pitval si už niekedy líšku? Podľa anastomóz na maternici sa dá presne určiť koľko mala mladých - ja som väčšinou našiel 5-6 a to ich mám vypitvaných desiatky. Môžem ti poskytnúť aj presnú štatistiku keď chceš.
<br/>A z tvojich príspevkov usudzujem, že nemáš poňatia o fungovaní samičích pohlavných orgánov, zmene štruktúry predžalúdkov a zastúpenia mikroflóry v bachore počas roka. Stále sa dookola oháňaš troma cudzími slovami ale to je tak všetko.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43559 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Uz len jeden dodatok Kobra. Nasi romsky spoluobcania su asi nadmieru vystaveny stresu ked su taky plodni a ich rodiny su tak pocetne. Asi to bude ten stres z nedostatku prace a stresujuceho cakania na socialne davky.
<br/>
<br/>Howgh dohovoril som.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43564 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
&quot;Čiže do ruje už išli s dvoma /3/ vajíčkami pofidernej kvality. &quot; Ty vôbec nemáš šajnu ako funguje gametogenéza!!!! Inak by si vedel, že vonkajšie prostredie nemá vplyv na chromozómovú sadu.
<br/>V každom prípade som dospel k jednoznačnému záveru, že tu strácaš s nami čas a mal by si svoju teóriu začať prednášať v lese. Príroda ju totižto ešte nepočula a absolútne sa podľa nej nespráva čo je škoda, lebo to máš jednoduché, prehľadné a logické. Škoda že skutočný život je zložitejší. Nuž a aby som ťa nezdržiaval a neoberal ťa o čas vysvetlovaním nám nehodným, tak v tejto diskusii končím nech môžeš ísť kázať srnkám ako sa majú rozmnožovať. Howgh.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43565 od Eno_Nuno
Odpoveď od Eno_Nuno na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
aby tu nevznikali zbytočne nedorozumenia tak je rozdiel medzi krmením a prikrmovaním. Ja som zástanca tej druhej varianty a len pre zaujímavosť všetká mládza z kŕmelcov je preč. Zver je priebehom zimy značne poznačená, nieje to len o korienkoch halúzkach a konárikoch ale aj o niečom inom. A ešte jedna zaujímavosť, na miestach kde sa prevažne vyskytuje srnčia je umiestnený válovček z ovsom, nieje ho viac ako pol vrecka je tam už takmer 14 dní nepovšimnutý. Nuž pýtam sa sám seba, žeby srnčia vedela čo potrebuje? V každom prípade je nutné kontrolovať a doplňať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43566 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Pocuj ty surfuj ja budem travit radsej cas vonku, pochybujem o tom, ze jedna liska by mala 15 steniec, ale tvrdit to mozes, vsak aj Elvis zije. a nie su parazity? ty si snad na pecienku, ja som bol tento rok x krat brlohovat a psy zakazdym su plny blch, kliestov a inej havede a to su striekany vsetkym moznym. ci to si sa tiez niekde docital, ze v zime niesu parazity? u kamarata sme tk vystresovali lisky, ze tento rok bol taky odchyt a vyrady, ze to nepamatuju, a lisky nevieme najst. u dalsieho kamarat minuly weekend dve lisky, suky, vystresoval som aj tych 5 plodov v kazdej. Mam pocit, ze ty si tu jediny teoretik. a mas pravdu prikrmovat budem, lisky nicit tiez, a kryt len pracanta s pracantom z praxe, to som sa naucil od dedov. viesco v jednom ceskom filme pustali kravam hudbu, mozno to tiez pomoze ku skvalitneniu a znizeniu populacie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43575 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Kobra, pochopil si, čo som ti písal na cca 20%. Ja ti nájdem, samozrejme keď budem mať trocha čas, fotky českých kolegov z Myslivosti po vynorovaní líščat od dvoch líšok z jedného ,,hradu,,. Kobra, píšeš tu svoje teórie s takou istotou, že mám pocit, že si reinkarnovaná líška. Súhlasíš aj s dedičnou predispozíciou pre počet mládat vo vrhu, tak kde je potom tvoja teória o strese? Ak má srna rok, čo rok 2 mladé, nemyslíš, že by bola obrovská náhoda, že má práve 2 mladé vplyvom nejakého vonkajšieho faktora, ktorý sa prejavil, alebo pôsobil práve v určitom momente vývinu plodu? Nie je to geneticky dané? Vplyv komárov je zanedbateľný. Komáre sa nevyskytujú všade rovnako v časovom a geografickom ponímaní.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43577 od Eno_Nuno
Odpoveď od Eno_Nuno na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Kobra o tom ovse len toľko, možno bol podaný v nevhodnej dobe ale verím, že keby tam bolo niečo iné ako kukurica či pšenica tak to padne. bola tam celá cukrová repa ktorá sa u nás nepestuje bola privezená z dola a taktiež zemiaky. po tých zver išla a dokonca zver nám berie aj seno z balíkov, stačí ho len načať a tu sa naozaj nejedná o mládzu. snehu už nieje po vajcia ale je ho stále dosť a ak sa majú plody dobre vyvíjať tak tej zveri treba trochu aj napomáhať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43585 od medard
Odpoveď od medard na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
žiadne krmivo, či už jadro alebo seno a dužinu nepodávam iba v 1 druhu... keď jadro tak zmes ovos, repkový odpad, kukurica, jačmeň, pšenica, keď seno tak lucerka, ďatelina, kvalitná mládza, letnina zmes rôznych drevín, dužnaté jablká, topinambur, siláž, niekedy rezky z repy... má tosvoj zmysel pretože zver si rada vyberá, hlavne srnčia...;) tak hor sa von na to overenie teórií!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43589 od michal
Odpoveď od michal na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Ty si fakt uplne mimo.....kde si cital, ze ta dancia z toho jadra do ruje hnačkuje???? Pekne uvahy maš, ibaže chyba, su to len uvahy, realita je uplne iná.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43590 od Eno_Nuno
Odpoveď od Eno_Nuno na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Kobra uskutočnil sa monitoring, vyšetrenie jelenieho trusu, ak sa dopracujem k nejakým výsledkom rád ich tu budem prezentovať lebo ty si tu presadzuješ iba tú svoju pravdu ktorá je často iba polopravda a niekedy ani len to.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43605 od papoI
Odpoveď od papoI na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
[r] Ostatné aktivity, ako prikrmovanie, políčka, napájadlá, odstrel škodnej by som vykonával, len ak by som bol presvedčený, že u nás bažant hladuje, je smädný a ak by svojím kokrhaním neprovokoval líšky. [/r]
<br/>myslím, že stále si nevysvetlil túto svoju pravdu, a očakávali sme to viacerí.
<br/> Lenže u nás je to, podobne, ako aj u zoozvierat, ak je stres príliš vysoký, reprodukčný aparát &quot;scvrkne&quot;. Tak napríklad našu líšku hrdzavú nejde v zajatí rozmnožovať. Ľudia príliš pracovne zaťažení majú tiež problémy s plodnosťou. Ale to je na dlhšiu debatu.
<br/> Naši rómski spoluobčania sú naozaj plodnejší, ale to je tým, že sú komunitnejší. Každý každého podrží. Je známe, že ak sa Róm dostane do väzenia, pre neho to nie je až taký trest. Trestom je, ak ho vylúčia z komunity. O čom my, &quot;gádžovia&quot; môžeme len snívať. My, hlavne podnikatelia, štátni zamestnanci, atď. sme uzavretí do seba, nemôžme spávať, nosíme si prácu domov, atď., čo &quot;scvrkáva&quot; plodnosť. Róm je po návrate domov ako ryba vo vode - pohoda. My - ako ryba na suchu. A potom máme byť plodní, ako oni.
<br/>tak toto je skutočne až genitálne /s prepáčením a ospravedlnením tým, ktorí vedia o čo ide v tomto odbornom výraze/! odporúčam ti obrátiť sa na splnomocnenca vlády pre rómsku menšinu, že si prišiel vďaka štúdiu líšok na to, ako obmedziť populáciu rómov. verím, že tvoje výskumy neostanú bez povšimnutia.
<br/> a kedže som svoj príspevok konzultoval so švédskym odborníkom dr. Klaksónom, dovolím si na základe jeho parazitologického výskumu dať ti jedno odporúčanie:
<br/> nepriživuj sa/neparazituj/ na cudzej stránke, spropaguj si vlastnú, a tam rozvíjaj svoju aktivitu. myslím, že ten švéd je celkom racionálny, pripájam sa k nemu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43606 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
papo super citanie na nedelene rano uz som sa davno tak nepobavil :D:D:D
<br/>
<br/>
<br/>;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43610 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
a vy to ešte neviete že v nedelu ráno sa pozeraju-čítaju Kobroviny.....a nie rozprávky... ;) vždy nás to rozveselí...od danej témy PRIKRMOVANIE to má síce večšinou dost daleko ,ale za to sa dozvieme čo to o rozmnožovaní romskeho obyvatelstva...a verím že stačí načrtnut lubovolnu tému a dotyčný rozprávkár s radostou každému odpovie a hlavne zaplní aspon pol strany....aby sa konečne zviditelnil....:) takže komu je ešte v živote čo to nejasné,stačí sa ho na to spýtat...a máme to hlavne zadarmo,čo si poniektorý ale vobec nevážime... :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43612 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
len počkaj až začneme byt vulgarny všetci, som potom zvedavy komu budeš čo vysvetlovat;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43613 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
a určite nechceš aby všetci tito tu na tejto stranke čo čitaju tie tvoje neviem ako to nazvat ti povedali čo si o tebe myslia;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43614 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Kobra myslel som teba nie že si budeš mysliet s tym tvojim vysvetlovanim si veci že som reagoval na svoj prispevok.pretože pri tebe je všetko možne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43617 od Eno_Nuno
Odpoveď od Eno_Nuno na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
počasie posledných dní zapríčinilo to, že sa na vrstve snehu urobila zhruba 6cm hrubá škrupina. jasné že to zveri nevadí prečo by aj malo a najma srnčej, ta sa cez tú vrstvu nedostane alebo len z veľmi veľkou námahou no dnes nebolo spozorované nikde žiadné hrabanisko a to o niečom asi svedčí. krmelce sú prázdne takže sme dnes boli doplniť všetko čo sa dalo. to čo som tu písal pár dní dozadu o tom ovse je už minulosť, dokonca aj pár strukov kukurice je očistených do posledného jadra. zima naďalej pretrváva takže aj prikrmovanie pokračuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43627 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
ty si fakt ......, daniel pochadza z azie, juzapadnej a az neskor sa dostal do stredomoria a odtial do europy, to len na upresnenie. ked raz vyhram loto a nakupim obrovske plochy a teba zamestnam ako hlavneho manazere zvery uz vidim tie 250b jelene 200 danky a srnce. preco prosim ta si nezalozis svoju stranku a nesiris tam bludy. svoje poznatky o liskach su uplne zcestne. parazity pocetnost mladat.... to co tu tvrdis su bludy. nepotrebujem fotky ani clanky mam nejaku tu hrdzu vybrlohovanu a mam dostatocne poznatky nato aby som mohol tvrdit ze trepes. a co sa tyka prikrmovania snad vsetci tu vedia ze zas trepes.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #43632 od Eno_Nuno
Odpoveď od Eno_Nuno na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Kobra už som ti raz písal, že som z Oravy a pravdu povediac neviem o tom, žeby sa na Orave voľne vyskytoval daniel škvrnitý. Vzhľadom na vysoký výskyt vlka, rysa, medveďa a dlhých zím prevažne z bohatou nádielkou snehu by tu nemal šancu a dokonca ešte aj lesy sú tu sám smrek. Zrnoviny sa tu pestujú iba v malých množstvách takže toto nieje našou hlavnou zložkou krmiva. Preferujeme najma to, čo si sami dokážeme vyrobiť ako napr. sená, mládze, letninu, dužinaté krmivá od A po Z a len malé percento sú zrnoviny lebo ich nákup je pomerne dosť nákladný.
<br/>
<br/>a ešte jedna otázka, kto je podľa teba zodpovedný za premnoženie kormorána veľkého a následne plienenie naších riek? určite budeš mať aj na toto nejakú duchaplnú teóriu. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.147 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 362 návštevníkov a žiadni členovia on-line