Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24695 od pytliak
Za posledné roky sa akosi stalo pravidlom, že takéto poľovačky už organizujú aj združenia, kde "naposledy videli diviaky pred dvoma rokmi". Mnohé združenia prišli na to, že takýmto spôsobom sa dá prísť k slušným peniazom, tak prečo to nevyužiť. Nedávno som bol svedkom rozhovoru funkcionárov jedného PZ, kde sa plánovali takéto poľovačky. Na otázku či im nevadí, že vopred vedia, že diviaky nebudú, padla odpoveď, že nevadí. Slovami: "preženieme v troch pohonoch vysokú riedku horu, nech si myslia že sme sa snažili, dáme im trochu gulášu a môžu byť radi že sa mohli prejsť s flintami po našom revíre. Tie 2 tisícky im jasne že nevrátime, no a keď už na budúci rok neprídu, nevadí, prídu iní, veď stále je dosť blbcov v Blave a okolí čo radi zaplatia. A mame zarobené na nájomné" bola diskusia na túto tému uzavretá. A ako sa takýto prístup páči vám vážení kolegovia? Viem, že veľa združení pristupuje k takýmto akciám zodpovedne, no sú aj zlé skúsenosti. Takže týmto by som chcel kolegov upozorniť aby si vopred dobre preverili kam idú na polpatkovú spoločnú na diviaky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24698 od Basky
Dobré zmluvy robia dobrých priateľov... A čím sú charakteristické dobré zmluvy?- jasnými pravidlami /danými samozrejme dopredu/.. Ak bude v dohode
<br/>/najlepšie v písomnej../ napr. že sa dopredu vyplatené peniaze /ich časť/ vráti, ak nebude splnená podmienka, že ani na jednom štande nemal aspoň niektorý z hosťov možnosť diviačiu zver vidieť, prípadne na ňu vystreliť, alebo že ani na jedného diviaka nebolo strieľané a pod...;
<br/>tak by nemal byť s podobnou záležitosťou problém; iba ak by niektorá zo strán zjavne nesplnila k čomu sa zaviazala a to by už bolo chrapúnstvo vyššieho rangu... Samozrejme je treba stanoviť takú podmienku spôsobom, aby bola objektívne skontrolovateľná - napr. prítomnosť ´prístojacich´ pri strelcoch, alebo aspoň v nejakých kontrolných úsekoch medzi nimi, aby napr. nepadlo x rán akože ´na líšku´ a neskôr sa nájde niekoľko diviačích kadáverov.. a pod. Je to podľa mňa vecou zdravého rozumu, dopredu jasne stanovených pravidiel, poprípade písomnou zmluvou.. Za istých okolností sú v nevýhode obidve strany, lebo ak Tebou popisované zážitky sú realitou, tak boli niekde realitou aj opačné problémy - napr. že pri uhrádzaní dohodnutých náležitostí po akcii kde bol úspešný /viacnásobne/ len jeden strelec, tak ostatní si postavili hlavu že akcia bola ´zle zorganizovaná´ a že tým pádom nie sú povinný uhradiť dohodnuté..
<br/>Chcem sa však spýtať inú vec, má niekto skúsenosť, že sa poplatkový hosť dobrovoľne, úmyselne účastnil nie na štande, ale v pohonoch? - napr. že si so sebou doviedol vyhovujúceho poľovne upotrebiteľného psíka.. bola mu takáto účasť pri vyúčtovaní zohľadnená napr. zľavou..?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24706 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
Mám takú skúsenosť, ale zľava mu nebola daná, nakoľko to bolo jeho výslovné želanie. Tým, že sme mu to umožnili, nám chýbal na stanovišti a pri 11 - 12 strelcoch to je dôležitý handicap pre organizátora. Takže žiadna zľava.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24721 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
Taky jsem byl na také akci jako perzonál v leči a jeden host že chce jít do leče a měl sebou psi, ale platil normálně jako na štontu, nikdo ho nenutil aby šel dovnitřku. Nicméně on si střelil prasátko v leči a byl šťastný že jsme ho vzali mezi sebe a aji štamprlku jsme mu nalili a on pak byl spokojenější, než ti venku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24723 od chasse
Odpoveď od chasse na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
Ja mam s klienty smlouvu, ktera se posledni roky upravovala a doplnovala, na zaklade zkusenosti. Je pravda ze jde o lov a kdyby vsechny predvidatelne a nepredvidatelne moznosti meli byt ve smlouve, tak 20 stranek nebude stacit :o) Jedny z pravidel jsou: neorganizuji natlacku pro mene jak 15 strelcu. Kazdy, pred zacatkem lovu bude mit s nami podepsanou smlouvu a zaplaceny poplatek. Osvedcilo se, kdyz stanovistni poplatek jiz ma v sobe zahrnuty odstrel (pausaly). Pokud je to uzavrena skupina lovcu, tak vetsinou pausal je stanoven pro celou skupinu. Napr. 15 lovcu ma v cene 10 prasat denne - 20-60 kg vyvrzene+ skodna. Cena za den a lovce je 100 EUR, vcetne jidla. Pokud v lecich neni zver, tento poplatek se snizuje na polovinu. Samozrejme je to o lidech a uz se stalo, ze nekdo spochybnoval nase tvrzeni, ze zver zustala v leci (hlavne kdyz strelci mezi sebou kecaji) a nebo ze sla pres tlak. Ale tato skupina jiz s nami vicekrat nelovila, i kdyz zajem pristi rok byl. Nejake pocitani ran je take zavadejici a pokud by mel mit kazdy strelec doprovod, tak je to zase hodne lidi...at jdou radsi do tlaku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26066 od Foldes
Odpoveď od Foldes na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
Rozbehla sa sezóna tychto polovaciek.Aj v inzerátoch coraz castejsie ponúkajú takéto polovacky jednotlivé PZ.Samozrejme peniaze potrebuje kazdé zdruzenie na svoju existenciu to je normálne.
<br/>Dnes som sa zúcastnil na takej polovacke v PZ Viglasská Huta-kalinka.Bolo nás okolo 30 poplatkovych strelcov to znamená ze sme tam nechali 60 000Sk.Padlo sedem kusov z toho sest bolo strelenych honcami v pohone a jeden kus ktory unikol palbe v pohone padol na linii strelcov!!! CO DODAT PÁNI?PZ-Kalinka urobilo pre svojich clenov vybornú polovacku a poplatkovy strelci to platili-vynikajúce!!!
<br/>Teraz moj názor.Nehnevajte sa ale ked sa organizuje poplatková polovacka tak je to predovsetkym pre hostov.Honci by nemali strielat alebo ak je to nutné tak dostrelit poranéné a dohladané kusy.Takéto správanie PZ je skor odpudzujúce ako lákavé.Takze pozor priatelia,dobre si rosmyslite kde pojdete na takúto polovacku,lebo 2000SK je velmi vela za jeden tanier gulásovej polievky co dostanete na konci!!!!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26067 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
A ja som si myslel ze takymto ludom ide o zazitok z pekne preziteho dna v kruhu polovnikov:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26068 od Foldes
Odpoveď od Foldes na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
Pozivam Ta k nám na zajtra lacika a dám Ti zlavu tebe to bude stát iba 1500Sk.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26069 od Foldes
Odpoveď od Foldes na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26070 od Foldes
Odpoveď od Foldes na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
lacika este som zabudol dodat e si mozes zobrat brokovnicu lebo ideme na drobnú ale patróny nechaj doma to nebudes potrebovat,ved prezit pekny den v kruhu polovnikov to nepotrebuje,inak mi budeme polovat a vyfotim Ta potom na konci aj s vyradom sedi?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26095 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
Dakujem ti za pozvanie,ale dnes sme mali polovacku doma a usetril som patrony aj 1500sk.My sme tiez ochranari ako vy,lenze my to robime zadarmo a nie za peniaze ako vy.:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26114 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
Podmienky poplat.polovacky sa dohaduju dopredu a za tie drobne co si zaplatil´hadam nechces strelit dvoch diviakov:D:D:D8-L
<br/>Treba ist na polovacku k Lesom SR tam to mas za 5500sk za stand:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26125 od Akela
Keď robíme poplatkovú - honci majú zákaz strieľať v pohone, len v prípade núdze. To isté strelci - domáci na štandoch majú guľovnice len kvôli bezpečnosti zahr, alebo našich poplatkových hostí. A k tomu guľášu. U nás býva polievka z bažanta, pečené kapusta, knedlík a sviečková na smotane. Biele a červené víno, kto koľko znesie. Naposledy minulý rok strelili Rakušania 9 kusov v pohone žiadny kus nepadol. Dievčatá si platili sami. V piatok ich tu máme znova. Tak sa im zapáčilo, že chodia pravidelne. Samozrejme už mesiac kŕmime a zákaz vstupu do uvedenej lokality 3 týždne pred spoločnou poľovačkou - to máme aj v domácom poriadku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26131 od Igor
Je úplne jedno koľko zaplatil, nikto uvedené PZ nenútil vyberať len po 2000 - mohli aj viacej. Slušnosť podnikania však káže, že ak to nazvali spoločná polovačka tak prvoradý by mali byť strelci tak ako píše foldes.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26228 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
Je to od veci co pises ku nam chodia hostia ma psika a ide do pohonu ;)zakazme mu strielat?
<br/>Jedno to nije kolko zaplati vit cenik lesov SR a tam si poplatkovy strelci urcia kto moze strielat ;)
<br/>A verjne takto zhodit zdruzenie to sa prieci aj s disc.poriadkom SPZ mal si to sam riesit s veducim polovacky8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26242 od Foldes
Odpoveď od Foldes na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
Zdravim vsetkych.
<br/> Janicok-nepoznáme sa ale sa mi zdá ze mna povazujes za osobného nepriatela,ja som ochotny s tebou hocikedy debatovat aj mimo tejto stránky.Co sa tyka tej polovacky,aj organizátory uznali ze to nebolo poctivé a preto ponúkli dalsiu polovacku teraz uz bez poplatku takze moj názor bol správny a postup spominaného PZ povazujem v tomto pripade uz za korektné.Ano más pravdu 2000Sk nie je vela pri 85Sk/hod zarobim za tri dni.Sú aj lepsie plateni robotnici.Ti iste más viac a tych &quot;drobnych&quot;2000 vysipes hocikedy- hocikde.Ja nie.
<br/>Akela -tak je to správne,hoci rakusania platia urcite viac.
<br/>Co sa tyka tych poplatkovych polovaciek,záujem klesá práve z tych dovodov co som napisal nizsie.To sa odzrkadluje aj pri ponukách lebo ceny idú dole,teraz uz ponúkajú standovné uz aj za 1500Sk.
<br/>Na záver.Ked uz PZ rozhodne polovacku predat a organizátor zabezpeci klientov tak v kazdom pripade by mali uzavriet jednoduchú pisomnú dohodu a podla toho riadit.
<br/>Bol som na takej polovacke uz 3x vzdy to dopadlo rovnako,domáci vzdy vyhrali nad hostami.3x a dost ako sa hovori,ja som bol naposledi.
<br/> DOVIDENIA!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26248 od abba
Píšeš to ako zelenáč, ktorý bol na prvej poľovačke na diviaky. Ak diviaky vyrazia dozadu nie je taká sila, ktorá ich otočí. A dozadu vyrazili možno vďaka nedisciplinovaným strelcom, ktorí nevedia ako sa majú na poľovačke správať. Mali ste si dohodnúť zákaz strieľania pre domácich a niekoľkí ísť do pohonu, lenže to, by ste museli byť poľovníci a nie modelky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26251 od spajky
Odpoveď od spajky na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
foldes mas pravdu a drzim ti palce;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26252 od spajky
Odpoveď od spajky na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
Abba my sme robili polovnicky kurz a nie modeling:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26253 od Foldes
Odpoveď od Foldes na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
Na tretej(poplatkovej!)ako som pisal,mozno si nepostrehol nevadi.:x
<br/> Ze nie je sila ktorá ich otoci?Ale je!!!Tam nám to predviedli-vsetky lezali na vyrade.
<br/> Más pravdu,treba dohodnút dopredu,bola to chyba organizátora.S tou disciplinou neviem, snad nevadilo ze sme nahlas spievali a cinkali flaskami?:D
<br/> Zelenác a modelky?Nepoznás- nesúd,ja nikdy nepisem urázky.
<br/> S pozdravom T.Földes

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.100 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 417 návštevníkov a žiadni členovia on-line