Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29336 od Wili
Dňa 3.januára 2008 14:56 som poprosil organizátora opakovanej polovačky v Kalinke, aby napísali oni o priebehu niečo. Prečítal som od tej doby asi 40 príspevkov / niektoré sú aj veľmi zaujímavé a poučné/ ale o Kalinke nič. Prečo?!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29347 od heterodontus8
Odpoveď od heterodontus8 na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
Skus zavolat kompetentnym a poziadat ich o pispevok. Mozno na tejto stranke ani neboli. Alebo sa podel o vlastne skusenosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29352 od rudolf39
Odpoveď od rudolf39 na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
ti si nepoprosil organizatora ale odkazal po istom panovi nech sa viadria organizatori pozri sa co pises a dufam ze vas nikdy neprivitaju na ziadnej polovacke to je trapne co tu uz pisete ..a potom veduci pol.moze polovacku zastavit kedy uzna zavhodne ...ak si dochovas potom si strielal ...chlapci ukoncite tuto temu keby ste zobral racej par klaskov kukurice do lesa spravite lepsie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29361 od Wili
Prečo ta nervozita a agresivita rudolfe39. Najdi si a prečítaj poslednú vetu príspevku
<br/>z 3.januára2008 14:56, ktorá znie :
<br/>Ešte raz poprosím už organizátora aby vysvetlil....... a to z toho dovodu, že okolo prvej polovačky sa tu rozvírila debata. Odsúdiš nás bez toho aby si mal najmenší dovod. Chodíme na veľa miest, poznáme a aplikujeme zásady slušnosti.
<br/>Vieš prečo som chcel aby napísal organizátor, aby sa poučili všetci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29365 od nimrod15
Odpoveď od nimrod15 na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
odpovedám na tvoj príspevok, bola uskutočnená náhradná poľovačka dna 27.12. 2007. diviak streleny nebol(aj ked par kusov v pohone bolo), strelila sa 1 líška, boli vykonané 2 pohony v naročnom terene a dosť dobrej zime(rano bolo tak minus 10 a v doline cely deň bola hmla), postreh dostavili sa ty ktorí chceli prísť, ale nie len ty niektorí poslali za seba akože nahradu(trochu smiešne ale všetci sme nejakí) na záver po takejto skúsenosti budeme poniektorí vyslovne proti tomu aby sa konala poplatková poľovačka v našom združeni pre danú skupinu ľudí, pekne ich môžeme odporučiť na Štátne lesy SR, tam im ponúknu isto lepšie podmienky.:], a ešte niečo keď si niekto mysli že za 2tisic korún slovenskych može streliť aj hrocha tak je na omyle.
<br/>ja rad tuto sumu zaplatim ak ma niekto pozve na bažanty a ak nestrelim nič požiadam či sa nemôžem dostaviť na nahradnu poľovačku to samozrejme za predpokladu ak nebudem ani mocť vystreliť na bažanta ak netrafim je to moj problem a platim,8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29366 od rudolf39
Odpoveď od rudolf39 na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
ziadna nervozita len skutocnost kam slovenske pol. speje a nazaver za molo penazi malo muziky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29376 od Wili
Ďakujem za krátky príspevok nimrod15.Možno že Vás trocha prekvapím, ale já som sa cítil na náhradnej polovačke veľmi dobre. Vyskúšal som nové oblečenie pri
<br/>slušnej zime a foťák spod stromčeka. /Nie stotisícový/ Mám nádherné zábery z časti Vášho reviru. Boli sme na najlepšom mieste v 1. pohone, a že nič neišlo ?
<br/>Mali sme smolu ale aj Vy organizátori. Vy z akých dovodov to ani neskúmam.
<br/>Ľutujem iba to, že Vám to nevyšlo vobec podľa predstavy. Keby tam padlo pár kusov tak je všetko OK.
<br/>K tým náhradám. Je to otázka názoru, ale kto už mal plánovaný iný program
<br/>prečo nie poslať iného. Predsa Vy potrebujeje určitý počet strelcov nie?!
<br/>Prečo je to smiešne. Tento náhradník Vám znova zaplatil polovičný vklad.
<br/>A tu je aj odpoveď rudolfovi39 za málo peňazí žiadna muzika pre náhradníkov.
<br/>Chapi pochopte, já a väčšina z nás nie sme v žiadnom prípade nepriatelské povahy a Vaši nepriatelia. Teraz život produkoval tuto situáciu náhrada a výradom
<br/>slabšia ako povodná.
<br/>A na tých bažantov by bolo najlepšie tak, že my im tu nasypeme kukuricu
<br/>urovnáme si vzťahy, možno že nadviažeme aj priatelstvá a peniaze budeme
<br/> a nebudeme potrebovať vymieňať.
<br/>To je asi všetko čo som chcel k tejto veci dodať. Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29379 od minoC
Páni,zaujímavá debata. Dovoľte pár postrehov. Úplne súhlasím s názorom ,že ak ma niekto pozve na bažanty do revíru kde sa na túto zver poľuje za 2000Sk, dám si povedať(hlavne pri dnešných cenách). Keď som povedal nemenovanému sprievodcovi,ktorý chodí so skupinou 10 poľovníkov k nám, že sa organizujú poľovačky na diviaky za tento peniaz doslova mu zasvietili oči. Účasť na poľovačkách bola dobrovoľná , takže nechápem o čo &quot;nespokojným&quot; ide , Mnohí z nás ešte nepochopili, že poľpvačka nie je len o strieľaní. :-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29388 od Hornet
Odpoveď od Hornet na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
Stále tu spomínate strieľanie ale tu predsa nikto o strieľaní nič nehovoril tu išlo o niečo úplne iné ale ako je vidieť na Slovensku je to tak zaplatil si a že si za to nedostal čo bolo sľúbené no a čo buď ticho nesťažuj sa lebo keď sa budeš sťažovať budeš ten najhorší.(ja som tam nebol ani na žiadnej inej poplatkovej poľovačke našťastie to nepotrebujem ale keď raz niekto povie že to bude tak a tak za také a také peniaze tak to tak má biť a nie potom hovoriť čo bi si za také peniaze chcel alebo všetci by ste chceli len strieľať pritom sa nikto nesťažoval na to že nestrelil ale na to že niečo bolo sľúbené a nakoniec sa to nesplnilo)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29399 od miros
minoC mam dojem ze nechapes co sa tu rozoberalo v Latkach o nic viac neslo len o to ze rano hospodar povedal o podmienkach a po prvom pohone bol konec a pritom nikto z platiacich nic neporusil. Vies cast vas tu toci o strielani a dochovani ak chcem strielat tak ideme partia do Madarska alebo Turecka bomba je Bielorusko jasne ze tam nejde o 2.000 SKK pre tvoje info jedna sa o podstatne vetsie prasule. Pobehal som uz hodne polovaciek a nie len v europe ale toto je Slovenske specifikup ze ponuknem za ( pre niekoho sracku korun ) par korun polovacku a nemam na to taketo nieco organizovat. Potom sa to takto zvrhne vies bolo tam par ludi co pre nich bolo mozno tych 2,000 SKK mozno darcek pod stromcek a nemozu si takyto rozmar bezne dopriat. Ato ma troch hneva.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29403 od begus
Hornet, miros, este raz dakujem, ze ste pochopili o com som tuto debatu o poplatkovej polovacke v Latkach zacal a tak sa k tomu aj staviate. Evidentne minoC a ostatny co tu stale riesi len strielanie a peniaze, nechapu princip mojho prispevku. Naozaj na tej polovacke boli bohaty ludia pre ktorych su 2.000,- Sk smiesne haliere, ale aj taky co si premyslia ci tie 2.000,- Sk daju a ci nie. Podstata bola ta, ze neboli dodrzane rano slubene a dohodnute podmienky. Cize 2 az 3 pohony a nie jeden po ktorom isli robit vyrad. A poviem Vam, ze to sa nepacilo vacsine strelcov a to aj tym bohatym, pre ktoreho su tie 2.000,- Sk smiesne a neslo mu o peniaze. Hospodar a funkcionari z PZ Latky by sa mali zamysliet, ci si neuskodili hlavne oni. Lebo ja tam iste uz druhy krat nepojdem, hoc tam je krasny revir a 1 pohon bol uplne O.K. A mozno takto zmyslaju aj iny. Polovacka nie je len o strielani a co ulovis. To ovplivnuju rozne faktory ako statie, umenie lovit, revir, pocasie a tak. No polovacka je aj o atmosfere, aby sa clovek dobre citil, presiel po krasnom reviri, videl zver, hoc ju neulovic ci ani len na nu nevistrelil. Takze asi tak. LOVU ZDAR.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29418 od Vyr
Skúsim zopakovať otázku: ..aj sa niečo z tých troch dohľadávaných diviakov dohľadalo?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29425 od demo
No konecne sa v teme objavili rozumne prispevky.. Begus a MinoC.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29439 od amor
Vraj ano cca 7 rocny kanec a jeden loncak. PZ hlada strelca aby mu mohli odovzdat zbrane. Vraj ho postrielal polovnik z okolia BA, ktory na danu skutocnost upozornil po druhom pohone. Loncaka nasli na druhy den a bol nacaty udajne od vlkov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29539 od minoC
Zaujímavé že hučíte ako včely v úli.Na tejto poľovačke som nebol, ale naviem či má niekto z hostí právo zasahovať vedúcemu poľovačky do jej organizácie.Nejde Vám o strielanie? Tak prečo sa za to urážate? A to za aké prachy sa dá poľovať v Maďarsku a v Turecku atd. nehnevajte sa v tejto téme sa bavíme o poľovačkách na Slovensku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29579 od trstina
Odpoveď od trstina na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
So záujmom čítam príspevky na túto tému. Rád by som sa v budúcej sezóne zúčastnil ako &quot;poplatkový&quot; hosť na niektorej dobre organizovanej poľovačke na diviaky.
<br/>Preto ma zaujíma otázka poplatkov. V diskusii uvádzate poplatok 2000.- Sk (zrejme stanovištný) a čo je tz. polovičný vklad. Zástrelné sa hradí ako, je možnosť odkúpenia diviny? Chcem sa na budúcu sezónu zodpovedne pripraviť a preto tento príspevok.
<br/>Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29608 od yegi
Tie poplatky bývajú rôzne, to záleží od združenia, ktoré akciu robí, väčšinou v rozpätí 2-2500,-Sk za štand, t.zn. účastnícky poplatok.Bol som na poľovačkách, kde sa o poplatkových postarali, dostali desiatu, čaj, na konci akcie guláš, niekde aj dva chody jedla, nejaká muzika, ale bol som aj na takých, kde sme nedostali ani len čaj.Väčšinou býva dohodnutý minimálny výrad,( povedzme je 30 strelcov, a je jedno, či sú všetci poplatkoví,)napr. musia ležať 3 ks zveri, vtedy peniaze zostávajú združeniu a je jedno, či si Ty mal, či nemal šťastie zver vidieť, či uloviť.Ked sa stelí menej ks, vtedy zvyknú vracať polovicu, a ked sa nestrelí nič, mali by vrátiť všetko.Pokial nie je dohodnuté inak, za strelenú zver, aj ked je trofejová, myslím kanec ,sa nedopláca, ale ked sa upozorní, že bachyne sa nestrieľajú a Tebe sa to podarí, zvyknú vyhlásiť, koľko taká sranda stojí, okolo5000Sk.Za ten poplatok, štartovný, sa Ti môže podariť streliť a 3 diviaky, už nič neplatíš, max.honcom niečo poplatiť.Iné to býva u lesov, tam máš v poplatku(ten je 4.000-5.000,-Sk)lov len prasaťa a lanštiaka, ked strelíš kanca, toho odhadnú bodovo a potom doplácaš.V kocke som to opísal, ak niečo ešte potrebuješ, daj dotaz, určite niekto poradí.Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29618 od Wili
Servus trstina.
<br/>Yegi Ti odpovedal vyčerpávajúco. Pojem polovičný vklad som používal já a týkalo sa to opakovanej polovačky o ktorej píše nimrod15 9.jan.18:42. Táto opakovaná polovačka sa konala 27.12-2008. A polovičný vklad bol pre tých, ktorí na prvej polovačke neboli t.j. teraz boli náhradníci tých ktorý nemohli dojsť.
<br/>Prečítaj si predošlé príspevky, aby si bol v obraze, čo a ako sa robí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29619 od Wili
dátum je správne 27.12.2007.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #31114 od rufino
Odpoveď od rufino na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
mám zájem si najít možnos individualního lovu černé, u nás jen přechází tak bych rád získával zkušennosti nejde mi o trofejovou zvěř ale o normální odstřel nemně byste někdo nějakého typa .kde a za kolik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.076 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 406 návštevníkov a žiadni členovia on-line