Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29080 od demo
a prehovoril genius..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29147 od begus
Ahojte,
<br/>
<br/>celkom ma zaujala tato tema tak mi neda sem nieco napisat. V sobotu 5.1.2008 som bol na poplatkovej polovacke v Hrinovej cast Latky na diviacu zver, lisku a vlka. Inzerat bol uverejneny aj tu na webe. Cena za stand bola 2.000,- Sk. Iste tam bolo vela ludi aj z Vas, lebo sa tam zislo cez 60 strelcov. Mne sa to uz zdalo fakt vela, ved povodne hovorili o 35-40 strelcoch. Ale ved pohoda. Hospodar povedal na zaciatku, ze sa budu robit 2 pohony pripadne 3. Po prvom pohone kde sa strelili 2 diviaci a 6 prasat nas pozbierali a stretli sme sa vsetcia na takej cistine pri ceste. Hospodar zahlasil 45 minutovu pauzu na jedlo a odpocinok. No pauza sa zacala natahovat a honci uz zacali chystat vyrad a prinieli aj diviaky. Na otazku kedy bude 2 pohon mi hospodar povedal, ze nebude, lebo sa 3 diviaky dohladavaju a ma tam najlepsich ludi a psov. To sa mi uplne koser nezdalo a ani viacerim, lebo sme platili minimalne za 2 pohony a nie 1, kde sme strelci aspon kde som bol ja, tak sme boli na 30-40 m od seba a videl som kus strmeho svahu pred sebou a nic viac, stal som na ceste pod ktorou uz bola hranica a strielat sa dalo len dopredu do svahu. Ked sme navrhli ak sa 2 pohon nebude robit aby vratili polovicku penazi, hospodar to zacal hned riesit a zvolalav svojich ludi. Vysledkom bol druhy &quot;akoze pohon&quot;, kde sme zas stali na ceste tak 30-40 m od seba a mali na nas prehnat zas kus lesa. No pohon bol len symbolicky, ja som ziadneho honca a ani psa nevidel a ziaden vystrel napadol. Opravujem, bolo asi cca 6 vystrelov, no to sa par ludi zabavalo a strielalo do dosky na mieste kde bol potom vyrad a neslo do pohonu ci na stand. Serioznost tejto polovacky ci akym sposobom bol dhuhy pohon sa mi moc nepozdavala. V kuluaroch som zapocul informaciu, ze plan bol aj tak len 7 ks diviacej, cize uz bo 1 pohone bol splneny. :D Takze asi tak.
<br/>
<br/>Verim, ze je to moja prva a aj posledna skusenost takehoto charakteru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29150 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
Nechoď na poplatkove a máš to.Ja nechodím a ani sa nesťažujem.Za 2000 korún koľko chceš tých diviakov vlastne streliť?Akú máš predstavu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29152 od demo
Lacika85 mas úravdu, vlastne co by sme chceli v dnesnej dobe za 2000,-..?? Komunisti dali polovnictvo do ruk chudobnym masam, ktory teraz ledva nasetria na clenske, a potom takto zbijaju po okoli.. Bol som na jednej polovacke v CZ, ktora sice nestala 2-jku ale taku polovacku tu na SK mozno nezazijeme nikto.. skoda Taki sme Slovaci..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29158 od Brad
Aj ja som bol na tej poľovačke. Moje poznámky k tej poľovačke.
<br/>1. Nebol žiadný poradovník, záväzná prihláška, takže koľkí sme sa tam zišli, toľkí sme išli na poľovačku.Každý o tom vedel, organizátori nikoho nechceli poslať domov. Nikomu by sa to nepáčilo. Počet poľovníkov závisí aj od terénu a o veľkosti honu atď. - napriek tomu najviac diviakov vykízlo z honu. 8 strelených diviakov, 3 poranených a niektoré neboli ani trafené. Bol to slušný výsledok na jednu poľovačku a za tie peniaze.
<br/>2. Ja som bol spokojný prácou domácich poľovníkov.S touto cestou by som im chcel poďakovať za ich odvedenú prácu. Najviac sa mi páčilo, že bolo tam veľa psov - asi tucet. Poľovačka sa odohrala v krásnej, panenskej prírode, a keď niekto chce streliť veľa diviakov za málo času, sú na to aj iné možnosti napr. oplotený zverinec - môže tam streliť ak 100 kusov za deň, len aby stíhal s peniazmi. Ale taká poľovačka nemá ten takzv. šmrnc.
<br/>2. Najviac sa mi nepáčilo správanie niektorých strelcov / v žiadom prípade by som ich nechcel nazvať za poľovníkov / hlavne z Bratislavy a okolia - typ.: Novodobý zbohatlík s ter. autom za 3 mil. , Blaser v cal 300 Win. Magnum a ktomu Swarowski - ktorí už ani nevedeli, že čo majú robiť od radosti / arogantné , povýšenecké, primitívne správanie - alkohol atď /. Keby som mal poľovať s takými strelcami, radšel by som hodil svoju flintu do prvého jazera a našiel by som si niaký iný koníček.
<br/>3. S mojím príspevkom nechcel som kikoho uraziť. Lovu Zdar !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29160 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
A uz zase klasicky scenar: dobri, zli, milovnici prirody, madari, zbohatlici, ... a mne sa len zda, ze zase prebehla dalsia poplatkova polovacka na slovensky sposob, tz. na cestne slovo a neprofesionalne. A za neprofesionalne povazujem i to, ze na jednej strane host poziva alk. napoje a na druhej strane ho nema (aj keby priletel vrtulnikom a mal flintu od ...) kto s polovacky vykazat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29162 od LEON
přesně jsi to trefil Martine uplně stejný scénář jako minule jednomu se nelíbí že ho voj.......a ostatní se do něj pustí co by chtěl za dva tisíce a ještě ho pomluví že je ............ale je to dobrý varování pro ty co chtěj jet na lov jde je jenom ustní dohoda že nemusí být vše jak bylo dohodnuto

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29167 od Brad
&quot;Komunisti dali polovnictvo do ruk chudobnym masam&quot; - Ja si myslím, že vzťah poľovníka k poľovníctvu nezávisí od toho, že akú hrubú má peňaženku. Ja osobne poznám aj takých, ktorí ledva vedia uživiť svoje rodiny, ale aj to posledné by dali na poľovníctvo- a poznám aj ľudí z opačného tábora - bohatých a držgrošov. To, že čo bolo za komunistov my teraz už nevieme ovplyvniť - nechcem ich obhajovať, ale za komunistov štáty strednej európy vykazovali veľké úspechy v poľovníctve. Dostali sa k poľovníctvu aj takí, ktorí si to nezaslúžili / ale tu nehovorím o sociálnych možnostiach dotyčných poľovníkov /- je to svätá pravda.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29170 od demo
Vztah k polovnictvu - to som nemyslel, to ma vela ludi aj polovnikov. Len som myslel na to, ze treba kracat a stihat tejto rychlej dobe aj v polovnictve.. A vlastne naco to tu rozoberame ked sme tam neboli.. Na tej polovacke myslim.. Jeden napise ze bola zla a druhy ze bola OK. Kazdy posudzuje podla svojho. Jednemu sa paci priroda a druhy by chcel vystrielat cely les.. Ale osobne si myslim ze treba vyskusat vsetko. Na buduci rok pojdem asi aj ja na taku polovacku a potom napisem.. Zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29171 od Brad
&quot;A vlastne naco to tu rozoberame ked sme tam neboli.. &quot; ???? Ja som bol na tej poľovačke. Mne osobne tiež viac sa páčia poľovačky, kde nie je toľko účastníkov, viac známych - ale vedel som, že do čoho idem, že nebudem mať možnosť rozhodovať oorganizovanie celej poľovačky - ako doma -. Musíme sa prispôsoboť k organizátorom a k ostatným.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29172 od begus
Tu nejde o to kolko ich chcem strelit. To je uz o stasti, o umeni lovit a tak. Tu ide o to, ze ked povie veduci polovacky, ktory je aj hospodar, ze sa budu robit 2 pohony, mozno 3, tak nema robit po prvom pohone vyrad. Chapes?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29173 od begus
Brad, plne s Tebou suhlasim. Arogancia, nafukanost a hlupost niektorych tam bola neskutocna. A alkohol, to ani nehovorim. A pokial ide o ten alkohol, myslim ze ten co tam nalieval palenku z tej umelej flase od kofoly, bol domaci a myslim, ze aj hospodar si dal. Takze to je uz potom o com. Hovoril som o tom, ze ked sa polovocka dohadovala bolo povedane poprve, ze 35 max. 40 strelcov. A podruhe, ze budu 2 mozno 3 pohony a to povedal aj veduci polovacky-hospodar rano na zahajeni. Takze ak Ti niekto ide po prvom pohone robit vyrad, je to asi dost cudne, ci nie? Tu nejde o to, ze kolko som ich chcel strelit ja ci niekto iny. A to je tedy asi fakt rozdiel. Nemyslis? Psov bolo dost a aj dobre pracovali, vsetka cest. Ale o tom som nepisal. Pisal som o pristupe hospodara a zdruzenia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29175 od yegi
&quot;Všetci by ste chceli len strieľať&quot;, poučuješ a potom sa priznáš, že nemáš s poľovačkami žiadne skúsenosti.Zamysli sa nad sebou a potom moralizuj.Ked chceš radu opýtaj sa, to nie je hanba, ale nemudruj a neurážaj.Ja mám tento rok za sebou asi 15 poľovačiek na diviaky, bol som aj v skôr spomenutej Kalinke, aj teraz na Látkach, nebol som síce poplatkový hosť, ale hosť do pohonu so psami, zadarmo.Na všetkých poľovačkách som strelil 3 diviaky, mohol som aj viac, ale mne to stačilo, takže to strieľanie je nepodstatné,aspoň u mňa.Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29187 od Hornet
Odpoveď od Hornet na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
Ak som si to dobre prečítal nikto sa nesťažoval na to že nemohol strieľať ale na to že bolo povedané že budú 2 až 3 pohony a nakoniec už po prvom išli robiť výrad to sa ti zdá normálne?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29194 od majod
Pane,teraz tu nariekaš ale kde bola tvoja odvaha zdvihnuť mobil ked si videl ,že sa nalievaju alkoholom ,či ty by si až potom keby sa niečo stalo?...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29199 od jozef_capka
Odpoveď od jozef_capka na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
Tiež by sa mi asi nepáčilo,keby som bol na obed už z poľovačky doma.Ale aj tak mi nedá povedať,resp.napísať,že po prečítaní inzerátu, prvé čo mi napadlo bolo,že tam poľovníkov budú asi zvážať autobusy z celého Slovenska (také výhodné podmienky a cena).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29206 od demo
Pre pana Yegi: myslel som ze si mlady, pozrel som si tvoj album ale nie si.. Aby si do buducna vedel, ked napisem nejaku vetu a za nou dam tuto zltu vec :), tak to znamena ze som to nemysle vazne.. skor zo srandy.. Takze som nikoho nepoucoval a nie som mudry, hlavne ked nemam skusenosti, ako si napisal.. Tak na zdravie! :):):):):):):):):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29218 od miros
Rozoberate tu vsetko mozne ale po prve ako hovori Begus aj ja som tam bol 35-40 strelcov to bol plan a skutocnost 67. Honcov na ten teren podla mna malo ale klobuk dolu v 1 pohone slusna praca. Ak na zaciatku ako org. pol. poviem ze budu min 2 alebo 3 pohony tak zaroven mal povedat ze sa planuje lov povedzme 5 ks diviacej zvere ale toto nebolo povedane. Takze sa nie je co cudovat ze sa to tak brutalne zvrhlo. To dohadovanie bolo otrasne sam hospodar aj tajomnik povedal ze taky uspech v prvom pohone necakali ale co sa dalo cakat ak je vzdialenost do 30m medzi strelcami . Ten 2 pohon bol len o tom ze sa zlakol ze bude vracat prasule nejde o to ci sa streli 5 alebo 25 ks vsetko je to o tom ako to naplanujem ak bude strelcov 35 tak zver ma vetsiu sancu ze prejde ale tu bola jej sanca minimalna aj tak na pocet ran to bolo slabe. Akcia sa im podarila ak zaratas krmivo pohostenie a zverinu tak to pre zdruzenie nebolo v tomto zle. Ale mam obavu ak budu chcet este tento mesiac nieco podobne ponuknut aj chcu ci sa nam bude chcet z okolia Blavy previest cca 230 km tam a spät a utratit cas a 2,000 SKK za jedno kolo a ak tam neprideme tak podla znaciek aut tak z okolia tam bude tak 10-15 ks a to uz vela toho netrhnu lebo ja osobne radsej pojdem do vojenskych lesov v Malackach kde to sice je drahsie ale uroven je neporovnatelna . A k tym zbohatlikom Bard ludia sme vseliaky a nie kazdy co ma prasule je chrapun a ci sa to pozdava alebo nie alkohol nam ponukol honec na pokyn hospodara ked sme spolu debatili o 2 pohone ja osobne tam viac nepojdem aj ked tam bolo krasne pocas prveho pohonu .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29220 od duric
Priatelia, vnesiem trošku svetla do celej problematiky. PZ Latky organizovalo v tejto sezóne dve poplatkové poľovačky. Prvá v decembri - počet strelcov 40, úlovok jedna líška a jeden diviak, vlka iba videli a strelec nafotil jeho stopy, ktoré na poslednom pohone ukazoval ostatným. Počas posledného pohonu v kultúrnom dome boli peniažky všetkým poplatkovým strelcom vrátené. Takže PZ nezarobilo nič, iba mali náklady spojené s organizáciou poľovačky v rátane občerstvenia. Dohoda bola min. 3 diviaky na výrade. Musím konštatovať že strelci videli 9 diviakov. Ale poľovačka je raz taká.
<br/>Na druhej poľovačke som sa opäť zúčastnil - ja bez poplatku nakoľko vlastním poľovne upotrebiteľného psa a bol som pozvaný do pohonu. Moji dvaja kamaráti zaplatili po 2000Skk. Ja som v prvom pohone videl 6 diviakov no nedalo sa strieľať. Keď sme prišli na strelcov jeden z nich hovoril, že strieľal na diviaka a išiel sa pozrieť na nástrel, pričom pri zahájení bolo povedané, že nikto neopustí štand. Medzi tým ďaľší diviak takmer prevrátil stoličku na ktorej sedel poľovník hľadajúci nástrel. Samozrejme že vzhľadom na bezpečnosť nemohli ostatní strieľať. Po prvom pohone mi môj kamarát povedal že videl okolo 20 diviakov na ktoré strieľal, no netrafil. V prvom pohone padlo okolo 50 rán. V druhom pohone môj pes zadržal diviaka no vzhľadom na blízkosť kanca, sa mi nedalo vystreliť. Diviak prerazil do pohonu. Následne cca za 10 min. sa zo štandov ozvalo cca 20 rán - niektorí poplatkoví hostia strieľali do dreva. Vzápätí v žrďovine od štandov bežalo na mňa 5 vyplašených lanštiakov. Čo dodať na záver. Veľká členitosť terénu. Dobrá organizácia. Na výrade 8 diviakov. 3 sa dohľadávali. Disciplína niektorých za vodou - minimálne neprimeraná. Moji priatelia nad mieru spokojní, prijateľná cena v porovnaní s Lesmi SR, guľáš perfektný vínko primerané. Určite prídeme aj na budúce. PS: Jeden strelec ulovil 2 diviaky. Opýtajte sa ho či bol nespokojný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29222 od duric
Našiel si psíka ktorý sa ti stratil?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.079 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 128 návštevníkov a žiadni členovia on-line