Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40270 od miros
yegi a cca v akej vahe boli tie svine lebo podla mna je to rozdiel ak za nimi bezali prasata bol ten strelec chuj ale ak isli same a vaha bola okolo 60-80 kg je to v pohode to je u nas lanstiak je problem na nastupoch povedat ze strielame do cca takej a tekej hmotnosti a nestrielame vodiacie svine a nie je problem pre slusneho polovnika blbe je ked sa dohadujes na 1 kg aj to sa stava (vojenske lesy to maju v oblube)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40271 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
miros plne s tebou suhlasim

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40277 od vajlo
chlapi je jasne ze omyl sa stane kazdemu (teda kto striela) ale 4 kusi to mi je dost proti srsti:liar:, som zvedavy akej boli vahy, lebo ak boli vecsie kusi tak ten strelec je fakt ..., mozu mat v reviri aj 300kusov , keby to spravil kazdy piaty strelec tak to dopad na populaciu ma! a velky!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40310 od sako80
Odpoveď od sako80 na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
nazdar chlapi kto poluje 13.12 na diviaciu zver? najlepsie zapadne slovensko

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40313 od nugy
13.12 je nejaká.Čítal som v bazáre že ponúkajú poľovačku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40314 od nugy
Ale v takomto počasí im ani nezávidím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #40335 od miros
nugy kde kade je polovacka 13/12 aj 20/12 26/12 28/12 a dokonca aj 6-7/12
<br/>13/12 bola ponuka PZ Berkov Visolaje alebo tam niekde len bol problem sa dohodnut co kolky a za kolko stale nieco riesili raz ano raz nie a aje aj na Detve polovacka tam som bol uz nemusim a aky je mom problem co sa tyka pocasia lebo dost dobre to nechapem u vas su spolocne snad v mes.august september ked je este kopec listia a reskyrujes kazdu ranu ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42032 od theCat
Odpoveď od theCat na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
Co vy na
[/]to ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42040 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
Pekne prostredie,kopec prilezitosti,dost slaby strelec. Inak super,isiel by som hned.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42043 od mirek
Podľa mňa / v jednom zábere na začiatku je vidieť aj oplotenie / oborová poľovačka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42095 od paloOo
Odpoveď od paloOo na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
kks pri niektorych zaberoch nemam slov bezi svina s prascami a on striela po nej :{:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42098 od theCat
Odpoveď od theCat na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
Som rad, ze sa nad tym pozastavil aj niekto iny ako ja. Dotycny strelec ak pride k ulovku, ako prve nohou odhrna pysk, aby videl zbrane;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42106 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
no poplatkove polovačky su take chlapci

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42114 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
Podobné videá už tu boli zverejnené, a už dávnejšia sme sa mnohí pozastavovali nad odstrelom diviačíc. No ale stretol som sa aj z názorom, že v niektorých revíroch s vysokou hustotou diviačej zveri je to normálne. Nuž každý nech si vyberie :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42241 od mirek
K odstrelu diviačíc, či je to morálne alebo nie... Zo zákona je udávaná denzista / hustota / diviačej zvere 7 ks na 1000 ha. Je len na užívateľovi revíru či ju bude výslovne dodržovať alebo nie. Samozrejme môže byť patričný tlak na uplatnenie si vzniknutých škôd ktoré môžu vzniknúť rozrývaním lúk, pasienkov, ozimín. Príslušné PZ je teda medzi dvoma mlyn. kameňmi t.j. medzi užívateľom poľnohospod. pozemkov a štátom, ktorý stanovil denzitu diviačej zvere v určitej oblasti.
<br/> V obore - nemám vedomosť otom, že by tam bola upravená početnosť, veková štruktúra diviačej zvere. Oborová diviačia zver je oddelená od volne žijúcej diviačej zvere. Je na majiteľovi ako finančne a koľko diviačej zvere je jeho možnosť vychovať, čo polatkovému lovcovi -lovcom umožní za poplatok uloviť je taktiež na jeho rozhodnutí.
<br/> Je len nanás poľovníkoch v jednej osobe hospodároch v príslušnom PZ či budeme svine loviť alebo nie, ak si chceme na diviačiu zver zapoľovať v novej poľovníckej sezóne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42245 od theCat
Odpoveď od theCat na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
Na roznych forach sa o problemu diviacej zvery viedli viacere diskusie.V casopise Nase polovnictvo 1/09 je jeden dobry clanok na tuto temu. Spomeniem len jednu myslienku. Mlada populacia diviacej zvery sposobuje jej expanziu, nakolko sa do reprodukcie dostavaju aj mlade jedince.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42247 od mirek
The Cat - máš pravdu, veľa rôznych odborných príspevkov a na rôznych fórach bolo popísané o príčinách expanzii diviačej zvere. Nechcel som sa tomu v mojom príspevku venovať. Príspevok mal len info. porovnávací charakter lovu v obore a vo volnosti. Záver príspevku je písaný ako môj prakt. pohľad k lovu vodiacich diviačíc a ostatných diviačíc v skupine vo voľnosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42249 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
ja len pripomienku k tym vodiacim diviačicam u nas v reviry sme mali v oktobri odsledovane 4 vodiace diviacice vo veku od 4 do 7 rokou v novembri boli uz len 2 dosledkom odstrelu diviačat lebo odchytu vlkom,takže pojem vodiaca a nevodiaca diviačica je bezpredmetny a pokial si chceme udržat aspon nejake stavy aj na priek tomu ze v plane lovu diviačicu mame treba k takemu odstrelu pristupovat velmi citlivo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.116 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 756 návštevníkov a žiadni členovia on-line