Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27681 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
sipik, to co si pocul od honcov a ako si to tu reprodukoval "Napr. raz som počul honcov sa baviť: Ako je možné, že tu nič neni, veď pred týždňom sme tu strelili 10 (v tom istom pohone) " jednoznacne dokazuje, ze o diviakoch nevies takmer nic. Je blbe prist na takuto polovacku rozpaleny videami z polovaciek z madarskych, alebo nemeckych zvernic. Tvoja (Vasa) optika je trocha deformovana, vy ste prisli nadrzani na ranu a mate debku, ze ste sa k nej nedostali, ale neviem si celkom dobre predstavit, ze by sa to organizator polovacky snazil zinscenovat tak ako to vy tvrdite, aj keby to bolo take jednoduche ako si predstavujete, tak by to bolo strasne kratkozrake a hlupe.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27686 od mirob
ja som bol na poplatkovej v Látkach...všetko bolo ok...tak ako má byť...strelil sa len jeden kus a líška...dostali sme peniaze späť... aešte aj perfektný guláš...skrátka seriozny prístup..pôjdem aj na budúce...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27687 od sipik
Na diviaky chodím často a veľa aj do pohonu, keď sa robí poľovačka pre kamarátov a nie poplatkových, domáci vedia, v ktorých lokalitách sa diviaky zdržujú a tie treba pretlačiť do posledného metra, inak všetkých tie diviaky odžubú. Lebo sú to svine. A keď sa húštiny obchádzajú, honci sú potichu a chodia v zástupe vo štvorici a psov majú priviazaných (sú aj také prípady), výsledok bude iste iný. Nevrav, že pohon sa nedá urobiť do značnej miery účelovo. A keď v jednej lokalite vyprášiš v nedeľu diviaky, nemôžeš čakať, že sa ti tam do soboty vrátia. Aspoň nie tie isté. A zase trocha nepozornosti: organizátori to nespravili účelovo. To som písal. Museli by to byť čarodejníci, aby vyhnali diviakov na vlastných, alebo ich udržali len v pohone. Ide o to, že to bola poľovačka pre hostí, ktorí diviaka ani nevideli, takže sa to malo kompenzovať, ale zase je to asi o pís. zmluve, ktorá nebola. Boli 3 kusy a hotovo. Ak by ich prešlo auto, možno by sa nerátali. K tej nadržanosti: Stalo sa, že na 1 poľovačke sused zľava strelil 3 a zprava 1 diviaka a ja som si ani nevystrelil, lebo išli za hrebienkom, resp. dopredu som už nemohol kvôli honcom. Ale bol som spokojný s pekným zážitkom, depka sa nekonala. Takže niekoho optika je iste deformovaná, zrejme ale toho, kto dáva 35 ľudí do jedného vreca. Samozrejme, nájdu sa všelijakí "šamani" s drahými flintami a chabými znalosťami, ale doba je taká. Inak spomínané videá som nevidel, ani jedno.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27694 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
vies, ja som sa nejaky rok zivil sprievodcovanim a zazil som vselico, aj fyzicky utok frustrovaneho, reklamou cestovky nabudeneho klienta (2x) ..., neviem co dodat, mozno som Ti aj ublizil, tu nezucastneny nemoze robit rozhodcu, asi som sa nemal do toho montovat, ale aspon si das na buduce pozor pri zjednavani podmienok. Vsetko dobre.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27698 od sipik
Kľudne sa montuj, na to je tu to fórum ;) Ale je pravda, že nepríjemné zážitky môže mať každý, nech sa nachádza na hociktorom póle, potom sa už ľahšie prikloní na jednu či druhú stranu. Ja tiež nie som zástanca niektorých poplatkových "poľovníkov", hlavne keď na štande rozbalia klobásu a nahlas ju ponúkajú susedovi, otvárajú plechovky... Zažil som jedného, čo na jednom štande strelil 4 diviaky, o týždeň padlo asi 5, ale on nestrieľal a bol sa sťažovať u organizátora, že je nespokojný. Aj preto nerád chodím na takéto poľovačky, totiž až na nástupe (a niekedy až na štande) človek zistí, aká partia sa to zišla a stačí, aby tam boli 3 tupci a je to v háji. Niekedy ale nám "kukuričným" poľovníkom iné nezostáva, len si zaplatiť a dúfať. Aj Tebe všetko dobré.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27714 od puro
Spolocna na tom istom mieste po sebe?Divne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27717 od PEPO10
Odpoveď od PEPO10 na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
Caute vsetci organizatori,uspesny a neuspesny lovci. Nechcem sa nikoho zastavat ani obhajovat,ale dovolim si tvrdit,ze ked 3-4 krat rovnakym smerom prezenies ten isty pohon tak zistis priblizne kade zver unika a podla toho mozes postavit aj strelcov.Aj to je len o nahode ,tak ako cela polovacka, len tato nahoda hranici s istotou.LOVU ZDAR.:):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27723 od zolo64
Odpoveď od zolo64 na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
Potvrdzujem tvoj nazor osobnou skusenostou.Pri mojej prvej spolocnej polovacke ma hospodar ubezpecil,ze ak su diviaky v pohone,tak urcite budu unikat pri mojom stande.Na vyrade ich bolo sest a jeden bol moj.Tatze tak.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27777 od HRR
Trochu na odľahčenie tejto témy by som aj ja niečím prispel. Som z okresu Bánovce nad Bebravou a v tomto roku sme mali dve spoločné poľovačky na diviaky. Pozývame aj poplatkových hostí. Sme radi keď príde celá partia rozumných a skúsených poľovníkov, ale máme aj „svoju klientelu “ (3 až 5 ľudí), ktorú voláme pravidelne na doplnenie strelcov. Žiaľ (pre nich) v tomto roku ani raz neprišli. Prvú poľovačku sme robili pred dvomi týždňami pre individuálnych hostí našich členov. Ulovili sme 12 diviakov (6 v pohone), 4 líšky a padlo asi 70 výstrelov. Dnes sme robili poľovačku na diviaky pre naše „družobné“ poľovnícke združenie z južného Slovenska. Ulovili sme 20 diviakov (10 v pohone) a jednu líšku. Padlo asi 70-80 výstrelov. Obidve poľovačky prebehli v priateľskej atmosfére. Nikto neprotestoval, že sa v pohone strieľalo. Veď to by sme neulovili absolútne nič, keby v pohone nestrieľame. Možno preto, že sme nemali „zviazané ruky“ nezmyselnými zákazmi o nestrieľaní v pohone dosiahli sme takéto pekné výsledky. Samozrejmou nutnosťou je však prítomnosť diviakov v revíry.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27829 od Basky
Nie je na tom nič divné. Záleží od miestnych pomerov, typu revíru. Tam kde sú väčšie lesné komplexy, zver sa presúva viac a na ďalej, má viac možností ako tú že vrátiť sa na tie isté miesta.. Tam kde je lesa a húštin málo /a je dobre a pravidelne prikrmované/, tam sa diviak vracia o mnoho častejšie ako by niektorí z Vás uverili. Poznám jeden extrém, na dolniakoch, kde keď skončia pohon, tak sa honci otočia, počkajú kým sa strelci presunú tam, odkiaľ predtým vyrážali honci a pohon sa v opačnom smere opäť preženie. A strelí sa toľko isto ako v prvom pohone a raz sa stalo že aj viac.. Je to obrovský komplex húštin /trnky, baza, malinčie, šípy, divé slivky a iné plánky, sem tam nejaký zakrpatený cer....a voda!/ a okolo širokoďaleko niekoľko km samé polia.. Iný kraj - iný mrav...:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27865 od nugy
yegi neviem či som ti na tej polovačke v pliešovciach gratuloval, ale ak nie, tak teda posielam úprimnú dvojitú gratuláciu. Lovu Zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27869 od puro
Basky to je jasne ale spolocna polovacka v tej istej casti reviru po sebe obtyzden? Cakas ze ti to schvalia?Nie je definovane kolko ma mat zver klud na danom mieste medzi spol.polovackami?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27870 od yegi
Na výrade Ste neboli, ani na posedení, takže dakujem, 27-eho ideš?Pozri foto, je tam niečo aj odtiaľ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27874 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
Aspoň G-čko.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27877 od Basky
Neviem o ničom takom, myslím si že pri spol. poľov. na diviaky to nie je predpísané, definované , no pre istotu by bolo dobré, keby Ti na to odpovedal nejaký poľovný hospodár alebo zamestnanec les.úradu, odboru poľov... :liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27896 od eso
Čo som ja počul, tak spoločná na diviačiu zver nemôže byť v tej istej lokalite dvakrát za jeden rok.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27917 od nugy
Neboli sme, boly sme na chate hore. 27 asi nejdem. 26 máme u nás a uvidím ako dopadneme. Foto som pozeral. Pekne, pekne. Akurát som vravel že to máš kompenzáciu za minule. Dva stratené psíky a za to dva diviaky. Este že sa psíky našli.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28923 od Wili
Bola organizovaná náhradná spoločná polovačka na diviaky u PZ Kalinka.
<br/> Poprosil som pomocného pána aby tlmočil náš požiadavok aby organizátor polovačky napísal o priebehu niečo. Zatiaľ som nič nenašiel.
<br/> Ešte raz prosím už organizátora aby vysvetlil a objasnil poľovníckej verejnosti ako to prebehlo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29050 od demo
Vsetci by ste chceli len strielat...:) inak co a kolko sa plati na takej poplatkovej polovacke? nemam s tym este skusenost. dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29062 od yegi
O čom sa bavíš, ked nevieš, o čom, sa bavíš? :D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.072 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 125 návštevníkov a žiadni členovia on-line