Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26360 od minoC
oprava odstrelili 30cm hraba:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26369 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
minoC mas moj obdiv !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26390 od minoC
Prečo???8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26393 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
ze si nasiel vnutornu silu "kopnut ich do prdele"

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26394 od minoC
Vtedy som nepotreboval žiadnu vnútornú silu. Bol som taký nasr...atý ako málokedy v živote. Všetci moji kolegovia boli z novodobých"vyvolených "poľovníkov ukrutne znechutený. Dík za názor (možno aj pochvalu?):P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26396 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
Ver mi,ze malo je takych ako ty.Ze povedia svoj nazor nahlas.Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26403 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
Maš aji odemě pochvalu, udělal bych to stejně a ty co je pozvali bych taky nepochválil:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26454 od man
Ahoj Oskar a ostatní priatelia poľovníci.
<br/>
<br/>Prosím Ťa pošli mi na seba kontakt, príp. na Vaše PZ, vzhľadom na fakt, že by som sa rád zúčastnil poplatkových poľovačiek na diviaky či už v tomto, alebo nasledujúcich rokoch. Nie som začiatočník a dokážem oceniť pekne prežitý deň v prírode, medzi ľuďmi s rovnakou krvnou skupinou aj v prípade poľovníckeho neúspechu, veď o tom poľovačka je.
<br/>
<br/>Samozrejme, ponuka platí aj pre ostatné PZ. /Štátne Lesy sú už na moje vrecko trochu pridrahé./
<br/>
<br/>Lesu a Lovu Zdar!
<br/>
<br/>kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26476 od stavac222
Odpoveď od stavac222 na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
Ponúkame voľné štandy na spoločnú poľovačku na čiernu zver a vlka, ktorá sa uskutoční 24.11.2007 v Podpolianskej oblasti. 2000 Sk za stanovište. Informácie na tel. č.: 0903 254 981 Ospravedlňujem sa redaktorovi PID. Viem že to sem nepatrý, ale sme v časovej tiesni, keďže nám jedna skupina poľovačku na poslednú chvílu odmietla. Téma je aktuálna takže preto to uverejňujem tu. Máme volných 20 štandov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26500 od Foldes
Odpoveď od Foldes na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
Mily oskar!
<br/> Poctivo som precital vsetky prispevky a reakcie na moj prispevok nizsie.Lesák sa myli ze som necakal ze to bude citat aj niekto z PZ.Práve naopak.
<br/>Teraz jedna &quot;horúca&quot;informácia!Dozvedel som ze ste zistovali moju totoznost u toho kdo Vám &quot;verbuje&quot;poplatkovych hosti,vieme o koho sa jedná,ze?
<br/>Nemusite sa namáhat,napiste mi mail na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a dám Vám telefónne cislo,adresu máte.Popripade vymenime cisla a celú vec predebatujeme.
<br/>Tu na tomto fóre uz nebudeme rozoberat podrobnosti
<br/> S pozdravom Tibor F.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26647 od oskar
Mily Foldes, kontakt na mna som zaslal na tvoj e-mail aj s mojim t.c. a adresou
<br/>
<br/>Mas pravdu ja som zistoval tvoju totoznost - popis osoby, nakolko som nebol v kulturnom dome, ked ste podavali ,,reklamaciu,, , osetroval som ulovenu zverinu.
<br/>
<br/>Preto z odstupom casu, lebo sa mi nechce verit, ze ty si ten, ktory bol inicatorom ... Podla tvojich prispevkov a fotogalerii nevizeras nato.
<br/>
<br/>Verim, ze ty nie si ten ktory pouzival posas komunikacie s vedenim PZ dole popisane vulgarizmy.
<br/>
<br/>S pozdravom
<br/>
<br/>LOVU ZDAR
<br/>
<br/>Jaro K.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26649 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
Lesak ma 100% pravdu a tento tvoj prispevok hm... aspon omluva pre Pz ktore si ociernil, este raz nemam nic proti tebe ale ked nico napisem Gulasova pol...... tak sa aspon ospravedlnim!!!!!!!!!!!!!!!!!;)Odporucam prestudovat discip.poriadok ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26669 od Foldes
Odpoveď od Foldes na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
Vsetkym!
<br/> Naviazal som kontakt s &quot;oskarom&quot; ktory je clenom PZ Kalinka.Verejne sa ospravedlnujem za moj vyraz &quot;gulásová polievka&quot; nakolko som to ani nejedol,lebo po skonceni sme museli hned odist.Svoj clánok som napisal silne emotivne,odstupom casu vidim ze som to mal napisat inak ale obsah mojej reakcie zostáva nezmenené.Meno PZ som napisal z toho dovodu lebo ten vikend sa konali polovacky aj inde a keby som napisal ze niekde,niekedy tak by to bolo bezúcinné.
<br/>Nemal som úmysel nikoho pociernit ani poskodzovat.
<br/>PZ urcite vyhodnoti túto polovacku a do budúcna sa bude ridit podla tych poznatkov.Prajem im vela úspechov.
<br/> S pozdravom Tibor Földes

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27421 od yegi
Čo nikde nebli poľovačky na diviaky?V sobotu v Žiranoch, okr.NR 18 ks diviakov, asi na 40 pušiek.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27621 od sipik
Takže k tej Kalinke: Bol som tam a bol som tam aj vlani, ale už tam nepôjdem. 30 polpatkových postavili niekde bokom, svojich 15 dali k húštinám, kde sú diviaky a dobre si &quot;zabúchali&quot;. V pohone bolo dohodnuté, že strieľať sa bude len vo výnimočných prípadoch a dostreľovať. Pod otcovým štandom sa postavil diviak, v pohone zaznelo: &quot;diviáák&quot; a v tom momente rana. &quot;Jano, máš ho? Mám&quot; Takže výnimočne strelený diviak ešte ani zadok nestihol zdvihnúť z pelechu a už mal dieru medzi rebrami. Ale aby som to uviedol na pravú mieru, ja neočakávam, že keď si zaplatím, tak nastrieľam za vlečku. Ja som na poplatkovej strelil za 5 rokov asi len 2 diviakov, ale skoro vždy som bol spokojný, lebo diviaky v pohonoch boli, strelci strieľali a ostatné bolo len o šťastí. A tak by sa to mohlo uzavrieť aj v Kalinke, keďže diviaky boli, aj sa strelili, ALE všetky diviaky (až na jedného) strelili domáci, takže mali nám vrátiť aspoň polovicu vstupného. A že na výrade bolo viac ako 3 dohodnuté kusy? Dobre teda. Keď pôjdem na poplatkového jeleňa a strelí ho sprievodca, dohodnutý jeleň padol, vážený hosť, zaplať. To je asi taká istá logika, len suma je iná

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27623 od sipik
Takže k tej Kalinke: Bol som tam a bol som tam aj vlani, ale už tam nepôjdem. 30 polpatkových postavili niekde bokom, svojich 15 dali k húštinám, kde sú diviaky a dobre si &quot;zabúchali&quot;. V pohone bolo dohodnuté, že strieľať sa bude len vo výnimočných prípadoch a dostreľovať. Pod otcovým štandom sa postavil diviak, v pohone zaznelo: &quot;diviáák&quot; a v tom momente rana. &quot;Jano, máš ho? Mám&quot; Takže výnimočne strelený diviak ešte ani zadok nestihol zdvihnúť z pelechu a už mal dieru medzi rebrami. Ale aby som to uviedol na pravú mieru, ja neočakávam, že keď si zaplatím, tak nastrieľam za vlečku. Ja som na poplatkovej strelil za 5 rokov asi len 2 diviakov, ale skoro vždy som bol spokojný, lebo diviaky v pohonoch boli, strelci strieľali a ostatné bolo len o šťastí. A tak by sa to mohlo uzavrieť aj v Kalinke, keďže diviaky boli, aj sa strelili, ALE všetky diviaky (až na jedného) strelili domáci, takže mali nám vrátiť aspoň polovicu vstupného. A že na výrade bolo viac ako 3 dohodnuté kusy? Dobre teda. Keď pôjdem na poplatkového jeleňa a strelí ho sprievodca, dohodnutý jeleň padol, vážený hosť, zaplať. To je asi taká istá logika, len suma je iná. A Vážení, čítajte pozornejšie. Foldesovi, ani mne, ani nikomu inému nejde o to, aby nevyhnutne niečo strelil. Tu ide o to, že si domáci zapoľovali a ešte sme im zaplatili. Ak by aj tých 15 úspešných štandov bolo obsadených poplatkovými a padnú čo i len 3 kusy, nikto nepovie ani slovo. A keď už mali odstrieľané, začali sme sa sami na svojich &quot;miliónových&quot; autách presúvať zasneženými lesnými cestami do inej časti revíru, kde sa mal konať 2. pohon. Miliónových áut bolo málo, tak sa šoféri museli točiť aj 2 -3 krát, pomáhali aj domáci a niektorí išli pešo. Na začiatok 2. pohonu sme čakali 1,5 hodiny a po celý čas som mal asi v 150 m vzdialenosti zgrupených veselo sa baviacich honcov, ktorí keď usúdili, že čas už ponaťahovali dostatočne, vyrazili krížom cez kopček a za 10 min. bolo po pohone. Ani sa nepýtajte, či tam boli diviaky. Už nebolo treba. A náhradný termín? To vymysleli až po polhodinovom vyjadrovaní nespokojnosti, ale paradoxne s tým, že tí čo sa opovážili vyjadriť nespokojnosť nahlas - a nepoužili ani spomínané nadávky (v žiadnom jazyku) - nie sú vítaní. Inak ten guláš bol veľmi dobrý, škoda však, že len ten.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27627 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
Pokiaľ ja viem a čo mám skúsenosti tak na poplatkových poľovačkach si strelci žrebujú čísla štandov. A k tým autam, amli ste sa všetci prejsť a nie si riť vyvážať nemuseli ste tak dlho čakať na štandoch. Poľovačka je aj o phybe nielen o vození sa v tereňáku a potom nebodaj ešte aj štand v ňom mať. :[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27628 od sipik
Na každej spoločnej poľovačke som sa dosť nachodil, a uznávam, že je to viac ako potrebné, lebo aj kvôli tomu chodíme do prírody, ale aspoň niekoľko kilometrov dlhé presuny z dediny do revíru a z jednej časti revíru do druhej sa vždy zabezpečovali traktorom, aviou, V3S-kou, a nie neorganizovaným húfnym pochodom, či naskoč do nejakého auta, kým je miesto. Ale asi sme si mali spraviť 4 hodinovú prechádzku a na čakanie na štandoch by nám zostalo len nejakých tých 10 minút, prípadne by sme to riešili &quot;spoločnou šúľačkou&quot;, ale to ma mali informovať, bol by som sa ľahšie obliekol a bolo by to vyriešené. A čísla sa nežrebovali, boli pridelené pri zápise, pričom domáci čísla nedostali, boli postavení inde.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27669 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
Tak aspo) vieš že ak niekam do budúcna pôjdeš, tak sa na tieto záležitosti budeš vopred informovať. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27676 od sipik
A vieš, že už na poplatkovú nepôjdem? Aj tento rok to bola jediná, nechal som sa ukecať, ale v zásade platí, a to nehovorím o spomínanom združení, lebo tá zver tam fakt bola a oni ju aj vytlačili, ale niektoré združenia to robia tak, že v prvom roku spravia slušnú poľovačku, aby sa hostia navnadili a prišli aj nabudúce. A v ďalších rokoch je to o ničom. Lebo, ruku na srdce, aj tá poľovačka sa dá zmanipulovať tak, aby sa tie diviaky nevyhnali. Napr. raz som počul honcov sa baviť: Ako je možné, že tu nič neni, veď pred týždňom sme tu strelili 10 (v tom istom pohone) Teda sú 2 druhy takýchto poľovačiek - buď sa chce niečo streliť alebo len zhrabnúť bubáky. Tu rozoberaná poľovačka bola ten prvý prípad, problém bol potom inde, len to malo byť zmluvne dohodnuté, ale to je na organizátorovi. Keď si to zrátam, každoročne vynaložené peniaze dám dokopy a vrazím do 1 združenia a budem chodiť na splny. Vyhnem sa tzv. mačke vo vreci. A sorry, nejak som prehliadol posledný Foldesov príspevok, že táto poľovačka sa tu už rozoberať nebude, len ma trochu vytočili reakcie ľudí, ktorí tam neboli a automaticky vyvodili jednostranné závery proti zbohatlíckym tiežpoľovníkom. Od kedy viem chodiť, tak ma otec s dedom - lesákom brávali von, takže vzťah k poľovníctvu mám vypestovaný od malička a keďže som sa dozvedel, že som asi zbohatlík, tak to dneska v robote zabalím a idem si kúpiť meďáka. Ale takého, aby som v ňom aj štand mohol mať :-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.075 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 294 návštevníkov a žiadni členovia on-line