Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29229 od pali
nebol som, neviem ale hoc by som robil polovacku pre hosti aj zadarmo nepatri sa vybavit to jednym pohonom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29231 od miros
Duric prepač ale trocha vedla na nastrel siel kamos az ked honci prisli na cestu na ktorej boli predstaveny a ten diviak co prebehol v case ked tam stalo cca 3 honci a 2 strelci a od stolicky to bolo 20m a strielat sa dalo len na ceste co ale hospodar vyslovena zakazal takze troska po pravde poprosim ,pricom jedno stanoviste bolo opustene nakolko sa tam dvaja zhovaraåi a zopar ludi sa cudovalo preco je tam puska a batoh a tento strelec nestal na ceste ako mal ale 10 metrov pod cestou prechadzal som o kolo toho stanovista sam som mal pred sebou 3 ks diviakov ale v hustine som oboznal len ratice 2 kusov a nestrielal som nakolko mam uctu ku zveri a nepotrebujem za kazdu cenu nieco strelit pocas roka sa napolujem dost ja som len povedal ze to nebolo fer co sa dialo pocas prestavky a po nej jasne ze po tom ako hospodar nevedel ako to rozumne ukoncit tak sa to potom dost brutalne zvrhlo nechcem vsak nikoho umravnovat ale bohuzial motat sa tam zacal jeden dedo a nalieval jeho zat a bohuzial nam to ponukol na popud hospodara od ktoreho sme chceli info co bude po 1,5 hod.prestavke nasledovat a nikto ma nepresveci o tom ze to chcel ukoncit len nevedel ako. Prvemu pohonu sa nedalo nic vicitat bol super len skoda ze sa toho tolko srelilo co domacich dost poplasilo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29237 od miros
Duric a neda mi este vies predseda alebo tajomnik neviem aku ma funkciu nakolko sa tak ozaj len zbezne pozname hovoril na zaciatku ze druhy pohon bude v mieste kde kamos na jesen strelil jelena a pre tvoje info to bolo treba presunut sa autami trocha dalej ako sa nakoniec konal druhy pohon sam priznal ze proste toto uz bola istota ze je zarobene a nakolko maju v plane to 26/1/08 zopakovat nechceli uz viac toho prepolovat len ak nedojdu nespokojny blavaci a trnavcania tak od domacich proste nedostanu 2,000 na hlavu. Stacilo to trocha lepsie zbuchat v tom 2 pohone po 30 min prestavke ist na to a bol klud a max spokojnos len tolko

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29263 od begus
Miros, dakujem za podporu. Vidim, ze si zjavne pochopil o com som pisal a o co mi slo. Plne s Tebou suhlasim. 1 pohon bol O.K. Ten 2 pohon mali urobit ako slubili a bolo by vsetko O.K. a nik by nebol nic povedal. K alkoholu som sa uz vyjadril a som zasadne proti!!!:[ A to, ze kto si ma robit okolo alkoholu poriadok, je zjavne iste ze organizator, veduci polovacky a hospodar. Ale co uz. Duric, ma mozno v niektorych veciach pravdu, no nepochopil pointu toho co som na zaciatku pisal. Skoda. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29265 od begus
Hornet, dakujem. Precital si si to dobre. To bola pointa toho preco som to vlastne pisal. Ze sa mi nezdalo fer po prvom pohone robit vyrad, ked rano hovoril hospodar a veduci polovacky o 2 az 3 pohonoch! A to akym sposobom urobili 2 pohon, bolo smiesne. Naozaj to vyznelo tak, ze ho robili len aby boli ludia ticho a neziadali kompenzaciu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29274 od duric
Miros nebudem natvrdo obhajovat moju pravdu. Skutocnost je taka ze strelec nemal vobec opustit stand a honci mali dohladat pripadne postrielane diviaky. Tu verziu ktoru som opisal mi porozpraval strelec, ktory bol vedla toho ktory odisiel zo standu. Aj ja som so svojim psikom isiel dohladavat ale az vtedy ked sa prvy pohon ukoncil. Ohladom pohonov mas pravdu, ked sa slubili dva pohony mali byt urobene na 100% tak ako prvy. Napis mi uprimne ked to zoberies z celkoveho hladiska pacilo sa ti alebo nie?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29277 od yegi
Nemal som na mysli 2,či 3 pohony, ale to, že demo najprv huboval na streľbu a potom sa pýtal, kde, čo koľko stojí :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29278 od yegi
:), O.K. sorry, už to berem.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29279 od yegi
Ďakujem za opýtanie, áno, bol pri aute. :P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29280 od Vyr
...a keď už o tom točíte...aj sa niečo z tých diviakov dohľadalo?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29290 od demo
Ano Yogi pytal som sa co to stoji lebo som nikdy za polovacku neplatil.. Mam vlastny revir, ale mozno by som zorganizoval nieco pre Vas "Vsevedkov" keby ste chceli..:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29292 od Akela
Po 31.12. by som všetky spoločné poľovačky zakázal a radšej by som povolil klasiku, aby sa zamedzilo odstrelu bachýň, tak ako sa to stáva najmä na poplatkových poľovačkách.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29296 od yegi
Keby si bol taký láskavý, rád by som si kôli Tebe zodral nohy až po r...! Pokial nesleduješ predošlé, som sa "ti" omluvil, ale zabudni,pán zemepán! 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29304 od miros
Durič ale ved ja som hovoril ze po prestavku do bolo maximalne v poriadku klobuk dolu co honci v tom pocte na tak velkom pohone predviedli len potom to bol total kolaps. Od veducich bolo to totalne nezvladnute po tej prestavkoukonceni bolo snad jasne kazdemu triezvo uvazujucemu ze ten zaver bude len fraska.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29305 od miros
Akela mas pravdu ale ak zoberem tuto polovacku ktora sa tu rozobera tak to bolo v pohode 6 prasiat vaha 25-35 kg a 2 ks okolo 60-70 kg kanci a tie prasce urcite nesli same takze sa nikto na bachynu neulakomil aj ked povolene to bolo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29308 od Akela
Chyba je, že sa to vôbec povolí a hospodár vyslovene nezakáže odstrel bachýň. Samozrejme každému sa to môže stať, že sa zle zorientuje. Ale my sme už boli u nás na hoťovačke ta, že sme mali 5 ks bachýň 100 a viac kg. na výrade. No hrôza! Každý, kto ovláda základy násobilky, vie čo to znamená. A myslím, že aj tá zver má toho už na Silvestra tak akurát dosť, nielen čierna.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29309 od Akela
Zaujímavý príspevok na tému spoločných poľ. na čiernu je v Myslivosti č. 1/2008 str. 40 a 41. Úplne sa stotožňujem s autorom posledného príspevku. Je tam celkom 11 názorov vybraných z internetovej diskusie na www.myslivost.cz.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29311 od kettneR
Odpoveď od kettneR na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
Plne s tebou súhlasím. Chcem k tomu iba pripojiť..... chodievam aj ja na taketo poľovačky a nielen na poplatkové. Stretavam sa bežne s tým, že hospodár povie ráno nestriela sa diviačica a tobôž nie vodiaca. Pokial sa stane rýchlemu strelcovi tak je rano oboznámený so sadzobníkom a siahne si dosť do peňaženky. U nás v združení je odsúhlasené 5000,- Sk za diviačicu. No stane sa že príde občas pán podnikatel a ten aj zaplatí. Vždy je to len o tom či máš poľovnícke alebo lovecké cítenie. Nechcem nikoho uraziť ani sa nikoho dotknúť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29319 od Akela
Myslel som posledný príspevok na strane 41.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #29320 od heterodontus8
Odpoveď od heterodontus8 na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
KettneR,
<br/>
<br/>ako citam z dolunapisaneho vyplyva ze PZ Latky organizovalo 2 poplatkove polovacky. Jedna v decembri - nevysla vratili peniaze. Druha v januari - zarobili. Pravdepodobne ich cielom bolo strelit min 3 diviaky aby nemuseli peniazky vracat a mali zarobene na najom krmiva a aby sa im vratili naklady spojene s organizaciov.
<br/>Uplne s tebou suhlasim ze ak sa da rozoznat bachyna od ostatnych diviakov, nemalo by sa strielat.
<br/>V decembri som bol na polovacke v Nemciach kde na vyrade bolo 26 diviakov z toho 8 velkych bachyn. Pri zahajeni hospodar PZ ziadal strelcov aby ak sa da usetrili vodiace bachyne. Na vyrade takmer plakal a poziadal ,,rychlich strelcov ,, aby si spytovali svedomie. Ked som bol na stande z pohonu sa ozvalo: svina nestrielajte - bezala po vrstevnici ponad strlcov. Ja som oznam zakrical a druhy strelec na lavo odomna jej vysil desinku. Vazila cca 150 kg. Svoj cin obhajoval ze isla sama a ze si myslel ze je jalova. Pritom urcite bol jalovy on.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.072 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 131 návštevníkov a žiadni členovia on-line