Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26254 od abba
Bol si kupujúci, kupoval si mačku vo vreci tri krát, podľa príslovia: do tretice všetko dobré? Nezvaľuj chybu, len na organizátora. Vo svojom príspevku som Ti napísal, že ako platiaci ste mali byť aj v pohone aj kvôli kontrole. Na to, aby si zver zradil netreba spievať ani cinkať fľaškami, honci v pohone chodili ako duchovia preto ich diviaky čakali.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26257 od nugy
Takže páni! Nechcem nikoho urážať, ale verejne zhadzovať PZ, ako to tu už dakto napísal je dosť neetické. Ja som sa na tejto poľovačke zúčastnil ako hosť a išiel som z psíkom do pohonu. Poľovačka ako aj organizácia sa mi páčila a že diviaky nevyrazili na strelcov? Veď divej zvery sa nedá prikázať že kam má ísť. Podmienky ako viem boli dohodnuté a to tak, že na výrade musia byť tri diviaky a nezáleží na tom, že či sa stelia na štande, alebo v pohone. Vravíš, že vraj mali gulášovú polievku. Ja by som to tak nenazval, lebo guláš mi chutil a od polievky mal ďaleko. Ale jedlo nie je náplňou tejto témy. Do lokalít kde sa uskutočnili pohony bolo vyvezené krmivo a to som osobne videl a bolo aj vidno, že tam často chodí vysoká a čierna zver (bol sneh, takže stôp bolo neúrekom). Videl so kŕmené kukuricou a silážou. Hospodár vravel že v danej lokalite sa už 6 týždňov nepoľuje, aby zver nebol rušená, že aby sme boli spokojní a prišli aj nabudúce. V prvom pohone diviaky boli a prechádzali pred mladinami pred nami. V poslednej mladine, za ktorou stáli strelci sa diviaky zasekli a čakali až kým sme sa ku nim nedostali. Potom vyrazili do pohonu. Jaden zo strelcou kus ulovil. Minulí rok som tam tiež bol a strelilo sa myslím 6 a to takmer všetkých strelili hostia. Ja som to šťastie nemal. Keď ide o peniaze, myslím si že suma 2000 Sk nieje taká veľká a dané PZ Vígľašská Huta-Kalinka spravilo ústretový krok, že prisľúbilo náhradnú spoločnú poľovačku na čiernu zver bez nároku na finančnú odmenu, čo nebolo zahrnuté v dohode. Poľovačka sa má konať dakedy medzi sviatkami, no dátum údajne musí odsúhlasiť členská schôdza, keďže s touto poľovačkou PZ nepočítalo. Tak mi to povedali funkcionári. Priznajme si, že keby každý účastník na spoločných polovačkách na Slovenku mal streliť čoby len jeden kus, nemali by sme tu na našom Slovensku žiadnu zver. Poľovačky niesú iba o love. Buď to víde, alebo nie. V konečnom účtovaní to dopadlo takto: 2000Sk za dve poľovačky, 7 diviakov na výrade(strelci strelili jedného), a nespokojá hŕstka poľovníkov(ak sa im dá tak povedať).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26259 od janicok
Odpoveď od janicok na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
Foldes nemam nic proti Tebe a ak sledujes moje prispevky tak sa nedam provokovat a neurazam aspon to tak citim. Nehnevaj sa ale takato neg. reklama PZ neprislucha polovnikovy. To ze to dopadlo ako opisujes to je priroda nerozkazes na koho maju ist diviaky .Je smutne ze si az v dalsom prispevku priznal ze bude nahradna polovacka co je pre povest PZ dost dolezite zivot je o tolerancii aj ked to niekedy nieco stoji.
<br/>;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26265 od yegi
Zdravím Ťa Foldes,ja som náhodou bol na spomínanej poľovačke a zrejme si nepočúval dobre na nástupe príhovor vedúceho poľovačky,asi si mal nejakú vážnu debatu s kolegom.Ináč by si bol počul slová, v ktorých žiadali honcov, aby nestrieľali zver.To že tem padlo v pohone viac, ako v línii strelcov, môže byť aj ich chyba.Bol som tam ako hosť,so psíkmi a bol som v pohone a ani raz som nevystrelil,videl som len kančeka čo chytil pes.Nachodil som sa ako somár,premokol som dobre a usadili nás do studeného domu.Ale čo som videl streliť 3 ks, všetko sa prebíjalo cez honcov a to sme boli od seba nie viac, ako 15-20m.Nechcem domácich obhajovať, nenám prečo, ale mali zver Vám nahnať.Zakrmené bolo dobre, aj ležoviská sme našli, najmä v 1pohone, žial tam ale neboli, ale to je o poľovníctve, takže nabudúce dovidenia a lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26269 od johny
A aby ste si nemysleli že všetkým združeniem ide o peniaze, tak ja som bol v sobotu na hosťovskej poľovačke v susednom revíri Bystrá - Pribylina. Veľmi pekne zorganizovaná poľovačka, počasie ako z rozprávky, každý z domácich dostal voľnú pozvánku a mohol si pozvať kamaráta - a zadarmo. Poľovačka vedená s rozumom a v duchu predpisov a našich tradící. Na záver posedenie - posledný pohon v hoteli pri vínku a výbornej jelenine na smotane a brusniciach. Všetko v réžii domácich. Klobúk dolu a ešte raz aj touto cestou ďakujem za pozvanie, zvlášť keď sa mi podarilo streliť diviaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26271 od Jaro
musim sa pridat k Johnymu , bola jedna z najkrajsich polovaciek na diviaciu zver ake som zazil . vyborna organizacia , dobra partia , super pocasie jednoducho vsetko bolo ako malo . Hoci sa strelil &quot; len &quot; jeden diviak vsetci sa tesili . Tymto chcem podakovat Dufinkovi za pozvanie ;).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26283 od nimrod15
Odpoveď od nimrod15 na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
je to pekne ze ten pan sa vyjadruje k danej poplatkovej polovacke takym sposobom ze sa citi byt podvedeny, ale bolo by dobre vypocut aj druhu stranu, co sa tyka tej polovacky uvedeny hostia mali dohodu tohto razenia na výrade musia byt min. 3kusy diviacej zvery a je jedno kto ju streli,v pripade ze by neboli strelene 3kusy tak sa im cela suma vracia, a povedzme si to otvorene oni suhlasili s touto dohodou, a ked doslo k splneniu zo strany organizátora citia sa urazeny,(skôr si myslim ze sa urazila ich jesitnost lebo takúto formu zmluvy navrhli sami, asi kôli tomu ze predpokladali ze sa streli 1-2 kusy a oni nebudu musiet platit tak ako to im podobna skupina urobila v jednom nemenovanom PZ, ba dokonca ked aj bolo evidentne ze je moznost strelenia diviacej zvery sklonili pusky) a na zaver tych 2000Sk je podla mna smiesna suma pre podnikatelov ktory na polovacku dosli na drahych terénnych autách, nech si tu polovacku zaplatia napriklad v statnych lesoch a asi sa zacudujú ake su tam sadzby.
<br/>PS- a k honcom sam sa zucastnujem spolocnych polovaciek ako honec radovo uz asi 10 rokov, aj zo psom, a v nenovanom zdruzeni je vysoka uroven tejto prace nakolko kopec honcov co tam boli osobne poznam a niektory z nich by sa mohli citit urazeny ze ich uraze polovnik ktory poluje vecsinu roka v kukurici a hustu mladinu nevidel ani z lietadla a o praci psov nevie nic.:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26284 od yegi
Aj ja som už zažil kdejaké poľovačky a málokde sa stane, aby boli všetci spokojní.Na uvedenej poľovačke som sa zúčastnil na pozvanie priateľov, a mal som v pohone 4 psov.Na konci poľovačky sa mi jeden psík zatúlal a domáci poľovníci do večera behali po hre a hľadali mi psa.Dokonca druhý deň sa niektorí zúčastnili poľovačky v druhom združení a po jej skončení mi pomáhali psíka hľadať,čo sa nám bohužial nepodarilo.Našli ho až včera doobeda, na mieste, kde sme nechali pre psíka súčasť odevu.Aj týmto chcem podakovať Jarovi K.,Jožovi K.,Jožovi K.ml. aj za dopravu,a v neposlednom rade Jožkovi &quot;Kožuchovi&quot; za záchranu psíka.Takíto ľudia robia poľovníctvo tým,čo niektorí tiežpoľovníci nepochopia, aj keby poľovali dva životy.Ale to už je o niečom inom, Lovu zdar a kynológii zvlásť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26296 od oskar
Milý Foldes nedá mi nezareagovať na tvoj názor k uvedenej poľovačke na diviačiu zver, na ktorý máš pochopiteľne nárok a ktorý ti nebudem ani vyvracať. Pre upresnenie a názor druhej strany spomeniem iba fakty:
<br/>Vzhľadom na členitosť terénu a rozlohu mladín počet hostí ktorí mali prísť na poplatkovú poľovačku bol dohodnutý na 45 strelcov. Na základe tejto skutočnosti sme pripravili 45 štandov. Nakoľko vás prišlo 30 zvyšné štandy sme museli obsadiť domácimi strelcami.
<br/>6 týždňov sa v danej lokalite nepoľovalo a naše PZ vyviezlo do tejto časti poľovného revíru 80 vriec jadrového krmiva a tatru siláže o čom svedčia aj príspevky ostatných zúčastnených ktorí danú poľovačku absolvovali ako honci.
<br/>V pohone sa strelili iba dva diviaky a jeden sa dostreli, ostatné boli ulovené našimi členmi na štandoch, ktoré boli pripravené pre vás. Jedného priznaného diviaka ste ulovili vy. Stopa druhého postrieľaného 80 kg diviaka viedla od štandov no na výrade pri slávnostnom odovzdávaní zálomkov sa nenašiel žiaden strelec.
<br/>V druhom hone sa neulovil žiaden diviak ale aj to sa stáva. Honci strieľali iba v prípade keď diviaky vyrážali do pohonu.
<br/>Občerstvenie: Medzi honmi sme podávali všetkým zúčastneným čaj tí ktorí mohli, dostali aj kvapku rumu. Na záver poľovačky sme všetkých pozvali do kultúrneho domu na posledný pohon, kde sa podával guláš z diviny, vínko a pre vodičov bola pripravená kofola a minerálka.
<br/>V krátkosti zhrniem náklady na poľovačku, ktorej sa zúčastnilo 70 poľovníkov a 21 poľovne upotrebiteľných psov. Aby som ťa dostal do obrazu ako sme na vás ,,zarobili,, budem popisovať iba položky, nakoľko neviem presné sumy ale ty taký sčítaný človek si to určite dokážeš vypočítať: Nákup 40q jadrového krmiva a jednej tatry kukuričnej siláže, rozvoz v týždennej frekvencii 6 týždňov pred poľovačkou, prenájom kultúrneho domu, občerstvenie a prenájom mraziaceho boxu. O nákladoch ktoré budeme mať pri organizovaní náhradnej poľovačky, ktorej sa môžete zúčastniť všetci, medzi sviatkami nebudem písať.
<br/>Vzhľadom na tieto skutočnosti, ma mrzí, že sa napriek našej snahe, aby obidve strany boli spokojné, sa medzi vami vyvolenými, ktorí ste prišli na poľovačku na miliónových autách našli takí ktorí neboli s ničím spokojní a počas posledného pohonu vyslovili svoj názor, že ako sme vás ojeb...a iné súvetia o ktorých nebudem písať, nakoľko sa hanbím za to, že aj takíto ľudia si z hrdosťou hovoria poľovníci a etika je od nich na míle vzdialená. Vulgarizmy ktoré ste hovorili v maďarskom jazyku nebudem popisovať. Na záver vás chcem uistiť že aj medzi vami sa našli takí ktorým sa páčilo a radi by sa poplatkovej poľovačky zúčastnili aj v nasledujúcej sezóne. Pri rozlúčke nás prosili aby sme prijali ich ospravedlnenie za vaše správanie ktoré bolo pri najmenšom neprimerané a naplnené emóciami.
<br/>Úplne na záver chcem poďakovať všetkým ktorí sa zúčastnili pri organizovaní hore uvedenej poľovačky v rátane ,,maďarských ,, delegátov okres Komárno a honcov hosťov, ktorý prijali pozvanie a prišli aj s poľovne upotrebiteľnými psami. Verím že medzi poľovníkmi sa nájdu rôzne typy osobností ktorí výkon práva poľovníctva povyšujú nad všetko ostatné a svojim príkladným správaním idú ostatným vzorom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26298 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
Nebol som tam ale mozem len s tvojim nazorom suhlasit.Niektori si fakt myslia,ze su pozvani asi do zoologickej zahrady.Pridu na milionovych autach a nemozu prehltnut 2000 korun.Hanba takym polovnikom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26313 od lesak
No co dodat. Nazor si kazdy musi urobit sam. Foldes asi necakal, ze toto forum moze citat aj clovek, ktory bol medzi organizatormi polovacky. 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26318 od Bubi
Lesy SR budu o chvilu ponukat najdrahsie poplatkove polovacky v Europe.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26323 od johny
Výborný príspevok, ďakujeme za názor dotknutej strany. Robili ste čo ste mohli a ešte ste im ponúkli náhradnú poľovačku aby páni svojich od úst odtrhnutých 2000,- Sk mohli pokladať za dobrú investíciu. Navrhujem nabudúce diviaky uviazať o stromy nech ich postrieľajú, lebo bez toho to pre nich nie je poľovačka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26324 od abba
Tu sa musím Foldosa zastať, písal, že na poľovačku makal tri dni, možno na niektorého z tých, ktorí prišli na miliónových autách, 85 sk na hodinu to je vykorisťovanie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26326 od johny
Keby som mal prerátavať na peniaze investície do poľovníctva tak zahodím flintu do Váhu a to neplatím poplatky ale poľujem vo svojom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26334 od ewitka
Odpoveď od ewitka na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
Rozpútala sa tu naozaj zaujímavá diskusia o jednej spoločnej poľovačke. Rada teda pridám svoj názor, keďže som sa danej poľovačky zúčastnila. Poľujem piaty rok a diviaka som ešte na spoločnej poľovačke nemala to šťastie streliť. Hovorím o šťastí, lebo sa týchto akcií nezúčastňujem s pocitom mať za každú cenu na výrade svoj úlovok. (Keďže z príspevku na ktorý reagujem som mala taký pocit že tu šlo len o to!) Myslím že PZ robilo čo bolo v jeho silách ako vo svojom príspevku uvádza OSKAR. Na výrade bol už spomínaný počet kusov ulovenej diviačej zveri ale i napriek tomu sa našli nespokojní jednotlivci, ktorí neboli na poľovačke úspešní. Ich nespokojnosť vyplynula z faktu,že diviaky boli ulovené domácimi strelcami. !!! Títo stáli na štandoch, ktoré boli určené pre poplatkových hostí, tí sa však nedostavili !!! Keďže ani vedúci poľovačky a asi ani jeden z nás nevie predvídať správanie zveri (kam zver z pohonu vyrazí) PZ sa rozhodlo urobiť ústretový krok a zorganizovať náhradný termín. I napriek tomu sa našli jednotlivci ktorí radšej verejne &quot;očierňujú&quot; PZ. Na záver asi len to, že guľáš bol isto výborný a nebola to len niejaká polievka. Tí z nás, ktorí vedia čo je poľovačka a o čom je sa nad touto diskusiou asi len pousmejú a pokrútia hlavou a preto LOVU ZDAR!
<br/>PS: foto z tak &quot;nevydarenej&quot; poľovačky si môžete pozrieť v mojom albume

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26336 od mirob
kolegovia sa zbytočne urážajú...(že nestrelili)...ak by to PZ organizovalo zase poľovačku (poplatkovú) rád prídem...vážne..aj keď nestrelím...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26337 od puro
Zhruba sa da urcit kadial cierna vyrazi na strelca ,pokial teda poznam revir,viem kde ju treba hladat.Su miesta pre strelca lepsie aj horsie a domaci vie kde je ta pravdepodobnost lepsia,u nas hosta idu na tieto miesta a domaci na horsie.Nechcem povedat ze to nebolo spravene na diskutovanej polovacke ohladom schvalneho a zleho rozdelenia standov,jednoducho polovacka je aj o stasti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26351 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému Poplatkové spoločné poľovačky na diviaky
Moc zajímavá diskuze se tu rozběhla a rád jsem si ju přečetl, jsem rád že jsme nečetli jen názor Foldese, ale hlavně i druhé strany Oskara. Plně stojím za PZ a hlavně i to že nabídli novou příležitost, protože se poplatkovým hostům nezadařilo.
<br/> U nás je to tak že je dohodnutá cena za štont, kolik, to už je otázkou organizátora a počet střelců, někdy se stane že pokud nedodrží objednavatel počet střelců, akce se zruší z důvodu nedodržení podmínek. Předem je dohodnuto, že pokud nebude viděna zvěř, vrací se polovina poplatku. Všichni střelci ví že si kupují ŠANCI ULOVIT A NE JISTOTU, to by museli jít na střelnicu, tam to plechové prasátko vyběhne vždy.
<br/> A na konec příklad jedné loňské naháňky na černou a mufloní zvěř, skupina rakouských lovců byla přičleněna k naháňce perzonálu, zaplatili taxu za štont a ze skupiny šesti lovců jeden ulovil lišku, jeden minul mufloní a jinak ostatní nastříleli 16 prasat. Poplatkoví lovci byli postaveni na zaručeně jistých štontech, ale nepodařilo se. Poplatkoví lovci si byli vědomi toho, že prostě neměli štěstí, zvěř byla viděna a proto zaplatili plnou taxu a ještě pozvali zúčastněné na poslední leč. I takoví polovníci jsou.
<br/> Jinak Foldes, kdyby jsi si u nás objednával polovačku, připomeň se mi, ať vím;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #26359 od minoC
Zaujímavá diskusia.Dovolte aj mne jaden zážitik. Pred troma rokmi sa na hosťovskej poľovačke v našom PZ objavila skupina poľovníkov z okresov DS,NRaNZ . Pripomínam,že táto poľovačka nebola poplatková . Je unás zvykom že dve poľovačky v roku organizujeme prenašich členov a ich hostí .U nás má člen právo mať dvoch poľovníkov ako hostí na dvoch poľovačkách v jednej sezóne. Ale k veci. Ako poľ. hosp. som ráno zahájil poľovačku a bolo mia čudné že traja z piatich hostí z uvedených okresov majú šoférov.Ale pripusťme že niektorí si to môžu dovoliť. Ako sa neskôr ukázalo , neboli to len šoféri ale doslova &quot;sluhovia&quot; ,ktorí počas poľovačky nosili vyvoleným rukusak,pušku a komplet celú výstroja boli neustále od nsvojichpánov urážaní a zosmiešňovaní.V prvom pohone ako vedúci honcov som dal pokyn na vypustenie psov ,ktoré o malú chvíľu narazili na veľký &quot;rúdel&quot; diviakov. Bolo to na okraji lesa v strašne hustom porate trniek a černičia .Ako honci sme sa tam asi 30 min mordovali kým sa zver pohla ale už počas tohto sa ozvalo asi 22 výstrelov. Samozrejme sne cítili spokojnosť , a zvuk guľovníc nás hnal dopredu s tým že v pohone musia byť aj iné diviaky lebo tieto sa ešte stále krútili v trnkách.
<br/>po ukončení pohonusme s údivom zistili,že vyvolení strieľali do stromu. Od zemi doslova odstrelili svojimi ťažkými kalibrami asi km cm hraba. Proste&quot;zábava&quot;!!!!! Nadradenosť a hundranie vyvolených nemalo konca kraja(vraj nemali diviky na strielanie, tak strieľali do stromu. Samozrejme som poľovačku ihneď ukončil a vyvolených poslal domov. Našich členov som dôrazne požiadal, aby ich viac na poľovačku nevolali. Nálada bola hlboko pod bodom mrazu tak sme sa aj mi domáci napriek peknému počasiu rozišli.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.147 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 204 návštevníkov a žiadni členovia on-line