Poľné revíri a zveľaďovanie stavov malej zveri

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45848 od HRR
Priatelia poľovníci. Chodím aj na iné fóra a ak sa mi nepáči nejaký príspevok, tak ho nedočítam a vôbec naň nereagujem. Odporúčam to aj iným. Ono to naozaj funguje. Ale niekoho vyhadzovať a urážať iba preto, že má na vec iný názor je netaktné. To sa vôbec nezhoduje s poľovníckou etikou. A my sme tu predsa poľovníci, však?. Inak v našom združení sú voľné miesta. Kobru by som kľudne vyskúšal. Vadí mi tá diaľka. Jeho príspevky mi nevadia, tak ako ani príspevky každého z Vás, pokiaľ v nich neurážate žiadneho poľovníka a poľovníctvo. LOVU ZDAR!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45851 od Tomas
Mám pocit, že sa nechápeme o čo nám ide. Nech si kobra vypisuje čo chce a kde len chce, napr. že hrášok je modrý alebo neviem čo, to ľudia pochopia, že to niekto nemyslí vážne. Ale ak niekto tu vypisuje nepotvrdené teórie a tlačí tu čitateľom do hlavy že prikrmovanie je neviem ako škodlivé a tým pádom zver zabíjame jej otravami, tak ľudia si utvoria takú mienku, že to bude ešte horšie ako to je. Uvidia ťa viesť do hory v zime seno a nejaký ten mech kukurice a začnú po tebe kričať že si vrah zveri. Nevravím, že to tak je, ale niektoré jeho príspevky tu naozaj nemajú čo hľadať. Ak ho niekto vyzve, aby si išiel svoju teóriu overiť, samozrejme je proti. Odchod od televízora na čistý vzduch by mu asi ublížil. Myslím si, že je to len pre dobro tohto fóra, ak sa mýlim, spokojne mi to napíšte, kto je iného názoru. Veď predsa máme slobodu prejavu... LESU A LOVU ZDAR!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45852 od Jaro
Mas pravdu. Ucelom nebolo niekoho vyhodit len mu dat na vedomie kto ako stoji o jeho nazor alebo teorie. Ma moju plnu podporu ak si zalozi vlastnu temu na tejto stranke hoc aj pod nazvom Moje poznatky a teorie alebo co som videl v TV. Tam sa moze si myslim plne realizovat bez toho aby mu niekto do toho kafral, osocoval ho a pod. Bude tam mat klud a citat to budu len ti co chcu. Tu min. v 2 temach aby si sa dozvedel o co ide musis citat cele vlakno, takze citat tie jeho teorie niektori nemaju zaujem.
<br/>
<br/>Jaro Kučík
<br/>
<br/> Lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45853 od norel
Pid-ko je o drobnej. Kobra budem rad, ked budeš uverejnovat citácie odborných článkov autorov zo slovenska,čiech a susediacich krajín s podobnou klímou, životným prostredím. Nemiešaj sem aljašku, tulene, medvede a svoj názor, ktorý nevychádza z praxe. Prosím píšte o drobnej nie o kobre chcem sa niečo dozvediet o nových možnostiach zveladovania drobnej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45889 od plantex
Jaro to viriesil.
<br/>Kobra,zaloz si svoju temu,ako ju nazves je tvoja vec a tam mozes preberat svoje teorie s ludmi ktori stebou suhlasia. Nikto ta odtial nebude vyhanat,nikto nebude pisat ze mu tam vadis ci zavadzias. Sprav to tak,ak mas svojich zastancov ako tvrdis,tak si ta tam najdu a tam stebou budu preberat tulenov aj vsetko ostatne. Poslednych 22 stran tejto temi je len o tvojich teoriach a otom ako ti to vsetci vyhovaraju,nic som sa tu poriadne nedozvedel a to je to co mi vadi. Tak bud tolerantny k nam ostatnym ktori mame svoj nazor na danu problematiku o drobnej a chceme onej spokojne a kludne diskutovat.
<br/>Tu tvoju temu navstivi len taky ktory ma zaujem stebou komunikovat a taky ktory zaujem nema sa jej zdaleka vyhne. Spokojnost bude na oboch stranach.
<br/>PS: Toto je najdemokratickejsie riesenie. :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45891 od army9
NIE . 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45900 od astronom
Keď som bol mladý som bol namyslený - teraz už nemám chybu :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45901 od norel
Môže niekto napísať o prikrmovaní drobnej v mesiaci apríl? Včera som obzrel revír a videl som zopár mladích zajacov. Januárový vrh sa vydaril nad očakávanie. Staršie zajace popritom nebolo vidieť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45908 od radis
Kobra ty mi pripadáš ako ten cap čo chce byť záhradníkom......nič v zlom ale toto prirovnanie je najvýstižnejšie v tvojom prípade... nič užitočné si nám doteraz nenapísal...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45913 od Jaro
Ja zas poznam takuto rozpravku a pripada mi to tak, ze sa v nej pise o tebe Kobra.[img]www.knihylevne.com/cacheImage/sekce-data-11405.brouk-pytlik-9-vyd-80-150x217.jpg [/img]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45915 od papo
prebohaaa, veď ho vystresuješ aj následkami... a toho sa hrozím

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45916 od Jaro

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45920 od papo
nerehni sa, vravel som ti ako dopadne! pytlík v čudu! aspoň starú to netrafilo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45921 od army9
No ani sa necudujem ak si jej po veceroch dristal o tulenoch a ladovych medvedoch .:x:]:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45976 od norel
Revír Wildendurnbach, Dolné Rakúsko rozloha 2140ha.Podiel polných remízkou 5,6%, neobrábané polia 10%. Po žatve obilnín je 25% polí osiato medziplodinami za účelom zeleného hnojenia. Odlov zajacov v 90 rokov cca. 400 ks. V roku 2007 odlov 3850 ks. V priebehu leta a na jesen prikrmujú krmnou repou cca. 10000-20000kg. Cez zimné obdobie podávajú cukrovú repu cca. 30000kg.Prikrmovanie pokračuje až do pokročilého jara. K tomu podávajú vojteškové seno. Odlov škodnej cca. 300ks.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45982 od norel
Zborník referátov z medzinárodnej konferencie Levice, 28.03.2009
<br/>autor: MVDr. Miroslav Vodňanský, PhD.,Ing. Matúš Rajský
<br/>Hospodárenie s drobnou zverou v Rakúsku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #46007 od ondrej
je nieco zauimave v tvojom prispevku ??? nechce sa mi to citat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #46009 od ondrej
nebude sa mi chciet ...........pocitam ze su tam spomenute tulene a bazanty v tatrach ........dokola to iste ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #46013 od norel
Mladé zajace na výrade:
<br/>1996-30% chladný, daždivý rok
<br/>2oo3-29% mimoriadne suchý,teplý rok
<br/>1997-68,8% normálne počasie
<br/>priemer 1987-2007 51,2%
<br/>Na jednu dospelú samicu priemer:2,19 jedinca
<br/>1997 najvyšší počet-5,1 jedinca
<br/>2003 najnišší počet-0,76 jedinca
<br/> Lov líška-zajac
<br/>1973 na 1líšku 44,3 zajaca
<br/>2005 na 1líšku 1,86 zajaca

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #46016 od norel
Vek bol určený na základe analýzy očných šošoviek.
<br/>Z lovom líšky od 1.7 to nemyslíš vážne???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.079 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 133 návštevníkov a žiadni členovia on-line