Poľné revíri a zveľaďovanie stavov malej zveri

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45706 od norel
Studená a daždivá jar určite nezvyšuje prírastky drobnej. Treba pozrieť na štatistiku zajac - diviak, líška. Osevné plochy pol. pôdy

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45707 od Robitusin
:]:]:]:]:] :]:]:] vy ste hovädá:]:]:] aj s ním:D:D:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45711 od Jaro
To vas je tu viac ? No s panom Bohom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45726 od norel
Kobra doteraz sú polia z orané. Na poliach kde je zelen sa nachádza repka. Preto sa snažíme prikrmovat repou. Diviak v apríli a máji začína prehladávat miesta v okolí pol. pôd. Po nájazde 20-30 čriedy diviakov zo zajačikov a bažant. vajec vela neostane. Diviak takéto miesta vyhladáva.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45730 od Janos83
treba tým diviakom urobiť nejaký seminár, aby robili tak ako navrhuješ, zoorganizuj niečo, možno aj iné druhy dajú prihlášky na tvoje semináre, ináč vieš aká je pri nejakých seminároch ryža pre organizátorov;);)ešte by si si aj zarobil

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45732 od Janos83
hej hej, dokonca sa dá polemizovať či nie viac aj ako ty:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45734 od norel
Kobra si teoriou nadupaný. Skús pre čitatelov zverejnit štatistiku odlov diviak, zajac rok 1960 a 2000.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45736 od Jaro

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45737 od miso243
Skôr by som povedal, že medvede nezbierajú tuleniatka preto, lebo majú málo tuku. A medveďom ide hlavne oň tak si račej nájdu dospelého tuleňa čo ho má dosť(videl som na nejakom televíznom kanály aj s príslušným komentárom - medveď ulovil tuleňa, zožral tuk a mäso nechal líške, ktorá ho sledovala a priživovala sa na jeho úlovkoch) . A ak by ich však náhodou nezbierali pre odpor k mlieku tak si myslím že ide o obranný mechanizmus vytvorený prírodou počas evolúcie na ochranu mláďat pre isté špecifiká daného prostredia. Nakoľko však bažant zajac a diviak nemajú spoločné pôvodné prostredie podobný obranný mechanizmus sa asi ťažko vytvoril a preto diviaky bez zábran konzumujú bažantie násady a aj zajačiky. Mimochodom na vlastné oči som videl, že pernaté dravce nemajú odpor k lovu a konzumácii zajačikov a z hodnoverných zdrojov viem, že ani líšky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45739 od pistik
Ja skutočne nie som žiadny teoretik, a ani neviem nič o tulenoch a hlavne som si povedal, že nebudem na túto debatu reagovať...ale to asi skutočne nedá
<br/>To si skutočne myslíš, že diviak ale aj iný predátory či už líšky, straky , vrany sivé, ale aj kane močiarne , myšiaky a v neposlednom rade aj volavky a bociani čakajú na to, kým milé zajačiky a bažantíci odrastú a až potom sa začnú s nimi &quot;prikrmovať&quot;....to naozaj nemyslíš vážne. Nemám skutočne velké skúsenosti s pozorovaním života týchto &quot;predátorov&quot;, ale to málo čo viem a čo som videl mi stačí na to aby som s tebou nesúhlasil. Vieš si predstaviť, kolko bažantích vajec dokáže napríklad zničiť jedna priemerná &quot; rodinka vrán sivých&quot;, na jar, kým vyletí z hniezda? Asi by si bol prekvapený, bolo ich cca 35 ks, len zbytky ktoré som našiel pod hniezdom. S akou lahkosťou lovia kane močiarne malých 2-3 zajačikov, a kolko bažantích hniezd dokážu vyplieniť. Dokáže uštvať starú zajačicu , ktorá si bráni svoje mladé tak, že nie je schopná pohybu. a to je len pár príkladov ako to skutočne v prírode beží.O diviakoch sa vyjadrovať nebudem, pretože je len zriedkavým návštevníkov nášho revíru, ale poznám združenia, kde kým nemali diviakov stavy drobnej boli podstatne hojnejšie, ked sa objavil tento &quot; vysavač&quot;rapídne poklesli a majú problém sa ho zbaviť a stavy dostať do pôvodných počtov;)
<br/>end

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45742 od pistik
takže ešte raz a naposledy..slubujem
<br/>zjavne si nič nepochopil, predátory si podla teba hladajú výlučne jedince staršie ako 10 dní....a to podla akého pravidla??...že by ,mali už vystavené nejaké preukazy totožnosti...no strašná hovadina
<br/>a je jasne že dravec neprenasleduje starú zajačicu ale práve naopak, ano si bráni mladé, ale je schoný ju tak uštvať ( ubehať, aby si aj ty pochopil o čom hovorím), že to vzdá a príde o časť potomstva, ktorá samozrejme može byť mladšie ako tvojich 10 dní
<br/>end

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45743 od plantex
:]:]:]:]:]:]:]:]:]:] Kobra uz stacilo,nemyslis?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45744 od ondrej
pista klud
<br/>
<br/>myslis ze to vysvetlis cloveku co porovnava zajaca s tulenom :x:x:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45745 od Jaro
Ten otaznik si nemal davat na koniec vety potom na svetko reaguje. :]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45747 od abba
Kobra takto to fungovalo v raji a potom možno na Noemovej arche, ale od tých čias sa svet totálne do......., že nám neostáva iné, len :{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45752 od texedo
Jaro, možno ta kuna len ukradla tie vajcia, potom ich vysedí a keď budú vtáčaťa dostatočné chutné tak až potom ich zožerie..;):x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45753 od michal
vie mi niekto poradit, ako a cím prikrmovať mravce? Potrebujem zvýšiťich stavy a neviem ako na to. Poradte prosím

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45755 od papo
hlavne ich nestreuj a nešahaj im na vajcia8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45756 od papo
:-onestresuj, a skús pozháňať formitox, je sladký

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45759 od texedo
Kobra, píšeš že tulene vrhajú mláďaťa na koniec zimy keď sú LADOVE medvede vyhladovane.. Si si pomýlil ľadového medveďa s hnedým ?! Ľadový medveď býva na koniec zimy poriadne vypasený pripravený stráviť cele leto bez potravy... Nejak sa kopli tie tvoje TV idoly. Alebo si sa ty zmýlil ????:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.083 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 204 návštevníkov a žiadni členovia on-line