Poľné revíri a zveľaďovanie stavov malej zveri

pred 15 rokmi 1 mesiacom #46021 od lubenko
kobratič už som nechcel na teba reagovat ale prosim ta zdvihni,len tu svoju tučnu rit od obrazovky a PC a prid sa pozriet do Tatier ,neviem či ti kompetentni odbornici povedali že zver prežila vo vysokohorskom prostredi a ešte najextremnejšom nepočul som to ale zver v tomto prostredi cez zimu nežije ,pretože je stiahnuta na upati Tatier v dolnej časti lesa ,dasa povedat až skoro pri dedinach a tam sa sustavne prikrmuje podotykam prikrmuje a prikrmuju ako Št.lesy Tanapu tak prikrmujeme aj mi polovnici a prikrmuje sa zmesou obilnin,ruznymi zmeskami a senom,a preto ta zver je v takej kondici akej je a timto s tebou končim ,pretože teba ako teoretika nikdy nepresvedčiš,ešte skoda že neviem kde byvaš a kdo si pretože by som sa s tebou strašne rad stretol a predstavil te svetu ,pretože odbornici sez genetiku a vyvoj zvere tim že ta nepoznaju prichadzaju o hodne.myslim že keby ta mali v tyme jinak by to na tej našej krasnej zemi vypadalo ,zamysli sa na tim a prosim ta nemusiš na mna reagovat:]:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #46027 od Jaro
Luboooo prosim ta na kolenach uz mu nic nepis. Inak sa ho nezbavime :D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #46029 od radis
:D:D:D:D Kobra teraz si ma nesmierne pobavil, potvrdil si, že o slovenskom poľovníctve a o starostlivosti o zver nemáš ani len najmenšiu "šajnu"... V Tatrách majú veľmi dobré výsledky čo sa týka trofeji jelenej zveri! Mal by si niekedy prísť na prehliadku trofeji a potom by si pochopil. Ja viem, že pohodlie domova, kde máš po ruke ovládač, je lepšie ale tak na vlastné oči si niečo overiť, to je na nezaplatenie! Stále tu spomínaš Skalicu, prepáč, ale ja som ešte nepočul o nejakej obdivuhodnej trofeji z tejto oblasti. Možno tam majú medailové kusy ale tie sa asi nevyšplhajú tak vysoko ako ostatné trofeje zo SR. Ale tak úživnosť revíru v Skalici by si nemal porovnávať s úživnosťou revíru v Tatrách. Je tam predsa len rozdiel!:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #46030 od Eno_Nuno
Radis,súhlasím a môžem potvrdiť, že TANaP dosahuje výsledky ktoré sú o niečom inom a krásne sa to dá vidieť na chovateľských prehliadkách. Dosahujú ich aj vďaka prikrmovaniu a je toho dosť popísane aj na nete stačí si pre neveriacích pohľadať cez google čím a ako. To, že to nieje v TV svedčí iba o tom že si nepotrebujú robiť reklamu a fakt, že sa zver sťahuje cez zimu do nížin je jasný ako facka. Zver prežije v Tatrách omnoho ľahšie ak je dolu a na južných stranách ako na Lomnickom štíte však pán Kobra a o tomto sa tiež nikde nemusí písať ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #46034 od lukas
A to tých svištov majú pozobúdzať :-p:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #46036 od Tomas
Kobra, pokiaľ ide o danieliu zver, zožeň si najnovšiu knihu od Prof. Hella a kolektívu danielia a muflónia zver na Slovensku, ak je už v obehu. Mal som sa k nej možnosť dostať čím skôr a aj tu vidím, akými bludmi sa tu snažíš vymývať mozgy. Nájdeš v nej takmer dosť informácií o tejto zveri. Tá tvoja Skalica je až na 20 mieste ako prvá trofej, to len pre info... Pokiaľ sa opieraš o jeleniu zver na Poľane, tak tam sa začína krížiť jeleň stredoeurópsky s jeleňom karpatským. To zhoršenie kvality má za následok aj tento fakt. Ak sa niekde dočítaš, aký je tam rozdiel, potom odpíš. Čo sa týka Tatier, chlapi spod týchto vrchov majú pravdu, vďaka starostlivosti o zver tam ešte majú to, čo majú...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #46048 od norel
Kobra v Skalici daniel (samec) žije od januára do septembra na polnoh. plochách. Danielka v lese. Neporovnávaj smrekovú monokultúru a polnohospodársku plochu. V Skalici by prikrmovali jadrom aj cez zimu, ale už nezostanú finančné prostriedky na nákup jadra v takom množstve. O úživnosti prostredia nemáš ani šajnu o Skalici tiež. Nečítaj čo je napísané ale chod sa presvedčit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #46054 od radis
Vy ste si to nevšimli?? Kobra nie je odborník, ani nemá žiadne skúsenosti z praxe! Jediné čo vie, je hudrať si to svoje... a akékoľvek dôkazy a poznatky z praxe zavrhuje! Rozmyslite si to, či sa oplati na neho reagovať...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #46055 od lubenko
neoplati už som skončil:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #46057 od astronom
Trvalo ti to síce trochu dlhšie Ľubo, ale predsa ti to došlo :) Kiež by to došlo aj ostatným optimistom :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #46058 od Jaro
Chlapi vyhlasujem sutaz o Bobrika Mlcanlivosti , kto vydrzi najdlhsie nekomunikovat s Kobrom ma u mna flasu palenky. :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #46059 od astronom
Ja by som skôr navrhol, že ten, čo prvý začne komunikovať s hadím mužom, platí na streku fľašu :). Tým som nechcel povedať, že nemáš doniesť, prípadne poslať tú tvoju Jaro :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #46060 od Jaro
Suhlasim Pali.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #46064 od Janos83
tiež naň už nereagujem, sľubujem, pridám fľašu tiež;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #46066 od Tomas
Pridám fľaŠu aj ja, ak sa dá pripojiť...:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #46069 od radis
ajajaaj toľko fliaš kto to bude piť?? :D páni nezabúdajte na alkohol treba chlapa a nie fotku :-p:-p:-p:-p:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #46071 od Jaro
Vsetko sa da ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #46074 od Zapar
Kobra napíš e-mail pošlem ti adresu kam to máš poslať :x:]:]
<br/>
<br/>prepáč, robím si srandu ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #46077 od hor3c
Pali ponuka od kobru nieje zla ale radšej si kupim ,pretože mu sa neda verit už v ničom:]:]:]:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 týždnami #46320 od norel
CHPO Polana jar 2008 predložených 182 zhodov zo 137 jelenov. 92% korunových v 3 a4 VT. 55 medailových- 75% z počtu jelenov v 3a 4 VT. V sučastnosti lov v 3 a z časti 2 VT podla starých kritérii nie je možný, preto chovatelska rada a hodnotitelska komisia CHPO Polana požiadala v r. 2008 o úpravu kritérií sel. odlovu, aby za výradové bolo možné považovat:
<br/>-3r. a staršie s členitostou šestoráka
<br/>-4r. a st. nekorunné alebo jednostranne korunové
<br/>-6r. a st. s jednoduchými korunami (s počtom 6 vetiev)
<br/>V roku 2008 sanitárny odlov 7 r. jelena predbežná bodová hodnota 224 b.
<br/> Do Betliara sa v r. 2004-2007 doviezlo 66 ks jelenej zv., z toho 47 ks z Polany a 19 ks severovýchodné Slovensko.V súčasnosti majú najstaršie jelene 6-7 rokov a ich parožie dosahuje vysoko medailové hodnoty.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.079 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 133 návštevníkov a žiadni členovia on-line