Poľné revíri a zveľaďovanie stavov malej zveri

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45159 od medard
Riaďme sa pojmami, nie dojmami. Už len odporúčanie prikrmovania je zcestné - radia prikrmovať denne, plynule po dobu 180 dní cez celú zimu, aby si zver zvykla na pravidelné dávky. Ale ako to dosiahnuť vo voľnom revíri? Zo skúseností sa vie, že zver sa drží krmelcov, len ak je snehová pokrývka. Ak sneh zíde, zver si krmelcov nevšíma. Tak to bolo koncom januára, keď sa oteplilo, pršalo, zver prestala brať obilniny, aj seno. Potom sa opäť ochladilo a zver opäť po veľkej prestávke začala brať zrno. Ako presvedčiť zver, aby sa nevzdiaľovala od krmelcov ani po oteplení? Je to hazard.8o Celú zimu, aj teraz, nám v úseku bez problémov srnčia prijíma ako jadro tak aj seno... Kobra - čím to bude? Asi sa zver lajdačí a stáva sa človekom, lebo ten si všetko rád uľahčuje...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45170 od Robitusin
čo ty zase trieskaš,že selektívny odstrel je chyba-vid ako sú na tom v Skalici...,tak si to potom riadne prečítaj a uvidíš ako tam odstrel formou kval.selekcie skúsenými polovníkmi spomína autor,a nezavádzaj verejnosť tvojimi výmislami,domienkami,bludmi a drístami-mlč už...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45193 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Poľné revíri a zveľaďovanie stavov malej zveri
NAZDAR...vykašli sa na toho magora vypatlaného..jeho jediným cielom je to tu rozoštvat...ja už jeho bludy rovno preskakujem-nestoja totiž za stratu času...!!!ak ma niečo zaujíma spýtam sa človeka ktorý má stým skusenosti a nie sa tu rozčulovat nad jeho drístami....ak sa nemá ským porozprávat za celý den-tak tu si to kompenzuje...ved si len predstav že by si každému odpisoval ako ten magor....kašlat sa na neho...8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45206 od DOBRY_DEN
CHANEL a tebe podobný, trochu sa uvedom kam prispievaš, kde sa nachádzaš na akej stránke lebo to svedčí potom o tvojom nízkom IQ ako sa tu vyjadruješ. ak z niekym nesúhlasím a nemám alebo nechcem niečo rozumné napísať tak som radšej ticho, neosočujem, neurážam aj keď nesúhlasím.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45221 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Poľné revíri a zveľaďovanie stavov malej zveri
len si vy dvaja nahrávajte na smeč....a vobec by som sa nečudoval,keby si bol prenikovaný kobra....PS: ty a tebe podobný si o mna hubu neoptierajte...ja sa na vás možem z vysoka.....;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45222 od norel
V Skalici to nehrozí? Prečítaj si článok z PaR 3/09. rozhovor s J. Flamíkom. Hlavne čím prikrmuje od augusta.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45225 od Robitusin
no čo si ty za ....,z vrecka zemiakov by bol väčší osoh ako z teba...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45226 od HRR
To o čom píše pán KOBRA môžem iba potvrdiť. Podľa Skaličanov sme zmenili dobu lovu, hlavne samíc danielov a môžem povedať, že to prinieslo určité pozitívne výsledky. Robíme to už tri roky a určite v tom budeme pokračovať. A o čo vlastne ide? O to, že samce danielov počas ruje prichádzajú do miest, kde sú samice. Keďže my samice od 1.9. nelovíme, majú v našom revíry pokoj. Potom prídu samce aj zo susedných revírov a máme možnosť uloviť naozaj výradové kusy. Tým sa zlepšila aj kvalita trofejí v IV. vekovej triede. Minulý rok sme v našom PZ mali bronz, tento rok máme striebornú medailu. Možno sa dočkáme aj zlata. Chce to len trpezlivosť a disciplínu. Môžete sa prísť 28. a 29. 3. pozrieť na CHPT Bánovského okresu, ktorá sa koná v obci Uhrovec. A ešte niečo páni niektorí kolegovia poľovníci. Svojimi postojmi a výrokmi dávame za pravdu iným ľuďom, ktorí nás nemajú radi, že v tom našom poľovníctve je čosi choré. Bratia Česi majú podľa mňa krajší výraz pre poľovníka - myslivec. Že by to bolo odvodené od slova myslieť?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45227 od papo
prosím ťa, vo všetkej vážnosti, skaličanom to vymyslel kobra? a s bažantami sú ako na tom? neprovokujú im líšky? a čo parazity? vyhýbajú sa zveri? a čo strečky? moc bc y ma to zaujímalo. a čo u vás? aký je zdravotný stav zveri? komáre neštípu, neroznášajú nemoci? zver má imunitu? krkavce sa vyhýbajú mladi? aj diviaci? a volavky nežerú mlaď na zemi?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45228 od DOBRY_DEN
každý má možnosť vyjadrovať svoj názor či už taký alebo onaký. je na každom čomu veriť bude a čomu nie. výrok tipu ,, ty a tebe podobný" tu bol omnoho skôr ako my všetci tu na tomto fóre takže nerob hanbu sebe, svojej rodine a najmä poľovníctvu lebo všeto sa dá napísať aj inak :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45230 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Poľné revíri a zveľaďovanie stavov malej zveri
som strašne rád že my neberieš moj názor na takých ako ste vy.... a zopár slov k tebe a tvojim druhom: už ma neoslovujte...mám vás v paži...dokážeš to vobec pochopit ty inteligent...???8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45235 od HRR
[r] prosím ťa, vo všetkej vážnosti, skaličanom to vymyslel kobra?[/r]
<br/>Ja ti vo všetkej vážnosti odpovedám, že pravdepodobne nie.
<br/>
<br/>[r] a s bažantami sú ako na tom? [/r]
<br/>Netuším.
<br/>
<br/>[r] neprovokujú im líšky? a čo parazity? vyhýbajú sa zveri? a čo strečky? [/r]
<br/>K tomuto sa nevyjadrujem.
<br/>
<br/>[/r] a čo u vás? aký je zdravotný stav zveri?[/r]
<br/>Bežné endo a ekto parazity, z vírusových ochorení je to KMO a sem tam najaký ten úraz.
<br/>
<br/>[r] komáre neštípu, neroznášajú nemoci? zver má imunitu? krkavce sa vyhýbajú mladi? aj diviaci? a volavky nežerú mlaď na zemi?[/r]
<br/>K tomuto sa tiež nevyjadrujem.
<br/>
<br/>Všimni si prosím, na ktorý Kobrov príspevok som reagoval.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45242 od papo
ďakujem pekne za korektnú odpoveď. skús ma odchytiť na pokeci. ešte raz ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45256 od zalesak
NEVIEM ALE V KAZDOM ZDRUZENI KDE MA HOSPODAR PRELHLAD A SKUSENOSTI SA LANE LOVIA PO RUJI LEN TOLKO K TOVJMU PRISPEVKU.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45269 od lubenko
zalesak ma uplnu pravdu ani mi to nerobime podla Skaličanov tri roky ,robime to už od doby čo polujeme a presne ako povedal zalesak robi to každe združenie kde poluju polovnici ktori tomu rozumeju takže kobra nepovedal nič čo by niekdo nevedel;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45288 od Jaro
Na to aky si vzdelany by si mohol vediet ze je to [r]slobodne kralovske mesto [/r] aby si bol zas o nieco vzdelanejsi a necumel len na Nigela Marvena mozes studovat nieco o Slovensku - www.skalica.sk/ [/]Skalica

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45291 od Jaro
Tusim mu napisem nech ti posle podpis kartu ked ho tak zeries.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45302 od zalesak
Kobra a ty ako vieš aka kvalita zveri je na liptove? opytaj sa Lubenka ake maju jele a ake maju srnce a uvidíš, u nás su najvačšim nepriateľom zveri na východe turistika ty najviac plašia zver a nie poľovníci čo sa týka srnčej tak je slabšia kvalita a jeleniu mame krásnu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45305 od zalesak
Ja o voze a ty o koze.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45311 od zalesak
skús sa s niekym dohodnuť prejsť si revíry po slovensku a potom hodnoť hmmm?;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.076 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 126 návštevníkov a žiadni členovia on-line