vlci, medvede - nie su premnozene

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57932 od astronom
Odpoveď od astronom na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Reguláciu predátorov má na starosti dostupnosť potravy. Keď jej je málo v prirodzenom prostredí šelmy, tak sa šelma - ako napríklad medveď - vyberie hľadať potravu do neprirodzeného prostredia - medzi ľudí. Jednoduché počty mary1 2+2 :-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57934 od marian2
Odpoveď od marian2 na tému vlci, medvede - nie su premnozene
sak odobre posli nejak si uz,,,,,, poradime.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57942 od eso
Odpoveď od eso na tému vlci, medvede - nie su premnozene
To že sa premnožil je veľmi jednoduché, je to chránený živočích, takže sa množí bez obmedzenia, pretože v prírode ako je naša sa nedokáže regulovať sám, nemá nato vytvorené predpoklady. Pred niekoľkými desiatkami rokov chránený nebol a jeho stavy boli regulované lovom, dnes to tak nieje a tak sa rozťahuje aj tam, kto netreba. Už som to viackrát spomínal vo fóre, ale aj tak to spomeniem ešte raz. Odborníci na ministerstvách by si mali uvedomiť, že medveď už zasahuje do oblastí, ktoré nie sú jeho prirodzeným biotopom, čo podľa mňa nie je správne minimálne z pohľadu kvality genofondu medveďa hnedého. Ale odborníci sú odborníci a poľovníci a lesníci sú nevzdelanci....Ešteže papieroví odborníci na ministerstvách sú praktici. Ale čo by si robili robotu...veď na to ich neplatíme z našich daní.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58048 od viktormt
Odpoveď od viktormt na tému vlci, medvede - nie su premnozene
eso opravim ta.
<br/>1. medved nie je premnozeny. premnozeny je clovek
<br/>2. medved nezasahuje do ludskych obydli, to clovek zije coraz blizsie tam, kde medvede ziju
<br/>3. ano, medved sa dokaze regulovat sam - ved to je priroda, funguje to tak xxxxxx milionov rokov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58050 od viktormt
Odpoveď od viktormt na tému vlci, medvede - nie su premnozene
teda oprava - o regulaciu sa stara priroda. uz pred tym, nez tu bol clovek..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58051 od eso
Odpoveď od eso na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Viktor, prosím neopravuj ma, ja tvoje príspevky tiež neopravujem. Ak chceš dať príspevok,daj ho za seba, ale prosím neopravuj príspevky iných... Každý sám za seba...ja som neprežil život pri PC čku na stránkach s informáciami od odborníkov typu Lukáč a Rizman... aby ma niekto opravoval.:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58054 od astronom
Odpoveď od astronom na tému vlci, medvede - nie su premnozene
esíčko, už viacerí vyzvali viktora, aby začal riešiť problém premnožených ľudí osobným príkladom. Ak k tomu nepristúpi, sú jeho reči len obyčajným tliachaním. V podstate neverí ani on tomu čo káže, lebo keby veril, už by tu nekázal .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58077 od romanprivrel
Odpoveď od romanprivrel na tému vlci, medvede - nie su premnozene
ja sa tiež pripájam na stranu tých čo si myslia , že medvede sú premnožené , tento názor som si vytvoril potom ako som sa z mesta prestahoval pod kopce nízkych tatier , dovtedy som si myslel opak . aj keď som často chodieval aj predtým do prírody pozorovať zver ....teraz čo vychádzka to nejaká stopa, alebo rozhrabané mravenisko s čestvo ušlapanou trávou a pod...... po medvedovi . medvedou je tu naozaj dosť a bližšie k obydliam .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58090 od viktormt
Odpoveď od viktormt na tému vlci, medvede - nie su premnozene
ani ja som neprezil zivot pri pc na strankach s info od odbornikov..
<br/>jasne, ze nie su premnozene, ved clovek sa im pcha priamo do riti, priamo do lesov, k ich terotoriu.. a co srny, zajace? tiez ich vidim zakazdym ked idem do prirody a nikto neplace, ze su premnozene..
<br/>naucte sa chapat pisany text, ale nepredpokladam, ze sa to niekedy stane. ved polovnici vo vseobecnosti maju nizke intelektove a moralne spravanie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58091 od pepco
Odpoveď od pepco na tému vlci, medvede - nie su premnozene
chlapi ked sa robia zbierky na hocico tak navrhnem ja jednu: dam 10E do banku za viktorovu adresu, ostatni sa samozrejme mozu pridat, verim ze nazberame zaujimavu sumu :D
<br/>len tak, zo srandy, kto ho bonzne a za kolko ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58092 od Akela
Odpoveď od Akela na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Za toto ťa viktor poženie pred súd, už sa nám tu vyhrážal. totiž to je tak, že on nám tu v pohode nadáva, ale ak by si mu chcel Ty šliapnuť na krk, ako sa to bežne robí medzi chlapmi, keď je niekto drzý ako opica, to je protizákonné a hneď sa oháňa paragrafmi, ved viktor vo vseobecnosti má nizke intelektove a moralne spravanie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58093 od Tomas
Odpoveď od Tomas na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Pepco, daj mail, ja ti ju pošlem aj zadarmo... :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58095 od pepco
Odpoveď od pepco na tému vlci, medvede - nie su premnozene
akela ale tu nikto nebude nikomu slapat na krk....enem co takto zverejnit jeho adresu? sak je chlap tak nech sa k tomu postavi :D
<br/>a tomas, este pockaaaaj, mala suma v banku, sak maj nejakeho obchodneho ducha, nech zarobis ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58096 od Tomas
Odpoveď od Tomas na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Skús mi prosím ťa vysvetliť ako sa medveď vo voľnej prírode dokáže tlmiť autoredukciou alebo ako ho to vlastne redukuje tá príroda? Ušiel mi nejaký jeho prirodzený predátor???... Hádam som to len nejakou náhodou nepostrehol na prednáškach zoológie alebo biológie zveri. Preto by som bol rád, keby si použil nejaký ARGUMENT a vysvetlil mi to. A ešte jedna otázka, prečo vlastne medvede teraz chodia častejšie k obydliam alebo tam kde nikdy pred tým neboli? Veď aj niekedy mali ľudia obydlia a chodili do hôr neobmedzene, keďže nepoznali vtedy rôznych extrémistov. Či je to preto, lebo sa im tu dole zapáčila klíma? Za odborné argumenty vopred ďakujem. LESU A LOVU ZDAR!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58120 od johny
Odpoveď od johny na tému vlci, medvede - nie su premnozene

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58128 od viktormt
Odpoveď od viktormt na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Priroda si pomoze, neboj sa.. to len clovek - sebec - si mysli, ze vsetko zalezi od neho..
<br/>nie, kedysi, pred 40-50 rokmi neboli obydlia tak blizko lesov a pod.. toboz nie pred xxx rokmi..
<br/>
<br/>to je tak.. kedysi ludia vedeli o miestach, ktore pravidelne zaplavuje - preto tam nestavali. dnes su ludia hlupi a stavaju si domy aj na takychto miestach. potom ked pridu zaplavy, cuduju sa..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58134 od astronom
Odpoveď od astronom na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Viktor, kedy už konečne pristúpiš k regulácii premnoženého človeka - myslím k regulácii osobným príkladom ..... už by bolo načase....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58135 od viktormt
Odpoveď od viktormt na tému vlci, medvede - nie su premnozene
chorejsiu otazku nemas?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58136 od astronom
Odpoveď od astronom na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Verím, že pri tvojej úžasnej inteligencii zvládneš brilantne odpovedať aj na takúto otázku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58137 od johny
Odpoveď od johny na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Viktor ty skúšaš použiť aj vlastnú hlavu alebo len berieš predložené veci ako fakty?
<br/>
<br/>... kedysi, pred 40-50 rokmi neboli obydlia tak blizko lesov a pod.. toboz nie pred xxx rokmi..
<br/>
<br/>Musím ti oznámiť, že kedysi boli obydlia ľudí podstatne bližšie lesom, a čím viac dozadu, tým bližšie. Pôdu získavali klčovaním a vypaľovaním lesa. Osady bývali uprostred lesov. Veverička bez toho aby zliezla zo stromov mohla prejsť slovenské kraje krížom krážom. Ja ti nechem zle, ver mi ... Robíš si tu veľkú hanbu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.306 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 286 návštevníkov a žiadni členovia on-line