vlci, medvede - nie su premnozene

pred 13 rokmi 4 týždnami #58643 od ondrej123
Odpoveď od ondrej123 na tému vlci, medvede - nie su premnozene
preco sa tym zaoberam?
<br/>lebo vela veci skryvate..
<br/>zo 100% polovnikov je asi len 30% NAOZAJ TAKYCH, KTORI TO ROBIA Z LASKY..
<br/>
<br/>-zvysok striela zvierata pre potesenie - videl som skupinu polovnikov debatujuc so smiechom o tom, ze si idu nieco strelit.
<br/>-vadimi prikromovanie - umele ovplyvnovanie prirody. prikrmovanim preziju aj slabe jedince, ktore by inac uhynuli - priroda.
<br/>-posedy blizko krmelcov
<br/>-vela krat som pocul o tom, ze sa pouziva zle krmivo
<br/>-polivnici chodia do hor na autach
<br/>-robia hluk
<br/>-nazyvaju sa ochranarmi, pricom logika PRIKAZUJE, ze ked chranim, tak nestrielam, hoci aj keby mi medved gule odtrhol..
<br/>a dalsich kopec veci, ale nejdem to tu rozoberat.. majte sa

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 týždnami #58645 od dusanlegin
Odpoveď od dusanlegin na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Ondrík, čítaj! Oveľa viac čítaj. Si ako moja dcéra, keď píše domáce úlohy a narieka, že to nevie. A pritom to tam má. Stačí len prelistovat v knižke o pár stránok dopredu.
<br/>Aj túto tému niekto založil. Hľadaj v nej! Na otázky podobné tvojim bolo už odpovedané.
<br/>De ja vu. (Už to tu bolo). P.S. Musím ale konštatovať, že máš slušnejší slovník ako tvoj predchodca.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 týždnami #58668 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Zasadna otazka: Kde je liahen tychto naivnych somarov?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 týždnami #58673 od Akela
Odpoveď od Akela na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Včera ma pobavili v TV plagátiky - ak si ho prečítaš, medveďa nestretneš, akoby medvede už pár rokov neboli stovky Kilákov od Vysokých Tatier. Ale ako reportáž super aj suma na kontajnery a letáky. Tie sa budú asi zhadzovať z lietadiel? Toľko peňazí na vtákoviny, Európska únia... Asi som sa zaradil k Euroskeptikom a už dosť dávno. Namiesto kontajnerov by sme mali polovicu našej populácie odchytiť a pekne prerozdeliť priateľom v Rakúsku, Nemecku a Švajci napr., potom by podobné vtákoviny mohli realizovať aj doma.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 týždnami #58675 od hora
Odpoveď od hora na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Včera malo byť v BB nejake forum na túto tému /hlasili v radiu/. Hlavným rečnikom mal byť nejaky elektrikar,akoby Zvolen bol na krajnom východe.Sú nejaké zaujmavosti z toho sedenia?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 týždnami #58680 od Akela
Odpoveď od Akela na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Nemám žiadne info.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 týždnami #58681 od ondrej123
Odpoveď od ondrej123 na tému vlci, medvede - nie su premnozene
problem sposobili ludia, cize je nerealne prevazat kvoli cloveku medvede do inych lokalit.. naprava musi zacat u ludi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 týždnami #58683 od hora
Odpoveď od hora na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Už je načase ,aby si sa vypratal zo svojho domu ,veď na tom mieste mal v minulosti brloh medveď !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 týždnami #58689 od eso
Odpoveď od eso na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Ondro, najdi si poriadnu frajerku, tá ťa tak zamestná, že nebudeš mať čas na vypisovanie sprostostí na webe. A radšej sa venuj rozmnožovaniu obyvateľstva ako rozmnožovaniu medveďov...život je aj o niečom inom, ako kopírovaní sprostostí od platených aktivistov...8-L:x;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 týždnami #58708 od ondrej123
Odpoveď od ondrej123 na tému vlci, medvede - nie su premnozene
zase ziadne normalne argumentovanie..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 týždnami #58716 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Synku, co tu ty spominas argumentovanie......??? To nie je to,co si ty predstavujes - a sice,ze ti tu chlapi budu vypisovat ich realne skusenosti a poznatky a ty budes ako pokazeny gramofon opakovat tie iste nezmysli dookola, ktorymi ta tvoji &quot;kamosi&quot; indoktrinovali....Preber sa.
<br/>Ake debility tu chces podsuvat? Ze je malo zivotneho priestoru pre chlpacov? A co, vari sa budu dediny a mesta prestahovavat? Alebo si kazda dedina svoju &quot;criedu&quot; medvedov adoptuje - povedz, ale pravdu - to nemozes byt tak blby, aby si veril tomu, ze nieco len vzdialene podobne tomuto je realne.
<br/>Jedna vec je ista, medvedom sa dari, je ich coraz viac a potrebuju stale vacsi zivotny priestor. A kedze ten nie je neohraniceny, nastupuje regulacia ich poctu. Ked sa ti nepaci odstrel, zorganizujte s kamosmi export chlpacov do zapadnej Europy. Vies ako by to dopadlo? Vyrazili by vas vsetkych &quot;aj s dverami&quot;.....ked uz sme pri tom priestore pre macov - v ich povodnom, tatranskom domove sa takmer stale nieco z dovodu rozvoja cest. ruchu nieco stavia, otvaraju sa nove komplexy, atd.,atd. - a vies co je mi divnô? Ze tu nejako s kamosmi ani nesteknete.....to co ste za ochrancov....? Snad sa nebojite,ze vam daju nejaky developerski sekuritaci po pyskoch, ked sa im tam zacnete obsmietat a kazit biznis, ci?! :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 týždnami #58718 od Lesanek
Odpoveď od Lesanek na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Ondrej 123: prečo by mali poľovníci plakať, keď idú niečo streliť v zmysle schváleného plánu a na základe povolenia vydaného užívateľom revíru, ako zabezpečiť dopravu a predpísané vyšetrenia ulovenej zveri bez auta a pod... . Nie je tu priestor na to, aby som Ti vysveľoval celú činnosť poľovníkov, ale Ty by si si mal toto ozrejmiť a tak písať. možno by si konečne pochopil o čom píšeš.
<br/>A teraz trochu k ochrane: plesnívec na Dreveníku bol neohrozený dovtedy, kým ochranári to nezverejnili, kde sa nachádza; hniezda orlov sú v bezpečí dovtedy, kým n eukažete v televízii ako ich chodíte strážiť - vyšpehujú Vás pri tom Tí, čo ich nasledne vyberú, lokality tetrovov a chlúchaňov boli uchranené dopvtedy, až kým ochranári o nich nezačali verejne diskutovať; atď... atď... Všade sa vozíte na autach a kritizujete tých, čo auto nutne potrebujú k zveľaďovaniu revírov, ku prikrmovaniu, k zabezpečeniu zúžitkovania ulovenej či odchýtenej zveri a pod... napr. aj k sadeniu stromkov, doprave materiálu a osôb.
<br/>Prečo ste ticho napr. pri vypúšťani odpadovej vody skoro vo všetkých obciach a mestách Slovenska z vodovodov zriadených z vlastných studní do miestných potokov, dokonca do rigolov ciest. A nielen to, večerami tam ide biologický materiál zo žúmp takmer každého domu, včetne starostov obci, smrad sa šíri dedinami a hynie všetko čo v miestných potokoch žilo. Pre ľudí to znamená v dohľadne choroby ako už bolo: týfus, cholera, žltačky a pod...
<br/>V tomto smere by som uvítal aktivity ochranárov a dokonca by som im aj pomáhal. Zatiaľ proti takým nedúhom bojujem sam ak zistím uvedené skutočnosti pri pochôdzkách v revíri. A starostovia mi povedia na to: &quot;Čo máme robiť, títo sú mi rodina, títo sú nepriatelia a chcem mať pokoj a tých sa bojím bo mi zapalia strechu nad hlavou. Veď ani ochranári proti tomu nič nemajú!!!&quot;
<br/>
<br/>Kto je ochranca prírody ja poľovník, my poľovníci, alebo Vy ochranári?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 týždnami #58721 od eso
Odpoveď od eso na tému vlci, medvede - nie su premnozene
V týchto negatívnych dopadoch na prírodu pri ochranárskych aktivitách ti dávam za pravdu aj z našich oblastí. U nás pred nejakým 10-15 rokmi našli vzácne kvetinky, neviem presný názov, vraj sa už vyskytujú len u nás tuším. Do tej doby sa v tejto lokalite hospodárilo v lesoch štandardne (prebierky, ťažba apod.). Tak ochranári schválili na danú oblasť chránené územie. Prestalo sa tam s ťažbou dreva, s prerezávkami, s kosením pasienkov dokonca ani poľovníci tam nemôžme robiť kŕmidlá pre zver, aby to tam zver nezničili, aj keď zver sa práve v lokalitách, ktoré sú zarastené a bez hospodárskych zásahov sa zdržuje viac ako ine.
<br/> Za niekoľko rokov to tam tak zarástlo kríčím, mladinami, popadali staré stromy, pasienky prerástli zelinami a kvetinky to podusilo a je tam veľký prd a nie chránené kvetiny.... niet nad kvalitnú ochrana prírody:]:x:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 týždnami #58744 od fadre
Odpoveď od fadre na tému vlci, medvede - nie su premnozene
máte veľkú pravdu tak to presne funguje aj s lavínami niekedy keď sa na tých kopcoch pásli ovce a všetko možné nebolo toľko lavín.teraz tá tráva vyrastie zvalí sa a keď na ňu napadne sneh zošuchne sa po tom ako po igelite... takže jediné čo z toho vyplýva je že na slovensku sú premnožení hlavne ochranári popri medveďoch a vlkoch :{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 týždnami #58745 od fadre
Odpoveď od fadre na tému vlci, medvede - nie su premnozene
POVIEM TI NA TO LEN TOĽKO,ŽE OCHRANÁRI NIČIA NAŠU PRÍRODU...čo je to za logika dofetovať sa a ísť sa priviazať o strom vás by mali pozatvárať alebo vám dať na krk tabuľky, že ste nebezpeční pre spoločnosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 týždnami #58764 od Akela
Odpoveď od Akela na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Dnes ráno a predvčerom ráno kamoš - ťaží drevo stretol v tej istej lokalite postupne dva medvede, jeden cca 80 kg a druhý cez 100kg 8 hod, ráno, lokalita 2km od obce Veľký Lom, okres V.Krtíš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #58777 od papo
Odpoveď od papo na tému vlci, medvede - nie su premnozene
ja len na osvieženie zacitujem z online diskusie:
<br/>
<br/>Otázka: Pan minister .Ako sa chcete vysporiadat s premnoženim medvedov na Slovensku? Dnes by stačila redukcia o 100 kusov. No o 10.rokov to bude ovela bolestnejšie.
<br/>
<br/>József Nagy: Nemáme relevantné informácie, že by boli medvede premnoženeé, ale situáciu sledujeme. V rámci monitoringu biotopov sa medvede spočítajú a teritoriálne sa bude rozhodovať o ďalších krokoch.
<br/>
<br/>....... a dodám: prvé výsledky sčítania by mali byť r.2014, a aj načrtnem nasledovný , domnelý scenár:
<br/>Vlk vykúpi plyšových medvedíkov, bude protestovať, že toľko ich nie je a zas bude na súde napádať odstrel všetkých typov. následne sa nejaký maco dopustí chyby a komusi spôsobí smrť /to sa môže stať už pred tým/. v rámci logickej postupnosti niekto nakope vlka tak, že ani nebude môcť dostať vlka. a niekedy r. 2016, po nevyhnutných odborných seminároch a vyjadreniach orgánov EU sa rozhodne, že sa v najbližších piatich rokoch pripravia do vlády návrhy na opatrenia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #58778 od eso
Odpoveď od eso na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Ešteže pán minister má relevantné informácie o potrebe počtu informačných tabúľ za 70tis.EUR. Je to žalostný stav odbornosti a etiky na ministerstve. Takýto človek tam nemá čo robiť. Možno by pomohla petícia na povolenie lovu nezmyselne chránených druhov zveri.
<br/>PS: počul som, že vraj sám minister bude sčítavať...do roku 2014 to hádam spočíta...Lukáč mu bude zapisovať!:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #58781 od eso
Odpoveď od eso na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Ono taká petícia občanov za zrušenie nezmyslene chránených druhov zveri a podporená v médiách s rozhovormi a fotografiami na padnutých ľudí medveďmi, zničených majetkov a pod... To by bola facka systému... :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 týždnami #58797 od astronom
Odpoveď od astronom na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Vlk, i keď v obmedzenom počte, sa loví, rys zatiaľ nie je nejako extrémne premnožený. Do úvahy prichhádza snáď iba medveď. Teda ak hovoríme o medveďovi, tak ten najviac škôd robí záhradkárom, chovateľom včiel, ovocinárom a tiež chovateľom oviec. Nejaká petícia by mala byť iniciovaná z týchto kruhov. Ak by boli iniciátorom poľovníci, zasa by to bolo len o zabíjaní pre potešenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.122 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 318 návštevníkov a žiadni členovia on-line