vlci, medvede - nie su premnozene

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57200 od lanus
Odpoveď od lanus na tému vlci, medvede - nie su premnozene
ondrej - A nepletieš si náhodou botaniku so zoológiou ?!?! :):D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57201 od ondrej
Odpoveď od ondrej na tému vlci, medvede - nie su premnozene
e e viem presne co som napisal ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57202 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému vlci, medvede - nie su premnozene
skor nevies....:];)
<br/>
<br/>ale skus napr. sk.wikipedia.org/wiki/Botanika [/]TU

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57203 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému vlci, medvede - nie su premnozene
tak toto by určite ani promovany elektrikar p.Lukač tak dobre nenapisal a potom kdo ma robit psychotesty:]:]:]:]:]:]:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57209 od ondrej
Odpoveď od ondrej na tému vlci, medvede - nie su premnozene
janci napisal krasny prispevok plny odbornych vyrazov tak som ho komentoval rovnako odborne ;) chapala??? !!!!;):D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57242 od viktormt
Odpoveď od viktormt na tému vlci, medvede - nie su premnozene
ludia, vy neviete argumentovat :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57245 od Akela
Odpoveď od Akela na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Viktor ty si jeden pubertiak, ktorý nemá čo robiť. Hanbím sa, že som Martinčan aj keď bývalý.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57250 od Tomas
Odpoveď od Tomas na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Viktorko, z našej strany bolo argumentov dosť, ale vieš, keď ti už nie je niekomu pomoci, tam už žiadny argument zrejme neobstojí. Poradím ti jedno, ži si svoj svet, snívaj o 100000 kusovej medvedej populácii na Slovensku, ale slušných ľudí nechaj na pokoji a neprovokuj tu zbytočne...;):x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57255 od johny
Odpoveď od johny na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Viktor napísal som ti myslím pred pár mesiacmi odpoveď plnú argumentov aj návrhov ako riešiť rozširenie (nie premnoženie) medveďa v podmienkach SR. Lenže Tebe evidentne nejde o argumenty a buď sa dobre bavíš alebo si (prepáč) zadubený. Ak sa tu budeš aj naďalej vybíjať a predvádzať to čo predvádzaš, dostaneš trvalý blok. Odporúčam Ti aby si nám dal link na nejaké ochranárske fórum a my tam budeme diskutovať. Môžete nám potom napríklad aj zablokovať prístup teda v prípade že nebudeme argumentovať ale len urážať a tárať nepodložené hlúposti, ako to robíš Ty ... Za pochopenie Ti vopred ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57883 od astronom
Odpoveď od astronom na tému vlci, medvede - nie su premnozene
V poslednom čísle časopisu Naše poľovníctvo sa objavila krátka, ale o to zaujímavejšia, správička. Dovolim si voľne citovať : Za posledných 5 rokov privandrovali z Talianska do Švajčiarska 4 medvede. Dva sa vrátili späť, jeden je nezvestný a jeden bol ulovený, lebo sa pohyboval v blízkosti ľudských sídel, kde si hľadal potravu. Koniec citátu.
<br/>Odpoveď na otázku, ako skončil ten nezvestný medveď, si vie domyslieť hádam každý. Myslím, že by sme si mohli tak trochu zobrať prílad z vyspelého Švajčiarska, pritom netvrdím, že je treba medvede úplne vyhubiť. Tiež by stálo za úvahu introdukovať do Švajčiarska pár slovenských ochranárov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57885 od Mary1
Odpoveď od Mary1 na tému vlci, medvede - nie su premnozene
sak nesu premnozene iba polovnici su premnozeni, vraj je v celej Europe okolo 50 000 vlkov tolko jak tu ludi v polovnickych zväzoch mozno este menej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57905 od astronom
Odpoveď od astronom na tému vlci, medvede - nie su premnozene
,, vraj je v celej Europe okolo 50 000 vlkov ,, -Vraj- je skutočne silný argument :-)
<br/>Za pozornosť stojí skutočnosť, že tohoto roku bol zastavený lov vlkov skôr, ako uplynula lehota jeho lovu stanovená zákonom. Dôvodom je skoršie naplnenie plánu lovu. Kto niečo vie o vlkoch tak mi dá za pravdu, že uloviť vlka je veľká vzácnosť. Prečo sa naplnil plán lovu skôr? Keďže sa naplnil plán lovu skôr, asi tých clkov nie je menej ako v minulosti, ale to by si niekto musel vedieť dať dokopy dva a dva........ však mary1.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57911 od Tomas
Odpoveď od Tomas na tému vlci, medvede - nie su premnozene
To isté medveď. Prešiel som zo psej témy sem, keďže som nedostal od teba odpoveď na moje otázky a tu je to k téme. Tak ešte raz, vymenuj mi aspoň jedného prirodzeného nepriateľa vlka a medveďa. Sú to ďatle??? Určite nie... Čo myslíš, prečo sa čoraz častejšie vyskytujú prípady medveďa pri obydliach ľudí??? Poľovníci ich tam zaháňajú, aby ste sa mohli pokochať??? Čo by sme dosiahli tým, žeby nebola regulácia šeliem, ale nechali by sme to na prírodu? Či chcete už stretnúť medveďa aj napríklad v B.Bystrici na večernej prechádzke námestím??? Skús mi na to prosím rozumne odpovedať. Ale pred tým odporúčam trocha poštudovať etológiu a ekológiu tejto zveri. :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57914 od marian2
Odpoveď od marian2 na tému vlci, medvede - nie su premnozene
az mozem reagovat k tejto teme, som z dolnej zeme na hranici slovenskej brany ,upetie stiavnickych vrchov a mal som tu moznost stretnut macka je to krasny pohlad ale nepatry sem do tychto casti slovenska ,necudujem sa ,sak v horach je ich moc tak idu aj sem dole za chvilu uz ich budeme mat v kmenovych stavoch

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57917 od astronom
Odpoveď od astronom na tému vlci, medvede - nie su premnozene
A aké máte poznatky, macko len prechádzal, alebo už u Vás aj zimujú

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57918 od marian2
Odpoveď od marian2 na tému vlci, medvede - nie su premnozene
dufam ze len prechadzal, nie je tu ziaduci , nech je tam vo svojom, ale uz ho tu vidavame asi tri rocky, tak nevien neviem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57919 od astronom
Odpoveď od astronom na tému vlci, medvede - nie su premnozene
,, nie je tu ziaduci nech je tam vo svojom,, ty nás nemáš rád.... My ich tu máme dosť, užite si aj vy jedného dvoch :-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57920 od Tomas
Odpoveď od Tomas na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Pripájam sa k názoru, že aj u nás je medveď nežiaduci jav. Som z Revúckej vrchoviny, kde medvede vždy boli a nie je prekvapením, že aj sú. Ale v našej časti boli vždy len prechodne, keď náhodou zabehol aj trocha južnejšie okoštovať nejaké to jablko do záhrady. No v posledných rokoch ich tu máme už stálo, o čom svedčia pobytové znaky v každom ročnom období. Mal som aj ja možnosť vidieť medvedicu s dvoma mladými priamo nad obcou na štátnej ceste.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57928 od Mary1
Odpoveď od Mary1 na tému vlci, medvede - nie su premnozene
a co poviete na tento clanok ?
<br/> guman.blog.sme.sk/c/252857/Kolko-je-u-nas-medvedov.html

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57929 od Mary1
Odpoveď od Mary1 na tému vlci, medvede - nie su premnozene
je mi jasne ze nema predatora sak ja nejvacsi ten medved kto by si trufol na neho :D vlk tiez ako pes , zastrelit vlka mi poride ako zastrelit psa, kebyze pustim ceskoslovenskeho vlciaka tak to by fakt vyzeralo ako vlk v lese. ale stotoznujem sa s tymto nazorom z toho clanku co som tu pridala : &quot;Kladiem si jednu otázku: Medveď síce prirodzeného predátora nemá, ale ako sa môže v prostredí, v ktorom žil vždy prirodzene (nebol dovezený ako králik do Austrálie), premnožiť tak, že by znamenal fatálnu hrozbu pre všetko živé okolo seba? Ak by sme vytvorili umelý stav, kde by jedno zviera nadobudlo v prírode hegemóniu, chápem. Ale medvede, rysy, vlci, jelene, diviaky tu boli stále a myslím, že sa navzájom „nevyničili“.&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.119 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 133 návštevníkov a žiadni členovia on-line