Je to pytliactvo?

pred 17 rokmi 5 dňami #16760 od jager
Odpoveď od jager na tému Je to pytliactvo?
ja som ale reogoval na vladov prípad. Neviem čí si si ho prečítal?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 dňami #16763 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Je to pytliactvo?
Pochopil som Ťa. Prečítal, ale nie dôsledne, vzhľadom k rozmazaným a takmer nečitateľným výpovediam, resp. zápisniciam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 dňami #16770 od papo
Odpoveď od papo na tému Je to pytliactvo?
čo máš na mysli - nie je anjelik?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 dňami #16808 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Je to pytliactvo?
Po dôkladnejšom preštudovaní Vladovho prípadu musím bohužiaľ konštatovať neodbornosť, nezákonnosť, neprofesialitu, nemohúcnosť, neznalosť a hnus orgánov činných vo Vladovej veci a jemu prajem úprimne a z celého srdca, aby dokázal vytåcť z prípadu, keď sa už stal aj náležité finančné odškodnenie aspoň vo výške jedného milióna a spravodlivé potrestanie tích, ktorí takto hrubo, protizákonne porušili Tvoje práva.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 dňami #16818 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Je to pytliactvo?
Súhlasím!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19069 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Je to pytliactvo?
Je to pytliactvo,ked ma stopne policia s puskou v aute,ked nemam povolenku?Coho som sa dopustil?Je vela nazorov na tento problem,aj zo strany samotnych policajtov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19070 od miso
Odpoveď od miso na tému Je to pytliactvo?
Záleží kde ťa stopnú atď. Kľudne môžeš ísť na strelnicu, prípadne na hosťovačku a povolenku ti až na mieste vypíše hospodár...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19074 od papo
Odpoveď od papo na tému Je to pytliactvo?
povolenku policajt môže kontrololovať, keď máš zver. Tá nie je dokladom ku zbrani. Povolenku môžeš po poľovačke odovzdať hospodárovi, najmä pri hosťovačke. Policajt, ktorý ti ju kontroluje, koná mimo kompetenciu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19080 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Je to pytliactvo?
Tento problém je jednoznačný a nikto si ho "nijak" inak vykladať nemôže! Predpokladajme, že si držiteľom zbrojného preukazu skupiny D (držanie zbrane a streliva na poľovné účely) a prepravuješ v aute tak ako píšeš zbraň (kategórie B alebo C), ktorú máš riadne evidovanú a na ktorú máš vydaný preukaz zbrane.
<br/>V zmysle § 28 ods. 1 písm. m) zákona o strelných zbraniach a strelive č. 190/2003 držiteľ zbrojného preukazu je povinný prepravovať zbraň do miest, kde je oprávnený túto používať, len v stave, pri ktorom nie je strelivo v hlavni, nábojovej komore hlavne, nábojovej komore valca revolvera, v nábojovej schránke zbrane a v zásobníku zbrane, ak je zásobník v zbrani, uloženú v puzdre alebo batožinovom priestore motorového vozidla, to sa nevzťahuje na držiteľa skupiny A zbrojného preukazu.
<br/>V zmysle § 28 ods. 1 písm. n) citovaného zákona držiteľ zbrojného preukazu je povinný strielať zo zbrane, ktorú je oprávnený držať alebo nosiť, len v miestach, kde je na to oprávnený podľa tohto zákona alebo podľa osobitného predpisu (napr zák. 23/1692 Z. z.), alebo na strelniciach, ak nejde o použitie zbrane na ochranu života, zdravia alebo majetku.
<br/>V zmysle § 28 ods. 2 držiteľ skupiny B, C, D, E, a F zbrojného preukazu môže prepravovať zbraň a strelivo len na účel
<br/>a) opravy, úpravy, znehodnotenia, zničenia alebo výroby rezu zbrane alebo streliva
<br/>b) overenie zbrane autorizovanou osobou
<br/>c) výkonu zamestnania alebo oprávnenia podľa osobitného predpisu
<br/>d) cvičnej alebo športovej streľby
<br/>e) vystavovania zbrane alebo streliva
<br/>f) prepravy zbrane alebo streliva medzi určenými objektami alebo miestami určenými v preukaze zbrane
<br/>g) odovzdania zbrane alebo streliva do úschovy
<br/>
<br/>Pytliactvo viď. § 310 Trestného zákona č. 300/2005 Z.z.
<br/>
<br/>Z uvedeného vyplýva, že ako držiteľ ZP skupiny D si okrem iného oprávnený prepravovať zbraň v zmysle § 28 ods. 2 písm. d) citovaného zákona na cvičnú a športovú streľbu, samozrejme, pri splnení uvedeného ustanovenia § 28 ods. 1 písm. m) citovaného zákona. Žiadny zákon nedefinuje, ktorou cestou máš isť na strelnicu, resp. čas ktorý je potrebný na premiestnenie sa z miesta bydliska na strelnicu a späť. Žiadnu rolu pri preprave zbrane v aute nehrá skutočnosť či máš vystavenú povolenku na lov alebo nie.
<br/>
<br/>Aby som to zhrnul na záver: ak pôjdeš autom, budeš mať zbraň, preukaz zbrane, ZP, zbraň bude riadne vybitá a uložená tak ako som uviedol a zastaví ťa hliadka polície stačí uviesť, že ideš na strelnicu alebo zo strelnice a žiadneho trestného činu sa nedopúšťaš. Nikto nemôže tvrdiť nič iného, ani policajti. Toto je jednoznačné a dané zákonom.
<br/>
<br/>Iné by to bolo ak by si mal zbraň nabitú a pripravenú k streľbe, v tom prípade by si sa minimálne dopustil priestupku na úseku zbraní a streliva. Záležalo by to od konkrétného posúdenia situácie - napr. či by si sa pohybovaľ v poľovnom revíri. Vtedy by to mohlo vyvolať minimálne podozrenie z trestného činu pytliactva.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19107 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Je to pytliactvo?
Vdaka Igor za odpoved,ktora mnohym napovie.Tiez mam takyto nazor ktory prezentujes aj ty.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19192 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Je to pytliactvo?
Je to pytliactvo,ked ti doma najdu divinu?Ved aj od hovadzieho alebo bravcoviny nemam ziadny doklad.Ako to vlastne s tym je?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19195 od johny
Odpoveď od johny na tému Je to pytliactvo?
Lacika veď nám povedz čo máš za problém ... skladáš tu skladačku, ide niekto po tebe? Hrozí ti domová prehliadka? Prečo skúmaš tieto veci?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19198 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Je to pytliactvo?
Nazdar Johny.Ja nemam ziadny problem,len chcem skratka vediet ako to je .Myslim ze to zaujima viacerych.Si trocha mladsi odo mna ,a mozno preto poznam viacej blbcov ako ty.Mensie problemy som uz mal,ale nie ohladom polovnictva.Bol to anonym na MIN.VNUTRA.Ale to radsej po telefone,ako cez forum.Najhorsie na tom je ,ze neviem komu podakovat.Je to zavist.My slovaci si zavidime uz aj zlatu zilu a to len preto,ze v nazve ma &quot;zlata&quot;.Niekto tu uz spominal ze su rozne zrazky,ale ze najhorsia je s blbcom.Pisal som o tom uz v teme &quot;polovna straz&quot;.Bohuzial aj takato skodna zije medzi nami.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19214 od michal
Odpoveď od michal na tému Je to pytliactvo?
Kamarati v zbrani, pytliactvo je trestný čin, ktorého spáchanie sa preukazuje v trestnom konaní. Trestné konanie ako také je velmi zložité a dokazujú sa v nom častokrát skutočnosti a využívajú sa prostriedky, ktoré nie su každému zrejmé. Preto sa ani na ziadnu otázku ako takú nedá odpovedať jednoznačne ako sa tu niektorí dožadujú.
<br/>Skutočností rozhodujúcich pre posúdenie konkrétneho skutku ako trestného činu pytliactva je nespočetné množstvo, a to prípad od prípadu, takže ani na vami položené jednoduché otázky nie je možné jednoducho zopovedať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19224 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Je to pytliactvo?
Lacika zacinam mat rovnaky pocit ako Johny. Bez vetra sa ani listok nepohne :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28171 od papo
Odpoveď od papo na tému Je to pytliactvo?
dovolím si upozorniť na nový článok od Johnyho na úvodnej strane. prvá časť je v starších článkoch - apríl 2007 - ,, ZO DŇA NA DEŇ KRIMINÁLNIKOM - skutočný prípad ,,.
<br/>celá vec je už uzavretá, ale je v nej niekoľko zujímavých momentov. z dnešného pohľadu je to už až trochu rozrávka, ale počas diania to bola naozaj krutá realita. celá dokumentácia je k dispozícií, takže sa treba len sem - tam opýtať...... ono sa dá rozobrať v podstate každý dokument, o ,,kanadské žartíky,, naozaj nie je núdza. myslím, že je to v mnohých ohľadoch poučením.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28174 od miso
Odpoveď od miso na tému Je to pytliactvo?
No mne to občas pripadá,že páni policajti sa občas nudia a potrebujú si život troška zakčniť. To prípútanie o radiátor ma dostalo. Horšie ako s vrahom..Možno je to len náhoda,ale s faux pa v podaní polície sa stretávam v poslednej dobe dosť často. Keď sa jedná o obyčajného človeka, idú ho pomaly zničiť a niekedy mi to pripadá, že na takýchto sa najlepšie robia ročné výkazy...Pri tých so známosťami sa to niekedy veľmi rýchlo uprace..Nič v zlom, vážim si ich prácu,ale čo niekedy dovádzajú.... ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28204 od MAX2
Odpoveď od MAX2 na tému Je to pytliactvo?
Je mi ľúto, ale ale s ťažkým srdcom ako bývalý policajt Ti musím dať za pravdu. Denne sa o tom presvedčujem. Možno to vnímam deformovane, prehnane kriticky, ale stále mám dojem, že namiesto štúdia a sebavzdelávania naši dnešní policajti pozerajú priveľa amerických akčných filmov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30514 od ivanivan
Odpoveď od ivanivan na tému Je to pytliactvo?
Igor: Takže zákon neupravuje polohu záveru zbrane? Môže byť záver zbrane pri preprave do revíru a) otvorený, b)normálne zatvorený alebo musí byť c) vybraný zo zbrane? V prípade, že auto nemá kufor a zbraň prevážam na zadnom sedadle musí byť v púzdre? :) Ďakujem za odpoveď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30584 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Je to pytliactvo?
Zákon o strelných zbraniach a strelive neupravuje polohu záveru zbrane. Upravuje spôsob prepravy zbrane a to v § 28 ods. 1 písm. m) - držiteľ ZP je povinný prepravovať zbraň do miest, kde je oprávnený túto používať, len v stave, pri ktorom nie je strelivo v hlavni, nábojovej komore hlavne, nábojovej komore valca revolvera, v nábojovej schránke zbrane a v zásobníku zbrane, ak je zásobník v zbrani, uloženú v puzdre alebo v batožinovom priestore motorového vozidla, to sa nevzťahuje na držiteľa skupiny A ZP.
<br/>
<br/>Z uvedeného vyplýva, že záver v zbrani môžeš mať v akejkoľvek polohe (otvorený, zatvorený, vybratý mimo zbrane to je na tvojej vôli), dôležité je mať zbraň vybitú tj. nemať náboje v zbrani! Pokiaľ máš zbraň s odnímateľným zásobníkom, tak môžeš mať náboje napáskované v zásobníku ale zásobník nesmie byť zasunutý v zbrani.
<br/>
<br/>Čo sa týka prepravy - pokiaľ ju nemáš uloženú v batožinovom priestore mot. vozidla (teda zvaretú v kufri auta), musíš ju mať uloženú v puzdre.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.129 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 190 návštevníkov a žiadni členovia on-line