Je to pytliactvo?

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30627 od ivanivan
Odpoveď od ivanivan na tému Je to pytliactvo?
igor: Ďakujem. Ešte jedna doplňujúca otázka. Tvoja citácia zákona končí ... to sa nevzťahuje na držiteľa skupiny "A" ZP. Ako mám tomu rozumieť, ak som držiteľom ZP "A" -nosenie zbraní a streliva tak zbrane určené na poľovné účely nemusím takto prevážať? Ja tomu rozumiem tak, že zbrane na poľov.účely musím prevážať rovnako a iba zbrane určené na nosenie môžem prevážať inak, teda pripravené k okamžitému použitiu. :-) Rozumiem tomu správne?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30683 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Je to pytliactvo?
Keď máš A tak to je na krátku guľ.zbraň a nie na poľovnú.Poľ. musíš mať v kufri atď.Pochopil?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30702 od ivanivan
Odpoveď od ivanivan na tému Je to pytliactvo?
Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30782 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Je to pytliactvo?
Rozumieš tomu správne - treba si uvedomiť aké druhy zbraní povoľuje zákon mať zapísané na skupinu A viď. § 27 ods. 1 odkazujúci na § 5 ods. 1 písm. a), b) alebo c) tj. to sú všetko krátke palné zbraňe.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30785 od yegi
Odpoveď od yegi na tému Je to pytliactvo?
Igor,nevieš,čo je s tým pytliakom z Bádic, okr,NR.Vo štvrtok prebehla krátka správa JOJkou, dalej neinformuje nikto.Hľadal som aj na bleskovkách, nič som nenašiel.Bol to dosť vplyvný pytliak, tak sa mi zdá, že zametajú okolo neho.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37343 od Momo1
Odpoveď od Momo1 na tému Je to pytliactvo?
Ked pes zabije lisku v susedovom dvore, je to pytliactvo? Samozrejme liska berie kurence.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37345 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Je to pytliactvo?
to pytliactvo nie je, skor by som to definoval ako stastie, ak psik obisiel v pohode ale hlavne od suseda mas LITER...!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38494 od vp
Odpoveď od vp na tému Je to pytliactvo?
Ja sa len chcem spytat. Mozno trochu hlupo, alebo uz to tu bolo preberane. Kedy je pytliactvo, pytliactvom ako trestny cin, podla zakona?
<br/>Ked clen polovneho zdruzenia ma vystavenu povolenku, streli nejaku zver, chytia ho so zverou, neoznacenou, nezapisane v povolenke a nezapisany v knihe navstev reviru??
<br/>Je to pytliactvo????
<br/>Ja viem mozno sa pytam hlupo, ale ja som si vzdy myslel, ze to je pytliactvo bez akychkolvek okolkov. Ale vyzera to,ze asi to tak jednoznacne nie je....
<br/>Dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38501 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Je to pytliactvo?
Pytliactvo je pytliactvom ako trestny cin podla zakona - keď tak rozhodne súd a rozsudok nadobudne právoplatnosť... Dovtedy sa to môže zvrtnúť na všetko hocičo iné...
<br/>;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38508 od vp
Odpoveď od vp na tému Je to pytliactvo?
Basky, zial mas asi uplnu pravdu. Priznam sa, ze az tak podrobne zakony nepoznam, a uz vobec sa v nich neviem velmi obratne orientovat. ALe zjavne sa vsetky veci daju obist, ked ma clovek povolenku. A ako hovoris, konice-koncov je to tretnym cinom az ked ta odsudia.
<br/>Dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #38513 od nimrod15
Odpoveď od nimrod15 na tému Je to pytliactvo?
menej závažných prípadoch (§ 10 ods. 2) môže byť protiprávne konanie napåňajúce formálne znaky trestného činu podľa ods. 1 postihnuté ako priestupok podľa § 92 zák. č. 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny v znení neskorších predpisov, prípadne ako priestupok podľa § 45 event. podľa § 50 ZPR.
<br/>Za porušenie povinností spätých s výkonom práva poľovníctva je možný disciplinárny postih (pozri oznámenie MP č. 99/1994 Z. z.).
<br/> K §10odst.2Pri prečinoch TZ okrem formy zavinenia ustanovuje aj skúmanie závažnosti trestného činu, ktorá je jeho materiálnou stránkou. Závažnosť je zadefinovaná ako taxatívny výpočet okolností potrebných na posúdenie vymedzenia prečinu (§ 10 ods. 2). Týmito okolnosťami sú spôsob spáchania a jeho následky, okolnosti, za ktorých bol spáchaný, miera zavinenia a pohnútka. Spravidla ide o premenlivé pojmy, ktorých zistenie je podstatné pre rozhodnutie o čine.
<br/>teda je to individualne podla pripadu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38859 od Mondrik
Odpoveď od Mondrik na tému Je to pytliactvo?
Martin203 dik za foto, tam je to uz ovela lepsie ukazane, lebo tie povodne fotky boli fakt skreslujuce. Inak neber ma, ze hystericim, ale napr. stavaju sa aj taketo veci www.slovenka.sk/index.php?id=blog&no=3191 a ja sa bojim, aby sa nieco nestalo synovi, lebo on chodi zo psom von. Manzelka by to neprezila...
<br/>Dnes sa nam omylom podarilo vypustit nasho psa - manzelka isla autom a zavrela ho do garaze pricom mi povedala, ze ked vyjde z dvora, nech ho vypustim. Mala mi ovsem povedat, ze mam najprv zavriet branu - ja som myslel, ze to urobi ona a garaz som otvoril dialkovym ovladacom. Nastastie bola hmla a pes sa vratil skor ako som sa stihol obliect. Navyse dnes bola polovacka - strielalo sa od rana, tak som sa dost bal ho ist hladat.
<br/>Sme len ludia a stane sa, ze pes zdrhne, ale neviem, preco by mal na to doplatit smrtou...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38867 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Je to pytliactvo?
ja Ti zase mozem porozpravat historku zo vcera, ako si vysla na vychadzku &quot;pastikarska&quot; rodinka a tri psiska ako telata bez akehokolvek naznaku poslusnosti sa okolo rodinky prehanali v okruhu cca 1km ... ak, by som naozaj chcel, tak dvoch dostanem ... snazil som sa s nimi pohovorit, su tu novi, pani vyzerala, ze rozumie co jej chcem povedat, pan sa evidentne v zivote spolieha na svorku svojich fiskalov ... uznavam, ze Tvoje obavy su ciastocne opravnene, ale uz pred rokom som sa Ti snazil vysvetlit ze tu na vidieku sa tieto veci riesia inak, aj ked ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38868 od Mondrik
Odpoveď od Mondrik na tému Je to pytliactvo?
Vies, co ja si myslim, ze problem je niekde inde a vystihla to reakcia polovnika co zastrelil toho psa:
<br/>&quot;POZRRI SA...vy ste tu pristahovalci su tu ludia co tu ziju cely zivot (ja) tak pochop, &quot;rodina&quot; drzi pokope...kaslat tvoich psov..&quot; (www.malinovo.com)
<br/>Starousadlikom jednoducho vadime. Oni by radsej zili tak ako doteraz a tesia sa iba, ked sa k nim nastahuje napr. Vojtek alebo donedavna aj Zitny (sudiac podla skandovania na akciach obce). Ostatni sme pre nich na obtiaz. Staviame domy tam, kde bol doteraz polovny revir. Ja sa im necudujem, ale takto reagovat by nemali...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38870 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Je to pytliactvo?
mrkol som na tu diskusiu ... paneboze, ak naozaj zijes v tom, ze Ty si do Malinova priniesol civilizaciu, tak uz bude len horsie ... ja zijem oproti Malinovu v hroznej prdeli, ale modlim sa, aby nas misionari Tvojho typu zaplavovali co najpomalsie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38885 od Mondrik
Odpoveď od Mondrik na tému Je to pytliactvo?
Dufam, ze nas odtialto niekto nevyzenie za diskusiu...
<br/>Civilizacia - stavebne povolenie s 500 mm strategickym potrubim na hranici stavebneho pozemku - ochranne pasmo mi nedovoli vybudovat vydlazdeny vjazd do domu ani postavenie plotu ani brany - relacia Palba na Markize... Urad vraj nebol povinny nas na takuto &quot;prkotinu&quot; upozornit.
<br/>Posta - nova stvrt - 250 m od dediny - 10 domov - oni tam postu nosit nebudu, lebo je to daleko, nemaju to zaplatene, mame si zriadit P.O.Boxy atd. Volal som na ustredie post, kde skoro padli na rit, ze co si dovolili - samozrejme, ze ich dali do laty. Reakcia posty - no mohli ste to riesit aj ludsky...
<br/>&quot;Investor&quot;, ktory sa s kludom napichne na cierno na verejny vodovod a privedie nam z neho vodu az k domu.
<br/>Teraz polovnici co vystrajaju (vyhrazky detom so zbranou v ruke, zastrelenie psa) - vcera sme mali s nimi stretnutie na obecnom urade - polovnicky vybor volal 2 minuty pred stretnutim, ze nepridu... (vedeli o tom tyzden). Takze sme si obcania pokecali so starostkou a poslancami o ich vycinani - keby mali ciste svedomie, tak by prisli!
<br/>Mam este kopu inych veci, to by ale bolo na dlhsi cas - tak davam iba tie najokatejsie.
<br/>Takze vidis preco civilizaciu - zakony im nic nehovoria, tvoje prava su popierane. Skus vsak porusit ich prava, ked pridu k nam do prace (verejna sprava) a uvidis ten frmol.
<br/>Jendoducho vrav si co chces, ale oni naozaj ziju podla toho ako IM vyhovuje, neberu ziadny ohlad na inych. Ak tebe vyhovuje zit bez pravidiel a zakonov, tak naozaj treba ist byvat do strasnej diery (ako to, ze mas pristup na internet :) ), nie zit 10 km od BA...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38890 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Je to pytliactvo?
... je to trošku od veci ako Tvoj príspevok ! Nevieš poradiť aký bude vývoj ekonomiky USA... ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38891 od Mondrik
Odpoveď od Mondrik na tému Je to pytliactvo?
mirek,
<br/>prepac, mame tu nieco rozdebatovane s Martinom203 a uz nas vyhnali z jednej temy, preto to moje ospravedlnenie na zaciatku.
<br/>Co sa tyka vyvoju ekonomiky v USA tak v najblizsich mesiacoch sa podla ... sorry nechal som sa uniest uz koncim ... :-p :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38892 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Je to pytliactvo?
Nevyhnali len som vas poprosil aby ste presli sem :x Baikal by to aj tak urcite presunul .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #38900 od Mondrik
Odpoveď od Mondrik na tému Je to pytliactvo?
Jaro, hlavne ze ty si vsade doma :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.129 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 293 návštevníkov a žiadni členovia on-line