Poľovnícke zvyky a tradície

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39963 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Aky je vas nazor na to, ked hlavny rozhodca na SD nie je polovnicky ustrojeny, produciruje sa v modnej kozenej bundicke, ktora ma na hony daleko od polovnickeho oblecenia, nemá klobuk ani inu vhodnu pokryvku hlavy a je cely cas bez zbrane? Podla mna je to zasadne proti polovnickym zvykom a tradiciam. Ved hlavny rozhodca je tam najvyssim zastupcom SPZ, tak by sa mal patricne spravat a aj vyzerat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39997 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Rozhodca na skúškach by mal byť rozhodne poľovnícky ustrojený. Načo by mu bola flinta, neviem. Dokonca ak nemá povolenku by to bolo pytliactvo.
<br/>Koniec koncov, ako vieš že bol bez zbrane? Možno mal celý čas pod bundou natiahnutú devinu... :D Srandujem. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #39999 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Poľovnícke zvyky a tradície
No na skuskach duricov je prvy den spolocna polovacka na diviaky, tak si myslim, ze zbran je povinna vybava. Strielat predsa nemusi ked nechce.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40045 od medard
Odpoveď od medard na tému Poľovnícke zvyky a tradície
rozhodca je na skúškach predovšetkým od posudzovania psov, nie poľovania, ktoré ho podľa mňa rozptyľuje a zaberá viac času ako samotné posudzovanie (to je ale iba môj názor), niečo málo o tom sa píše aj skúšobnom poriadku... predovšetkým ale záleží od poriadeľa skúšok, či mu túto vec umožní, väčšinou to býva aj s tým zapoľovaním si...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #40676 od jager
Odpoveď od jager na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Vidíš pytliak, a ten najhlavnejší problém, kultúra obliekania, ktorý ťa zaujímal, už problémom nie je. Taraz ako vidím veľký problém je, či rozhodca zbraň ano alebo nie.
<br/>Keď sa vám podarí toto nepodstatné dilema vyriešiť, skúste zaujať stanovisko k pôvodnému problému, ktorým je porušenie etiky obliekania.
<br/>
<br/>Ak môžem za seba za nedisciplinovanosť rozhodcov zodpovedá sám rozhodca svojím postojom k poľovníckym zvykom a tradíciám a tiež najvyšší predstavitelia SKJ, nedostatočnou osvetou, ktorú je treba prezentovať na seminároch pre rozhodcov. Kde na základe podnetov z kynologických akcií, sa o porušovaní etiky budú viesť diskusie a kde sa bude menovite poukazovať na previnilcov. Toto sa zanedbáva v plnom rozsahu. Tu vidím prameň benevolencie rozhodcovského zboru.
<br/>
<br/>M. Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #40949 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Možno budete vedieť presne odpovedať kolegovia na moju otázku? Polovanie na vianoce 24.12., 1 sviatok vianočný 25.12. áno či nie? Alebo aj áno i nie? pýtam sa preto že niektorí polovníci poluju iní zase nie. Je to len sila zvyku alôebo to je niekde zakovené v tradíciách?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #40956 od robco
Odpoveď od robco na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Na štedrý deň, chodím iba prikrmovať, na Štefana t.j. druhý sviatok vianočný máme už tradične spoločnú poľovačku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #40960 od pavelb
Odpoveď od pavelb na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Súhlasím s Tebou, na Štedrý deň treba aj zvieratká obdarovať. A spoločnú máme deň po Štefanovi....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #40983 od Janos83
Odpoveď od Janos83 na tému Poľovnícke zvyky a tradície
dneska prikŕmené, zajtra odnesieme zas a poľujeme až v sobotu možno

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #40992 od medard
Odpoveď od medard na tému Poľovnícke zvyky a tradície
myslím, že debata kultúre obliekania je vec dávno vyriešená;)
<br/>s tými zbraňami a lovom rozhodcov na SD je to ale trochu iné kafe...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #41108 od kefalin36
Odpoveď od kefalin36 na tému Poľovnícke zvyky a tradície
ahojte všetkym tu čo čitate toto forum želam pekneho silvestra a šťastny novy rok,nech sa každemu dari aj v živote a aj na poľovačkach ahojte v novom roku:):):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #41409 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Poľovnícke zvyky a tradície
My s otcom nikdy nepoľujeme cez Vianoce, posledné roky už ani na Štefana nie, len kŕmime. Aj zver potrebuje občas pokoj. Podľa mňa je to skôr vec zvyku jednotlivých poľovníkov ako všeobecná tradícia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #41461 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Poľovnícke zvyky a tradície
24.12 vynášam každý rok mimoriadnu dávku krmiva - tohoto roku to bola zmeska - kapusta, kel, mrkva, zemiaky, kukurica a sušený chlieb, všetko na drobnejšie kúsky nakrájané. V tento deň sa do lesa u nás s flintou nechodí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #41462 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Poľovnícke zvyky a tradície
U mňa a syna je to to isté, ruksaky, soľ a bez zbrane len so stavačom. Napokon tých spoločných poľovačiek je aj tak vyše hlavy a teraz ešte aj v januári. Ak by to záviselo odo mňa, odstrihol by som to 31.12. každý rok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #41484 od robco
Odpoveď od robco na tému Poľovnícke zvyky a tradície
No, my sme sa 31.12.08 poriadne naštartovali. Strelili sme vlka a to je už štvrtý za posledné tri roky! Pri tom sme v srnčej chovnej oblasti, max. nadmorská výška 306m.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49293 od miso
Odpoveď od miso na tému Poľovnícke zvyky a tradície
www.myslivost.cz/media/clankyDetail.asp?...&IDR=&TypR=1
<br/>
<br/>iny kraj, iny mrav..ale pri niektorych veciach ako napriklad ponechavanie ulovenej zveri na mieste mi az vyliezali oci z jamok....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50654 od Daxelkopov
Odpoveď od Daxelkopov na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Taki,obcas se podivam na tvou stranku, a zavzpominam na casy kdy jsme si vymenovali sve polovnicke nazory s Jagerom, Jarom a dalsimi polovniky. Dnes mi je smutno kdyz ctu ty nesmysli na pokeci. Je to az ponizujici si psat takove hovadiny na Tve polovnicke strance,a jak te znam i tebe to mrzi, ze? Apeluji na Vas poctive polovniky, nedopust me aby tato saskarna pokracovala, protoze nam uz nic nezbude a budeme cist jen same nesmysli. Daxel

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50660 od medard
Odpoveď od medard na tému Poľovnícke zvyky a tradície
daxle: tradície, zvyky a hlavne úcta už dávno nepatria medzi vlastnosti nielen účastníkov tohoto fóra... :{ klobúk dole preto pred takými debatami, aké bolo možné čítať ma myslivosti.cz v radíme si, ako aj pred samotnými aktérmi týchto &quot;povídání&quot; ako Hanák, Chalupník, Deda, Slavětínský a nakoniec aj Ty! ;)8o8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50671 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Poľovnícke zvyky a tradície
ahoj Daxel , poviem ti len tolko BEJVAVALO. ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50694 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Možno by bolo dobré nehádzať do jedného vreca rubriky pokec a fórum. Myslím si, že každá má svoj osobitný význam.
<br/>Na pokeci sa stretáva pravidelne skupina PID-károv, ktorí sa mnohí poznajú osobne a mnohí dlhodobo splu komunikujú i keď sa nepoznajú - tým chcem povedať, že väčšinu tém už majú medzi sebou vydiskutovaných. A diskutovať o tých istých témach každý deň, len aby sa diskutovalo ? - to nie je podľa môjho názoru účelom rubriky pokec. Na to je predsa rubrika fórum.
<br/>Na pokeci sa vyskytnú aj témy z osobného života aktérov diskusie a aj témy vyslovene na odreagovanie sa či pobavenie.
<br/>Neverím však, že by sa diskutujúci vyhli hovoriť o poľovníckej téme, ktorá by zaujímala teba. Len s ňou treba začať........
<br/>A aj keď sa zdá, že na pokeci sa poľovnícke témy nediskutujú je to len zdanie. Na mnohé témy sa diskutuje ,,pod sklom,, s okruhom záujemcov, ktorí majú o diskusiu na tú ktorú tému záujem.
<br/>Takže nezatracoval by som pokec ako taký - určite má svoj význam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.127 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 843 návštevníkov a žiadni členovia on-line