Poľovnícke zvyky a tradície

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50713 od Van_FCR
Odpoveď od Van_FCR na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Trosku vam pozmenim prebiehajucu debatu. Uz dlhsie mam dilemu, na ktoru zatial nemam jednoznacnu odpoved. Pytala som sa viacerych a zaver je, ze iny kraj iny mrav, kazdy mi povedal cosi ine. Ide o snimanie klobuka v urcitych situaciach. U muzov mi to je jasne, mna zaujima, ako je to u zien. V beznom zivote sa klobuk vnima ako sperk, ozdoba zeny, sucast jej ucesu a tak ho nemusi nikdy snimat z hlavy. Ako je to v polovnictvej etikete? Dava ho dole rovnako ako muzi, alebo zalezi od situacie, ci plati to co v beznom zivote, ze nemusi nikdy?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50725 od spider
Odpoveď od spider na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Ahoj.Mal som možnosť byť na polovačke kde sa zúčastnili ženy.No ony si klobúky nesnímali z hlavy.Ani ráno na nástupe,ani na výrade.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50726 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Pali uplne s tebou suhlasim,na pokeci je to len o tom ako diskutujici zapadne do kolektivu a vie sa konštruktivne rozkecat:],ale na fore už by to malo byt aj trochu o vedomostiach a vediet sa zorientovat v temach ktorym rozumieš a hlavne nerobit zo seba niekoho čo ma patent na rozum:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50752 od Daxelkopov
Odpoveď od Daxelkopov na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Je tezke jednoznacne odpovedet, tu si musis dat sama otazku" mam klobouk na polovacke na hlave,protoze je to muj sperk, ma ozdoba me krasy,nebo jsem soucast velke rodiny polovnikov,a tedy dodrzuji urcite tradice a uctu. porozmyslaj,a mas svou odpoved. daxel

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50753 od Daxelkopov
Odpoveď od Daxelkopov na tému Poľovnícke zvyky a tradície
urcite si velmi rozumny clovek, a ja respektuji tvuj nazor, jen jsem myslel ze jsem na strance venovane polovnictvu,a tudis lidem kteri si zde vymenuji sve zazitky, dojmy a neposledni rade i radi jeden druhemu tak jako to bylo kdyz tato databaze vznikla, ale asi jsem se spletl,protoze ja to na pokeci nenasel. mozna me bude casem zajimat co maja snedla,ze ma pupinky na nose,ale dnes to na tuto stranku skutecne nepatri. daxel

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50754 od Van_FCR
Odpoveď od Van_FCR na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Hm...aj tak to nie je jednoznacne. A) ak by som sa prisne drzala tradicii, ktore pramenia z historie, tak od pradavna zeny na lovoch klobuk z hlavy nedavali. Neviem si predstavit nejaku prislusnicku slachty, ktora si snima klobuk vtedy ked muzi.
<br/>B) prejav ucty je najma o postoji a spravani sa v danej chvilli, snimanie klobuka je len sucast toho spravania (postoj, hlasovy prejav)...alebo je podla teba dostatok ucty ak sa da klobuk dole ale pritom sa vo velkom clovek zabava a rehoce?
<br/>
<br/>To ja len tak, ze tvoja salamunska odpoved ma medzeri a na otazku tak nemam odpoved.
<br/>
<br/>Zatial som bola vzdy tam, kde bolo viac zien a v podstate sme konali davovo, ak si viac dalo dole, dali si vsetky, ak nie, nedala si ziadna. Ale vacsinou ostavali na hlave. Ale zaujima ma ako to je, pre pripad, ze by som sa niekde ocitla ako baba sama.
<br/>
<br/>Mozno sa to niekomu zda divne, ze riesim taku blbost...vzdanie ucty je pre mna vnutorny pocit a klobuk je len okrajova zalezitost...no ludia su malicherni a tak ma zaujima, ako sa to vnima zo strany muzov polovnikov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50755 od papo
Odpoveď od papo na tému Poľovnícke zvyky a tradície
zavujímavýýýýý príspevok:] veď ty sa ani nedokážeš pozdraviť na pokeci. je ti naozaj smutno? tak po sebe radšej ani nečítaj, aby si sa nerozplakal. a prosím ťa, kto je to ,,nám,, ... ty si množina, alebo hovoríš za niekoho?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50757 od papo
Odpoveď od papo na tému Poľovnícke zvyky a tradície
ahoj;) až sa bojím povedať, že sme túto otázku preberali v rámci hovadín na pokeci. :-o
<br/> žena si klobúk nesníma! je to spojené s históriou nosenia klobúka ženou a všeobecne spoločensky rešpektované aj dnes. tak ako si ho nesnímaš na vlastnom sobáši, pri svätom prijímaní, pred prezidentom pri prijímaní vyznamenania........ a ak niekto tvrdí, že si ho máš sňať pri akejkoľvek spoločenskej udalosti, je nevychovaný arogantný hulvát... a takému naozaj nemusíš venovať pozornosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50763 od robco
Odpoveď od robco na tému Poľovnícke zvyky a tradície
U chlapov je to jednoznačné, klobúk dolu pri pozdrave, alebo pri nástupe na spoločnej poľovačke. Žena pri osobnom pozdrave si klobúk neskladá a ani na nástupe pri spoločnej poľovačke. Tým, že je ženou poľovníčkou je ozdobou pre nás chlapov a napríklad ne skladaním klobúka na nástupe len zvýrazňuje svoju ženskosť, a osobitosť. Výnimku tvorí akt pri odovzdávaní streleckého zálomku, kedy aj žena vzdáva úctu k zveri a poľovníctvu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50800 od Daxelkopov
Odpoveď od Daxelkopov na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Zacnu tim, ze vsechny ucastniky teto diskuze srdecne pozdravim. takze specialne pro pana kolegu:papo: prijemny den preji. Co se tyka meho prispevku byl napsan tak aby tuto debatu rozvinul, vice nazoru ,vice vedomosti a to se podarilo.tu nejde o to kdo ma pravdu,nebo jaky je ten, ci onen ,jde o to vyjadrit svuj nazor, a kazdy si uz vybere co soudi ze je pro neho nejlepsi.ja souhlasim i s damou ktera tu pise, napsala zcela jiste pravdu,ale ty jsi reagoval na jeji prispevek svym nazorem, ktery me osobne velmi potesil,a o tom toto forum je. ja nemam zadny patent na rozum,mozna jsem i ten hulvat jak me pan kolega nazval,ja jen vyjadruji svuj nazor,za kterym si stojim at me nazve kdokoliv cim koliv.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50801 od Daxelkopov
Odpoveď od Daxelkopov na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Mistre, i vy jste napsal svuj nazor, a o tom forum je.Jen maly detail, jak pise milostiva dama, ma odpoved je psana salamounsky, proto nic netvrdim a jestli jste to probirali na pokeci tak se vam omlouvam, ja to cetl jen na forume.prijemny den preji

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50810 od papo
Odpoveď od papo na tému Poľovnícke zvyky a tradície
daxel, ospravedlňujem sa, ak môj príspevok vyznel tak, že si hulvát, to som tak naozaj nemyslel a snáď ani nenapísal.
<br/> a k téme klobúka poviem viac. robco, nemyslím, že pri odovzdávaní zálomku by si mala žena snímať klobúk. dá sa to vyriešiť aj ináč a naozaj elegantne. alebo naozaj stojíte o trapas a stres poľovníčky, keď si po poľovačke sníme na nástupe pred všetkými klobúk a očarí vás strapatou hlavou? hádam nie!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50815 od Daxelkopov
Odpoveď od Daxelkopov na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Vidis ani ty jsi dnes nepozdravil, ale ja ti preji krasny den, omluva se prijima. Mozna si se mnou nesouhlasil a na to mas plne pravo,jen to musis napsat s noblesou, ne hned odsuzovat. Vidis sam jak banalni tema se diky zene rozvinula a toto byl hlavni cil Takiho. povim svuj nazor;po tak pekne debate jsem prisel k nazoru ze zena s kloboukem nebo bez nej bude vzdy ozdobou a jestli si ho sunda nebo ne, vzdy bude svym spusobem krasna a okouzlujici a bude skvost vsech polovnickych akci.Daxel

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50820 od pmaja
Odpoveď od pmaja na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Ahoj, aj ja som poľovníčka a väčšinou sa na poľovačkách vyskytujem ako jediná z nášho rodu.. A klobúk si snímam.. Nie žeby som nevedela, že to robiť nemusím.. Dokonca by som nemala.. Jedná sa len o to, že veľké zastúpenie mužov (bez urážky) o tejto našej výsade nevie a keď si klobúk nechám na hlave vždy sa mi stane, že minimálne polovica poľovníkov po mne zazerá.. Tak len pre ich pokoj na duši.. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50821 od pmaja
Odpoveď od pmaja na tému Poľovnícke zvyky a tradície
A este otázocka.. Naahodou tu nikto nepozna nejakeho lesniciara z okolia Novych Zamkov? Diky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50822 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Poľovnícke zvyky a tradície
dobry večer,pmaja za tu druhu polovicu polovnikou čo sa na teba nepozera sa hambim,ale klobuk si určite ako polovnička z hlavy davat dole nemusiš,presne tak ako to napisal papo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50824 od Daxelkopov
Odpoveď od Daxelkopov na tému Poľovnícke zvyky a tradície
preji prijemny vecer,milostiva,urcite jsou ocareni vasi krasou,ten klobouk bude jen dekorum vasi krasy.smim se zeptat jak se citite v prostredi kde muzska cast prevazuje?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50829 od Van_FCR
Odpoveď od Van_FCR na tému Poľovnícke zvyky a tradície
ano, na pokeci sa to prebralo, ale kedze na pokec chodim zriedka a vtedy som tam stihla len par ludi, chcela som vediet nazor viacerych, tak som tu debatu obnovila tu na fore.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50831 od Van_FCR
Odpoveď od Van_FCR na tému Poľovnícke zvyky a tradície
otazka bola sice smerovana na pmaju, ale ak sa nik nenahneva, odpoviem aj ja. Citim sa obcas super a obcas velmi zvlastne. Ono to nie je ani o tom, ci muzske zastupenie v spolocnosti prevazuje, ale o tom, aki ti muzi su. ;) Ci je to sama nadavka, nemiestna sranda z nas zien, nevsimavost alebo naopak az prehnane vtieranie sa do pozornosti. Alebo ci su to muzi, s ktorymi sa da v pohode pokecat, zavtipkovat, su galantni, ale nie doterni, v ramci moznosti kultivovani (v ramci moznosti pisem preto, ze nik sa nemusi hrat na prehnaneho slusaka, obcas ujde hadam kazdemu, ale je rozdiel, ci je to obcas a opodstatnene, alebo ci je to bezny slovnik ;) ) ...a tak...takze tak 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #50834 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Myslím, že si dokonale vystihla rozdiel medzi pokecom a fórom :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.106 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 820 návštevníkov a žiadni členovia on-line