Rady pre lukostrelcov

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55089 od Martin75
Rady pre lukostrelcov bolo vytvorené Martin75
Zdravim Vas vsetkych tuto temu som si dovolil zalozit koli tomu, ze lovecka lukostrelba sa stava dost neprehladna koli otazkam ktore s loveckou lukostrelbou nesuvisia. Myslim ze takto to bude prehladnejsie, podla mna (aj ked mozno niekto ma mozno iny nazor) :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55090 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Rady pre lukostrelcov
Chcel by som sa poradit. Mam PSE Novu a prasknute rameno.Dalo by sa niekde objednat? Este ma napadlo, ci by sa na madlo nedali hodit reflexne ramena. Teda dat by sa aj dali ale ci by to bol plnohodnotny luk ako kazdy iny. Prosim vas ,ak ma s tym niekto skusenosti poradte:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55092 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Vyborny napad otevreni tohoto vlakna ...Ja bych osobne si koupil novy luk pokud je rameno zlomene a jestli je na luk zaruka tak by se to mohlo vyplatit ,ale luk bez zaruky ja nevim obycejne se musi asi vymenit obe dve ramena ,ja bych si koupil radeji novy luk ......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55093 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Rady pre lukostrelcov
no Alphamax 32 je uz objednany ale nechcem ju dat do srotu:) skor by ma zaujimala ta druha alternatina s tyn reflexom,co ty na to?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55100 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Je jedno jaky luk se zlomi a tak jde do srotu ,nebot je nebezpecne opravovat ramena ,predelavat ramena a proste se snazit luk nejak zachranit a je to nebezpecne u drevo laminatovevo luku a jeste horsi u kladkoveho luku co je pod daleko vetsim stresem a tak vem ten luk a zahod jej do srotu a neohlizej se zpet, tohle je dan co platis lukostrelbe ,nebot prave u kladkovych luku jsou velka zraneni ono kdyz se to rozleti tak to stoji za to
nespekulovat co se necha zachranit......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55101 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Rady pre lukostrelcov
TERCOVNICA- Niekde na nejakom ceskom fore som videl namotavat foliu co sa dava pod plavajucu podlahu , skusil som a vznikla z toho celkom dobra terconica ale je to dost pracne lebo folia musi byt perfektne na tesno namotana aby sa drzala pokope. Ak aj zostanu nejake madzery tak sa to stiahne nakoniec drotom alebo niecim inym a nepresnosti sa stratia.Pouzival som dost dlho aj obycajnu kartonovu krabicu naplnenu starymi handrami , len to furt trebalo opravovat(prednu stranu treba po case vymenit,a sem tam doplnit handry)Naposledy som lepil rozne materialy ,s roznou strukturou dohromady .je to tercovnica ktora zvladne aykolvek sip z akehokolvek luku.ALE,narozdiel od tych predoslych sa sipy dost tazko vytahuju a je strasne narocna na vyrobu(vzhladom na dostupnost materialu) Takze aby som to zhrnul,najjednoduchsi a najlepsi sposob ako vyrobit dobru a kvalitnu tercovnicu je podla mna to co tu pisal pato17,alebo folia pod plavajucu podlaahu stiahnuta tym istym sposobom,aj ked to bude urcite drahsie ako stare filcove koberce ale tiez sa z toho sipy vytahuju lahucko a zastavovaci efekt je super:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55117 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Rady pre lukostrelcov
ahojte chalani potreboval by som poradiť... neviete mi poradiť kde by som našiel ten prípravok resp. prostriedok ktorý napomáha pri výrobe teda viazaní tetív?? taká doštička alebo ako by som to nazval ... videl som to na jednom videu že chlapík viazal tetivu aj na kladkový aj na tradičný luk na tom.. neviete mi poradiť kde by som to zohnal resp. ako to vyrobil??? budem vám moc povdačný..dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55119 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
www.texasarchery.org/Documents/ArcheryLo...Strings/flem_jig.htm
<br/>
<br/>Zde je tkz pripravek jak vyrabet flemish string ,jsou tam rozmery atd ,jenze to se necha pouzit pouze na tradicni luky ,na kladkove luky se pouziva tkz nekonecna tetiva co je lehce vyrobitelna pouze pak ji musime vytahnout pod tlakem asi 800 liber a ja nevim jak dlouho a potom ta tetiva po vytazeni musi mit spravnou delku a znovu se neprotahovat ,jinak pouze co jsem videl a nikdy jsem tetivu na kladkovy luk nevyrabel ani nevymenoval a vim ,ze ti lukostrelci ,kdyz si ji nechavaji vymenit jednou za 2 roky plati 100 $ za praci a tetivu ,neco co mne na tradicni luk stoji 1$ kdyz nepocitam vlastni praci a tetiva na luku vydrzi 4-5 let.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55124 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Rady pre lukostrelcov
moc krát dík.. je to super stránka.. výroba tetív na tradičný luk nevyzerá byť moc zložitá.. teda čo som videl..myslím že to by som zvládol... no horšie je to určite s tými kladkáčmi... videl som celý návod od jedného španiela či čo to bolo zač a mám aj stránku podobnú tej čo mi dal geronimo1. a síce to taktiež zložite nevyzerá no neodvážil by som sa do toho pustiť tatko sám.. len spôsobom pokus a omyl..
<br/>
<br/>chcem sa opýtať nie je tu niekto kto to vie a bol by ochotný ma to naučiť?? material by som si doniesol a určite by som sa mu potom nejak revanžoval určite by sme sa dohodli.. moc rád by som to vedel.. všetko okolo lukostrelby žerem a preto by som chcel vedieť aj tieto veci.. budem skutočne moc rád ak mi to niekto ukáže a určite sa mu zato nejak odvďačím...vopred dík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55126 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Rady pre lukostrelcov
a naco si chces doma robit sam tetivu?zbytocne vyhodene peniaze a zabity cas.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55132 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Rady pre lukostrelcov
ak chceš zavolaj mi na 0905/618352.......buď ti poradím cez telefón alebo môžeš prísť....už som to síce dlhšie nerobil ale je to dosť primitívna vec...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55153 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Rady pre lukostrelcov
no podla mňa nie.... keď ma niečo skutočne baví tak to vonkoncom nepovažujem za stratu peňazí a ani času.. pretože ten čas si na to nájdem.. myslím si že je to úplne normálne... proste si servis a tieto veci okolo luku chcem robiť sám.. preto si chcem kúpiť aj lis a ostatné komponenty..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55155 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Rady pre lukostrelcov
mam tento navod.. čo nan hovoríš?
<br/>
<br/>www.mac.asn.au/string_making.htm
<br/>
<br/>a toto video teda sériu štyroch videí:
<br/>
<br/>

<br/>
<br/>potom tam uvidíš aj ostatné.. nejdem ich sem vkladať všetky... kukni na to prosím či je to dobré.. moc krát dík..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55157 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Rady pre lukostrelcov
návod je dobrý....tie videá nemám trpezlivosť pozerať celé:)
<br/>.....robia na videu trochu inak &quot;stratený uzol&quot;....ale to je na jeden krátky telefonát.....v princípe je to naozaj primitívna vec....10x stratený uzol ako na tom kreslenom návode....to je celé :)
<br/>Celá investícia je ten prípavok na výrobu tetív a káblov a jig....najlepšie je ked sa spojí viac ľudí....lebo to potrebuješ raz do roka.
<br/>...robil som si káble aj tetivu.....nič na tom nie je....jig na omotávky sa hodil častejšie lebo strednú omotávku (serving) po nokom som robil vždy zo silonu a ten zvykol po pol roku odísť....tetivu by bolo škoda vyhodiť po takom krátkom čase.
<br/>(Dôležité je tetivu pravidelne voskovať.....veľa vosku nič nepokazí......)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55174 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Rady pre lukostrelcov
no dnes som si našiel zopár videí na ten stratený uzol.. v niektorý vôbec nie je ukázané ako sa vlastne začína čo je dosť blbé :) takže našiel som tieto dva spôsoby.. môžete sa na ne pozrieť a povedať ktorý je podla vas lepší?? prípadne aký používate?
<br/>
<br/>

<br/>
<br/>a
<br/>
<br/>

<br/>
<br/>v týchto videách rozdielne začínajú aj rozdielne končia.. som z toho kus pomatený pretože som našiel tých videí omnoho viac a takmer každé sa trochu líšilo..
<br/>
<br/>inak ten začiatok v provm videu sa mi pozdáva viac ako ten začiatok v druhom videu že sa proste urobí len taký oblúk zo servingu ktorý sa potom celý omotá a koniec ktorý trčí sa dotiahne kombinačkami.. to fakt udrží?? nerobí sa na začiatku nejaký uzol?? vážne sa to tak dotiahne??
<br/>
<br/>aký material na serving použiť?? samozrejme rozumiem ak dacronová tetiva tak dacron a ak je z fast flightu tak treba použiť FF omotávku.. no chcel by som vedieť aký je podla vás najlepší materiál , prípadne ktorý najčstejšie používate..
<br/>
<br/>dnes som napr videl že podobným spôsobom robia aj nockpointy predtým ako uviažu D-loop.. aký materiál ide na to?? tiež obyč serving?
<br/>
<br/>tiež sa chcem opýtať aký je podla vás najlepší materiál na tetivu.. je ich obrovské množstvo a pri každom síce niečo píšu no každý vychvalujú :D každý je podla výrobcu ten najlepší no chcel by som počuť váš názor.. aby som vedel čo kúpiť.. vopred moc krát dík..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55175 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Vcera jsem strilel s mladikem necelych 18 let a ten volil trochu neobvykly zpusob jak se naucit makat na kladkovych lucich . Prihlasil se obchodu ,kde je servis na kladkove luky a tam maka jenom par hodin tydne ,no jako ucne jej vse naucili a tak na kladkovem luku asi po roce zamestnani umi udelat uplne vse ,plat je minimalni o to nejde ,ale sve luky si proste umi seridit a nastavit ,honicka jim nastane az pred loveckou sezonou, kdy se kazdy bude plasit s vymenenim tetiv atd ......
<br/>Ted maka jenom 8 hodin tydne a jasne chodi do skoly a bude jeste chodit dalsi 4 roky.
<br/>Nekteri mladici pouzivaji tohoto systemu jak se naucit pracovat na lucich .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55180 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Jeste jsem chtel dodat ,ze ten mlady lukostrelec strilel kladkovym lukem na cil o prumeru 3 palce kruh na znamych 50 yardu a nebyl spokojen az kdyz vsechny jeho 4 sipy co mel sebou zasahly tento terc co mu trvalo nekolik sad tech 4 sipu .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55199 od bushidoTN
Odpoveď od bushidoTN na tému Rady pre lukostrelcov
ahoj!
<br/>súrne potrebujem poradiť šípy karbónové o dåžke 20&quot; a váhe 350 grainov, ideálne však 420 grainov.v obchodoch som nenašiel váhy uvedené.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55200 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
o dåžke 20&quot; a váhe 350 grainov, ideálne však 420
<br/>
<br/>Takove sipy neexistuji pro kladkovy luk ,to jsou sipky do kuse:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55201 od bushidoTN
Odpoveď od bushidoTN na tému Rady pre lukostrelcov
predstav si že som to nevedel :P
<br/>dobre a teraz vážne.viem o tom že je to do kuše, pretože kušu kupujem.ale zdá sa mi trošku blbé otvárať kvôli tomu ďalšiu tému, tak som to práskol sem.ale ak ti to vadí, nie je problém požiadať admina aby sa vytvorila nová téma zvlášť pre kuše s týmto a presunúť to tam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.113 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 307 návštevníkov a žiadni členovia on-line