Lovecka lukostrelba

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #39601 od hadec
Odpoveď od hadec na tému Lovecka lukostrelba
nazdar s tou hobrou ma to tiez napadlo tak to vyskusam ale pre zicher som si kupil origos tercovnicu . Este potrebujem radu ohladne kocikov ako sa mam vyznat v tych oznaceniach pochybujem ze su to univerzalne velkosti . Potreboval by som tie co sa zasuvaju myslim ze Beiter alebo tak volako :liar: Inak ak by to niekomu pomohlo predom upozornujem ( viem ,ze som urcite neobjavil ameriku) TAK klasicke Vanes sa daju paradne vyrovnavat s fenom :D dokonca nemozne zvlnenia a zdaju sa mi potom aj take odolnejsie. Po takejto terapii su ako nove ,ale ci to ma neaky vplyv na presnost to fakt netusim lebo ja iba zacinam a moju nepresnost pripisujem zlej technike. A este: Na ake vzdialenosti trenujete?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #39632 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
od 5 do 50m.ale zo srandi si vystrelíme aj na 70m.Ohladom tých končíkov,neviem čo vlastne chceš vedieť.aké si máš kúpiť,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #39642 od growler
Odpoveď od growler na tému Lovecka lukostrelba
nevadi,ze mi ten peep vychadza dat na tetive cca 1cm od toho gumeneho tlmica a tlmic taktiez nemozem posunut vyssie,lebo asi cca 2cm je uz omotana tetiva co beha po kladke

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #39649 od growler
Odpoveď od growler na tému Lovecka lukostrelba
co sa stane ak dam ten jeden tlmic na tetive dole?bude to mat nejaky vpliv na presnost?lebo by bolo asi naidealnejsie keby bol ten peep cca na tom mieste na tetive kde sa nachadza ten tlmic

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #39656 od hadec
Odpoveď od hadec na tému Lovecka lukostrelba
no tusim boli neake dve velkosti 3.04/15.15/2 oni to na strankach rozdeluju podla dlzky trubiek je to ma carbonove sipy tie kociky sa zasuvaju dovnutra. teraz som nasiel neake turbo noks vyzeraju super skusal to uz niekto?? ja som strielal na 30 ale prisiel som o kociky asi sipy do seba narazali pri dopade do terca .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #39665 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Ahoj growler, peep musís dať v každom prípade tam, kde Ti to vychádza, nemôžes ho posunúť vyššie alebo nižšie tam kde máš miesto. Keď Ti to vychádza tam kde máš teraz tlmič tetivy, tak musíš dať ten tlmič dole. Ale v tom prípade musíš dať dole oba tlmiče.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #39669 od growler
Odpoveď od growler na tému Lovecka lukostrelba
ahoj, a to je jedno kde je ten tlmic umiestneny na tetive ako bol povodne umiestneny vyrobcom,nebude to mat nejaky vlip na presnost strelby?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #39671 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
sorry ale ešte som nevidel omotávku na tetive tak ďaleko namotanú aby mal miekto problém z priezorom.Býva tak 10cm.ale pokial ju máš ty....:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #39679 od growler
Odpoveď od growler na tému Lovecka lukostrelba
omotavka ma cca10cm potom je asi 15-20cm volna tetiva,potom ten tlmic a asi 2cm nad tlmicom je dalsia omotavka(co beha po kladke)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #39681 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
V tom prípade nevidím problém. Ak má omotávka 10 cm tak nockpoint je asi asi 1 - 2cm nahor od stredu omotávky, možno trochu viac, záleží na tom či je omotávka približne v strede tetivy. Peep Ti musí vychádzať do 16cm od nockpointu pokiaľ máš fixný bod tam ako má byť, t.j. pod bradou. V najhoršom prípade ak ti to nevychádza, môžeš posunúť tlmiče na tetive na doraz ku koncovým omotávkam, samozrejme tak aby boli rovnako ďaleko od koncov ramien.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #39683 od growler
Odpoveď od growler na tému Lovecka lukostrelba
nakoniec mi vysiel ten peep asi 1cm od tlmica

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #39781 od agmiky
Odpoveď od agmiky na tému Lovecka lukostrelba
Ja by som sa este spytal na techniku zakladania zápeste. pokial zakladáš tetivu tak ako sa má, tak neverím že by peep vychadzal tak vysoko, že by nazážal na tlmič. teoreticky tetiva by mala prechadzat cez kútik úst. vtedy by si mal mať oko, peep a pin v jednej rovine vzhladom na telo. ja osobne mam peep asi 2 cm pod tlmičom, tak že tlmič tetivy mam hned po obmotávke.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #39853 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
caute,neviete mi poradit nejake stranky odkial odjednavate komplet hotove sipy?ide mi najma o znacky Beman,GoldTyp,Vapor

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #39929 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
možeš objednavať v Prahe archery.cz Urobia ti hotový šíp.Alebo v košiciach lukostrelba.sk Ale v Prahe máju široký sortiment.Popozeraj a uvidíš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40506 od bushidoTN
Odpoveď od bushidoTN na tému Lovecka lukostrelba
tak ako som pozrel, tak tu treba opúť rozbehnúť diskusiu k lovu lukom/kušou :
<br/>na margo polovníkov :
<br/>1. treba reálne zhodnotiť vlastné strelecké skúsenosti a potom sa zaoberať tým, kolko máme na slovensku kvalitných luko/kušo strelcov
<br/>2. je ovela lahšie si sadnúť na posed a pri troche talentu a tréningu čakať na zver ktorá sa mi objaví na vzdialenosť 200m ako sa predierať lesom a snažiť sa dostať na maximálne 40m vzdialenosť
<br/>3. to že je luk/kuša prekonaná zbraň je aký argument?prepáčte, ale neviem o žiadnej zbrani ktorá by prekonala atómovú bombu, prečo teda nerobíte spoločné polovačky nimi? :]
<br/>4. je velmi vela polovníkov ktorým by som nedal do rúk ani vzduchovku, nei ešte gulovú, či brokovú zbraň ( osobné skúsenosti )
<br/>5. ako by prosím vás prispeli luky a kuše k rozšíreniu pytliactva?áno niekolko ludí s nimi pytlačí, ale môže to byť aj dôsledok toho, že sú zapálený pre tento spôsob lovu a nie je legálny.no treba si uvedomiť, že možno keby to legislatíva dovolila, tak by ste mohli mať o niekolko členov viac, čo by prospelo aj vám a možno by vám boli aj prínosom?
<br/>6. neviem, ale ak by som mal pytlačiť, volím rozhodne gulovnicu s tlmičom a mám pokoj
<br/>7. vzhladom na to, že nie som polovník, neviem ako je to, ale čítal som tu zopár príspevkov, že by sa od lovcov s lukom / kušou vyžadovali skúšky v strelbe.potom nech pre nich platia rovnaké kritéria ako pre vás, dôkazom toho je niekolko prípadov ročne kedy si to miesto zvery odnesú hubári a turisti.toto jednoducho pri love lukom / kušou nehrozí vzhladom na vzdialenosť.
<br/>8. moderné luky a kuše zďaleka prekonávajú vaše očakávania, len treba nabrať nejaké informácie a nie to len bezducho odsudzovať bez poznatku faktov.
<br/>
<br/>nie som členom žiadneho PZ a ak nebude povolený lov kušou ani nemám záujem sa ním stať, jednoducho sa mi zdá nehumánne strielať na vzdialenosti na aké sa lový gulovými zbraňami, kedy zver v podstate nemá žiadnu šancu.to však neznamená že keď idem po lese a nájdem oko, že ho tam nechám.
<br/>moje odporúčanie je, aby ste sa najskôr o tomto spôsobe lovu informovali a až potom ho na základe faktov odsudovali.
<br/>osobne vlastním 150librovú kušu s optikou 4x20 a verte tomu, že na 50m je smrtelná a dokáže si poradiť s väčšinou druhou zvierat ( nemám odskúšané na zvery, ale na &quot;foršniach slúžiach ako ciele a aj to len s cvičnými hrotmi, aby som sa vyhol opletačkám s PZ ).
<br/>ako príklad vám sem dokladám link z lovu slona kušou.ak bude mať niekto záujem určite si nájde aj lov medveďa, jeleňov a iných druhov lovnej zveri.
<br/>
<br/>
[/]vid tu
<br/>
<br/>záverom zdravým všetkých kušiarov a lukostrelcov a prajem len jedno : vydržme a nenechajme sa odradiť pre nedostatok informácii!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40536 od bushidoTN
Odpoveď od bushidoTN na tému Lovecka lukostrelba
tak ako vidím zatial žiadna reakcia z ani jedného tábora.preto som sa rozhodol reagovať niekolkými možno provokačnými otázkami.
<br/>1. kolko strelcov z gulovnice berie pri strelbe do úvahy :
<br/>- vzdialenosť
<br/>- vietor
<br/>- prúdenie vzduchu
<br/>- teplotu
<br/>- vlhkosť vzduchu
<br/>- gravitáciu
<br/>- čas letu gulky
<br/>- zákon o akcii a reakcii a tiež zákon o lome v prípade priestrelu?
<br/>osobne s tým mám dosť skúseností vzhladom k strelným zbraniam.luko/kušo strelci to musia zvažovať pri každom výstrele
<br/>
<br/>2. je etickejšie dať zvery šancu uniknúť a spozorovať vás? luko/kušo strelec musí keď chce strielať ísť velmi blízko a tým tú šancu dáva
<br/>
<br/>3. vravelo sa tu o účinku gulovej zbrane, na loveckú vzdialenosť luku/kuše je to asi také isté, rozdiel je v vzdialenosti, nie účinku a verte, že ani na 50m čo je už za loveckou hranicou lukom/kušou by ste nechceli stáť pred letiacim šípom a v prípade dobrého zásahu by ste to nerozchodili
<br/>
<br/>4. čo má spoločné vzťah k prírode a tradíciam s tým, čím lovíte?pokial už lovíte, tak sa snažíte zabiť jedinou ranou a okamžite, aby sa zviera netrápilo a aby ste ani nebehali týždeň po hore, kedy zviera umiera asi nudou, kde tolko ste.vzhladom na to verím tomu, že je jedno, čím lovíte.
<br/>
<br/>5. osobne nemám nič proti tomu aby som musel robiť skúšky aj keby som mal mať 95% úspešnosť, ale chcem mať tú možnosť
<br/>
<br/>6. pytlačenie s týmto nič nemá spoločné, kto bude chceť pytlačiť, ten bude a bude to robiť tým čím bude chcieť, ak sa nájde niekto kto si kúpi rpg a bude chcieť loviť tým, tak to robiť bude.
<br/>
<br/>7 neposudzujte niečo z neznalosti, prečo sa nespýtate?napríklad priemerný 3britový hrot váži 100g, k tomu pár gramov šípu.a teraz si predstavte, akou silou to naráža do ciela.či sa vám to zdá reálne, alebo nie, na vzdialenosť o ktorej luko/kušostrelci vravia je úplne jedno či to zviera dostane z .40 alebo s loveckým šípom
<br/>
<br/>8. prečo to odsudzovanie?ide predsa len o ten istý ciel, len iné prostriedky.a chceme aby boli legálne, aby sme aj my mali tú možnosť.nemusíte sa obávať hromadného nárastu členov.každý kto to nemyslí vážne skončí na strelnici

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40670 od Dattila
Odpoveď od Dattila na tému Lovecka lukostrelba
Zdravím každého!
<br/>
<br/> Kolega bushidoTN, sú to pekné slová, len žiaľ, ostanú slovami, ktoré sa v našej peknej krajine ťažko presadia do praxe.
<br/> Sám som sa veľakrát zamýšlaľ a predstavoval si, čo by bolo, ak by tábor luko/kušo-strelcov bol väčší a puškári by boli v menšine? Ako by bojovali oni za svoje práva? Ako by argumentovali aby ich väčšina prijímala a neodsudzovala? Koľko by bolo poľovnej zvery, ak by väčšina držala namiesto pušky luk vo svojej ruke? (veď teraz tej zvery je tak málo, že ročne nedostane každí poľovník výstrel srnca, atď.) O koľko by bola zver kludnejšia ak by nebola rušená výstrelmi?- tým pádom by s ku nej dalo viac priblížiť...
<br/> Som v kontakte s niekoľkými luko-lovcami z južného susedstva, sú to ozajstní, praví poľovníci. Nepotrebujú pytliačiť a sú uznávaní (pod takmer 15-tich rokoch - čím ďalej tým viac) v poľovníckom tábore (podielajú sa na všetkých aktivitách PZ).
<br/>
<br/> Toľko na úvod. Možno, že mojimi otázkami sa to rozbehne...(?)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40672 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Pekne píšete a bohužiaľ pravdu:{U južných susedov už poľujú 15 rokov,ale to preto lebo je to ich tradičná zbraň(týmto ktosi kedysi u nás argumentoval)Čo keby sme vymenili luky za valašky?Síce by to bolo ešte náročnejšie ale vychádzalo by to z tradície.Legalizovať lov pomocou valašky,to by bolo.....A ako vábničky by sme mohli použiť fujaru.Iný kraj,iný mrav.Na druhej strane,zasa by sme boli svetoví.Už toasi ani nebudeme riešiť,lebo sa s lukostrelcami o tom ani nikto nechce baviť.Nieto ešte aby to mali kdesi (hore)rozoberať.Inak vás všetkých zdravím.Merry Xmas 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40727 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Presne tak, bohužiaľ! Veľa nás poľovníkov argumentuje proti lovu lukom tradíciami. Možno si niektorí myslia, že na slovensku sa začalo poľovať len po vymyslení paľných zbraní, a na všetko čo bolo pred tým, ako luky a kuše treba zabudnúť. Najskôr som si myslel, že sú všetci takto svorne proti všetkému novému, ale nie! Oni sú niektorí schopný obhajovať aj nové veci, ale len vtedy keď to vyhovuje im.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40729 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Ale s tými valaškami - to by mohlo byť zaujímavô! Ej bisťu bohu! To by bola novota! To by nám mohla závidieť celá európa. Jak brindzovie halušky!:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.130 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 176 návštevníkov a žiadni členovia on-line