Lovecka lukostrelba

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40772 od bushidoTN
Odpoveď od bushidoTN na tému Lovecka lukostrelba
chlapi treba začať pomaličky.ak bude pekne, tak ma zajtra čaká prezentácia kuše pre jedného polovníka.kto vie možno sa mu to zapáči a uvidí v tom, aspoň niečo z toho čara čo v tom vidíme my.treba začať pomaličky a možno naše deti tú možnosť budú mať.luia sú hlupi, ale človek je inteligentný ( až na zopár výnimiek ).to je myšlienka ktorú som si overil.preto ak chceme dosiahnuť to čo chceme, treba začať s jednotlivcami a nie globálne.ale netreba sa vzdávať!
<br/>a k tomu lovu valaškou a vábenie fujari, tak mi to pripomenulo jeden vtip :
<br/>na trenčianskom hrade stojí asi 300 junákov s valaškami v rukách.pod hradom je asi 30 000 turkov.jeden slovák tak pozerá po okolí a hovorí kamarátovi :
<br/>boha jeho, ale ich je!a nevieš kam ich všetkých pochováme?
<br/>z tohto mi vyplýva : nemáme tu tolko zvery, aby sme si dovolili luxus lovu s valaškou :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40787 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
bushido,hovoríš že pomaličky?Ale v tejto krajine to čomu ty hovoríš pomaličky už trvá17 rokov.8oA môžem verejne vyhlásiť že boli orodovať na najvíšších miestach ľudia ktorý(ako sa vravý)majú ........;)a sú:D.Dúfam že chápeš akych mám na mysli.A sa nimi ledva ktosi bavil.Prevažná časť z nich má už lukom odlovené...ale bohužial,alebo chvala bohu v zahraničí.V prvom rade si musíš uvedomiť že to čím sa argumentuje,je v tomto národe,je to v nás.Oni pochopili že luk ako ho poznáme mi,je plnohodnotná zbraň.Ale Oni nepočujú výstrel.To je to,že tebe sa neverý.Že ty ked máš v rukách luk(keby si bol legal poľovník z lukom)tak si potencionálny pytliak,lebo ked ťa nebolo počuť,nemôžeš dokázať že si nič nestrelil.Takže nie pomaličky prezentovať a vysvetlovať,ale chytro našetriť vatu a prchať si zapoľovať do zahraničia.Je to zážitok na celý život.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40809 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
elvis, presne si to vystihol. Najväčší problém pre nich je naozaj to, že luk je nehlučná zbraň. Aj ja som poľovník a poznám názory kolegov. Keď sa začneme baviť o love lukom, prvé čo ich napadne je to, že by sa ním dobre pytliačilo.
<br/>Máš pravdu, keď to nejde u nás, treba ísť za hranice. Naozaj je to zážitok na celý život. A ešte niečo, čo podľa mňa pochopí len veľmi málo poľovníkov: Pre mňa má oveľa väčšiu cenu holá, alebo lanštiak strelený v Maďarsku lukom, ako kapitálny kus strelený u nás guľovnicou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40820 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
A aj keby niekto veľmi mocný to pretlačil,si neviem predstaviť reakciu v združeniach v ktorých by mali lukostrelca.(nad tým sa treba zamyslieť)Ako by som sa cítil keby na mňa niekto gánil a nedajbože by sa mi poľovačka nepodarila na 100%.Lebo aj to sa stáva.Nič nieje stopercentné.Ani gula ani šíp.Preto sa na doprosovanie vykašlite a bežte inam.Napr.www.dpll.si Nechajte si stránku preložiť googlom a čítajte ako to tam vyriešili.Sú tam fotky.Možno som na niektorej aj ja;)Stojí to zato.Hlavne a to som chcel napísať už dávno.Nepytliačte,lebo sa stane prúser na ktorý sa čaká.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40869 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Ahojte,
<br/>preložil som zo stránky www.europeanbowhunting.com zaujímavý článok týkajúci sa nášho problému. Mali by si ho prečítať hlavne odporcovia lovu lukom:
<br/>
<br/>Vyhlásenie Európskej Asociácie Lovcov Lukom (EBA)o pytliactve.
<br/>
<br/> Pri diskusii o koncepcii lovu lukom je EBA často konfrontovaná argumentom, že legalizácia lovu lukom by mohla viesť k zvýšeniu pytliactva kvôli vlastnostiam tejto zbrane.
<br/> EBA to oceňuje napriek tomu, že tieto obavy sú absolútne neopodstatnené a sú výsledkom nedostatočnej informovanosti o tejto loveckej metóde. Preto by sme chceli poskytnúť nasledujúce informácie:
<br/>
<br/>1. Lov lukom a šípom znamená pre pytliaka značné riziko odhalenia, vzhľadom k času a úsiliu potrebnému k tomuto spôsobu lovu. Štatistiky z Európy i USA, jasne dokazujú, že lovci lukom musia stráviť 5 až 10 krát viac času pre dosiahnutie úspechu v porovnaní s lovcom používajúcim strelnú zbraň.
<br/>
<br/>2. Z nedávneho prieskumu americkej agentúry pre zver a ryby vyplýva, že luk nebol v žiadnom prípade uznaný ako primárnym nástrojom pytliactva.
<br/>
<br/>3. Luk a šíp je zbraňou krátkeho dosahu a priemerná lovecká vzdialenosť je štatisticky určená, na 20 až 25 metrov, čo je väčšinou nevhodné pre pytliactvo.
<br/>
<br/>4. Ak chce niekto použiť luk vyžaduje si to veľkú prax a tréning, čo sa nehodí do spoločenského profilu zločinca (pytliaka).
<br/>
<br/>5. V súčasnosti majú pytliaci prístup k oveľa &quot;efektívnejším&quot; zbraniam a nástrojom, ako sú tlmiče, nočné videnia, taktické svetlá, atď.
<br/>
<br/>6. Ak chce poľovník pytliačiť počas legálnej poľovačky môže ľahko tvrdiť, že “strieľal na líšku&quot;, &quot;netrafil&quot;, atď.
<br/>
<br/>7. Najúčinnejšou metódou lukostrelca je lov z prenosného posedu. To si vyžaduje viditeľné prípravné práce, takže šance na utajenie sú veľmi malé. “Moderný pytliaci lovia väčšinou v noci a často strieľajú priamo z áut, (čo je lukom prakticky nemožné). Využívajú automatické pušky s reflektorom, alebo dokonca s nočným videním.
<br/>
<br/>Zhrnutie:
<br/> Všetky vyššie uvedené faktory a ich kombinácie jasne ukazujú, že lov lukom je veľmi náročnou loveckou metódou, a že luk a šípy nie sú príliš vhodnou pytliackou zbraňou. Dnes majú pytliaci a neetické poľovníci majú oveľa jednoduchšie spôsoby, ako lov lukom a šípmi, ktorých použitie je spojené s podstatne vyšším rizikom.
<br/> Dokonca ani v štátoch, kde je pytliactvo a lov lukom rozšírenejšie (napr. USA), sa pytliactvo nikdy nepoužíva ako argument proti lovu lukom.
<br/> Preto je EBA ochotná informovať a vzdelávať poľovníckych predstaviteľov a lovecké organizácie s koncepciou lovu lukom, aby sa zabezpečilo, aby takéto argumenty proti našej tradičnej poľovníckej metóde nemohli byť použité (úmyselne alebo neúmyselne), proti ďalšiemu prijímaniu lovu lukom a šípmi v Európe.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40871 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
problem je iba v tom že ak by schvalili lov lukom alebo kušou je mala pravdepodobnosť pytliačenia týmito nástrojmi.poľovníci to využívajú len ako zámienku neschválenia takéhoto lovu.Hlavný dôvod je ten že sa väčšina poľovníkov sa neprenesie cez to že kuša alebo luk su plnohodnotné strelné mechanické zbrane ktoré dokážu tak isto usmrtiť ako aj strelné zbrane.
<br/>ide o princíp národa a v niektorých krajinách nie su 100 rokov za opicami. Priznala aj dnešná civilizácia že takéto zbrane su pre lov použiteľné.
<br/>je to skrátka o tom že dedko nedopustí že jeho guľovnica v hodnote 5000 sk je horšia ako kuša za 50 000 sk.
<br/>o tom to všetko je .8o
<br/>Ak by som chcel pytliačiť netrepem metrovú kušu za 40 000 po lese a nestrieľam 500 korunové šípy na zver keď mi stačí posratá malorážka s tlmičom za 3000 sk a náboje plné vačky po 1sk no nie ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40890 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
na samom spodu si vlastne veľmi pekne vystihol to o čo som sa snažil....Dokonca ani v štátoch, kde je pytliactvo a lov lukom rozšírenejšie (napr. USA), sa pytliactvo nikdy nepoužíva ako argument proti lovu lukom.....To hovorí za všetko.U nás je to asi tak,Podľa seba sudim teba. :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40891 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
bosax, máš úplnú pravdu. Za 3000 som síce ešte malorážku s tlmičom nevidel, ale práve dnes som ju videl na čiernom trhu v prepočte za 6000sk (rozoberateľná s tlmičom a v kufríku). Nenapíšem kde, aby som nerobil reklamu &quot;tiežpoľovníkom&quot;. Keby som chcel pytliačiť, tak ju už mám doma.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40892 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
ahoj elvis, tieto slová som už do tohoto fóra pred pred pár mesiacmi napísal, neviem či doslova, ale to je jedno. Mal si vidieť tie reakcie! Fórum okamžite ožilo. Ja tvrdím len jedno. Vyslovených odporcov nepresvedčíme ani keby to videli na vlastné oči, našťastie ich nie je tak veľa. Ostatní len nevedia čo, a o čom je lov lukom. V ich očiach je luk dodnes len ohnutý konár a povraz. Tým by som si naozaj netrúfol uloviť nič. Potom je tu skupina &quot;poľovníkov&quot; podľa ktorých sa zbraňou pod 20 tisíc nedá ani strieľať. Takže je to veľmi ťažké a podľa mňa aj zbytočné presviedčať davy ľudí. Treba presvedčiť pár ľudí hore, a je to v suchu. A to je možno už na dobrej ceste. Dovtedy nám neost§va iné ako ísť za hranice.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40893 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
no hovorí sa o zverniciach.Dokonca že z odborným doprovodom:liar:Možno a to dúfam že sa mýlim.Ale ak sa poľovník z lukom nebude cítiť v pohode(nevraživosť,pohrdanie,podozrenie)tak netrafí ani stodolu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #41180 od hadec
Odpoveď od hadec na tému Lovecka lukostrelba
ahoj vsetci:D mam zasa dotaz ked som robil papierovy test tak mi vyslo ze hrot leti viac doprava ako koniec sipu. skusal som posuvat zakladku ale nepomohlo technika strelby by mala byt ok . spin sipov tiez sedi k sile luku ani sip sa nedotyka pri vystrele o tetivy. Je mozne ze je to sposobene kormidlamy sipov ?luk sa da dobre nastrelit ale nie na vseky piny co je naprd. libelku som tiez premeral vyzera ok. fakt neviem? kdesi som cital este o korekcii spodneho ramena. Obe ramena maju rovnaku vzdialenost od tetivy.DA sa to to vobec upne vyladit?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #41181 od hadec
Odpoveď od hadec na tému Lovecka lukostrelba
ahoj ja objenavam z ameriky www.huntersfriend.com/ slusne ceny dobra sluzba teda zatial sipy su skvele a teraz by si nemal platit ani clo tusim

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #41203 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
stranku som prelustroval a vyzera dobre.Hovoríš bez problemov?A k tomu testu:ak držiš luk v ľavej ruke a hrot ti ide do prava,tak posuň zakladku do ľava.Zober tekutý puder a nabrbli ním krídielká a tak od krídielok 10cm na šíp.Nechaj zaschúť a potom s ním vystrel.Tak uvidíš kde sa ti šíp dotýka zakládky.Ak to bude na krídielku tak je chyba.Treba pootočiť končík.zaleží aj z čím strieľašLebo aj ten spine sa mení pri štíle.(prsty a či vypúšťač).napíš konkretne z čím laboruješ a skusím volačo..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #41229 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
pocuj ako objednavas stej stranky?lebo ja som chcel pred pol rokom ale boli stym problemi,lebo slovensko nemali a nemaju v zozneme krajin ... ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #41416 od hadec
Odpoveď od hadec na tému Lovecka lukostrelba
pouzivam vypustac na zapestie. s tym pudrom to skusim myslel som ze pouzijem ruz ale puder bude asi lepsi s kocikamy som sice hybal ale iba na dvoch sipoch a dal som ich rovnako:( zakladku mam PSE
<br/>Phantom tak meviem. som pravak tak .asi maju na tej stranke chybu ak som tomu dobre rozumel bolo to tam naopak posuvat do pava. asi chyba ale aj tak sa mi zda ze som skusal tu zakladku presuvat na obe strany . no skusim to s tym pudrom. ohladne toho objednania robil som ho cez mail lebo som sa este na nieco pytal a doladoval.Potom som si vsimol ze tam nieje Slovensko iba Slovinsko tak skusim tomu tipkovi napisat ci by ho nedali do zoznamu lebo pladba prebehne v poho :)napisem ze by mali lepsi kseft keby tam dali aj Slovakov lebo tu je to fakt predrazene. U nas jeden predava 6 sipov za 2500Sk a tam aj s postovnym za 1600 a je ich 12ks.tomu sa hovori uzera:I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #41423 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
Skratka potrebuješ ten šíp zrovnať.Ak držíš luk v ľavej ruke a hrot ti ide do prava,musíš ten hrot vtlačiť do osi.A práve teraz pozerám na tu zakládku ktorú máš ty.Zaleží aj ako máš nalepené krídla.Ak máš do miernej vrtuľky, tak dbaj na to aby sa šíp po vypustení točil k luku.Je to aj v štýle streľby.Napr.Mne luk strieľa ;)da sa povedať bezchybne.Papierový test,len dierka a krideľká.Ale zasa keď dlhšie nestrieľam ,tak je to všetko rozhádzané.Ale ty,neviem či to bude v spine.Môžeš sa hrať aj z dľžkou šípu.Inak ja som zo západného Slovenska a neviem či by nebolo lepšie to vidieť.P.S.Z tou úžerou máš abs.pravdu.Dúfam že už teraz ľudia precitnú a chytrákov ktorý pracujú zo 100%-150% rabatom,pošlú k vode.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #42089 od arron3
Odpoveď od arron3 na tému Lovecka lukostrelba
Zdravím vás lukostrelci. Som z východného slovenska a veľmi sa zaujímam o loveckú lukostreľbu. Už rok testujem luk PSE X-force a rad by som si s niekym vymenil skúsenosti, poprípade by sme sa mohli stretnúť a zastrieľať si, ak má niekto záujem tak napíšte mi mail , adresa je krota6@centrum.sk.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #42285 od hadec
Odpoveď od hadec na tému Lovecka lukostrelba
som z toho hotovy fakt neviem ci to moze byt ked tu zakladku posuvam do prava tak sa to priblizuje tomu idealnemu priestelu ale ja by som to potreboval posunut este viac a to uz sa mi budu pierkka dotykat tetivy alebo luku ked posuvam do prava tak sa ten rozdiel iba zvacsuje logicky by to malo byt naopak. som zo severneho slovenska co ja sai dost daleko tak neviem . si myslim ze je blbost aby to bolo technikou skusal som uz skoro vsetko? fakt nevie este skusim vymenit tie sipy ale ani tomu moc neverim.ak mal niekto podobny problem a bolo to technikou strelby skuste mi poradit kde by mohla byt chyba?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #42287 od hadec
Odpoveď od hadec na tému Lovecka lukostrelba
mohol by som ti to aj natocit a poslat na videu ak robim neaku blbost pri vystrele??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #42342 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
cauko,chcem sa opytat ako narovnavate pierka ak sa vam skrcia(take zvlnkovanie)?strielal som to kartonovej tercovnice a par krat mi to cez nu preletolo a trochu pokrcilo pierka ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.121 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 168 návštevníkov a žiadni členovia on-line