Lovecka lukostrelba

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51270 od Tomas
Odpoveď od Tomas na tému Lovecka lukostrelba
Vidím, že tu zrejme nenájdeme zhodu názorov. Tak nech sa páči, čiň ako myslíš. Mám pocit, že ti je všetko do smiechu, ale potom by som sa nečudoval, ak raz stretneš člena poľovnej stráže, ktorý bude vyžadovať vysvetlenie a to tvoje mu zrovna postačovať nebude. Ľudia sú všeliaky... ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51300 od miros
Odpoveď od miros na tému Lovecka lukostrelba
panstvo sklzlo to uplne inam nez som chcel ospravedlnujem sa ak som niekoho nasral jasne ze to nebude jednoduche ale vseci mame neaku povahu niekto je kludas niekto nervak
<br/>zrejme to bude zlozite pre oboch len tam kde ten sip lezal (uz viem ze je s kuse) a je potvrdene ze je nanom krv takze pravdepodobne zviera preletel nie je nanom ziaden otlacok takze smola a uz je aj okruh osob okolie ta bonzne najskor smola takze je otaskou casu ci si to chlapci skusia znovu v tom istom PZ alebo pobehaju okolie Blavy takze kto ste z okolia ak chcete sledujte co sa u vas deje
<br/>inac nic proti lovu ci uz lukom alebo kusou nemam ! mozno je fajn ze sa to posunulo aspon do zvernic ale cesta do revirou bude este dlha jedno bude zakon a dalsie bude domaci poriadok PZ ono nez vas bude vetsina bude to zrejme bolestne a za cenu ustupkou a co ja viem len ak zoberem len tie zdruzenia alebo spolocnosti kam beham neviem si to predstavit ze to tam prejde bohuzial vek osadenstva mensi nebude ale nechcem zase hadku o tom ze ak raz to zakon povoli tak domaci poriadok to bude muset akceptovat
<br/>inac v parlamente v tom nasom slovenskom asi vela lukostrelcou asi nie je to bude asi vasa prva uloha ukecat tie......................

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51303 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
ospravedlnujem sa ak to vyznelo arogantne ....,ale chcel som len povedat aj keby zavolal na mna policajtov,tak sa nic nedeje pokial by som nemal v batohu srnca alebo by som nestal pri strelenej zvery,lebo ja som sa ziadneho trestneho cinu ani priestupku tym,ze som v lese s lukom nedopustil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51304 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
Dlho nepotrvá kým nám vláda obmedzí používanie D zbraní výlučne na strelnice.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51305 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
tak ako hovoris ... nedavno som cital novelu ,ktora nadobuda ucinost 28.7. 2010 kde uz stoji
<br/>Držiteľ zbrane kategórie D, ktorý manipuluje so zbraňou, je pri manipulácii s touto zbraňou povinný mať pri sebe doklad totožnosti a nesmie ju viditeľne nosiť alebo prepravovať; na držiteľa zbrane kategórie D sa primerane vzťahujú ustanovenia § 28 ods.1 písm. a), i), j ), n).“.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51306 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
To je jasne ako facka ze to obmedzia lebo by to potom bolo na hlavu postavene.Ak bude luk alebo kusa uznana ako vhodna zbran k lovu mimo oboru tak tym padom uz kto sa bude pohybovat len tak po lese s lukom je bud polovnik alebo pytliak zatial vsak moze hocikto behat a tvrdit ze striela len tak

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51307 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Zbrane kat. D ale treba rozlisit zbrane urcene k lovu .Zbran kat. D mas aj vzduchoe zbrane a airsoft zbrane.Prv musi byt uznana kusa alebo luk ako plnohodnotna zbran k lovu a ten vynatok kat.D sa aj tak bude musiet zbenittakze nebudu v kategorii D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51311 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
novy zakon neroszlisuje o ake zbrane kategorie D sa jedna,plati vseobcne pre kategoriu D
<br/>Zbraňou kategórie D je
<br/>a) palná zbraň určená na streľbu nábojmi typu flobert s energiou strely na ústí hlavne do 7,5 J,
<br/>b) plynová zbraň, pri ktorej kinetická energia strely na ústí hlavne dosahuje najviac 15 J,
<br/>c) expanzná zbraň a expanzný prístroj,
<br/>d) mechanická zbraň, ktorej napínacia sila je väčšia ako 150 N,
<br/>e) historická zbraň,
<br/>f) paintbalová zbraň,
<br/>g) narkotizačná zbraň,
<br/>h) znehodnotená zbraň,
<br/>i) rez zbrane,
<br/>j) neaktívne strelivo,
<br/>k) iná zbraň neuvedená v kategóriách A až C.
<br/>
<br/>čiže v praxi uz nebudes moct strielat,kde chces a ked pojdes niekde strielat nemozes luk alebo kusu niest len tak,ale musi byt schovana v batohu ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51312 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
To je v poriadku, ale ak bude luk urceny k &quot; polovnym ucelom &quot; tak nemoze byt zbran zaradena do Kat. D a to sa ti snazim vysvetlit :I .Potom by k lovu sluzila aj Airsoft puska : mam na mysli presnu definiciu urcenia zbrane a na ake ucely .Presne na zaradenie k zbraniam urcenym na polovne ucely..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51313 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Zbrane kat. D nie su zbrane urcene k polovnym ucelom .Ak bude luk zaradeny k polovnym zbraniam nemoze byt v kat. D. Co nechapes ????:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51314 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
ja ta chapem.ale luk zaradeny k plnohodnotnym polovnym zbraniam je daleka hudba buducnosti.ja tu pisem obmedzenia na pouzivanie luku,ktore budu platit za pol roka.
<br/>(rakcia na temu,ktoru tu nacrtol bowyer o obmedzeniach)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51315 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Ved prave to tak sa chapeme.Viem co si sa snazil vysvetlit a som rad ze chapes aj mna. .No ono to vyzera ze to bude ozaj daleka buducnost.Inac to obmedzenie a skryte nosenie je na verejnych priestranstvach a kde sa zdrzuje viac ako 5 osob takze do lesa z batohom ale v lese mozes behat dalej ako chces s lukom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51316 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
(4) Držiteľ zbrojného preukazu nesmie
<br/>e) viditeľne nosiť zbraň, ak mu bol vydaný zbrojný preukaz s vyznačenou
<br/>skupinou A.
<br/>
<br/>Z toho vyplýva, že ak nemáte zbrojny preukaz, § 28 ods. 4 písm. e/
<br/>zákona č. 190/2003 Z.z. sa na Vás nevzťahuje.
<br/>
<br/>Pojem viditeľne nosiť zbraň znamená voľne povedané to, ze nesmie byť
<br/>vidieteľna ani v puzdre, t.j. okolie by nemalo vytušiť, že sa jedná o
<br/>zbraň, takže by mala byť skrytá pod nejakým oblečením. Ale zbrane
<br/>kategórie D sa to netýka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51317 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
no ci v lese mozes behat aj potom ako chces je diskutabilne,lebo je tam jedna veta v zakone,vdaka ktorej by mohol mat clovek potahovacky ak by fakt niekomu lezal v zaludku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51318 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
zatial sa to netyka drzitelov zbrani kategorie D,ale od 28.7.2010 je zmena.
<br/>ak si precitas moj prispevok nizsie napisnay o 10:55 tam mas presnu citaciu noveho zakona.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51319 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Kde si to vycital ? Tu novu upravu zakona . No uvidim co je noveho skryte pod definiciami a upravou. Ale riadim sa porekadlom &quot; Nic nie je take dokonale aby si to nevedel zmenit &quot; Takze sa najde zas co sa da vysvetlit dvojznacne a sikovne obist. Ved zakony su take !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51320 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
neviem uz stranku,ale mam to stiahnute,tak ak chces poslem ti to na mail.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51321 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
No uz som to nasiel tak .Hm .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51322 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Terajšie znenie zákona je také aké je, a či budúcnosť prinesie zmenu, a akú, to uvidíme. Jedno je však isté. Takáto debata, či môžeme alebo nemôžeme behať s lukmi po lesoch nikam nevedie, a určite neprospieva budúcnosti lovu lukom na Slovensku. Neviem koľký z Vás sú aj poľovníci, ale podľa mňa ten kto ním je vie, ako sa teraz väčšina poľovníkov díva na lov lukom. To že teraz nám medzere v zákone umožňuje &quot;behať&quot; s lukom po lese neznamená že je to správne, a väčsina poľovníkov by to nerada videla. Myslím, že ak niekoho s lukom v lese chytia, bude mať nepríjemnosti aj napriek tomu, že to terajší zákon vyslovene nezakazuje. Potom sa však naňho bude dávať sakra pozor, a bude sa čakať na najmenšiu chybu aby ho odstavili. Hovorím len o lukoch, pretože ani terajšia úprava zákona nepovoľuje lov kušou, a ak dobre viem ani sa s povolením neuvažuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51323 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Mas pravdu .Suhlasim s Tebou :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.109 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 316 návštevníkov a žiadni členovia on-line