Lovecka lukostrelba

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51232 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
ak ti nestači bowhunterovo opisanie tak pre laika najjednoduchšim poznavacim znakom je že na luk sa použiva končik s dražkou hlbokou asi 6-7mm a šip z kuše ma namiesto dražky iba vybrus v tvare V. a ked stretneš v lese pytliaka s lukom tak ho nechaj nech si vystreli a potom ho daj dole ty aby si nemusel nič dokazovat:]to bol for!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51233 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Držiteľ zbrojného preukazu nesmie
<br/>e) viditeľne nosiť zbraň, ak mu bol vydaný zbrojný preukaz s vyznačenou
<br/>skupinou A.
<br/>
<br/>Z toho vyplýva, že ak nemáte zbrojny preukaz, § 28 ods. 4 písm. e/
<br/>zákona č. 190/2003 Z.z. sa na Vás nevzťahuje.
<br/>
<br/>Pojem viditeľne nosiť zbraň znamená voľne povedané to, ze nesmie byť
<br/>vidieteľna ani v puzdre, t.j. okolie by nemalo vytušiť, že sa jedná o
<br/>zbraň, takže by mala byť skrytá pod nejakým oblečením. Ale zbrane
<br/>kategórie D sa to netýka.
<br/>Takze moze kto chce behat a kolko chce behat s hrotom loveckym ako budzogan kolko len chce. Akurat ze pytliacenie je az vtedy ked to pouzijes na usmrtenie zvery.Nosenie a drzanie a behanie po lese resp. revire nie je ziaden priestupok ani tresny cin.Nasa uprava zakona to povoluje akurat by muselo byt na kazdom rohu lesa umiestneny takyto zakaz

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51234 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
nic proti tebe nemam a neber to prosim osobne,ale mas svojske ponimanie zakona a obavam sa,ze milne ... ,ale inak ti plne rozumiem,pitliacenie v reviry by nasralo kazdeho,len nie kazdy v lese s lukom je pitliak

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51235 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Najomca mozes byt ale zakon nie si takze ho ani nemozes brat do vlastnych ruk.Ak si lesna straz alebo straz prirody mozes akurat poziadat o vysvetlenie toho kto beha s lukom a ostatne nechat policajtom ak sa nieco nepozdava.Policajti zapisu akurat meno dotycneho ak by sa nieco zomlelo a to je vsetko. Nic viac urobit nemozes ak by si mal podozrenie ze pytliaci tak tiez len policia.Strielanie v lese nie je tiez priestupok ani trestny cin.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51237 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
počuvaj bosax!to čo tu chceš dokazat svojím arogantnym pristupom? /Takze moze kto chce behat a kolko chce behat s hrotom loveckym ako budzogan kolko len chce. Akurat ze pytliacenie je az vtedy ked to pouzijes na usmrtenie zvery./a na čo by si ten lovecky hrot bra do lesa keby si ho nechcel použit?hej,dalo by sa argumentovat tym že len cvičiš strelbu lebo lovecky hrot ma inu drahu letu!aj ja chodim strielat pod les do členiteho terenu ale nikdy by ma nenapadlo brat zo sebou lovecky hrot !nie preto žeby som to nevedel vysvetlit ale preto,že nepotrebujem aby si o mna niekto obtieral hubu!už chapeš!vyhovorit sa nieje problem !problem je to že ludia s takym pristupom ako maš ty ohrozuju dlhoročne snaženie potstivych lukostrelcov o zlegalizovanie lovu lukom!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51238 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Počuvaj ma fešak neviem kde si zobral že som arogantny 8-L.Ja len tvrdim že zakon je taky aky je .Ja som nepisal nikde že s nim suhlasim tak mi tu nepis kraviny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51239 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
A pisal som to inemu uzivatelovi ak si si nevsimol na jeho argument voci takemu zakonu.Ja mam tiez kusu a nechodim strielat na vidistelne miesta lebo je lepsie predchadzat problemu ako ho riesit.Takze pis k veci ja som si o Teba ziadnak neobtierak hubu lebo som na Tvoj prispevok a reakciu ziadnak nereagoval takze kto o koho si obtiera hubu ???:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51241 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
martin75 90% polovnickej verejnosti netusi,ze su nejake lovecke a cvicne hroty,cize je im jedno co tam mas namontovane,automaticky,ked ta uvidia s lukom v lese si pytliak.
<br/>bosax tu len vysvetlil vseobecne znenie zakona jedincom,ktory zakon chapu trochu svojskym sposobom.
<br/>A nechapem ako takymto tvrdenim ohrozuje dlhorocne snazenie lukostrelcov???:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51242 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
ked som ta urazil tak prepač ale reagoval som na tie keci že možeš chodit kde chceš a s čim chceš! tak sorry nechcel som byt až taky osobny ale stalo sa! ale take keci ma vedia vytočit !jednal som zbrklo a vtedy sa to stava tak ešte raz sorry bosax!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51243 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Mna si neurazil -nemal si preco ja mam ciste svedomie .:liar:Inac som tiez Martin a narodeny 75? HM .Aka nahoda

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51244 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Zakon je taky ale ak sa zmeni tak mozme o tom diskutovat .Ak bude povoleny lov mimo obory a zvernice tak sa čoskoro aj zmeni a to hlavne koli tomu čo tu píšeš ale do tej doby je to povolene .Nie si rad že mozes behat s lukom po lese ???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51245 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba
no vidiťe vy dvaja vtáci.Ešte si nakoniec padnete do náručia:DAle tak to má byť.Ja si pamätám na moje stretnutie s polovníkom.No nebolo to zasejky také hrozné.Môj názor je taký,že až máš čiste svedomie tak sa pred nikým okato nezašívať.Ten čo som ho sretol ja,si aj tri či štyri razy vystrelil.Ale tiež ho v prvom rade napadlo :liar:tiché=dobre na pytlačenie.Ale po 15min rozhovore pochopil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51246 od Tomas
Odpoveď od Tomas na tému Lovecka lukostrelba
Reakcia na elvisov a medvedov príspevok... Tak elvis, za prvé, právo výkonu poľovníctva nekontroluje lesná stráž ale POĽOVNÁ STRÁŽ... za druhé, poľovník, ktorý je v lese s puškou sa nemá prečo komukoľvek preukazovať, jedine príslušnej poľovnej stráži. Za tretie, ak beháš po hore so zbraňou, ktorá dokáže usmrtiť a nemáš povolenie k lovu alebo je to nepovolená zbraň, tak si jednoducho podozrivý a basta... S tým nič nespravíš. Myslíš si, že zákony sú len tak hociaké??? Necitoval som tu žiaden zákon pre krátkosť času, ak budeš mať argumenty, tak večer môžem aj zacitovať... a teraz príklad: si vlastník poľovných pozemkov a vykonávaš tam právo poľovníctva. Ja dajme tomu Janko Hraško z Hornej Dolnej sa ti tam prídem len tak prechádzať s puškou na pleci a nabojmi. Poprosil by som tvoju reakciu...???????????????????????????Týmto neprovokujem, len sa snažím ozrejmiť niektoré pojmy a DOJMY... PS: ďakujem bowhunter za vysvetlenie niektorých vecí, som aspoň o niečo múdrejší čo sa týka tohto lovu a budem rád, keď budeme komunikovať...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51248 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
vieš co? ani nie!strielam tam kde strielam lebo sa tam dobre citim,a je tam dobry predpoklad ze nazbieram skusenosti s prekonanim vyškovych rozdielov a odhadom vzdialenosti.ale po lese by ma s lukom behat nenapadlo.ale neviem prečo ešte nikoho nenapadlo,že /moj nazor/keby po lese behali lovci s lukom tak by sa možno pytliactvo znižilo a nie zvyšilo/ ako to niektorí tiež odbornici avízovali/ vzhladom na to že lovec lukom stravi v revire niekolkonasobne viac času,na mieste ktore sa ani nedá určit vzhladom na sposob lovu, ako ostatní polovnici.samozrejme že nejaka vinimka sa stale najde!inač som velmi rad že si to ospravedlnenie prijal!:-oslubujem že predtym než napišem nejaký članok porozmyšlam nad dosledkami aby sa tato situacia neopakovala

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51257 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
miesas jablka s hruskami.bavime sa tu o pohybovani sa s lukom po lese a nie puskou.v zakone mas jasne napisane kto sa moze po reviry pohybovt s puskou:
<br/>Každý, kto sa nachádza v poľovnom revíri so zbraňou určenou na lov zveri, musí mať pri sebe poľovný lístok, povolenie na lov zveri a doklady podľa osobitného predpisu.
<br/>
<br/>Prechod s vybitou poľovnou zbraňou cez cudzí poľovný revír, mimo verejnej komunikácie, bez povolenia na lov je možný iba so súhlasom a za podmienok, ktoré určí užívateľ tohto poľovného revíru.
<br/>
<br/>zbraň na poľovné účely - dlhá guľová, broková alebo kombinovaná zbraň, ktorá zodpovedá kritériám ustanoveným v osobitnom predpisom.
<br/>
<br/>tak nechepem co sa tu snazis riesit?v zakone nieje ziadna zmienka,ktora by stanovovala nejake pojdmienky(obmedzenia) pohybu sa s lukom v lese.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51258 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Jasne mas pravdu.Ak by niekto chcel pytliacit tak mu postači malorazka a tazko sa bude pohybovat nenapadne po lese za bieleho dna s kusou alebo lukom ktory ma velke rozmery nie ?No len keby bolo takych polovnikov viac ,asi si natrafil na rozumneho cloveka ale tych co to tazko pochopia ze nie si tam ako pytliak je vela. Z vlastnych skusenosti to moc dobre viem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51259 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Lovecka lukostrelba
Patrilo to elvisovi ako reakcia.
<br/>Ale ak sa uzakonni tekyto lov na polovne ucely tak urcite sa znovelizuje zakon o drzbe takychto zbrani a potom by sa uz urcite nemohol hocikto pohybovat po lese z lukom .Potom by to uz bolo ozaj nelegalne a tym padom aj sluzilo k ucelu pytliacenie.Diera je v zakone ak by zlegalizoval lov lukom tym padom uz je to plnohodnotna zbran a tym padom si uz pytliak v lese.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51260 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba

<br/>

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51262 od Tomas
Odpoveď od Tomas na tému Lovecka lukostrelba
Dobrý deň medved69. Prepáč, ale ja jablká s hruškami nepletiem. Ten príspevok o zbraniach bol určený elvisovi, akurát tam som to neuviedol, za čo sa ospravedlňujem. A inak ďakujem za poučenie, ale všetko čo si napísal, tak viem, no musím ťa sklamať a povedať ti, že sa mýliš v tom voľnom pohybe s lukom po lese. Aj keď som nechcel citovať zákon, ale aby sme predišli ďalším komplikáciám, uvádzam tu pre teba §29 odsek 1. Písmeno a) vyžadovať od osôb, ktoré sú v poľovnom revíri so strelnou zbraňou alebo INÝM PREDMETOM spôsobilým zmocniť sa zveri, ako sú slučky, pasce, siete, LUKY a kuše predloženie poľovného lístku, zbrojného preukazu, preukazu zbrane a povolenia na lov zveri a dokladu, ktorým môže preukázať svoju totožnosť. :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #51263 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
:) ano citoval si prava a povinosti polovnej straze,ale to nieje ziadny zakaz ani obmedzenie,trochu si to pleties;)
<br/>jedinne co z toho vypliva,je,ze ked stretnem clena polovnej straze,na jeho vyzvanie som povinny sa legitimovat a podať vysvetlenie co tam robim.
<br/>pokial nieje polovnik aj clenom polovnej straze,jedinne co moze je pozdravit ma.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.190 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 328 návštevníkov a žiadni členovia on-line