Lovecka lukostrelba

pred 14 rokmi 3 týždnami #54432 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Prave u 3D zavodu zvysujeme rychlost sipu snizenim vahy sipu a ten treba IBO sip ma dostatecnou rychlost sipu ze 60 liber. luku i na 45 m . Vzdalenost na kterou nedoporucuji strilet zacatecnikum, nakonec zde je dovolena rychlost sipu pouze 288 stop /vterinu pro vsechny ty co strileji na 45 yardu a skupina outlaw coz jsou vetsinou profici tak tam si mohou strilet co chteji a tam je skutecne malo lidi ,naprosta vetsina strili s omezenim rychlosti sipu a tak kazdy musi strelit zkrz chronograf pred zacatkem zavodu a kdyz jeho luk presahuje tu rychlost 288 stop /vterinu tak nikdo nic nedela s lukem pred zavody ,nebot si jej nechce rozhodit ,ale proste si veme o neco tezsi sip co zpomaluje rychlost katapultu .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #54435 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
To čo píšeš je všetko pravda, ale! Rýchlosť IBO je meraná pri 70 librách a 30 palcoch náťahu. Každých 5 libier dole, Ti uberá na šípe 10 fps, a každý palec náťahu tiež 10 fps. To ostatné, ako peep, alebo D-loop už ani nepočítam. Takže ak má niekto luk napríklad s IBO 310, silu 60 libier a náťah 28 palcov, tak už môže o tých 288 fps len snívať. Aj s minimálnym šípom o váhe 350 grain to bude len 270fps.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 týždnami #54444 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Na 30 m strilet 270 stop/vterinu je uplne dost a u kladkoveho luku moc nezalezi jestli je trochu rychlejsi ci pomalejsi hlavne na tech 30 metru na delsi vzdalenosti je to problem pouze s odhadovanim vzdalenosti ,nebot pri pomalejsim sipu odhad vzdalenosti musi byt presnejsi a to hlavne na dlouhe vzdalenosti , no ja nemam problem strilet na 27 m pri rychlosti meho reflexivniho luku co je pouze 170 stop /vterinu a tech 22 metru je tak akorat na tuto vzdalenost a stale docela jsem presny ,ze na 70% zasahnu kill zone a to patrim mezi ty horsi lukostrelce . Vyhrabal jsem Freda Eichlera jako mel sestavu na grizlyho co dostal na Aljasce .
<br/>Reflexivni luk o tahu 57 liber na natahu 31 palcu se sipem o vaze asi 580 grains a tento sip letal z tohoto luku 184 stop/vterinu a jak ukazuje video jak se medved postavil oba dva sipy jej uplne proletely a medved nevedel co se stalo, mrtvej za asi 15 vterin .
<br/> Tak si najdete v tabulkach kladkovych luku kolik tento sip /stejne vahy/ bude cestovat z kladkoveho luku.
<br/> Tolik potrebujete na medveda co vazi 300-400 kg .......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54446 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Práve o tom sa tu snažím básniť. Čím rýchlejší luk, týn nôže byť odhad vzdialenosti menej presný. A hlavne pri dlhých vzdialenostiach. Nie na 30 metrovm ale na 40 - 45m, ako sa strieľa u nás.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54461 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Jsem rad ,ze si rozumime a jsme na stejne strance te knihy o lukostrelbe . :]
<br/>Napiste jak se vam vedlo pri tech zavodech na 45 metru to bude asi legrace a nenechejte se odradit spatnym skorem ,ja znam plno lidi co zanechali lukostrelby diky spatnym vysledkum na 3D ,nebot tady na kruhove terce strili pouze zlomek lukostrelcu co vlastne jsou poze sportovni lukostrelci a mi co strilime tradicni luky vlastne stale koukame kolem sebe co bychom mohli odrovnat ,muzeme si to dovolit ,nebot vime ,ze zver jako celkove nemuzeme ohrozit ,indianum se to v N.C. nepodarilo ani za 2000 let ,zde jsou asi nejvetsi nebezpeci hadi .Jinak ted je vhodna doba na bowfishing ,tak tohle by jste meli vyzkouset ,nakoupite si rybarsky sip a navijak a muzete jit ,kapr z hraze je celkem snadna korist ......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54465 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
bowfishing na kapra by bol fajn....len u nás by to vďaka platnej legislatíve skončilo s veľkou pravdepodobnosťou pred súdom :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54467 od bushidoTN
Odpoveď od bushidoTN na tému Lovecka lukostrelba
jeden známy robí dlhé roky trestné právo a jeho teória je : oni ťa nezavrú za to že si niečo spravil, ale za to že si sa nechal chytiť :D
<br/>niečo to do seba má, ale nechcem tým navádzať na trestný čin.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54469 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Lovecka lukostrelba
Veľa ľudí z tých čo chcú uspieť strieľa veľmi ľahké šípy, pravdepodobne aj pod 5gr/lb. Keď počujem tie zvuky pri výstrele tak ľutujem tie luky. Ja strieľam len pre zábavu, tie isté šípy čo mám aj na lov. Na závodoch si zastrieľame, pokecáme s kamarátmi, poprípade na záver dáme nejaké pivečko a je to:). Ešte som neprišiel o žiaden šíp, a nikdy som ani neminul, síce som ešte nikdy ani nevyhral.:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54470 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
Zdravim Vas,nad bowfishingomsom uz premyslal a dalo by sa to riesit sukromnym rybnikom.kto ma taku moznost ,ale treba vediet strielat instinktivne aspon na par metrou,co by pre lukostrelca nemal byt problem:)
<br/>Geronimo akke silne luky sa pouzivaju na kapra?Lebo si celkom dobre neviem predstavit rybolov60lbs lukom. Staci 30-35?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54471 od bushidoTN
Odpoveď od bushidoTN na tému Lovecka lukostrelba
martin no predsa aspoň 80 lbs a cvičné hroty, bez toho sa loviť nedá.ale ne že budeš loviť na viac ako 60 m :D
<br/>v prípade ak by niekto nechápal na čo narážam, tak tu je link, mrknite si to aj vy, martin75 to čítal už trošku dávnejšie :)
<br/> forum.gunshop.cz/sipy-a-lovecke-hroty-t2595.html

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54472 od bushidoTN
Odpoveď od bushidoTN na tému Lovecka lukostrelba
forum.gunshop.cz/sipy-a-lovecke-hroty-t2595.html
<br/>neviem prečo tam nehodilo ten link, snáď tu už bude aspoň takto

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54473 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
Ahoj bowhunter no o tom by 3Dčko malo byt a preto je 45m vela .Keby som bol organizatorom ja tak by som dal terče tak maximalne na 35m aby sa to aspon trosku podobalo lovu a verim tomu ze by bolo aspon o polovicu viac strelcov a potom by si mohol dovolit kazdy strielat so sipmi co pouziva aj na lov. Bola by to realnejsia priprava ma lov:)
<br/>Presne ako v amerike, tam to beru ako pripravu na lov a u nas ako? Ako vsetko, cim menej investovat a zarobit vela. Ved keby tie terce boli blizko tak by sme ich asi rozstrielali za jednu sutaz nie:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54480 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Na Slovensku trpi lidi mythologii jako ,ze 3D se rychle rozstrili a to je nesmysl ,nejdrive si musime uvedomit jaky je to 3D ,nektere maji vymenitelne stredy a nektere nemaji a tak i ty co nemaji vymenitelne stredy vydrzi tisice zasahu a kdyz jsou rozstrilene tak je opravime vyplnime penovou hmotou prebarvime a levne prodame clenum, ci je pouzivame jako treningove cile ,pokud si koupime mala zvirata ty jsou levne ,ale problem je ,ze takova divoka kocka se skutecne rychle rozstrili ne sice za jeden zavod ,ale za 4-5 zavodu pokud mame tak 80 strelcu ,tento cil jde rychle k certu ,nakonec nejlacinejsi srnec zde stoji asi 70$ US a tak kazdy si jej muze koupit a strilet doma na zahrade ,tak nekupujte si ty mala zviratka brzo je znicite .......
<br/>Na bowfishing si poridte luk co ma dostatecnou silu ,nebot ten sip je hodne tezky ,ciste laminatovy sip je tezky asi 2500 grains / neudelal jsem chybu 2500 grains/ a tak potrebujeme urcite 60 liber na pohaneni tohoto sipu i kdyz strelba neni priliz daleko max.10 metru a nejcasteji 3-4 metry ze brehu ci z clunu a luk o tahu 35 liber neprichazi v uvahu ,nebot sip je tezky a tento luk mu proste neuda dostatecnou energii a proste sip se odrazi od supin ryby atd , jako na bowfishing nejcaste pouzivame reflexivni luku ,nebot jsme daleko rychlejsi a presnost nehraje roli ,vzdyt musime sipem rybu pouze nabodnout a vytahnout ji z vody no a kazdy lukostrelec z reflexivniho luku na 5 metru trefi minci jako je 25 centu co pul dolar a tak lidi co strili kladkove luky proste jejich bowfishing je reflexivni luk se sipem a navijakem a tyto luky maji tahy od 50 liber vyse. 55 liber funguje vyborne . Taci profici co strili ryby kladkovymi luky ---odstrani z luku miridla a strili lukem instinktivne ,nebot se poradaji profesionalni zavody ,kdo nastrili nejvice kapru za den a vitez bere par tisic $$$$$$.
<br/>Nezapomente si tez koupit polarizovane bryle ,aby jse lepe videli ty ryby v kalne vode ,jinak bude vam chvili trvat ,nez se naucite mirit pod rybu a odhadovat jak hluboko je pod hladinou a je to skutecne zabava .
<br/>
<br/>No precetl jsem si neco z toho fora jak tam prodavaji ty broadhead a dlouho jsem se tak nepobavil temi nesmyslnymi predstavami o lukostrelbe ,jako ze nekdo neco cetl jak nekde v Tibetu strili lukem zver na 500 metru ,no sip urcite doleti temer 2 km ,ale musi mit dobry raketovy motor ,mongolove pouzivali sipu na kterych byly trubicky se cernym prachem a ten slouzil jako raketovy motor a tak zapalny sip doletel temer 800 metru a pouzivalo se to pouze na zapalovani mest ,takze presnost na toto vzdalenost byla ,ze mongolove museli trefit mesto!!!
<br/>
<br/>:]:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54482 od mojluk
Odpoveď od mojluk na tému Lovecka lukostrelba
zdar
<br/>tak ja citam tieto veci,ale mohol by mi niekto poradit ze keby som chcel strielat s lukom tak na 100metrov do terca alebo na lov aky si mam vybrat?pozeral som sa na youtube a tam strielali aj dalej.kolko stoja tie kladkove luky a aky typ si mam kupit.som amater ale zaujima ma to. tu sa furt pise o vzdialenostiach 30.max 50 metrov
<br/>
<br/>

<br/>
<br/>za info dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54484 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
vzdualenost 30m(35) je tzv.lovecka vzdialenost podla mna na viac metrov je to uz risk.
<br/>Radit aky luk si mas kupit je velmi tazke,ked cloveka nepoznas.Myslim tym aky silny luk dokazes natiahnut a pod. Predovsetkym ty by si mal mat nejaku predstavu aspon ci chces strielat kladkovym alebo reflexom. Je tazke poradit takto na dialku ale keby si mal moznost zajst na nejaky 3d pretek urcite ti tam kazdy rad poradi a mozno aj da vyskusat strelit. Takto aspon nazivo uvidis par lukov a mozes si vybrat co sa ti paci.Samozrejme zalezi aj od toho kolko si ochotny investovat :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54488 od mojluk
Odpoveď od mojluk na tému Lovecka lukostrelba
tak verim ze to nie je lahke radit na dialku.tak dal by som tak 500€ +/-
<br/>ktory by si vybral ty?
<br/>
<br/>Hoyt Turbohawk 2010 Black
<br/>
<br/>Kladkový luk MICRO ADRENALINE HX
<br/>
<br/>Luk PSE-Nova Synergy
<br/>
<br/>www.luk.sk/kladkove_luky_a_prislus.htm tento sa mi celkom paci,zial v technickych info sa nevyznam.
<br/>
<br/>ide mi hlavne o kladkove luky a na tercovu strelbu,lovit urcite nechcem.ide mi o vzdialenost,mame strelnicu nedaleko od nas.je dlha tak 110metrov
<br/>
<br/>diky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54489 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
www.bowtecharchery.com/bow_destroyer350.php
<br/>
<br/>
<br/>Na tyto vzdalenosti je treba neco podobneho ,ale tyhle luky jsou dost drahe ,minule roky byly podobne luky tez vyrabeny a tak je vyhodne treba koupit luk 2 roky stary a usetrit polovicku ceny ci tak nejak .....Kladkove luky rychle klesaji na cene, nebot pristi rok jsou uz zastarale :] Dosahnout presnosti kladkovym lukem na 100 m neni pro zacatecniky to musime strilet nekolik let ,nejdrive se musime naucit chodit, nez muzeme behat !!!!:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54490 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba

<br/>
<br/>Zde je nejake rybareni na ktere neni treba asi nic ,nebot se jedna i invazi kapru i kdyz oni to nejsou pry primo kapri ,ale nepatri to do zdejsich jezer a rek , to same zde plati i zdivocelych domacich prasatech co uz zde jsou od navstevy De Sota r.1540 a indiani je uz tenkrate lovili, v Tennesse na hranicich Severni Karoliny jsou jeskyne a pod nima se nachazeji stovky kamennych hrotu jak indiani se umistili nad jeskyni a strileli tyhle zvirata pod sebou a jak to vypada za nekolik staleti se mockrat minuli ,i kdyz je mozne ze tam cvicili pouze mladez jak lovit a dodnes kolem se toulaji lukostrelci a strili tyhle prasata, ktera se premnozila pouze za poslednich 20 let ze 2 milionu na 6 milionu i pres usili je vystrilet i kdyz velmi vlazne usili ,nebot neni mladez co radeji mlati hry na pocitaci ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54491 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
picasaweb.google.sk/j.jancovic/Piccard2DSENEC#
<br/>
<br/>Zde je jeden ze zavodu na Slovensku ,ale spise zamereno na klasicke luky a je tam jeden s kladkovym lukem ,zbyva k tomu dodat jak civilizovane ,zde stale musime davat pozor alespon na vosy a srsany .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54493 od mojluk
Odpoveď od mojluk na tému Lovecka lukostrelba
ej ha,ten luk by to zvladol,hmm
<br/>ide mi o to ked si kupim a o ten rok budem trenovat tak si potom nechcem kupovat zase iny.kolko stoji ten destroyer?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.173 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 1100 návštevníkov a žiadni členovia on-line