Lovecka lukostrelba

pred 14 rokmi 2 týždnami #54494 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
ten luk stoji novy dnes 799$ v USA ,ale potrebujeme miridla ,zakladku atd pak se cena vysplha pres 1000 $--- daleko lepe je si koupit podobny luk co je 2 roky stary za polovicni cenu na dalky 100m a vice musi byt dobry luk co ma IBO pocatecni rychlost 330-340 stop/vterinu .....takovy luk vydrzi az 9 let .......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54495 od mojluk
Odpoveď od mojluk na tému Lovecka lukostrelba
juj 1000€? ej ha.tak polovicu by som investoval,uz aj s prislusenstvom.
<br/>tak ja sa rozhodujem medzi tymito. v tejto cene by som este investoval.len neviem ktory by bol dobry aj do buducna,nech neriesim za 1-2 rokov dalsi luk
<br/>hmm,
<br/>
<br/>Hoyt Turbohawk 2010 Black
<br/>
<br/>Kladkový luk MICRO ADRENALINE HX
<br/>
<br/>Luk PSE-Nova Synergy
<br/>
<br/>www.luk.sk/kladkove_luky_a_prislus.htm tento sa mi celkom paci,zial v technickych info sa nevyznam.
<br/>
<br/>dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54496 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Pouze Turbohawk prichazi v uvahu ostatni jsou pomale ,na vzdalenost 100m musis tahat 70 liber 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54498 od bushidoTN
Odpoveď od bushidoTN na tému Lovecka lukostrelba
geronimo nebolo to mongolsko ale korea, mám o tom film, volá sa to : zbraň odplaty.
<br/>také romantické spracovanie, toho.ak by niekto mal záujem, dajte vedieť a upnem vám ho na net.
<br/>ale v podstate je to tak ako si to napísal, na šípe bola nádoba s prachom, ktorý zabezpečoval pohon a na konci explodoval.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54499 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Lovecka lukostrelba
Mojluk: Ahoj.. no ale nezabúdaj na jednu vec.. aj ten turbohawk stojí v BA 552 euro plus príslušenstvo.. tie ceny ktorá tam vidíš sú za holé luky... takže všetko k nemu musíš dokúpiť.. teda:
<br/>
<br/>stabilizátor, zameriavač, základku, spúšťač, tulec alebo držiak.. šípy a drobnosti ako peep, D-loop.. a pod.. takže tak či tak zaplatíš nejakých 800€

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54501 od bowyer
Odpoveď od bowyer na tému Lovecka lukostrelba
Boli ste niekto v sobotu na turnaji v Senci?Či sme sa tam videli. Ja som mal ten luk zo svíbového prúta.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54503 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
mojluk,ked chces poriadny komplet luk za 500,-,tak sa len pekne obzeraj po inezeratoch
<br/>co sa tyka tej strelby na tom videu:nestriela tam na 100m,ale na 91m a striela z kopca co by mohlo byt pre luk 70-75m (a to vacsina tychto ostrostrelcov striela z kopca)
<br/>moja rada:radsej nekukaj taketo videjka,lebo budes len sklamany realitou

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54506 od mojluk
Odpoveď od mojluk na tému Lovecka lukostrelba
medved69
<br/>ved hej
<br/>je to krute,ze sa mi nieco paci a nie je to take ake by som chcel.
<br/>kedze som len zaciatocnik mam si radsej kupit lacnejsiu verziu?
<br/>potom ked uz budem na tom lepsie si kupim nieco ine,hmm?
<br/>oplati sa mi investovat,ach neviem :{
<br/>aj kamos chce kupit ale aj on sa do toho vyzna tak ako ja :)
<br/>
<br/>www.luk.sk/kladkove_luky_a_prislus/kladkove_luky.htm
<br/>BEAR kladkový luk 2009 resp. SET
<br/>
<br/>www.luk.sk/kladkove_luky_a_prislus/kladkove_luky.htm?pls=4
<br/>Kladkový luk NOVA PSE VECTOR SET

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54507 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
mozno niekoho urazim,ale ja tie PSE NOVA povazujem uz za starozitnost
<br/>pokial nevies strielat,tak je zbytocne kupovat nejaku masinu,lebo ako rychlo ta to chytilo,tak este rychlejsie ta to moze prejst :)
<br/>kukni sem,mas tu tiez hotove sety su o nieco lacnejsie (tie pod 6 000,- si velmi nevsimaj) a vyber si podla fyzickych moznosti
<br/>www.supra.cz/zbrane/outdoor/luky/kadkove.html

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54508 od bushidoTN
Odpoveď od bushidoTN na tému Lovecka lukostrelba
neviem chlapi ale na začiatok bežne radia luďom lacné luky, ktoré kúpiš do 70€, myslím holé luky.a určite začať v nejakom klube, aby získal základy.
<br/>priamo o lukostrelbe neviem, ale skúsim tento spôsob obhájiť pri bojových umeniach.
<br/>zažil som chvíle, kedy mi prišli na tréning ludia a pýtali sa ma akú katanu kúpiť a podobne.nikdy pred tým necvičili a meč nedržali.niektorý kúpili drahé a kvalitné meče z japonska, niekto lacný drevenný na cvičenie.
<br/>pri tréningu prišli na to že nezvládajú držanie tela, zbrane ani techniku.mnohý meče predali, prípadne im vysia na stene, pretože sa do toho pustili na základe chvílkového ošialu.niekto si vybral pomalšiu cestu a pomaličky po nej kráča.to je môj osobný názor.na začiatku by som sa nezaoberal výberom toho naj luku pre 3d a lov, ale niečím na čom sa naučím najviac a za najmenej peňazí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54509 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
Uplne s tebou suhlasim, ja som zacinal s Novou a myslim si ze aj ked je to uz starozitnost je pre zaciatocnika vhodna lebo sa da prestavovat a nioeje to az take drahe . Ja osobne som bol spokojny.Jedina vec co mi na nej vadila je hlucnost ale to ty riesit nemusis,kedze budes strielat na terc.
<br/>Ale aby sme zacali od uplneho zaciatku, treba si uvedomit ,ze su luky prave a lave . Luk sa nevybera podla toho ci si lavak alebo pravak ale podla toho ktore oko mas dominantne. Potom musis vediet aky dlhy mas natah (doporucujem aby ti ho zmeral odbornik)ak si vyberies luk na ktorom sa natah da zmenit vyhnes sa komplikaciam.
<br/>Dobre by bolo zvolit aj luk s menitelnou napinaciou silou ,aby si po zvladnuti techniky strelby nemusel kupovat silnejsi luk.Ako zaciatocnik tento vyber nezvladnes sam, preto ti doporucujem aby so sa spojil s nejakym klubom v tvojom okoli a oni ti poradia .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54510 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Lovecka lukostrelba
bratu,tak toto si zabil!
<br/>citujem:
<br/> Luk sa nevybera podla toho ci si lavak alebo pravak ale podla toho ktore oko mas dominantne. (chcem vidiet ako lavak s dominantnym pravym okom bude natahovat luk pre pravaka)
<br/>-ta sila sa da menit na vsetkych sucasnych lukoch
<br/>- u Bear si mozes tiez sam doma bez lisu menit natah (aspon co som videl),ale za opytanie predajcu nic nedas
<br/>kladkovy luk za 70€,mozes strcit doma do paradajok,tam splni ucel(cca 400€, za novy komplet-ved to je lacny kladkovy luk),ked sa chces naucit poriadne strielat a potom prejst na nejaku masinu,tak luk s vacsim BH a IBO 260-300fps

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54511 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
No bratu ja som pravak a strielam lavym lukom, je na tom nieco divne?8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54513 od mojluk
Odpoveď od mojluk na tému Lovecka lukostrelba
a kde su neaky dobry predajcovia ktory aj pomoze a nie len hodi na mna nieco? tak ja som z okresu Revuca je v blizkosti nieco?ked tak este Rimavska Sobota,hmm?
<br/>
<br/>asi pojdem do BEAR kladkový luk 2009 resp. SET
<br/>www.luk.sk/kladkove_luky_a_prislus/kladkove_luky.htm
<br/>
<br/>lacnejsie mi velmi neodorucaju a drahsie tiez nie.
<br/>dufam ze mi to neaky predajca schvali, a ze to bude pre mna dobre.8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54517 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lovecka lukostrelba
no skus pozriet toto:http://www.archery.cz/index.php?categoryID=15 alebo
<br/>www.sklepluczniczy.pl/ alebo www.pannonijasz.com/index.php?m=2 alebo www.abbeyarchery.com.au/c/adha/SPECIALS.html alebo www.bogensportwelt.de/ inak aj bear Truth 2 je v pohode ale to co si sem dal asi nieje truht. Len sa neunahli porad sa s niekym lebo predajcovia ti budu chciet predat za kazdu cenu to co im stoji na sklade. Necuduj sa si na slovensku,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54524 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Lovecka lukostrelba

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54527 od mojluk
Odpoveď od mojluk na tému Lovecka lukostrelba
ved ja by som sa poradil ale nikoho nepoznam. o predajcoch viem aky su.aj ja som predajca ;/
<br/>
<br/>tento bear sa mi zda celkom ok,ale profesionalny nazor niekoho by bol lepsi.tak do 500€
<br/>www.luk.sk/kladkove_luky_a_prislus/kladkove_luky.htm
<br/>
<br/>neviem co sa pitat od predajcu.mam len tento forum, na tento luk je dolezity ze aky som vysoky? mam 193 cm bol bolo by to ok?ci radsej mi poradte iny.konkretny typ.
<br/>dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54528 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Lovecka lukostrelba
medved69: &quot;Luk sa nevybera podla toho ci si lavak alebo pravak ale podla toho ktore oko mas dominantne&quot;....tak to veru je.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54529 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Co je treba se ptat prodejce a jaky luk si vybrat.... nejdrive si urcime cenu ,kterou jsme ochotni zaplatit a musime k tomu pripocitat vsechny ty doplnky , jakou ma luk silu a od kolika liber se necha nastavit a do kolika maximalne se necha nastavit ,kdyz vidim ze luk se necha nastavit od 25 liber do 70 liber tak je to vyborne ,nebot muzeme postupne pridavat jak nam budou silit svaly a pro vysoke lidi je dulezity natah a ten musi mit 30 palcu ci vice pro ty co meri 190 cm plus ,kdyby luk mel natah 31 palcu tim lepsi .
<br/>Dale je dulezity letoff a dnes vzdy hledame 80% a tim luk muzeme dlouho drzet bez namahy a traseni . Pokud to neni novy luk musime zkontrolovat jestli kabely nejsou nekde neopotrebovane o kladky a tetiva je vporadku a casto ji musime mazat ,nebot srilet nenamazanou tetivou je jako jezdeni autem ,kde v motoru neni olej.
<br/>A vubec neudelame chybu, kdyz tetivu namazeme kazde druhe strileni ........
<br/>Pozadujeme nejakou zaruku na prodejci hlavne u pouzitych luku ,nemusi to byt dlouha zaruka staci 6 mesicu a pekne vsechno napsane a podepsane na papire ,tim se branime jenom proti tomu aby nam neprodavali zadne braky co spekulanti jsou schopni vymyslet . Nekdy ty starsi luky jako 2009 jsou neprodane modely minuleho roku stale puvodne zabalene s puvodni zarukou prodavane se slevou ,nebot je to stary model .... Nejlepe je si zajit do obchodu a tam si vse vyzkouset ,ale jako zacatesnik bych se nejdrive vydal na nejake zavody a tak se snazil ziskat nejake informace a rozhodne nepospichat s koupenim luku az budeme vedet co kupujeme ,neni to jako kupovani chleba . Nezapomente se tez divat na youtube urcite pochytnete nejake zajimave informace i kdyz neumime anglicky . Nesmite zapominat ,ze tady deti behaji s kladkovymi luky od 8 let a ty ktere vydrzi se stavaji vybornymi lukostrelci a lovci .Ja ted strilim s klouckem co vydrzel od tohoto veku a on vubec nelovi puskou pouze lukem a strili jelence /white tails/ na vzdalenost 40 m /maximalne/ a kazdym rokem jich pobije 6 kusu a vice plus dalsi zver ,nebot jak jsem uz davno psal --pro lukostrelce sezona nikdy nekonci a jasne on se ucastni pravidelne 3D zavodu, aby se udrzoval v kondici i kdyz je mu pouze 25 let , dale 3D zavody mohou nekdy byt dobrym zdrojem nakupu ,nebot nekdo muze prodavat svuj stary luk co by mohl byt pro zacatecniky ....Alespon tady stale nekdo neco prodava na zavodech ,nebot jsme zde hrozni smelinari a kolikrat je to pouze vymenny obchod .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #54530 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Lovecka lukostrelba
Proc ty slzy ? Jedna se vysoce uspesne lidi v USA !! Ti se zivi tim ,ze nataci sve videa pro firmu Hoyt a ty pak prodavaji kus za 20$ a Prodavaji luky co jim firma posila za zlevnene ceny a jasne vyrabi sipy z komponentu a to vse delaji doma a nemusi makat nekde ve fabrice a strachovat se v dnesni dobe o svuj dzob, kdy je vyhodi na dlazbu. Maji vlastni dilnu a zakazniky co od nej nakupuji .
<br/>Ja znam Freda Eichlera co ma ten ranc v Coloradu a ten se zivi tak ,ze je pruvodce k placenym lovum lukostrelby ,hlavne jeleni a jeden takovy lov stoji 6 000$ a ja vzdy dostanu pozvanku na kazdy rok ,az mi to nedalo a nechal jsem mu zavolat jednim z mych sverencu a pak vylezlo z Freda Eichlera ,ze ma vse obsazeno na 2010 a 2011 a tak mozna v roce 2012:] On ma desitky zajemcu kazdy rok a nese mu to pekne prachy co se tyce mne ja mohu ziskat jinou zver zadarmo ,ale jsou lidi co proste musi mit Colorado elk.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.227 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 204 návštevníkov a žiadni členovia on-line